Ziyaretçi Defteri

Anket

ARZUNUZ?

 Ofisinizdeki arsa tanıtım toplantısına beni de davet ederseniz sevinirim.

 Arsalarınızı yerinde şirketinizin misafiri olarak görmek istiyorum.

 Fazla zamanım yok, lütfen gayrimenkul yatırım danışmanınızı ofisime/evime yönlendirin.

 

AYLIK ÇOK UFAK BİRİKİMLERİNİZ KARŞILIĞINDA SİZİ TAPU SAHİBİ YAPIYORUZ... ÜSTELİK TAPUNUZU HEMEN TESLİM EDİYORUZ. ŞİMDİYE KADAR 3000'İN ÜZERİNDE KİŞİYİ TAPU SAHİBİ YAPTIK VE BUNUN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ. SAYGILARIMIZLA GÜRPA AŞ.

ARSALARIMIZA 17 KM'DİR.

Kuşadası ve Bodrum gibi ülkemizin iki büyük turistik ilçesinin ortasında kalmasına ve 1991 yılında ilçe olmasına rağmen,

Sahip olduğu değerler nedeni ile hızla büyümüş ve Türkiye’nin önemli turistik merkezlerinden birisi olmayı başarmıştır.

SANAL GEZİ Arsalarımızın çevresindeki tarihi ve turistlik yerlere bir göz atalım.Bu arada arsalarımıza da uğrayalım.

Ne dersiniz?

 

Ege’nin en güzel ve dünyaca ünlü plajlarından biri olan

Altınkum Plajı Didim'dedir..

55 km.lik sahile ve otuzun üzerinde koylara sahiptir.

2500 yıllık tarihi eserlere, eşsiz bir iklimin tamamladığı tertemiz bir denize, el değmemiş bir doğaya sahip olmasının , tarihi , kültürel ve doğal değerleri bünyesinde barındırmasının yanı sıra; her türlü donanımı eksiksiz; ev pansiyonlarından otellere, kamp alanlarından dev tatil köylerine uzanan geniş bir konaklama tesisi yelpazesine sahip olması sayesinde, her bütçeye ve tüm kişisel tatil anlayışlarına hitap edebilen turistik olanakları sunan , turistik bir yöre kimliğini kazanmıştır.

Dünyanın en büyük üçüncü tapınağı olan Apollon Tapınağı Didim’ dedir.m.ö. 3.y.y. dan Milet'liler tarafından yapımına başlanmış fakat bitirilememiştir.Bu tapınak, kehanet merkezi olarak kullanılmıştır. Efes’ teki artemis tapınağının ikizidir.

Tapınaktaki bütün mermer ve taşlar daha ova oluşmadan önce deniz olduğu zamanlarda, beşparmak dağlarından deniz yoluyla getirilmiştir. 124 sütun olarak yapılan tapınakta bugün sadece 3' ü ayakta kalabilmiştir.

 Kuruluşu m.ö. 3.yy la kadar dayanan Didim, Osm. İmparatorluğu zamanında varlığını yoren ismi ile bir rum köyü olarak sürdürmekte iken kurtuluş savaşı sonrasında rumların bölgeyi terketmeleri nedeni ile mübalede gelen soydaşlarımızın, yörüklerın ve bu bölgede toprak sahibi olan civar yerleşim bırimlerinden gelenlerin bulunduğu Söke ilçesine bağlı bir köy kimliğini kazandı.

1990 yılına kadar Yenihisar diye bilinen köy 3644 sayılı kanun uyarınca ilçe oldu.

1996 yılında ise didim adını aldı.

Ana Sayfa - Mevki - Çevresi - Özellikler - Ulaşım - Yapılaşma - Ödeme - İletişim

Selçuk - Efes - Kuşadası - Söke - Didim - Milet - Akbük - Bafa Gölü

Ziyaretçi Defteri - Tanıtım - Misafir

Gezi -Anket - E-Mail

1