PALKITUT:


VUODELTA 2006:

SUOMENHEVOSET:

Suurjuoksijat alle 1.40
Luomuksen Muisto     Jorma Vehviläinen 39,9
Hovitumma              Erkki Liimatainen 39,5
Pätäkkä                   Vehviläisen Talli 35,1

Huippujuoksijat alle 1.35
Jamoske                  Ari Uusitalo 31,9

Tähtijuoksijat alle 1.30
Kirmon Kaiku             Arvo Jämsen 29,6
Punta                       Aino Manninen 28,8
Tähtisyke                 Sanna Manner 28,6
Tuisku-Topi               Teri-Talli 26,4

Valiojuoksijat alle 1.25
Vilihauskis                  Esko Hänninen 24,9

Nopein
Vilihauskis                  Esko Hänninen 24,9

Voitokkain
Tuisku-Topi                Teri-Talli  7 voittoa

LÄMMINVERISET:

Alle 1.20
Stone Capes               Cute Arja Lauren 19,4
Mais Tex                    Osmo Hokkanen 19,2
Gamble Game             Erkki Rossi 19,0
Markus Miracle            Heikki Kokko 18,8
Markus Crown             Martti Hänninen 18,0
Bewitch Sara              Vesa Laukkarinen & Orenius Jorma  17,7
Triombe Love             Taru,Toni & Topi Uusitalo 17,4

Alle 1.17
Walk Dream                Janne Valkonen 16,7
Mr Iceman                 Jyrki Liukkonen 16,4
Sillan Star                   Markku Hatakka 16,1
Maiser Toka                Marja-Liisa Taipale 16,0
Pipper Kibee                Taru,Toni & Topi Uusitalo 15,6
Siise                           Pertti Suojanen 15,6

Nopein
Hifi Croft                     Antti ja Jorma Kangas & Raimo Nykänen 14,9

Voitokkain
Hifi Croft                     Antti ja Jorma Kangas & Raimo Nykänen 7 voittoa

Ponit
Rosengrip                    Miia Kärki / Ponikriteriumin 2.v. 2004
RAFF                          Saara, Salla ja Veera Pietiläinen, SE-poni v. 2004

Muut
Sami Vehviläinen           v. 2004 Oppilasmeetingin voitto
Saara Pietiläinen           Poni-montén SM 2. v. 2004


VUODELTA 2003

SUOMENHEVOSET

Suurjuoksijat alle 1.40

Leimuviki                    Jyrki Liukkonen    38,8
Läsiliina                      Jorma ja Pertti Vehviläinen   38,5
Satulo                        Janne Valkonen    37,4
Surraus                      Erkki, Sami ja SeppoOksanen   36,0
Punta                         Aino ja Hannu Manninen   35,3

Huippujuoksijat alle 1.35

Resiina                      Juhani Lehmonen    34,8
Tuisku-Topi                Teri-Talli, Kari Hintikka   32,5
Tähti-Syke                 Sanna Manner     31,9
Pysterin Pyry              Heikki Minkkinen    31,8
Kirmon Kaiku              Arvo Jämsen     31,6
Jaanen Poika              Marjatta ja Tarmo Hänninen   31,3

Nopein

K.M Lantti                 Teri-Talli, Kari Hintikka   26,8

Voitokkain

Jaanen Poika              Marjatta ja Tarmo Hänninen   8 voittoa

LÄMMINVERISET

Alle 1.20

Star´s Smoke             Eeva-Mari Oksanen    19,6
Sillan Star                  Markku Hatakka    19,2
Express Pretty            Erkki Jormakka, Liukkonen Jyrki  18,3
Daddy´s Girl               Timo Hägg     18,0
Don Leander               Vesa ja Petri Vehviläinen   18,2
Maiser Toka               Marja-Liisa Taipale    17,7

Alle 1.17

Hifi Croft                   Antti ja Jorma Kangas & Raimo Nykänen 16,9
Dole Ann                   Raili Vehviläinen     16,7
Florican Boot             Tella Hiltunen, Pirjo Vehviläinen  16,4
MacBaker                  Hankasalmen Hepolaakso Oy   16,4
Twintower                Tapio Jormakka, Mikko Laitinen, Sanna Vehviläinen     16,4
Runaway Vic             Kristiina Kärki    16,2
Sillan Fantasy           Markku Hatakka    15,4

Nopein

Baron Pepper            Hankasalmen Hepolaakso Oy   13,6

Voitokkain

Twintower               Tapio Jormakka, Mikko Laitinen, Sanna Vehviläinen     7 voittoa


VUODELTA 2002

SUOMENHEVOSET

Suurjuoksijat alle 1.40

Tuisku-Topi              Teri Talli, Kari Hintikka   36,3
Sinkori                     Matti Vehniäinen    38,4

Huippujuoksijat alle 1.35

Neiti Lilli                   Heli ja Tapio Lehmonen   31,0 a
Suikari                     Pekka Vehviläinen    34,9 ake

Tähtijuoksijat alle 1.30

Lumivaltti                Hankasalmen Hepolaakso Oy   27,2 ake

Nopein

K.M Lantti                Teri-Talli, Kari Hintikka   26,6 a

Voitokkain

K.M Lantti                Teri-Talli, Kari Hintikka   9 voittoa

LÄMMINVERISET

Alle 1.20

Bebe-Que                 Erkki Liimatainen    18,5 aly
Chinook Arsenal         Pirjo Vehviläinen ja Jorma Orenius 18,9 a
Grove?s Adam           Olli-Pekka Hämäläinen   19,9 ke
Piece Of Grape          Tella Hiltunen ja Sanna Vehviläinen 19,6 aly
Runaway Vic             Kristiina Kärki    17,6 ake
Vela                        Pauli Raivio ja Heading Oy   19,9 a

Alle 1.17

Pennipress               Erkki Liimatainen    16,3 aly
Cinette Zara            Sami Vehviläinen ja Vesa Laukkarinen 16,5 aly

Nopein

Baron Pepper           Hankasalmen Hepolaakso Oy   11,5 aly

Voitokkain

Cinette Zara           Sami Vehviläinen ja Vesa Laukkarinen 5 voittoa (5-4-4)

Viidessä voitossa myös

Runnaway Vic (5-4-1)
Pennipress (5-2-1)
Baron Pepper (5-1-3).

Vuoden ohjastaja

Erkki Liimatainen 8 voittoa


Takaisin etusivulle

1