Denné kurzy
INZERCIA  
Zberateľská výmena zdarma
(staré pohľadnice, katalógy, literatúra, zberateľské pomôcky).
PayPay - Online platobný systém XE.com Universal Currency Converter

Zbieram súčasné, miestopisné, nepoužité pohľadnice. V zbierke mám zastúpených 70 rôznych krajín (z toho 46 pohľadníc zo Slovenska), uprednostňujem veľkosť 10,5x15 cm, Alžírsko som ochotná meniť v pomere 1:1. Mestá a obce Slovenska sú nádherné, najmä kostoly, hrady a rieky. Je to sen, keď som dostala pohľadnice zo Slovenska z pamiatok uznaných Unescom: Kultúrne (Vlkolínec, Drevené kostoly v slovenskej časti Karpatskej horskej oblasti, Spišský hrad,...), Prírodné (Slovenský kras, Pôvodné bukové lesy v Karpatoch,...). Tiež Tokaj vínny kraj, Prírodná rezervácia Tatry, Dielo majstra Pavla na Spiši, Stredoveké nástenné maľby kostolov Gemera a Abova, Limes Romanus, Šošovkovité historické mestské jadrá,...
Priala by som si, aby Slovensko malo najlepšie miesto v mojej zbierke. Pošlem vám pohľadnice Alžírska a budem sa snažiť podporovať zbieranie miest Slovenska, sú veľmi krásne.

Ms. SAMIRA FANDI
3, rue Cheick Bachir Ibrahimi
(ex. Balzac), Carteaux
31 003 Oran, ALGERIA
E-mail: samirafandi@gmail.com


Kúpim pohľadnice námet kytice, ovocie na stole pekné zátišie, len maľované a farebné. Signované Klein. Prosím náhľad a cenu.

Kontakt E-mail: julius.s@inmail.sk


Nabízím k výměně pohlednici 'budoucnost' Banská Štiavnica - Selmecbánya, pohlednice je nebarevná, prošlá poštou - razítko podlouhlý obdélník - zn.5 Filler - zelená - Koruna a letící pták - Turul, datování pisatele 13.VII.1904. Text (červený) na obrazové straně: Selmecbánya a jövöben Deák Ferenc-utca. Stav dobrý, slabé stopy po pošt. použití. Nabídněte obdobnou bodoucnost města Liberec - Reichenberg, Frýdlant v Čech. - Friedland i. B., Hejnice - Haindorf i Isgb., Láz. Libverda - Bad Liebwerda, Jablonec n. Nisou - Gablonz a. Neisse, Ještěd u Liberce - Jeschken bei Reichenberg nebo pohlednice vydavatel: Karl Gebauer - Friedland i. Böhm. - jedná se o pohlednice převážně s D.A. - období 1900-1904 a P.A. do r. 1910. Výměna v porovnávací cenové relaci.

WERNER KRAUSE /ČESKÁ REP./, E-mail: werner.krause@volny.cz


Sbírám pohlednice s motivem medvědů vydané na geografickém území ČR a SR. Mám zájem o výměnu (mohu nabídnout motivy různých zvířat, po dohodě snad i jiná témata). V Čechách je totiž problém shánět zvláště současnou slovenskou produkci (ale i starších pohlednic s motivy zvířat vydaných na Slovensku není mnoho). Samozřejmě mohu případně pohlednice i odkoupit.

JAN WAGNER /PRAHA, ČESKÁ REP./, E-mail: orksos@seznam.cz


Zaujímam sa o staré pohľadnice a fotografie mesta Senec... hľadám obrazový materiál do pripravovanej publikácie.

PETER SEDALA /SLOVENSKO/, E-mail: sedala@sedala.sk


Ponúkam užívateľom - návštevníkom Vašej stránky výmenu starých pohľadníc (Košice, Brezova, Piešťany, Malacky, Nitra, Miskolc, Budapest) teda za staré USA pohľadnice. Všetky štáty, typy US pohľadníc sú k dispozícii - dostupné.

L. RAKOFF
125 Winslow Rd.
Waban, MA 02468 - 1743, USA
E-mail: Rakoff125@aol.com


Vymením pohľadnice z Izraela za pohľadnice zo Slovenska.

Haim from Eilat /ISRAEL/, E-mail: haim393@013.net


Som Brazilčan (56 ročný z Rio de Janeiro), zberateľstvu sa venujem od roku 1995 poctivo a seriózne. Hľadám fotografie a pohľadnice (včítane kusov starých) s vyobrazením dievčat v bikinách, bielizni, s hlbokým výstrihom - dekoltážou (len v tejto pozícii). Ak vlastníte tento materiál, prosím, pošlite mi scany obrázkov pre môj výber.

José Luiz Lopes de Faria
Praca Eugenio Jardim, 34/302
22061 - 040 Copacabana
Rio de Janeiro, Brazil
E-mail: samdeise@ig.com.br


Kúpim staré pohľadnice miest Nová Baňa, Žarnovica, Banská Štiavnica a Hronský Beňadik. Možno okrem mailu aj telefonovať na 0903 957 957.

Ing. BRODZIANSKY /SLOVENSKO/, E-mail: info@funfoto.sk


Mám vždy aktuálny záujem o staré pohľadnice, fotografie, negatívy, knižné a iné vyobrazenia pútnického miesta Skalka pri Trenčíne. Na stave nezáleží. Odkúpim alebo vymením za pohľadnice Trenčína (Rakúsko - Uhorsko, I.ČSR).

Mgr. PETER GABAJ /SLOVENSKO/, E-mail: petergabaj@azet.sk
tel.: 032 - 65 842 96, mobil: 0911 317 619


Koupím pohlednice Staré Boleslavi a lázní Houštka, nebo nabídnu výměnu.

JARMILA BAUMOVÁ /ČESKÁ REP./, E-mail: baumova@volny.cz


Kúpim alebo vymením staré pohľadnice a fotografie mesta Trnava (Tyrnau, Nagyszombat) a blízkeho okolia, prípadne aj iný materiál vzťahujúci sa k Trnave.

JOZEF BENKO /SLOVENSKO/, Tel.: +421 905 965523, E-mail: benko@dredos.sk


Hledám, koupím staré pohlednice nebo staré fotografie města Volyně (ČR, Jihočeský kraj, okres Strakonice), někdy psáno Volyně na Šumavě nebo Wolin.

MIROSLAV NEUMITKA /ČESKÁ REP./, E-mail: miroslav.neumitka@quick.cz


Kúpim staré pohľadnice alebo fotografie obce Stratená (Ztratená).

M. SABOLOVÁ /SLOVENSKO/, E-mail: msabolova@netkosice.sk


Ponúkam na výmenu nové - súčasné pohľadnice miestopisné, hlavne Slovensko, ale aj ostatná Európa.

ANTON ADLER /SLOVENSKO/, E-mail: adler.a@zoznam.sk


Koupím staré pohlednice Uh.Brodu, okr. Uh.Hradiště a krajkové či jinak zdobené svaté obrázky.

FRANTIŠEK BÁBÍČEK /ČESKÁ REP./, E-mail: f.babicek@seznam.cz


Sháním, koupím staré pohlednice civilních letadel z celého světa od roku 1923 do 1985. Uvítám nejvíce staré pohledy ČLS a ČSA - tyto pohlednice byli také publikovány jako Státní loterie - losy nebo od Press-Fofo.

STANISLAV VACEK, HORNICKÁ 366, TUCHLOVICE, CZ-273 02 CZECH R.
E-mail: Airbird1@seznam.cz


Koupím staré i nové pohlednice, celistvosti a pod. z těchto obcí a jejich okolí (okres Brěclav - Česká republika): Valtice (něm. Feldsberg), Sedlec u Mikulova (Voitelsbrunn), Úvaly u Valtic (Garschonthal), Hlohovec (Bischofswarth) a Lednice (Eisgrub), dále také pohlednice s motivy vinohradnictví a vinařství na J.Moravě.

Ing. ADAM KURDÍK /VALTICE, ČESKÁ REP./, E-mail: kurdik@kurdik.cz


Hľadám lístky, pohľadnice a iné zásielky odoslané čs. vojakmi zo Slovenska v rokoch 1918 - 1920 s pečiatkami poľnej pošty a útvarovými pečiatkami čs. vojenských jednotiek. Taktiež pohľadnice Devín (Theben) Dévény, Devínska Nová Ves (Dévény Újfalu) Theben Neudorf a Petržalka (Engerau) Pozsonyligetfalu.

M. BACHRATY /BRATISLAVA, SR/, E-mail: tecons@mail.t-com.sk


Kúpim pohľadnice s tematikou opevnenia hranice ČSR, konkrétne: slovensko - maďarskej hranice, pohľadnice betónových bunkrov nafotené v rokoch 1937 - 1945.

PAVOL FROLO /SLOVENSKO/, E-mail: frolo@bcsr.sk


Kúpim pohľadnice, celistvosti Slovenska, región Oravy (Námestovo, Lokca, Rabča, Tvrdošín, Trstena, Slanica a iné) do roku 1945. Ponuky zasielajte na e-mail.

E-mail: jadronj@orava.sk


Koupím staré pohlednice obce Bohumilice, někdy uváděno Bohumilice v Čechách v okrese Prachatice, dříve Vimperk. Předem děkuji za nabídku.

JOSEF PRENĚK /ČESKÁ REP./, E-mail: josef.prenek@seznam.cz


Kúpim pohľadnice/dobové foto s automobilom Škoda 1000 MBX (dvojdverová tisícka) a automobilom Aero Minor (aj verzia kombi). Ďalej pohľadnice/foto Michaloviec do roku 1960.

ALEX ZEMANČÍK /SLOVENSKO/
Tel.: 0917 656 017, E-mail: azemko@gmail.com


Zaujímam sa o pohľadnice s témou zmrzlina. Máte materiál s predmetom môjho zberateľského záujmu?

ROMAN /SIBERIA - RUSKO/, E-mail: kekk@inbox.ru


Koupím pohlednice psů, všechny rasy, různé stáří. Velmi mě zajímají vydavatelství Orbis, Pressfoto, Panorama a Svépomoc, hodně mi jich chybí. Sbírám nejen novodobé pohlednice psů, ale i staré. Možná výměna za místopis od roku 1960 po současnost, nebo za ostatní zvířata, koně, kočky,... Nabízím výměny pohlednic psů.

LUDMILA FIALOVÁ /ČESKÁ REP./, E-mail: bonzik@centrum.cz


Kúpim pohľadnice Zvolena (Zólyom) do roku 1960. Ponuka s náhľadom na e-mail.

IVETA VÁCLAVOVÁ /SLOVENSKO/, E-mail: ivetavaclavova@orangemail.sk


Ak máte záujem vlastním množstvo starých fotografií môjho otca Jozefa Nového. Pozrieť si v malom môžete na mojej webovej stránke.

PETER NOVÝ /SLOVENSKO/
E-mail: peternovy@zoznam.sk, Pozri: http://www.fotopeternovy.com


Sbírám staré pohledy Severních Čech, konkrétně okolí Nového Boru (Haida), Cvichov (Zwickau), Jablonné v Podj. (Deutch Gabel), Kytlice (Falkenau - Kitlitz), Lužické hory a vesnice v okolí Mimoně (Niemes).

TOMÁŠ REJZEK /ČESKÁ REP./, E-mail: RejzekT@seznam.cz


Som začínajúci zberateľ pohľadníc. Zaujímam sa o staršie pohľadnice Příbrami a Svaté Hory.

ŘEHÁČEK MICHAEL, MILÍNSKÁ 142, 261 01 PŘÍBRAM, ČESKÁ REP.
E-mail: michaelrehacek@volny.cz


Kúpim staré pohľadnice Ľubochne (Fenyoháza). Ponuky, prosím, na e-mail.

ANTON VAŇUGA /SLOVENSKO/, E-mail: vvanuga@nedu.sk


Kúpim staré pohľadnice s témou: 1/ Členov kráľovských rodín z Európy z rokov 1895 - 1930 (použité i nepoužité), 2/ Nemecká herečka HENNY PORTEN (1890 - 1960) - diferencovane podľa môjho výberu. Môžete mi poslať originálne staré pohľadnice alebo Vaše fotokópie. Úplná dôvera a serióznosť. Prosím, píšte francúzsky a španielsky, ak je to možné.

Mr. TARROS - VIDAL Josep Maria
Carretera de Castelldans 25
E - 25153 Puigverd de Lleida (Lleida) SPAIN
E-mail: jtarros30@hotmail.com


Koupím pohlednice i vyměním Veselí nad Lužnicí (okr. Tábor), Kardašova Řečice (okr. J.Hradec), Dolní Bukovsko (okr. Č.Budějovice) a přilehlých vesnic z této oblasti.
Koupím pohlednice městeček a vesnic z oblasti Novohradských hor mezi Kaplicí a Novými Hrady.

JÁN LACINA /ČESKÁ REP./, E-mail: W.Knight@seznam.cz


Koupím pohlednice okresu Bruntál, zejména Vrbno pod Pradědem (Würbenthal), Ludvikov (Ludwigsthal), Mnichov (Einsiedel), Železná (Buchbergsthal), Karlova Studánka, Karlovice, Zlaté Hory, Rejvíz a jiné.

KAREL MICHALUS /ČESKÁ REP./, E-mail: k.michalus@worldonline.cz


Zaujímam sa o staré pohľadnice do roku 1945 z Rigy, pozdravné pohľadnice Lotyšska, tiež o pohľadnice s témou papagáj. Na výmenu mám historické pohľadnice Anglicka, pozdravné (hlavne z USA) a tiež moderné z Izraela.

LUBA GOLDSTEIN /IZRAEL/, E-mail: micha_go@netvision.net.il


Radi by sme do našej zbierky kúpili pohľadnice Kutnej Hory (Kuttenberg) a okolie (Kank, Sedlec u K.Hory, Zbysov). Tiež ponúkame pohľadnice - miestopis z celej ČR do r.1955. Kontaktovať nás môžete na e-mailových adresách.

PAVEL FOJTA A MARTA FOJTOVÁ /ČESKÁ REPUBLIKA/
E-mail: Fojta.Pavel@seznam.cz alebo MartaFojtova@seznam.cz


Pripravujem knihu Gréckokatolícky kňazský rod Pavlovičovcov zo Šarišského Čierneho 1693-1900. Hľadám akékoľvek dobové fotografie (pohľadnice) z kňazov Pavlovičovcov a z obcí resp. kostolov v nasledujúcich obciach Šarišské Čierne (Csarnó, Čarno), Chmeľová (Komlósa, Komlóspatak, Komloša), Beloveža (Belovezsa, Bélavézse), Svidník (Szvidnik, Vízköz).
Zároveň do knihy Rodokmeň gréckokatolíckych kňazov v karpatskom regióne hľadám fotografie (pohľadnice) gréckokatolíckych kňazov resp. gréckokatolíckych kostolov v danom regióne.

ING.RUDOLF PAVLOVIČ, V.CLEMENTISA 7, 080 01 PREŠOV, SLOVENSKO
E-mail: pavlovic@parfe.sk, Pozri: http://www.cisarik.com


Hledám pohlednice Mělníka. Prosím, nabídněte.

KAREL NOVOTNÝ, BEZRUČOVA 2895, 276 01 MĚLNÍK, ČESKÁ REP.
E-mail: novotny.melnik@tiscali.cz


Kúpim pohľadnice zo Slovenska región celej Oravy do roku 1935.

MARTIN RUSNÁK - MAĽOVANÝ SVET /SLOVENSKO - NÁMESTOVO/
E-mail: info@malovanysvet.sk


Zbieram pohľadnice s motívom psov. Na výmenu mám témy: mačiek, koní, miest, veľkonočné, vianočné a iné... Napíšte o aké máte záujem.

ANNA NAGYOVÁ /SLOVENSKO/, E-mail: anna.nagyova@lk-trade.sk


Mám zájem o staré pohlednice s poštovní tématikou jako poštáci, poštovní vozy ap., ale i motívy, kdy lidé píší dopisy ap.. Máte-li něco k nabídce, děkuji předem. Vzhledem k tomu, že nejsem vlastně sběratelka, ale výtvarnice, která zhotovuje výtvarné a grafické návrhy na dopisnice pro medzinárodní filatelistické veletrhy, mám zájem spíš o kvalitní scany těchto motivu za finanční úhradu.

IRENA VYČÍTALOVÁ /ČESKÁ REP./, E-mail: MerlinL@seznam.cz


Sbírám /sháním/ pohlednice s reklamou automobilek, automobilových součástek, doplňku, také pneumatikářských firem a petro-olejářských firem. Kdo ví o nějakém klubu sběratelu /i ve světě/ pohlednic s tímto námětem? Info na e-mail:

IVAN JUNGWIRTH, VOKÁČOVA 1183/2, 140 00 PRAHA 4, ČESKÁ REP.
E-mail: ivan.jungwirth@typtrade.cz


Som zberateľ pohľadníc Rakúska z čias Františka Jozefa: Bukowina - Kronland, Czernowitz - Cernauti, foto rodiny F.J., pamiatky, judaica, synagogy, jeshiva, mikwe, ľudový odev,... Ponúkam na výmenu mnoho historických pohľadníc starého Francúzska, Belgicka, Luxemburska,...

DAVID MARGULIS, str.KIBOWICH 16-10, REHOVOT 76 431, ISRAEL
E-mail: cz_tz@hotmail.com


Mám zájem o staré pohlednice obcí Važec /Vážec, Vazsecz/ a Východná na horním Liptově. Uvítám i nabídku pohlednic Ústí nad Orlicí /Wildenschwert/ a okolí. Pokud mužete zašlete náhledy nabízených pohlednic. Předem děkuji za nabídku zaslanou na e-mail.

Ing.LADISLAV ČÁSLAVKA /ÚSTÍ NAD ORLICÍ - ČESKÁ REPUBLIKA/
Phone: 00420 465 557 155, Mobil: 00420 602 157 430
E-mail: ladislav.caslavka@rieter.com


Scháním pohlednice staré Mimoně /Niemes/. Motiv nádraží, hotelu, pivovaru, zámku, parku a významných objektu. Pohlednice do r.1920 a litografie dobrě zaplatím. Mužete poslat náhledy svých nabízených pohlednic. Předem děkuji za každou zaslanou nabídku na e-mailovou adresu.

PETR MAREŠ /ČESKÁ REPUBLIKA/, E-mail: Petr.mnet@seznam.cz


Mám záujem o staré pohľadnice /panovnícke rodiny, lode, folklór, vojenské/. Výmenou ponúkam všetky zberateľské materiály Brazílie: MNH známky, aršíky, FDC, MC, celiny, UNC bankovky, telefónne karty, atď. Alebo platím v korunách.

MIROSLAV LEGAT, BELO HORIZONTE, BRAZÍLIA
E-mail: m_legat@hotmail.com


Som zberateľ pohľadníc mesta Dubrovník /Ragusa/ v Chorvátsku z rokov 1893-1918. Prosím, píšte mi na e-mail.

KRUNOSLAV LEKO /CHORVÁTSKO/, E-mail: krunoslav.leko@dzzp.hr


Zaujímam sa o fotografie, pohľadnice alebo litografie mesta Krosno. Ak máte akékoľvek, prosím, napíšte mi.

PIOTR PACZOSA /POĽSKO/, E-mail: farmaceu@poczta.onet.pl


Zbieram všetok materiál o histórii obce Vyhne pri Banskej Štiavnici - fotografie, pohľadnice, knihy aj trojrozmerné predmety. Ponuky posielajte na e-mail.

MARIÁN PAVÚK, E-mail: m.pavuk@stonline.sk


Kúpim staré pohľadnice Nové Mesto nad Váhom /Vágujhely/ a Humenné /Homonna/.

PETER KOLESÁR, M.R.Štefánika 26, 91501 Nové Mesto n.Váhom
Tel.: 0908 420 530, E-mail: kolesar@vonm.sk


Teším sa na pohľadnice z malého mesta na Slovensku: Kislomnicz /maďarský názov/, Klein-Lomnitz /nemecký názov/, Lomnička /slovenský názov/. E-mailujte mi, ak mate!

SEBASTIAN ROTH /NEMECKO/, E-mail: sebastianroth@online.de


Zháňam pohľadnice, obrázky, filmy a video na tému Nitra a okolie do cca 1990. Hlavne ma zaujímajú 60-80te roky. Môžu byť nagatívy, diapozitívy, fotografie, 8 mm a 16mm filmy, plagáty atď. Ponuky posielajte na tel. alebo e-mail.

Tel.: 0905 521 951, 0910944605, E-mail: pfuto@post.sk


Zaujímam sa o výmenu pohľadníc v dobrej kvalite. Môžem ponúknuť pohľadnice z mojej krajiny a ďalších krajín Južnej Ameriky. Mením v množstve 10,20 alebo viac - doporučenou leteckou poštou. Ak vás zaujala moja ponuka, prosím, napíšte mi.

FRANCISCO DE NICOLA /ARGENTÍNA/, E-mail: francis1@infovia.com.ar


Kúpim pohľadnice mesta Humenné /Homonna/. Ponuku zašlite e-mailom alebo na adresu:

PhDr. PETER SOPKO, Nám.slobody 20/27, 06601 Humenné
E-mail: riaditel.mskshe@henet.sk


Koupím kvalitni pohledy Vysokého Mýta do roku 1920. I celou sbírku.

BOHEMIA ANTIQUES /ČESKÁ REPUBLIKA/, E-mail: info@bohemiaantiques.cz


Pokúšame sa nájsť materiály pre historický výskum o dedinách Valmontone, Labico, Lugnano /situovaných blízko Ríma/. Radi by sme vedeli, či sú vo vašich archívoch fotografie, kresby, maľby, tlače z minulosti. Obzvlašť sa zaujímame o maliarov nazývaných "rímska krajina alebo veľká cesta", ktorí ich zvečnili.

STEFANO SPAZIANI - DIRECTOR
Museo L´officina in Valmontone
Via Garibaldi 60
000 38 Valmontone
Roma - ITALY
E-mail: info@museofficina.com


Kúpim staré pohľadnice /do r.1945/ všetkých obcí okresov Šaľa /Sellye, Vágsellye/, hlavne obec Dlhá nad Váhom /Vághosszúfalu/ a Galanta, hlavne obec Sládkovičovo /Diószeg, Nagy-Diószeg, Veľký Diosek, Diosek/.

Mgr.MARTIN KORČOK /SLOVENSKO/, E-mail: Korcok@SNM.sk


Koupím pohlednice či jakékoliv předměty vztahující se k obcím Goldenstein, Kolštejn /nyní Branná/, Weigelsdorf /Vikantice/, Schlogelsdorf /Šléglov/. Veškeré obce se nachází v oblasti Jeseníku v ČR. Dříve oblast Sudet. Veškeré nabídky prosím zasílejte na e-mail.

ZDĚNEK KLIMEŠ, UNTIL s.r.o., /ČESKÁ REPUBLIKA/,
Mobil: +420 724 041 327, Tel: +420 583 411 417, Fax: +420 583 480 742,
E-mail: klimes@until.cz


Hledám pohlednice Strání, Květná /Blumenbach/ okr. Uh.Hradiště. Dobře zaplatím.

JOZEF KUBELA /ČESKÁ REPUBLIKA/, E-mail: hasomer@seznam.cz


Som zberateľ z Brazílie a zaujímam sa o výmenu pohľadníc s futbalovými štadiónmi. Ponúkam brazílske pohľadnice rôznych tém. Ak sa zaujímate, prosím, pošlite mi e-mail.

ERNANI REBELLO /BRAZÍLIA/, E-mail: ErnaniRebello@aol.com


Prosím, máte na predaj pohľadnice s témou - hrací orgán?

ROBERT CARDO
29 place Henri de Gorsse
81000 Albi
FRANCE
E-mail: Robert.CARDO@Wanadoo.fr


Koupím místopisné pohlednice z okr. Praha - východ.

E-mail: cesky.sirius@c-mail.cz


Koupím staré pohlednice Bučovic /okr.Vyškov/. Nabídněte.

E-mail: osajar@seznam.cz


Sháním pohlednice města Stříbra /Mies/ a to od nejstarších až do 1990. Rovněž jakékoliv staré vyhlášky, dobové fotografie, např. vojenské kapely, skupiny vojáku, hasiču...Též okolí města t.j. býv. okres Tachov.

PETR STARK /ČESKÁ REPUBLIKA/, E-mail: petr.stribro@cbox.cz


Koupím staré pohlednice i fotografie všech rozměru s tématikou auto - moto i celou zbírku, taky obrazy, kapesní hodinky a jiné předměty, kde je vyobrazeno staré auto, nebo motocykl. Inzerát platí stale, nabídněte přijedu.

Tel.číslo: +420 777671674, E-mail: j.lazecky@volny.cz


Koupím pohledy Bardejova a Bardejovských Kúpeľov do roku 1945.

MUDr. JÁN HORÁK, BABÁKOVA 2184, 148 00 PRAHA 4, ČESKÁ REP.
E-mail: jhorak@zpmvcr.cz


Kúpim pohľadnice starej Bratislavy - židovské geto. Ponuky s náhľadom /resp.xerox/ a cenou zasielať na poštovú adresu, resp. e-mail.

ŠTEFAN ĎURIŠ, NÁMESTIE SLOBODY 1406/32, 020 01 PÚCHOV
E-mail: stefan.duris@conti.sk


Do zbierky kúpim pohľadnice jaskýň - malý aj veľký formát, z podzemia, ale tiež objektov súvisiacich s jaskyňami - vchody, chaty, povrch krasu /prírodné scenérie/. Česko, Slovensko aj cudzinu. Chýbajú mi predovšetkým do roku 1920, cudzina a nové pohľadnice. Zbieram tiež leporela, letáky, prospekty, knihy, odznaky a iné predmety súvisiace s jaskyňami a jaskyniarstvom.

EDUARD KLADIVA /KOŠICE - SLOVENSKO/, E-mail: kladiva@saske.sk


Kúpim /vymením/ pohľadnice európskych miest s električkami, trolejbusmi, autobusmi do roku 1989.

ARKADIUSZ PALLA, skr.poczt.27, 44-210 RYBNIK 15, POĽSKO
E-mail: arekpp@poczta.onet.pl


Koupím staré pohlednice Železné Rudy - Eisenstein a okolí, dále Plzeň s přilehlými obcemi: Bolevec, Božkov, Bukovec, Černice, Červený Hrádek, Doubravka, Doudlevce, Hradíště, Koterov, Křimice, Litice, Lobzy, Nová Hospoda, Radčice, Radobyčice, Skvrňany, Valcha.

Tel.: 602 486 490, E-mail: jaroslav.nechvatal@seznam.cz


Volam sa Jerzy Rucinski, žijem v Rzeszowie. Zbieram staré pohľadnice môjho mesta z detstva Jaslo - vyrobené do roku 1940. Zbieram taktiež staré pohľadnice z Galicji: Biecz, Grybow, Krosno, Sanok... Kúpim staré pohľadnice s F.Jozefom I. na moju stránku "Jaslo na starej pocztowce". Kontaktujte ma, prosím, na e-mail.

JERZY RUCINSKI /POĽSKO/, E-mail: jerzyrucinski@interia.pl, http://www.kartki.republika.pl


Prodám, či lépe vyměním přebytky pohledníc - celá Česká republika, Slovensko + cizína, převážne 1898 - 1930. Také přebytky TK - Česko i cizína. Píšte o co máte zájem. Mám zájem o vyměnu, či koupím pohlednice okresu Chrudím + Pardubice do roku 1955.

E-mail: vladimir.koutsky@oskar.cz


Koupím, vyměním pohlednice Jihlavy /Iglau/. Nabídky zasílejte na e-mail.

E-mail: viliamklein@email.cz


Do své sbírky pohledníc Jizerských hor - Isergebirge stále hledám to, co ještě nemám, jen do roku 1939. Slovo Isergebirge je uváděno vedle německého názvu místa. Též město Jablonec n. Nisou - Gablonz a. Neise. Vše o co z vaší nabídky budu mít zájem, velice dobře zaplatím. Mám i pohledy na výměnu - co hledáte? Proberte své zásoby a nabízejte, osobní kontakt na ruzných burzách dle dohody.

PETR KURTIN /ČESKÁ REPUBLIKA/
Tel.:483 357 392 do 14.00 hod., E-mail: kurtin@mestojablonec.cz


Koupím anebo vyměním pohlednice Rájce /okres Blansko/. Na výměnu nabízím pohledy z okresu Blansko a jiné.

E-mail: honzadvorak@quick.cz


Zbieram materiál okolo baníctva, mineralógie a pod. Zaujímam sa o staré pohľadnice baníckych miest: B.Štiavnica, Kremnica, B.Bystrica, Smolník, Rožňava, Rudňany, Dubník - Červenica,...atď, atď., alebo /ešte zaujímavejšie/ priamo s baníckou tématikou, napr. štôlne s baníkmi, šachty, banské závody a úpravne, múzeá... Píšte, prosím, na e-mail.

DUŠAN KÚŠIK /SLOVENSKO/, E-mail: kusik@gssr.sk, http://permonik.host.sk


Kúpim pohľadnice Teplíc a okolia /Česká republika/.

E-mail: dr.vostep@seznam.cz


Kúpim pohľadnice Petržalky, Bratislavy -Hausbergl, Palisády - hrad a okolie, Modra - Harmónia.

E-mail: zoolog@snm.sk


Som americký učiteľ na dôchodku. Veľmi rád by som nadviazal kontakt s Vami a získal slovenské pohľadnice. Zbieram len pohľady na mesta. Dúfam, že mi napíšete.

WALT CARTER /USA/, E-mail: Wr1959@aol.com


Kúpim alebo vymením staré pohľadnice Banskej Bystrice (Bestercebanya), Brezno (Breznobanya) a iné Slovensko.

SAJGAL ROMAN /SLOVENSKO/, E-mail: sajgal@stonline.sk


Hľadám dokumenty /pohľadnice, foto, atď./ z Mostu pri Bratislave = Most na Ostrove = Bruck an der Donau a okolia južnej Bratislavy. Originály alebo kópie /Slovensko, Československo/. Ak by ste mi nemohli pomôcť, hlavne čo sa týka Brucku, poprosím Vás, zaslať mi nejaké adresy, eventuálne pomôcť iným spôsobom. Prosím, píšte mi na adresu:

MfG
ORTWIN WINGENDER
Im Rothenfeld 54
D - 53894 Mechernich
Deutschland
E-mail: FamWingender@gmx.de


Volam sa Tomasz Fiedor. Zbieram pohľadnice môjho rodného mesta Gniezno /Gnesen/ vyrobené do roku 1945. Môžete mi pomôcť? Prosím, kontaktujte ma na e-mail.

TOMASZ FIEDOR /POľSKO/, E-mail fiedek@gniezno.info, http://www.gnesen.prv.pl


Za feldpostky Rakouska Uherska z let 1914 - 1918 s útvarovými razítky dobře čitelnými v zachovalém stavu /zejména ta čísla polních poštovních úřadů, která chybí v mé sbírce/ nabízím staré místopisné i žánrové pohlednice /prošlé poštou, nepoužité/ podle Vašeho zájmu a mých možností. Chyběnku zašlu na požádaní. Preferuji osobní jednání. Výše uvedené i odkoupím.

PAVEL AKSAMIT /ČESKÁ REPUBLIKA/, E-mail: paksamit@upv.cz


Kúpujem staré pohľadnice členov kráľovských rodín z celého sveta z rokov 1895-1930 /použité i nepoužité/. Môžete mi poslať originálne staré pohľadnice alebo Vaše fotokópie. Úplná dôvera a serióznosť. Prosím, píšte francúzsky a španielsky, ak je to možné.

M.TARROS - VIDAL Josep-Maria
5,2ş étage, rue Maréchal Lannes
F-66 000 Perpignan, France
E-mail: jtarros25@mixmail.com


Hľadám pohľadnice hlavne južnej Moravy a Brna. Môžem ponúknuť pohľadnice z celého sveta - veľké množstvo. Nákup, predaj, výmena.

FILATELIE ANTIQUITY BARU /BRNO - ČESKÁ REP./, E-mail: filatelie@baru.cz


Sháním pohlednice Ostravy /do r.1925/, Frýdku-Místku /do r.1955/ a okresu F-M, dále sbírám autogramy osobností filmu, divadla, literatúry, výtv.umění, politiky, sportu, nejlépe na pohledech - podepsaný fotoportrét anebo pohled psaný osobností. Vítam výměnu.

RENÉ STEJSKAL /OSTRAVA - ČESKÁ REP./, E-mail: rene.stejskal@tiscali.cz


Koupím nebo vyměním staré pohlednice /do roku 1950/ Šumavy a bývalých Svatojánských proudu u Štěchovíc.

č.tel.: +420 604 691069, E-mail: pohlednice@stara-sumava.cz
http://www.stara-sumava.cz, http://www.svatojanske-proudy.cz


Kúpim pohľadnice Lučenca za rozumné ceny resp. vymením za pohľadnice Tatry.

JOZEF PUNTIGÁN, TUHÁRSKE NÁM. 2/8, 984 01 LUČENEC, SLOVENSKO.
E-mail: puntigan@bb.telecom.sk


Koupím pohlednice města Kralupy nad Vltavou /okres Mělník/. Určitě se dohodneme - příprava knihy.

VLASTIMIL MATĚJKA /ČESKÁ REP./, E-mail: vlastimil.matejka@aero.cz


Hľadám staré pohľadnice s názvom obce Huncovce, Hunsdorf, Hunfalva. Môžu byť aj reprodukcie, kópie a scany.

JÁN GURNIK /SLOVENSKO/, E-mail: gurnik@sinet.sk


Koupím, nebo vyměním pohlednice jižních Čech do roku 1970. Dále pak žánrové pohlednice s vyobrazením žen, či dívek, stáří nerozhoduje.

E-mail: Sumavsky@centrum.cz


Koupím staré pohlednice jihočeských měst, obcí, hradu a ruzných míst. Zejména Tábor, Písek, Milevsko, Bechyně, Bernartice a jejich okolí do roku 1950. Též pohlednice staré Vltavy do roku 1966.

Kontakt na e-mail: jelinekjan@telekom.cz


Kúpim staré pohľadnice Starého Mesta pod Landstejnem /Altstadt/, Nové Bystrice /Neubistritz/ a okolí, Bratislavy - Rači /Račišdorf/ a vodárenskú tématiku /priehrady a vodárenské veže/.

MARIAN KHANDL, E-mail: mkhandl@iol.cz


Koupím pohlednice Hořovic a okolí.

ILONA VORÁČKOVÁ, PRAŽSKA 366, HOŘOVICE, ČESKÁ REP.
E-mail: i.vorackova@centrum.cz


Kúpim pohľadnice mesta Kremnica /Kormoczbanya/ a okolia za rozumnú cenu, pohľadnice železničných staníc na trati Zvolen - Vrútky a vlakov vychádzajúcich z tunela. Prosím o zaslanie xeroxkopie, najlepšie oboch strán.

JULIUS KLOPAN, TACEVSKA 6, 085 01 BARDEJOV, SLOVENSKO.
E-mail: klopanbj@atlas.sk


Koupím pohlednice Moravskoslezských Beskyd, Jeseníku a Ostravy. Hlavně fotografie turistických chat a útulen.

Nabíbněte na e-mail: jaroslav.vyka@vitkovice.cz


Kúpim pohľadnice miest a obcí okresu Nový Jičín a mesta Opava.

ADAM OBDRZALEK, tel.: +420 603 874 160, E-mail: adamous@email.cz


Hľadám staré pohľadnice zo Singapur, Malaysia, Siam, Korea, Macau, Borneo, Sarawak, Labuan, Brunei, Hong Kong, Tahiti/French Polynesia, kolónie - poštou prepravené pohľadnice Číny & Guatemaly. Prosím, píšte mi na e-mail.

FREDERICK ONG /REPUBLIC OF SINGAPORE/, E-MAIL: ongfred@singnet.com.sg


Koupím pohlednice Strakonice město a Mníchovo Hradiště a okolí.

PAVEL DUŠEK /ČESKÁ REPUBLIKA/, E-mail: PavelDusek@seznam.cz


Nabídněte pohlednice města Libochovice a hradu Hažmburk /Klapy/.

LUKAŠ RUBES /ČESKÁ REPUBLIKA/
tel.: 0604 - 288 087, E-mail: rwd@rubes.cz


Koupím pohlednice města Uherského Brodu /Ungarisch Brod/ do roku 1945. Moc prosím toho, kdo má nějakou pohlednici tohoto města, popřípadě ví o někom kdo je vlastní, ať mne kontaktuje. Velmi dobře zaplatím.

LUDVÍK MICHALEC /ČESKÁ REPUBLIKA/
tel.: 0732/ 955 738, E-mail: ludvik.michalec@koprivnice.cz


Koupím pohledmice města Úštěk - Auscha a okolních obcí /bývalý soudní okres Úštěk/.

B.KOŠŤÁL /ČESKÁ REPUBLIKA/, E-MAIL: b.kostal@worldonline.cz


Kúpim alebo vymením pohľadnice Pezinka do roku 1960. Do roku 1918 sa volal Bazin, Bosing. Tiež mám záujem o okolité obce (Grinava - Grunau, Cajla - Czeyle).

Tel.: +421 903 036 605, E-mail: mpoc@orangemail.sk


Som zberateľom pohľadníc z Tanzánie. Môžem ponúknuť pohľadnice z Tanzánie a Zanzibaru - moje sú v perfektnom stave a v dobrej zberateľskej hodnote. Kedykoľvek ma kontaktujte!

MURTAZA ABDEALI, P.BOX 4823, DAR ES SALAAM, TANZANIA, EAST AFRICA.
E-mail: m_abdeali@hotmail.com


Koupím pohlednice okresu Jeseník do roku 1950. Např. Jeseník - Freiwaldau, Bernartice - Barzdorf, Lázně Jeseník - Grafenberg, Javorník - Jauernig (Johannesberg), Travná - Krautenwalde, atd.

Nabídky prosím na e-mail: tomas.kubanek@post.cz


Ponúkam na predaj album pohľadníc "Na pamiatku desaťročného trvania Čs.republiky 1918-1928". Album obsahuje 12 listov s 12 pohľadnicami v darčekovom balení.

Bližšie info: antikvariat@wallstreet.sk


Kúpim pohľadnice s portrétom Františka Jozefa I., pohľadnice mesta Poprad, Hranovnica, Vernár, Kvetnica, Sp.Sobota.

Ing. JÁN LAČNY /SLOVENSKO/, E-mail: armatus.lacny@stonline.sk


Koupím pohlednice města Chrudím do roku 1960 za Vaši cenu - nabídněte.
Volejte tel.: 0602 120 299, nebo rovnou pošlete po dohodě na dobírku na adresu:

NOVÁK VÍT, KLÁŠTER 110, 582 83 VILÉMOV, ČESKÁ REPUBLIKA
E-mail: novak@omegaplus.cz


Koupím pohlednice okresu Prachatice a Šumavy (jižní Čechy) do roku 1950. Výměna za jiná místa možná.

STANISLAV VLASÁK /ČESKÁ REPUBLIKA/
tel: 00420/ 338 310 458 po 16.00 hod., E-mail: Stanislav.Vlasak@up.mpsv.cz


Kúpim (vymením) lepšie pohľadnice miest a obcí Trenčianskeho kraja do roku 1945.
Kúpim moderné, kvalitné, nepoužité, jednozáberové zemepisné pohľadnice zo sveta (nie staršie ako 5-8 rokov).

JÁN HANUSIN /SLOVENSKO/, E-mail: hanusin@savba.sk


Koupím staré pohlednice města Kraliky - Grulich.

MILOSLAV HOSPES, ORLICKA 538, 561 69 KRALIKY, ČESKÁ REP.
Nabídky zasílejte na e-mail: hospes@cbox.cz


Som zberateľ antických pohľadníc z Rzeszowa - Poľsko. Prosím, informujte ma o obchodovaní s týmito starými pohľadnicami. Ponuky pohľadníc a informácie posielajte na e-mail.

JANUSZ WITEK /POĽSKO/, E-mail: orient222@wp.pl


Koupím pohlednice Žatce, Loun a obcí z lounského okresu do roku 1950. Tež staré filmové záběry i z rodinných archívu. Připadne dobře zaplatím za možnost kópie.

Nabídky prosím na e-mail: videocentrum@seznam.cz


Som zberateľ starých poľských pohľadníc - špecializujem sa na mesto WADOWICE. Prosím Vás, ak máte informácie o aukciách a internetových stránkach s pohľadnicami z Poľska - napíšte mi.

MARIUSZ JASINSKI - POSTCARDMAN Z POĽSKA.
Kontakt na E-mail: emjot9@poczta.onet.pl


Koupím pohlednice Olešnice na Moravě (Oels in Mahren). Dále sbírám pohlednice hradu a zámku - mám mnoho na výměnu. Rovněž koupím tlačené blahopřejné a tlačené místopisné pohlednice.

Ing.Jaroslav PORÍZKA /ČESKÁ REPUBLIKA/
Kontakt - E-mail: porizka@post.cz


Zbieram skautské pohľadnice z akýchkoľvek krajín. Môžem kúpiť alebo vymeniť za podobné. Korešpondencia anglicky.

E-mail: PV1KIM@aol.com


Prosím o Vaši nabídku pohledníc Mladé Boleslavi a okolí do roku 1936, ve velmi dobrém stavu. Dále České Švýcarsko, Český raj, Český kras, hrady a zámky.

Ing.MILAN MAZANEC /ČESKÁ REPUBLIKA/, E-mail: roin@volny.cz


Koupím pohlednice Rýmařovská. Především sháním Břidličnou (do roku 1950 Frýdlant nad Moravicí - Friedland an der Mohra), Vajglov - Weigelsdorf, Velká Štáhle - Gross Stohl, Rýžoviště - Braunseifen a Albrechtice - Olbersdorf.

PAVEL BURAN /ČESKÁ REPUBLIKA/, E-mail: pavel.buran@cbox.cz


Koupím pohlednice obce Děčínský Sněžní (Dorf Schneeberg), rozhledny na Děčínském Sněžníku (Hoher Schneeberg). Dále obce a okolí obcí Maxičky (Maxdorf), Kristin Hrádek (Christianenburgh), Tisá (Tyssa nebo Tissa), Ostrov u Tisé (Eiland). Vše je v okresech Ústí nad Labem a Děčín (Aussig a Tetschen ev.Bodenbach) v Českém Švycarsku (Boehmische Schweiz).

DAVID VACA /ČESKÁ REPUBLIKA/, E-mail: David.Vaca@seznam.cz


Kúpim pohľadnice Lučenca (Losonc, Losoncz) do roku 1955.

FUKSA JÁN /SLOVENSKO/
Ponuky posielajte na e-mail: jan.fuksa@spp.sk


Koupím, případně vyměním pohlednice Moravského krasu (Macocha, jeskyně, Skalní Mlýn...), přilehlých obcí (Sloup, Šošůvka, Housko, Molenburk, Holštejn, Ostrov u Macochy, Vilémovice, Blansko) a hradů (Holštejn, Blansek, Nový Hrad), pohlednice s horolezeckou tématikou a pohlednice vysokohorských silníc.

FRANTIŠEK PORÍZKA /ČESKÁ REPUBLIKA/
Prosím, nabídněte na e-mail: f.porizka@quick.cz


Koupím moderní barevné pohlednice (od r.1980 výše) ostrovů Oceánie a Karibské oblasti, příp.nabízím odpovídající výměnu.Rozumné ceny respektuji.

Ing.JAN PROCHÁZKA - ved.sekce pohledníc Klubu sběratelů kuriozit.
E-mail: prochazka-ksk@quick.cz


Zaujímam sa o staré pohľadnice mesta Bratislava (1890-1945). Prosím, mohli by ste mi poslať zoznam dostupných pohľadníc, ktorý by obsahoval podrobný popis položiek a ich cenu?

MAURO PIERLUIGI, E-mail: mauro.pierluigi@galliera.it


Kúpim pohľadnice Boskovíc a pohľadnice oblasti Vránovskej priehrady pred a tesne po zatopení.

KAREL ACHRER, E-mail: ka@bosnet.cz


Koupím pohlednice Třebíče do roku 1945. Nabídky prosím zasílejte na e-mail.

MIROSLAV MALOUŠEK, E-mail: malousek@seznam.cz


Koupím - vyměním pohledy s obrázky od Marie Fischerové Kvěchové.

E-mail: akolpanda@bon.cz


Kúpim pohľadnice menších českých miest (do 10-tis. obyvateľov - nové, farebné, kompletizácia zbierky).

VLADO RAJNIAK, E-mail: vlado@woctni.sk


Koupím nebo vyměním staré pohlednice KRKONOŠ.

Nabídky na e-mail: gentiana.press@worldonline.cz


Predávame staré pohľadnice, poštovú históriu sveta, prvú leteckú poštu, známky Britského kráľovstva - špeciálne z Indických štátov, zriedkavé tématiky. Prosím, pošlite nám zoznam. Odpovieme Vám a cenovú ponuku pošleme ihneď.

E-mail: stamps_br@yahoo.co.uk


Kúpim pohľadnice a knihy o Nitre a okolí do r.1945.

BRANISLAV ZAUJEC, E-mail: bzaujec@csob.sk


Koupím staré pohlednice Liberce (1896-1910), centrum města. Plně respektují Vaši cenu.

Nabídky prosím na e-mail: nautiluss@seznam.cz


Koupím staré pohlednice města Hranice na Moravě (Mähr.-Weisskirchen) a jeho okolí (Drahotuše, Belotín, Slavíc).

E-mail: winslow.az@seznam.cz


Kúpim pohľadnice od Karola PLICKU: Séria I/2, Séria X/4, Séria XI/2, XI/3, XI/5, Séria XII/3, XII/4, XII/5, XII/10. Prosím, ponuky zašlite s úvedenou cenou poštou alebo na e-mail.

JÁN FUNDÁREK, GEMERSKÁ 5, 010 08 ŽILINA, SLOVENSKO
E-mail: m.fundarek@centrum.cz


Sháním staré pohlednice Telče, Dačíc a okolí (jihozápad Moravy, okr.Jihlava, J.Hradec). Nabízím možnost výměny z velkého výběru pohledníc, nebo odkoupím za vaší cenu.

Tel.: 066/7223210, nebo píšte na adresu: bartu@gymntelc.ctn.cz


Hľadám staré turecké pohľadnice akejkoľvek tématiky, hodnoty a množstva.

D.CHAUCHAT /TURECKO/, E-mail: chauchat@turk.net


Volám sa Giancarlo, som z Talianska, zberateľ pohľadníc štadiónov. Môžete mi pomôcť zohnať ich (najmä staré z krajín východnej Európy)?

GIANCARLO FILIANI, VIA CARAGLIO 12, 10141 TORINO, ITALY
E-mail: gfilian@tin.it


   Hľadám pohľadnice mestečka Moldava nad Bodvou vydané do roku 1960 /Szepsi, Moldava na Slovensku, Moldava nad Bodvou/.

Ponúknite s cenami na: doddie@post.sk


Koupím pohlednice města Nymburk a okolí.

Nabídku zasílejte na email: jhersalek@zos.cz


Hľadám a kúpim pohľadnice Vysokých Tatier.

Ponuky zasielajte na email: jansvi@post.sk


Koupím pohlednice Lanškrouna. Nabídky prosím na e-mail.

E-mail: petr.novak@sendme.cz


Kúpim pohľadnicu z Vysokých Tatier, na ktorej je bývalá Kežmarská chata.

Ponuky posielajte na e-mail: okr@stonline.sk


Koupím pohlednice do roku 1945 následujících míst a okolí: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Jablonné nad Orlicí, Ramberk, Letohrad, Moravská Třebová.

Nabídky zasílejte na e-mail: JSL@centrum.cz


Koupím pohlednice města Českých Budějovíc.

Nabídky zasílejte na email: jkostohryz@seznam.czPridajte zdarma Váš inzerát -(formou emailu)
rudolfvaskovic@yahoo.com