Önéletrajz

Önéletrajz

 

1965. november 1-én születtem Pécsett. Családomon keresztül kerültem kapcsolatba az angol nyelvvel, minthogy édesanyámtól - aki közép-amerikai származású- ezen a nyelven tanultam meg beszélni. Édesapámtól - aki harminc évet oktatott a Pécsi Orvostudományi Egyetemen- kaptam indíttatást a pedagógiai pálya felé.

Felsőfokú végzettségeimet a kaposvári tanítóképző főiskolán illetve a szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán angol nyelvtanár szakán szereztem. Az egyetemi diplomámat 2001 januárjában szereztem meg a Pécsi Tudományegyetemen.

Ez idáig számos szakmai továbbképző tanfolyamon vettem részt, magam is tartottam előadásokat. Kivívtam a British Council (az angol kultúráért, cserekapcsolatokért, az angol nyelv magas színtű tanításáért felelős szervezet) bizalmát és bekerültem az angol tanár továbbképzési projektbe mint tréner. Ezen munkakörömnél fogva számos előadást tartottam nemzetközi, s hazai konferencián, természetesen angolul. Néhány ezek közül:

Több alkalommal meghívottként vettem részt Budapesten az Angol Nagykövetség fogadással egybekötött szakmai programjain.

Számos cikkem jelent meg különböző szakmai lapban (Melting Pot, Novelty, The Real Thing, Modern Nyelvoktatás), melyek a szakmában való elmélyülésemről tanúskodnak.

Egyik írásom, mely a vállalati dolgozók nyelvi szükségleteinek megállapításával foglalkozik megjelent a Language at work című könyvben. A főleg középiskolásoknak készült Criss Cross tankönyvcsaládhoz - alapoktól a felsőfokig viszi a tanulót- más neves szakember mellet engem is felkértek ajánlás írására a szerzők.

A Batthyány Lajos Gimnázium és Egészségügyi Szaközépiskolában tanítok jelenleg, de tizenhárom éves pályafutásom során dolgoztam általános iskolában Bázakerettyén, és a Zsigmondy-Winkler Műszaki Középiskolában, a Thúry György Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolában.

Számos érettségi vizsgát vezényeltem le az érettségi elnökök jegyzőkönyvben is rögzített elismerése mellett. Középiskolásokat, technikus hallgatókat, félfőiskolásokat, a gazdaságban dolgozó közép- és felsőszintű vezetőket tanítottam, illetve tanítok az angol nyelvre.

Számos éven keresztül tanítottam a nagykanizsai Perfekt Kft-nél elismert angol tanárként, valamint a világ élvonalába tartozó International House nyelviskola és tanárképző intézet, és a nagykanizsai Universitas nyelviskola oktatói sorába tartoztam.

Tanítottam ezen túlmenően a SZŰV szervezésében a Gábor Dénes Műszaki Főiskola hallgatóit. A Regionális Nyelvi Központban, amelynek kinevezett vezetője voltam csoportokat vezettem és szerveztem.

Munkám során a legmodernebb eszközöket szoktam igénybe venni, ebből kifolyólag sikerült a videó angol tanításban való felhasználásának, és az Internet angolórai hasznosításának elismert hazai szakértőjévé válnom. Szakdolgozataimat ebből a témából írtam.

Számos tanártovábbképzésnek, és a modern médiák angoltanításban való felhasználásának szentelt Internetes szervezetnek vagyok aktív tagja. Alapítója voltam és évekig sikerrel működtettem a Nagykanizsai Angolul Beszélők Egyesületét.

Moderátora (létrehozója és üzemeltetője) vagyok az ELT INSET 2000-2003 országos projektnek.

Tagja vagyok 1992 óta az angoltanárok nemzetközi szövetségének magyar szekciójának (IATEFL-H). Munkámat a szövetség azzal ismerte el, hogy utazási költségemet a barcelonai CALL konferenciára fedezték volna, sajnos kiutazásomat más tényezők akadályozták.

Dr. Poór Zoltán, a Magyar Tudományos Akadémia Veszprémi Akadémiai Bizottsága (VEAB) Neveléstudományi Munkabizottság elnökének felkérésére tagja lettem a Közép- és Észak-Dunántúli Régióban (Zala, Vas, Veszprém, Győr-Moson-Sopron, Esztergom- Komárom, Pest, Fejér) tevékenykedő innovatív , kutató-fejlesztő szellemiségű pedagógusokból álló tudományos közösségnek.

A veszprémi egyetem megbízásából mentori teendőket láttam el az elmúlt két évben.

Az Európai Iskolahálózat (EUN) két projektjének vagyok a magyarországi képviselője. Az egyik a myEurope nevet viseli, a másik pedig Európa legnagyobb szabású iskolai projektje, amelyben 5501 iskola vett részt -122 ezek közül magyar iskola volt- és a Tavasz Nap Európában (Spring Day in Europe) nevet viseli.

Mint az English Speaking Union (ESU) tagja megszerveztem a regionális ún. “public speaking” versenyt Nagykanizsán (2003. Március 21.)

Az OKÉV megbízásából a 2003. évi próba érettségi programban az emelt szintű vizsgák szóbeli vizsgáin az angol vizsgatárgy tantárgyi bizottságának tagja voltam. A megbízást, és az azzal járó felkészülést örömmel vállaltam el.