English version

Deliaca čiara

Animacia

Lambda plus s.r.o

ponúka všetkým, ktorým je drahý život našich najmenších

NEÚPLATNÉHO STRÁŽCU ZDRAVÉHO SPÁNKU DETÍ

apnoe monitor BABYSENSE

Deti v novorodeneckom i dojčenskom období môžu mať rôzne zdravotné problémy. Ich dýchanie môže byť nepravidelné, často sa objavujú apnoické pauzy, ktoré môžu viesť až k zástave dychu. Príčiny nie sú dosiaľ celkom objasnené, čo znemožňuje s určitosťou vytipovať rizikové dieťa. Významným momentom v prevencii náhleho úmrtia dojčiat (SIDS - syndróm náhleho úmrtia dojčiat) je monitorovanie stavu dýchania počas spánku.

Apnoe monitor BABYSENSE sleduje a neustále reaguje na pohyby hrudníka dieťaťa pri dýchaní. Každý pohyb, každý nádych je sprevádzaný bliknutím zelenej kontrolky. Pokiaľ nastane dlhšia apnoická pauza, to znamená, že dieťa 20 sekúnd nedýcha, alebo ak rytmus dýchania klesne pod 10 nádychov za minútu, rozsvieti sa červené svetlo a zaznie výstražný alarm v intenzite 80 dB, ktorý upozorní personál v nemocnici alebo rodičov doma, že došlo k závažnej zmene aktuálneho zdravotného stavu a je nevyhnutné okamžite poskytnúť pomoc.

Apnoe monitor BABYSENSE je bezkontaktný. Skladá sa z dvoch senzorových dosiek, ktoré sa bezpečne položia pod matrac v detskej postieľke. Dosky sú spojené s kontrolným prístrojom veľkosti kalkulačky, ktorý je napájaný batériami. Nie je možné zapojiť ho do elektrickej siete. Aj kvôli riziku výpadku elektrického prúdu je monitor konštruovaný len na svoj samostatný zdroj energie - batérie.

Obsluha apnoe monitoru BABYSENSE je jednoduchá a spoľahlivá, preto je vhodný do každej postieľky - tak v nemocniciach, ako aj v rodinách s malými deťmi. Monitor dieťa nijako neobmedzuje a neobťažuje. Naopak, môže sa v postieľke voľne pohybovať. Odpadá problematické lepenie a upevňovanie elektród, ako je to pri použití kontaktných monitorovacích zariadení. Apnoe monitor BABYSENSE je vlastne "pestúnkou na baterky" - nikdy nezaspí a spoľahlivo stráži kľudný a zdravý spánok detí.

Apnoe monitor BABYSENSE je vhodný najmä pre deti nedonosené, pre dvojčatá, pre deti s poruchami dýchania, pri fototerapii, pre deti rizikové a ako prevencia náhleho úmrtia dojčiat (SIDS).

Používanie apnoe monitoru BABYSENSE doporučuje Nadácia SIDS. Monitor má schvaľovacie atesty Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky. Bol s pozitívnym ohlasom odskúšaný vo vybraných nemocniciach na oddeleniach nedonosených detí, na oddeleniach JIS, pri fototerapii, ako aj v rodinách, kde dojčaťu hrozilo riziko SIDS.

Deliaca čiara

Technické údaje BABYSENSE model č. 4929 -100

Senzorové dosky - veľkosť: 2 dosky, každá 490 x 290 mm

materiál: povrch PVC

Kontrolný prístroj - veľkosť: 173 x 100 mm

hmotnosť: 350 g

materiál: ABS, biela farba

batérie: 4 batérie AA standard 1,5 V

priemerná životnosť batérií: 6 mesiacov

spojovací kábel: 1 m

Deliaca čiara

 BABYSENSE

prístroj na kontrolu dýchania novorodencov a dojčiat

"Aby ste mohli kľudne spať, keď Vaše dieťa spí."

Chráňte život - nepodceňujte SIDS!

SIDS (Sudden Infant Death Syndrom) - syndróm náhleho úmrtia novorodencov a dojčiat. Za touto strohou definíciou sa skrýva každoročne tragédia mnohých rodín vo svete i u nás. Táto náhla smrť je zákerná tým, že prichádza ticho, ničím nealarmujúca rodičov a upozorňujúca na nebezpečenstvo.

Deliaca čiara

BabySense

Odfajfknuté...bezkontaktný prístroj

Odfajfknuté...nepretržitá kontrola dýchania prostredníctvom svetelného ukazovateľa
Odfajfknuté...hlasný zvukový signál pri nebezpečných zmenách dýchania
Odfajfknuté...vhodný pre všetkých novorodencov a dojčatá v nemocnici i doma
Odfajfknuté...použiteľný pre všetky typy postieľok
Odfajfknuté...bezpečná batériová prevádzka

Odfajfknuté...schválený SÚKL Praha a ŠÚKL Bratislava

  Cena: 7400,-Sk

Deliaca čiara

Žiarovka

  Objednávajte a ďalšie informácie žiadajte na adrese:

LAMBDA plus Bratislava, J. Poničana 7, 841 08 Bratislava

Mgr. Jaroslava Labašková, PhDr. Juraj Labaško

tel./fax: 07 / 776 028 mobil: 0905 277 386

Web stránku vytvoril - Peter Krákorník