GÖÇ SEÇENEKLERİ

Eğitim durumunuz

Lise veya altı Üniversite +
Göç için bütçe Göç için bütçe
0-49.999 USD 50.000 + USD 0-49.999 USD 50.000 + USD
1. Durum zor gibi görünsede imkansız değil.Yineden birden çok seçeneğiniz var.Eğer ticaret yapmak istiyor iseniz turist vizesi ile gelip ticarethanenizi açar,daha sonra INS servisine işyeri açtığınızı ve yatırım için zamana ihtiyacınız olduğunu söyleyip 6 aya kadar vizenizi uzatabilirsiniz.Bu 6 ay zarfında vizenizi uzatabilmeniz için gereken şartları yada başka varsa çözümlerinizi yerine getirmeniz gerekmektedir.Çok özel durumlarda bikaç ay daha kalma şansınız olabilir.Ancak hiçbir zaman vizenizi geçirmeyin.ABD nin en ünlü hukukçusu bile bundan sonra birşey yapamaz.

2.Bir şirketin sizi ismen istetmesini sağlayabilir iseniz işçi vizesi ile gidip çalışabilirsiniz.

3.Green Kart kurasına katılabilirsiniz.Kazandığınız takdirde hiç sorunsuz gidip yerleşebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

1.Ticaret yapmayı düşünüyor iseniz turist vizesi ile gelip yeni bir işyeri kurabilir veya devren satın alabilirsiniz.Bu rakam 100.000 doların altında ise kredili almayı deniyebilir yada kendinize bir yada daha fazla ortak bulabilirsiniz.Ancak unutmayın E2 vizesi alacak kişilerin şirketteki payı en az %50 olmalıdır.

Ayrıca yandaki seçenekler sizin içinde geçerlidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                     1.Ticaret yapmayı düşünüyor iseniz birden fazla seçeneğiniz var.Örneğin yeni bir işyeri kurarsınız,kurduktan 1 ay sonra kendiniz için şirketiniz tarafından H1B isteği yapabilirsiniz.Şirket kuruluşu ve H1B istegi size yaklaşık 10-15000 dolara malolabilir ama yatırım yapma zorunluluğunuz ortadan kalkar.

2.Eğer Türkiye'de  bir şirkette en az 3 yıldır çalışıyor ve son 1 yıldırda orta ve üst kademe yöneticiliği yapıyor iseniz,ayrıca çalıştığınız şirket bilgisayar,ithalat-ihracat,turizm ve benzeri konularda iştigal ediyor ise bu şirketin şubesini ABD de kurarak sizde E1 yada L1 vizesi ile gelebilirsiniz.Şube açılışlarında yatırım şartı yoktur.

3.Bir üniversitenin lisans üstü programına kayıt yaptırıp daha sonra işyerinizi kurabilir yada maaşla işinle ilgili bir iş arayabilirsiniz.Master öğrencilerinin çalışması daha kolaydır ve bir süre sonra büyük olasılıkla çalıştığınız işyeri size H1B vizesi alacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

1.Yandaki seçenekler sizin içinde geçerlidir.Eğer elinizdeki sermaye 100.000 dolar ve üstü ise hiç sorunuzuz yoktur.Gelip istediğiniz gibi yatırımınızı yapıp hemen E2 alabilirsiniz.Ayrıca tüm seçenekler sizin içinde geçerlidir.