Trafik Kuralları
Florida'da bizlerin alışık olmadığı en önemli traffik kurallarını burada anlatmaya başlayacağız.İlk önce Türkiye'de hiç ciddiye alınmayan yanda görülen DUR ve YOL VER işaretlerinden başlayalım.Florida'da bu iki işaret çok önemlidir.DUR işaretinin olduğu yerlere çok sık rastlarsınız.Özellikle ara sokaklarda.Bu işaretin olduğu yerde mutlaka 4 tekerlekte durup,yol kontrol edildikten sonra devam etmeniz gerekir.Aksi takdirde cezalandırılırsınız.Trafik polisinin görüp-görmemesi önemli değil.Herşeyden önce bir çok sokakta kamera kullanılıyor.Bunun ötesinde herhangi bir vatandaşın sizi şikayet etmesi ceza yazılması için yeterlidir.Bu nedenle bu iki levhanın olduğu yerde mutlaka durup,yol musait ise devam etmeniz gerekir.

Sağa dönüş yapacak araçları takip ederken Istanbul'da olduğu gibi hemen sol şerite geçmek yada tampon tampona gitmek tehlikeli araba kullanmaktan ceza yemeyi gerektirir.Sizde herkes gibi sakin olun ve dönüş yapacak aracı onun hızında ve en az 1 araç boyu geriden takip edin.

Trafik ışıklarında lambanın dibinde değil,durmanız gereken yol çizgisinde durun.Eğer bu sırada yaya geçiyor ise bu çizgiye yayayı telaşlandırmayacak hızda yaklaşın.Yeşil yandığında yada herhangi bir durumda eğer yolda bir yaya var ise korna çalmadan ve aracı hareket ettirmeden kaldırıma çıkmasını bekleyin.

Eğer bilmediğiniz bir yolda ilerliyor iseniz mutlaka orta şeritte ilerleyin,sağa yada sola dönüş kolaylık sağlayacaktır.En sol şeritten en sağ şerite geçmeye kalkışmayın mutlaka biri size çarpacaktır.

Kaldırım kenarlarında yollar bisikletliler için ayrılmıştır.Otoparktan yada evinizden çıkarken bisiklet yolunu ve yaya yolunu ihlal etmeyin,eğer bu sırada yaya yada bisikletli geçiyor ise mutlaka yol verin.Ayrıca yayayı yada bisikletliyi korkutacak şekilde araç kullanmayın.

Hiçbir durumda alkollü araç kullanmayın.Dahada önemlisi mecbur kalmadıkça cumartesi öğleden sonradan itibaren araç kullanmayın.Alkollü araç kullananlar hemen tutuklandığı halde cumartesi günleri alkollü araç kullananlar ile trafik kazalarının en çok olduğu gündür.

Yağışlı havalarda normalden daha fazla fren mesafesi bırakın.Bu aracınızın durmayacağı için değil,Amerikalılar genelde zor durumlarda ve dar alanlarda araç kullanmaya alışık olmadığı için özellikle kötü hava koşullarında zincirleme ölümlü trafik kazaları meydana gelir.

Hız alt ve üst limitlerine mutlaka uyun.Hız alt ve üst limitleri her araç için aynıdır.Kamyon yada otobüslere ayrı hız sınırı yoktur.Bu nedenle kamyonların yüksek hızda sizi sollamalarına şaşırmayın.

Şehirler arası yolculuk yaparken mutlaka otobandan gidin ve Exit'leri gösteren bir harita edinin.Yolunuzu bulmanın başka yolu yoktur.Eğer iç yollardan giderseniz nerede olduğunuzun hiçbir zaman farkına varamazsınız.

Trafik polisi sizi durdurduğunda kesinlikle araçtan çıkmayın ve sol camınızı açarak elleriniz direksiyon üzerinde iken polisin gelmesini bekleyin.Türkiye'deki gibi araçtan fırlayıp polise evrakları koşturur iseniz aman dikkat.Polis saldırıyor zannederek size ateş edebilir.Lütfen bu konuda kendinizi iyi hazırlayın polisin hiç şakası olmadığı gibi vur yetkisi vardır.

Türkiye'den turist vizesi ile gelenlerin ehliyetleri 1 yıl süre ile geçerlidir.Ancak öğrenci ve diğer vizeler ile geldiğinizde hemen bir Florida ehliyeti almak durumundasınız.Bu kural daha önce başka eyaletlerde oturupta Floridaya yeni yerleşenler içinde geçerlidir.