Spaceholder Anasayfa Anket E-Mail Misafir Defteri Site Download Linkler Forum Chat Foto-Galerisi Hava Durumu Türkçe Kurdî

 

Şeddadiler
SMK, 04-06-2005


Şeddadî devleti MS 951 yılında Kürt Hadhabánî aşîreti´nin bir kolu olan Revvadîler´den Muhammet Ibn Şeddad tarafından kuruldu ve Kars-Ani´den, Duvin (Ermenistan) ve Gence´ye (Batı Azerbaycan) kadar uzanıyordu. 1072 yılında ikiye bölünen ve gittikçe güç kaybeden Şeddadî devleti, 1174 yılında yıkıldı. (Devamı)

Solar Teknolojisi alanında Oscar kazandı
SMK, 14-05-2005

Karslı Ahmet Lokurlu Solar Teknolojisi alanında Oscar kazandı

Aachenlı Işadamı ve mühendis Ahmet Lokurlu Energy-Globe Award ödülünü kazandı. Ahmet Lokurlu, ödülü Tokyo´da düzenlenen Expo2005 ´de BM Genel Sekreteri Kofi Annan´ın elinden aldı. Güneş ısısı ile soğutma yöntemini daha efektiv hale getiren Ahmet Lokurlu´nun Solitem firması´nın Türkiye, Ürdün ve Fas´ta müşterileri bulunuyor. Solitem firması´nın hem Almanya´da hem´de Türkiye´de işçisi var . Ahmet Lokurlu Kars´ta doğdu ve makina mühendisi olarak Almanya´ya geldikten sonra Essen´de Energie- und Verfahrenstechnik ve Aachen´de Işletme Mühendisliği okudu ve 1999 yılınn´da Solitem firması´nı kurdu.(Kaynak)


Kars Online yenilendi
SMK, 08-05-2005

Kars, Ardahan ve Igdır´ın sitesi yenilendikten sonra yine online.

Karslılar ne düşünüyorlar?
Devamını Oku

Nostalji:
Eski Misafir defteri
Eski Forum

Counter
1