OZCAN DENIZ
19 MAYIS 1972 ANAKARA D.SAATI;12:33 AM


Bir sarkicinin bir film yildizina dönüsmesini izlerken gözlemci eger bir astrologsa zamanlama konusu daha da merak uyandiran bir baslik oluyor.
Özcan Deniz’i tanimiyorum ve gerek filmi gerekse dizisini bugune kadar hic izlemedim.Bu nedenle sanatçi hakkinda gerçeklerle baglantisiz bir yorum yapmissam kusura bakmayin.Lutfen ,uyarida bulunun birlikte düzeltelim.Yorumlarima kaynak olan bilgiler internette buldugum Özcan Deniz röportajlardir.

Horoskopta ilk göze çarpan sey Toprak burçlarinda olusan Grand Trine.
Özcan Deniz Boga burcundan (Günes’i Bogada sabirli,pratik,inatçi,güvenligini saglama ihtiyacinda,materyalist) ve Basak taki Pluto (Güçlü,etkili,manipülatif) ve Oglaktaki Kuzey Ay Dügümü (topluluklarla ilgili misyon,kitleleri etkileyen,yasamda ulasmak istedigi hedef)ile büyük bir üçgen oluşturuyor.
Bu üçgen açinin toleransi da sadece 1 derece dolayisiyla çok etkili.Mali konularda gelisen ,güvenli bir zemin ihtiyacinda,pratik,somut ve sonuca yonelik bir kisisel egilim mevcut olmali.Tabii çabalarin kolaylikla sonuç vermesi islerin kolay akmasi da bu güzel açinin etkisi.Özcan Deniz’in düsüncelerini aksiyona geçirmekte çaliskan ve yetenekli oldugunu söyleyebiliriz.Nitekim hayati incelendiginde 13 yasinda pavyonlarda sarkicilik yaparak gecimini saglamak icin egitimini birakmis birini goruyoruz.

Özcan Denizin Ay burcu ise Aslan ve Uranus ile sekstil açi yapiyor.Aslan’daki Ay duygusal olarak cömert,hayranlik pesinde,kral pozlarinda ve asiri gururlu birini akla getiriyor.Uranüsle açi ise sanatçi olarak farkli ve cesur olani denemek istegi duyan ,elektrigi yüksek karizmatik bir etki yaratiyor.(Çiplak Poz vermek Uranüsle açi yapan Aslan Ay’in bir icraati olarak görülebilir.)

Venüs ve Mars’in Yengeç burcundaki kavusumu (bu kavusum neptün ile exact 150 dercelik bir açi yapiyor ki Neptün sinemanin yönetici gezegeni) ise Türkiye horoskopunun ASC ‘si üzerinde gerçeklesiyor.Ve Özcan Deniz’i Türk toplumunun cinsel bir erkek figürü olarak benimsemesinin neden bu kadar kolay oldugunu anliyoruz.Toplumun idealindeki erkek figürü Özcan Deniz’le vücut buluyor.

Gerek Burcunun yöneticisi Venüs’ün güçlü konumu gerekse Aslan burcundaki Ay Özcan Deniz’i üretken ve yaratici kiliyor.Hikaye yazmak,sarki söylemek,oyuncu olmak,resim yapmak gibi birçok farkli sanat dalindaki faaliyeti ile bu yaraticiligini ifade ediyor.

Simdi gelelim Özcan Deniz neden bu zamanlama ile bir film yildizi oldu?Bu sorunun cevabi Özcan Deniz’in kisisel horoskobu kadar onun Türkiye horoskopu ile iliskisinde yatiyor.

Özcan Deniz’in biraz önce bahsettigimiz 29 derece toprak grubunda olusan büyük üçgeninin bir kösesi Kuzeyaydügümüydü.Ve kuzeyaydügümü su siralar boga burcunda 21 derecede.Basitçe ifade etmek gerekirse Özcan Deniz Nisan 2000 döneminde hayatinda bir düzeltme hareketi,bir yön degisikligi yasamis olabilir.Bu sanirim müzikten sinemaya agirlik vermek seklinde gerçeklesmis olabilir.
Ve su dönemde Özcan Deniz o dönemde verdigi kararlarin sonuçlarini aliyor.Bu sonuçlar ise son dönemdeki siki çalismalarinin da bir sonucu olarak olumlu yönde gerçeklesiyor.

Günes’inin aldigi Uranüs transiti ise kimliginin yeniden tanimlanmasi (sarkici degil film yildizi) ve ani yükselisini (tek bir dizi ile star oldu) simgeliyor.Bu devam etmekte olan bir transitin son dönemi.Tohumlari 2002 Nisan-Temmuz döneminde atilmis ve 2003 subatta asil carpici etkisini göstermis olmali.

Yaklasmakta olan dönemde ise Özcan Deniz’in 2004 eylül ayindan itibaren kendini bir güç savasinin içinde bulabilecegi ihtimali mevcut.Bu etki özellikle 2005 Ocak-Subat döneminde en üst seviyeye ulasacak.Özcan Deniz kendini tehdit altinda hissedebilir ve zorlanabilir.Sinirlarinin farkina varacagi ,idrak edecegi bir donem olabilir.Kendini cok fazla zorlayacak durumlara girmemeye dikkat etmeli.

Dogum saati tahmini oldugu için Özcan Deniz hakkinda daha fazla gelecek tahmini yapmayi dogru bulmuyorum.

Özcan Deniz’in Türkiye ile composite haritasinda ise Asmali Konak’in galasi tarihinde Composite Venüs transit Jüpiter kavusumu gerçeklesiyordu. Bu mali ,ticari ,popülerlik olarak Özcan Deniz’de büyüme ve ilerleme anlamina geliyor.Ayrica Uranüsyen etki bu horoskopta da gözleniyor.Composite Uranüs transit Uranüs sekstil açisi aliyor.(Ani bir yükselis)

Özet olarak Özcan Deniz’in parlayisi ve popülerliginin temelinde yatan etki Uranüsyen bir etki yani ani,beklenmedik , ivme kazandirici .Bu ivmeyi bilinçli ve uzun vadeli bir anlayisla yönetmek gerekli.
Ancak büyük üçgen açi Özcan Deniz’de çok hos bir koruyucu ve islerini kolaylastirici etki yaratiyor. Özcan Deniz ilerlemesi gereken yolu ve yönü tayin etmekte ve bu yolda yürüyebilmekte oldukça yetenekli.
Basarilarinin devamini diliyoruz.


Önemli not;Sanatçinin dogum saati Astrologa sunuldugu takdirde daha kapsamli ve anlamli bir yorum yapmak mümkün olacaktir.

Astrolog
Elif Gökçe

23.10.2003

 

Horoskoplar

 


1