At Haberleri

SEÇİLİM: Sol arka ayağındaki kırık nedeniyle tedaviye alındı.
ÖZCANHAN: Ön sol ayağındaki problem nedeniyle tedaviye alındı.
ÖZÜMTAY: Sağ ön ayağındaki tendinitis nedeniyle tedaviye alındı. ALCİHAN: Şorşin çıkardığı için tedaviye alındı.
DİNYEPER: Tedaviye alındı.
CENK: Ayağı kırıldı. Uyutuldu.
DENİZATI: Ayağındaki çatlak nedeniyle tedaviye alındı.
GÖLGESU: Bağırsak düğümlenmesi nedeniyle öldü
CHIP: Öldü.
GRAND EKINOKS: Ayağındaki kemik dağlandı.

Sprintlere göre beğenilen atlar

1.Ayak
BRILLANT , DERİNTAY , ARANTİ , HEAD BOY
2.Ayak
MASKE , ERGUNBABA , ORKAPI , KATIBEY
3.Ayak
TOMSON , AKKAYALI
4.Ayak
ARCHBISHOP , TARHAN , UĞUR BARBAR , ÇİÇA , AHMETCAN
5.Ayak
SAÇAKLI , WOLFS TOUCH
6.Ayak
CİHANTAY

Başbakanlık Kupası Wolf's Son'un

...KARA KAPLAN ve TUTTURAN ÖLDÜ

Bu yıl 53'üncüsü düzenlenen Başbakanlık Kupası Koşusu'nu K. Levent Kitapçı'nın WOLF'S SON jokey Erhan Yavuz'la 2.03.39'luk bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Çim pistte yapılan 2000 metre mesafeli koşuda GRAND EKİNOKS ikinci, MARY ELLEN üçüncü, RIBELLA dördüncü olarak tamamladılar.

Koşuyu kazanan atın sahibine kupayı, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin verdi. Tarım ve Köyişleri Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü antrenör Aytekin Coşkan'a, İstanbul Valisi Muammer Güler jokey Erhan Yavuz'a birer plaket verdiler.

İlk Başbakanlık Kupası Koşusunu William Giraud'un Nur (Kingsway - Novena) isimli safkanı, jokey Reşat Mergin ile kazandı. Koşuyu en fazla kazanan eküriler ise, 4'er kez ile Atman (1963,1964,1996,1997), Eliyeşil (1971,1972,1973,1991) ve Simsaroğlu (1953,1956,1958,1959) ekürileridir.

I SEREN (Karayel - Karanara) 1984,1985,1986 ve TRAPPER (Knight Line Dancer - Elemis) 1998,1999, 2000 yıllarında bu koşuyu 3 kez üst üste kazanma başarısını elde eden safkan oldular.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 29 Temmuz Perşembe günü yapılan ve 2 yaşlı Safkan İngiliz taylarının ilk kez start aldıkları günün 2. koşusunda, Hamdi Çadırcıoğlu’na ait KARA KAPLAN (Royal Abjar - Nimet) isimli safkan, koşunun son metrelerinde devrildi. Yapılan tetkikler sonucunda Yoğun pulmoner (akciğer kanaması) bağlı olarak gelişen akut solunum yetmezliğine bağlı olarak atın düşmesi sonucunda boyun omurlarında oluşan parçalı kırık nedeniyle öldüğü tespit edilmiştir. Yine aynı gün bir başka talihsiz olayda 6. koşuda yaşandı. Turan Uzun’un sahibi olduğu TUTTURAN (Emperor Jones – Front Line Romance) son viraj dönülürken devrildi. Yapılan tedavide akut solunum yetmezliğine bağlı olarak at şoka girmiş ve müdahaleye rağmen durumunda herhangi bir düzelme olmadığından akşam saat 20.00'de sahibinin isteği ile uyutuldu. Jokey Yemen Tunç olayı hafif bir şekilde atlattı. Atın ilgililerine ve jokeylere geçmiş olsun dileriz.

 

 

ALTILI GANYANI BULUN  

 

 

 

 

 

1