İLGİNÇ OLAYLAR - 2002

1- Otobüs şoförü yandaki kazaya bakarken otobüsü devirdi; 6 ölü.
(11 Şubat)

2- Bıçaklanan adamı arkadaşları, 5 dakika mesafedeki İzmit Devlet Hastanesi yerine "Tanıdık doktor var" diyerek Gölcük'e götürürken yolda can verdi. (15 Şubat)

3- Kurban Bayramının daha ilk dakikalarında 103 kişi kendini yaraladı; bir tosun da 5inci kattan düstü! Japon turistler sokaklarda kurban kesen Türkleri kameralarla kaydetti.

4- Evine gelen elektrik faturasını gören Kemal Derviş "Bu faturalar herkese böyle mi geliyor? Bu millet buna ragmen isyan etmiyor ha... Türkiye'de isyan çıkmayacağına inandım" dedi. (25 Şubat)

5- Malatya'da hırsız, çaldığı malları koyduğu yerde bulamayınca polisi aradı! (27 Şubat)

6- Bursa'da Umut Semerci adli genç Marlo Morgan'a ait "Bir Çift Yürek" adlı kitabı okuyup Aborjinlere katılmak üzere evden kaçtı. (4 Mart)

7- Bir adam halay çekerken kendini bıçakladı!

8- İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenleyeceği şenliğe çağıracağı isimleri açıkladı: Tecavüzden hapis yatan Doğuş ile kadın dövmeyi savunan İbrahim Erkal. (5 Mart)

9- Bülent Ecevit, dramatik bir tonla "Barış değil savaş istiyoruz" dedi; ayni gün Tayip Erdoğan'ın sürç-ü lisanı "Kürdistan" oldu. (7 Mart)

10- Yozgat'ta Mc Davuts adıyla köftecilik yapan adama Mc Donalds uyarıda bulundu. Köfteci, "Mc Donaldsa bir zarar verdiysek özür dileriz" dedi.
(9 Mart)

11- Diyarbakır'da DGM katibi ile odacısı yargıcın kaşesi ile mührünü kullanarak Avrupa'ya iltica etmek isteyenlere para karşılığı "gıyabi tutuklu ve PKK'lı" belgesi verirken yakalandı!

12- Rize ve Giresun'da iki kişi kendi kestikleri ağacın altında kaldı. (11 Mart)

13- Bartın'da 34 yaşında bir adam, ahır kapısına bağladığı kuzuya tecavüz ederken yakalandı. (13 Mart)

14- 73 yaşındaki dede ineğe tecavüz ederken yakalandı. (14 Mart)

15- Konya'daki bir markette avakadonun yanında kullanma kılavuzu verilmeye başlandı. (15 Mart)

16- Trabzon'daki bir çiftin kızlarına, her gün önünden geçtikleri GIMA marketin ismini verdikleri ortaya çıktı.

17- Tunceli'de 3 bin kişi birahanede çalışan 8 kadına karşı yürüdü. (25 Mart)

18- Nuri Ergin "Şambabası, satanist, anafo, sanal pokemon, kınalı kuzum, Ciguli, Marziye" benzetmeleri yaptığı Alaattin Çakıcı ile barışabileceğini söyledi.

19- Samsunda kurusıkıya gerçek mermi koyan 2 kişi birbirini yaraladı.
(29 Mart)

20- Kümes Hayvanları Derneği adi altında horoz dövüştüren gruba Hayvan Dostları Derneği baskın yaptı; 4 kişi yaralandı.

21- Urfa'da 2 çete, 13 yaşındaki usta kapkaççı M.Y.yi transfer etmek için otomobil önerdi; kavga çıktı, 11 kişi tutuklandı. (31 Mart)

22- Show TV'nin "Kaçak" adli yarışmasındaki "kaçan adam", Bursa'da kendisini gören 10 kadar işgüzar tarafından "Kaçak lan bu" denilerek dövüldü.
(5 Nisan)

23- Sheraton Otel faturasi, Zekeriya Beyazin erotik yayın yapan Pay TV'yi izlediğini ortaya koydu. Televizyonu açtığında porno yayınla karsılaştığını savunan Beyaz, "4 kisi ne yapıyorlardı öyle, insan insanlığından çıkıyor vallahi" dedi. (9 Nisan)

24- Kayseri'de "Ben Cebrail'im (Azrail bile değil!) hepinizin canınızı alacağım" diyerek tehditler savuran adam çevresinden 200 milyon lira haraç aldı.
(21 Nisan)

25- Sinop'ta bomba dersi veren bir adam gerçek bomba ile verdiği derste pimi açık unutunca yaralandı. (26 Nisan)

26- İngiltere'de bir midilliye tecavüz ederken pantolon ve cüzdanını düşüren Tuncay Özcan, polise soygun ihbarı yaptı. Ancak DNA testi skandali ortaya çıkardı. (30 Nisan)

27- Bursa'da iki adam, uzun yolculukta tek kapılı arabada arkada oturan ve sürekli tuvalet ihtiyacı duyan arkadaşlarını başını mermere vurarak öldürdü. (30 Nisan)

28- Bursa'da bir adam, fabrikada çayına çiş karıştırıp saka yapan 3 arkadaşını pompalı tüfekle öldürdü. (3 Mayıs)

29- Gaziantep'te bir adam yavru kazını yiyen kediyi pompalı tüfekle vurdu; kedinin sahibi de döner bıçağıyla adamı öldürdü (19 Mayıs).

30- Silifkeli Ünal Pişirgen, inek maketinin içine koyduğu soğutucudan sağdığı ayrana inek kola adını verdi. (22 Mayıs)

31- Vanlılar köy-kent projesi için gelen Dünya Bankası yetkililerine "Biz kent istemiyoruz, inek verin yeter" dedi. (28 Mayıs)

32- Bursa'da bir adam diğerini "Sol eliyle çorba içtiği için" öldürdü. (29 Haziran).

33- Adanalı seyyar lokantacı Osman Çakmak, zabıtadan kaçmak için büfesini raylı sistemle taşıdı. (8 Temmuz)

34- Kıyısında içtiği Sapanca Gölünü o kafayla yüzerek geçecegi iddiasına giren Ali Pehlivan boğuldu. (10 Temmuz)

35- Konya'da akıl hastaları hasta bakicinin anahtarlarını çalarak kaçtı. (15 Temmuz)

36- Giresun'da çarpışan otomobillerde kavga çıktı 1 ölü; 2 yaralı. (15 Temmuz.)

37- Giresun'da cami avlusunda iskambil oynayan kardeşleri uyaran müezzin öldüresiye dayak yedi. (19 Temmuz).

38- Adana'da döner ustası Yunus Sen, dürümün içindeki eti az bulan müşterisi tarafından öldürüldü. Evin yolunu sasırınca...  (19 Temmuz.)

39- Sarhoş olup 5 ay önce taşındığı evi kendi evi zannederek içeri giren, rahat rahat televizyon seyreden adam ev sahiplerinden yediği dayak nedeniyle öldü. (22 Temmuz).

40- Adana'da oğlunun sünnet düğününde hep ayni şarkıyı çaldıran grupla tartışan adam bir kişiyi öldürdü (22 Temmuz).

41- İki komşu kadın TV sesinin yüksekliği nedeniyle gündüz kavga ettiler; gece de eşleri kavga etti; 1 ölü. (24 Temmuz).

42- Gazi Osman Paşa'da 3 kafadarın, 370 metrelik elektrik kablosuyla yaptıkları ışıklı uçurtmayı halk UFO sandı. (27 Temmuz)

43- Rize'de boşanmadaki mal paylaşımında kavga çıktı; 1 ölü, 5 yaralı.
(10 Ağustos)

44- İzmit'te Ahmet Üstünü kaçırdığı genç kızın yakınları önce dövdü; sonra da 2 saat boyunca kırmızı bez parçalarından yapılan bir dansöz kıyafeti ve topuklu ayakkabılarla mahallede oynattı. (13 Ağustos)

45- Kolici katil, tahliye talebi reddedilince hakime saatini fırlattı. (24 Eylül)

46- Konya'da biri cami avlusuna krizde bakamadığı gerekçesiyle hamster bıraktı.

47- Cihangir Parkında Keje adli dizinin çekimlerinde rol gereği biri bıçaklandı. Tinerci Adil Çalışkan, "Güçsüz birine saldırmak olur mu?" diyerek iki kameramanı kalçasından bıçakla yaraladı. (29 Eylül)

48- Diyanet İşleri eski Başkanı ve eski Devlet Bakanı Dr. Lütfü Doğan, kadınların ne hissettiğini anlamak için evinde türbanla dolaştığını açıkladı. (9 Ekim) Tost makinesi gözaltında!

49- Tansu Çiller Kırklareli halkına, "Allah'ı size emanet ediyorum" diye seslendi. (12 Ekim)

50- BBG üçüncü dönem birincisi Kaanin annesi İstanbul ikinci bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu; oğlunun fotoğrafıyla dolaşıp "Bu çocuğu ben yetiştirdim" diyerek oy istedi.

51- Eskişehir'de, taraftarlar derneği başkanı Deniz Yılmazı gözaltına alındı. Polis, Yılmazın kendini duvara vurup akciğerlerini patlattığını kaburgalarını kırdığını açıkladı.

52- Tele Vole ekibi, Kıbrıs'a kadar giderek Çağla Şikel'in mesajında adi geçen tostu yapan makineyi buldu!

53- Erzincanlılar, Arçelik reklamında "korkak" bir bekçiyi canlandıran Şafak Sezere kızınca oyuncu özür diledi. (27 Kasım)

54- Samsunda bir genç silahla Atatürk büstünü rehin aldı. Ertesi gün de büste çiçek koydu.