Animácia

Vážený internaut, milá internautka!

Práve sa nachádzate na WEB stránka, ktorá by Vás mala navigovať, ukázať Vám postup, ktorého výsledkom bude nastavenie našej WWW stránky, t. j. stránky SLOVENSKÉHO FILOZOFICKÉHO ZDRUŽENIA vo Vašom prehliadavači ako domácej. W3 stránky SFZ sú optimalizované pre prehliadač siete typu NETSCAPE NAVIGATOR 3.01 - GOLD a vyššie verzie tohto softwaru. Preto aj tento návod sa vzťahuje výlučne na zmieňovaný produkt!

Návod

Po spustení programu a ukončení vyhľadávania doteraz primárne nastavenej WEB stránky, či variantu Blank Page, otvorte, prosím, roletku OPTIONS (jedno kliknutie). V rámci jej ponuky raz kliknite na riadok GENERAL PREFERENCES... Ďalej pokračujte výberom slova APPEARANCE, ak nie je už automaticky nastavené. Objaví sa pred Vami ponuka, pričom Vy sa zamerajte na časť STARTUP, ktorá sa nachádza v jej strede. Následne označte v riadku BROWSER STARTUP WITH druhú možnosť, teda HOME PAGE LOCATION a to kliknutím do vyznačeného kruhu pred slovným spojením. Potom vpíšte do kolonky pod spomínaným riadkom tento údaj, túto URL adresu :

http://klemens.savba.sk/sfz

Celú úpravu potvrďte, prosím, kliknutím tlačítka OK v pravom dolnom rohu ponukovej tabuľky. A to je všetko! Od tohto momentu Vám naša stránka vždy "naskočí", po Vašom vstupe do NETSCAPE NAVIGATOR-a, ako prvá, teda čo-by úvodná! Tiež ju potom môžete kedykoľvek vyvolať stlačením, kliknutím tlačítka HOME v hlavnom menu (takisto panel nástrojov).

V prípade, že tento postup považujete za náročný, alebo azda nezrozumiteľný(!) a to až tak, že by ste ho samy zrealizovať nezvládli, oslovte v tejto veci Vášho správcu siete, autora Vašich WEB stránok, prípadne kolegu s väčšími skúsenosťami s WWW. Za pochopenie a dôveru voči nám Vám vopred ďakujeme!

Autor stránok Slovenského filozofického združenia


Poznámky a pripomienky k W3 stránke : filokrak@klemens.savba.sk

© Copyright 1997 - 1998, Slovenské filozofické združenie
Stránku vyrobil - Peter Krákorník

Symbol trvalej rekonštrukcie