(c) Hippola / Jukka Niskanen

RAVIT
20.04.2007

Loren järjestää ihan perusravit, joihin otetaan mukaan lämminverisiä, kylmäverisiä, poneja ja montéhevosia. Tervetuloa mukaan!


* osallistuminen mailiin: jonna.lehtonen@phnet.fi, otsikoiden vrer 05
* Kaavalla:
3v o Jeminan Printsky / Jonsu L. (LoRa) 19,9

* 1 ohjastaja / startti
* Yhdeltä omistajalta max. 3 hevosta / startti, päälähtöön max. 2
* 1 hevonen / startti
* sh 3-16v, lv 2-14v, ponit 3-16v, monté yli 5v

29.04.2007: Loput tulokset tehty, viimeinkin. Pahoittelen myöhästymistä.

Lähdöt

Koelähtö Tasoitusajo Lv, Kv, peitsari 2100m (kv takamatka 40m) 7/16, TT
P: hyväksytyille 20ve + ruusuke

2v t Freezing Quincy / Mila (HsK) ei enn. || läpi, p.17,2ke+ 20ve, ruusuke
2v t Priscilla Loisto / Katri (Railot) || läpi, 21,3ke+ 20ve, ruusuke
2v t Enchan Stress / Salla (Team N'Joy) || läpi, 22,6ke+ 20ve, ruusuke
2v o Kangaroo Stress / Joonas (Team N'Joy) || läpi, 22,8ke+ 20ve, ruusuke
2v t Vereva Stress / Monni (Team N'Joy) || läpi, 23,4ke+ 20ve, ruusuke
2v o Gladiator Stress / Antton (Team N'Joy) || läpi, 26,3ke+ 20ve, ruusuke
3v t TuuHan Pikkeriina / Taru (TuHaSe) || läpi, 53,4ke+ 20ve, ruusuke


Lähtö 1 Tasoitusajo Kv 2100m, 3-4v 16/16, TT
P: 1000, loimi, ruusuke - 500 - 200 - 100 - 70(-50)

1. 4v o JV Hopeinen / Jellona (FSRa) || 42,3ke+ 1000ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 3v t F.T.N. Tähti-Sirkkeli / Jessika (FT Team) || 42,6ke+ 500ve
3. 4v o Loisto-Sankari / Miia (Kaiku) || 42,7ke+ 200ve
4. 4v o Loisto-Vinster / Jonsu L. (LoRa) || 42,9ke+ 100ve
5. 4v t L'O Lemmenliekki / Annika (Kaiku) || 43,1ke+ 70ve
6. 3v o Tulituulen Voitto / Mikko L. (RA) || 43,3ke+ 50ve
7. 3v t V.T. Animismi / Jenna (VTRS) || 43,5ke+ 50ve
8. 4v t AH Dödlig Kysse / Sari (Fires) || 43,8ke+ 50ve


9. 3v t W. Tähtitinnti / Naw (WTR) || 43,9kex
10. 3v t L'O Aurinkotuuli / Minttu R. (LoRa) || 43,3ke
11. 3v o Savitaipaleen Finaali / Miska H. (RA) || 43,7kex
12. 3v t Calvaron Jade / Raimo T. (RA) || 44,2kexx
13. 4v o J.T. Tulipoika / veya (HRS) || 44,5ke

HLL 3v t W. Timantti / Jenni R. (FCR)
HPL 3v t J.T. Topitar / Monni (Team N'Joy)
HPL 5v t Puutteettoman Napakettu / Nintsu (VDSR)


Lähtö 2 Tasoitusajo Lv 2100m, 2-3v 16/16, TT
P: 1000, loimi, ruusuke - 500 - 200 - 100 - 70(-50)

1. 3v o Express Way / Naw (WTR) || 19,8ke+ 1000ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 3v t Insensé Dan / Rita (RD) || 20,3ke+ 500ve
3. 2v t FS Bridge Head / Minttu R. (LoRa) || 20,4ke+ 200ve
4. 3v t VT Caught Up / veya (HRS) || 20,6ke+ 100ve
5. 2v o The Sin of Satan / Miska H. (RA) || 20,9kex+ 70ve
6. 2v t Elbertos Railot / Ilona (Railot) || 21,3ke+ 50ve
7. 2v t Token Cassidy / Icengard (FT Team) || 21,5kex+ 50ve
8. 3v o Jeminan Printsky / Jonsu L. (LoRa) || 21,6ke+ 50ve


9. 2v t Zilma Darkness / tikru (RD) || 21,8kex
10. 2v t Token Papaya / Jessika (FT Team) || 21,9ke
11. 3v o VT Thirst Quencher / Jenna (VTRS) || 22,5ke
12. 3v o Royalblue Stress / SJS (KaKaRa) || 22,8kex
13. 2v t Aloha Yep / Mikko L. (RA) || 23,1ke
14. 3v o Hugo Railot / Katri (Railot) || 23,4kexx
15. 2v o Indiana Jones / Raimo T. (RA) || 23,6ke

HML 2v t Ellinoor Stress / Markus (Railot)


Lähtö 3 Tasoitusajo A-ponit 1100m, 4-10v 16/16, TT
P: 200, loimi, ruusuke - 150 - 100 - 70 - 25

1. 5v o AS Feuer / Naw (WTR) || 3.05,4ly+ 200, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 7v o Förstjänst Kund SWE / Jessika (FT Team) || 3.05,6ly+ 150ve
3. 7v ori E.R Ficktjuv/ Elmeri V (VRO) || 3.05,8lyx+ 100ve
4. 5v o Embezzler Jay / Anne S. (KaKaRa) || 3.05,9ly+ 70ve
5. 8v t JRR Damn I'm Pritty / Katri (Railot) || 3.05,9lyxx+ 25ve


6. 5v ori E.R Elkutti/ Vilma V (VRO) || 3.10,4ly
7. 8v t Deonora N'Joy / Pauligin (FT Team) || 3.10,5lyx
8. 7v t LD's Sjokoladedråpe / Nintsu (VDSR) || 3.12,3lyxx
9. 7v o. Rasende Zazo VH-19038 / Kiti K. (KER) || 3.12,9ly
10. 8v o Inka's Tangerine / Emmi (FSRa) || 3.13,4ly
11. 7v t Corriander EQ / SJS (KaKaRa) || 3.14,5lyxx
12. 8v o. Liten Sol / Sorel (astra) || 3.14,9ly
13. 5v t JW's Hurricane Queen / averse (3MTm) || 3.15,4ly
14. 5v t CR Fiore di Maggio / LuciDa (3MTm) || 3.15,9lyxx

HLL 5v o JV Outo / Jellona (FSRa)
HKÄ 8v t Mirene MK / Sari (FSRa)


Lähtö 4 Tasoitusajo B-ponit 1100m, alle 2.33,0 12/16, TT
P: 500, loimi, ruusuke - 400 - 300 - 200 - 100

1. 5v t Vindil WN / Wiewie (HsK) || 2.38,7ly+ 500ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 7v o Cresendon Kasimir / SJS (KaKaRa) || 2.38,9lyx+ 400ve
3. 6v t E.R Akku/ Elmeri V (VRO) || 2.40,3ly+ 300ve
4. 6v o Severus EV / Andiee (DR) || 2.40,6lyx+ 200ve
5. 10v t HD's Snow White / LuciDa (3MTm) || 2.41,2ly+ 100ve


6. 6V t E.R Häntä/ Vilma V (VRO) || 2.41,5ly
7. 5v t. Dollarin Pienokainen / Halima (astra) || 2.41,7lyxx
8. 7v t Snø / Hanna (SunRa) || 2.41,9ly
9. 5v o Drömprins WN / Jeny (Valkyrie) || 2.43,0lyxx
10. 10v o P.V. Maxwell / Roosa (PCE) || 2.44,5ly

HLL 15v o Astra's Lugaid / averse (3MTm)
HML 8v t. Bergvallens Bianca / Sorel (astra)


Lähtö 5 Ryhmäajo Kv 2100m, yli 25 000ve tien. 12/12, TT
P: 1300, loimi, ruusuke - 700 - 350 - 200 - 100(-70)

1. 8v o Rauniolan Tsunami / Vilma (Team Rauniola) || 26,1ake+ 1300ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 8v o J.E.P. Hurmos / Juha R. (Yep) || 26,7ake+ 700ve
3. 13v t R.T. Fei Loren / Marja (TRH) || 26,7ake+ 350ve
4. 11v o WN Tulikivi / Icengard (FT Team) || 28,0akexx+ 200ve
5. 6v o. Vidar SWE / Sorel (astra) || 28,3ake+ 100ve
6. 14v o Mintun Veripisara / Jessika (FT Team) || 28,5ake+ 70ve


7. 10v o SS:n Valuva Hiekka / SJS (KaKaRa) || 28,9ake
8. 7v t J.T. Nopsantteri / veya (HRS) || 29,0akex
9. 13v o Koron Kuningas / Joonas (Team N'Joy) || 29,2ake
10. 7v o L'O Hurrikaani / Jenna (VTRS) || 29,3ake
11. 7v o Eversti / Naw (WTR) || 29,5akex
12. 10v o NJY Tosi-Nopsa / Jukka L. (Yep) || 29,5ake


Lähtö 6 Tasoitusajo Kv 2600m, 25,0-33,0 16/16, TT
P: 1200, loimi, ruusuke - 600 - 400 - 200 - 100(-50)

1. 9v t Kekan Jouhitar / Roosa (PCE) || 29,3kp+ 1200ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 8v t Ämmän Usvatar / averse (3MTm) || 29,5kp+ 600ve
3. 7v o Pohjolan Sankari / Jessika (FT Team) || 29,6kp+ 400ve
4. 8v t LD'n Tähtisydän / Nintsu (VDSR) || 29,9kp+ 200ve
5. 6v t Pohjolan Ressutar / emilia. (destroy) || 30,3kp+ 100ve
6. 7v t L'O Salaman Leimu / LuciDa (3MTm) || 30,5kp+ 50ve
7. 6v t Kuusirpin Pimeääkin Pimeämpi Pimeys / Taru (TuHaSe) || 30,8kpxx+ 50ve
8. 5v o J.L Noidan Lumous / Alisa (Team Rauniola) || 30,9kp+ 50ve


9. 8v o Perintöprinssi / Antton (Team N'Joy) || 32,4kp
10. 8v t Hallapuron Ilmatar / Tarutin (3MTm) || 32,9kpx
11. 12v o NJY Kisälli / Joonas (Team N'Joy) || 33,4kp
12. 5v o Rauniolan Vilttitossu / Marja (TRH) || 33,7kpx
13. 6v t J.E.P.Misteli / Wella (KR) || 33,8kp
14. 8v o Kopper / Henna H. (JoLo) || 33,9kp
15. 9v t Imperiumi / veya (HRS) || 34,2kp
16. 7v o Preeria / Anita (PCE) || 34,7kpxx


Lähtö 7 Ryhmäajo Peitsarit 2100m, avoin 8/12, TT
P: 1500, loimi, ruusuke - 800 - 400 - 200 - 100(-50)

1. 2v o Express Noble / Disa (NPS) || p.14,5ake+ 1500ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 11v o Futurist Iostream / Icengard (NPS) || p.14,5ake+ 800ve
3. 9v o Commander Noble / averse (3MTm) || p.14,8ake+ 400ve
4. 3v t Quiescent Fairy / SJS (KaKaRa) || p.14,9ake+ 200ve
5. 5v o Da Vinci Noble / Marja (3MTm) || p.15,2ake+ 100ve


6. 3v o Jaywalker / Anne S. (KaKaRa) || p.15,4ake
7. 8v t Flaming Deez / LuciDa (3MTm) || p.15,6akex
8. 6v t Napkin Noble / Henna H. (JoLo) || p.15,8ake


Lähtö 8 Tasoitusajo Lv 2100m, 14,0-18,0 16/16, TT
P: 1200, loimi, ruusuke - 600 - 400 - 200 - 100(-70)

1. 5v t Capricious Dan / Rita (RD) || 15,5ke+ 1200ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 6v o Troublemaker Railot / Katri (Railot) || 15,7ke+ 600ve
3. 5v o Te Quiero Dan / tikru (RD) || 15,9kex+ 400ve
4. 7v t Garçon Manqué / Icengard (FT Team) || 16,2ke+ 200ve
5. 6v t Damage Railot / Minttu R. (LoRa) || 16,4kex+ 100ve
6. 8v t CT Get Away / Pauligin (FT Team) || 16,7ke+ 70ve
7. 5v t Hold Good / Mira (LoRa) || 16,8ke+ 70ve
8. 10v o Dazing Look / Jessika (FT Team) || 16,9ke+ 70ve


9. 7v o Wonder Darkness / Markus (Railot) || 17,0ke
10. 7v t Giggly Loisto / Jonsu L. (LoRa) || 17,4ke
11. 8v t GT Destroyer / Ilona (Railot) || 17,5kexx
12. 6v t Unanimity UNF / Carina (VMR) || 17,6ke
13. 8v t Jamaica Loisto / Roosa (PCE) || 17,9kex
14. 10v t Vinetta Railot / Welna (WWR) || 18,3ke
15. 5v o Killjoy Loisto / Jellona (FSRa) || 18,9ke

HLL 6v o Komodo Jr. Loisto / SJS (KaKaRa)


Lähtö 9 Tasoitus Lv 1609m, 12,0-14,0 16/16, TT
P: 2000, loimi, ruusuke - 1000 - 600 - 400 - 200(-100)

1. 10v o Biatches Romanov / LuciDa (3MTm) || 14,8aly+ 2000ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 8v o Cain Nin / Rita (RD) || 14,9aly+ 1000ve
3. 8v o Properé Dan / latvahapero (RD) || 15,3alyx+ 600ve
4. 9v o Wippy's Star / Jonsu L. (LoRa) || 15,8aly+ 400ve
5. 9v t Fantasy Yep / Halima (astra) || 15,9alyx+ 200ve
6. 7v t CT Chanel / Wella (KR) || 16,5aly+ 100ve
7. 7v t L'O Highlight LET / Minttu R. (LoRa) || 16,8aly+ 100ve
8. 6v o Fire's Fiery / Sorel (astra) || 16,9alyx+ 100ve


9. 10v o Timi's Real Boy / Kriss (NL) || 17,3aly
10. 8v t KJM Rose Divide / Cooper (astra) || 17,6alyx
11. 9v t Tripletick Darkness / Tarutin (3MTm) || 17,8aly
12. 11v o Fields In Flames / averse (3MTm) || 17,9aly
13. 9v o El Jose Loisto / emilia. (destroy) || 18,0alyxx
14. 10v o Biatches Atzelari / SJS (KaKaRa) || 18,2aly
15. 5v o Bishop Ambesity / Vilma K. (SunRa) || 18,7aly
16. 8v t Chocolate Tempo RE / Hanna (SunRa) || 19,0alyxx


Lähtö 10 Ryhmäajo Lv 2100m, 10,0-13,0 9/12, TT
P: 2000, loimi, ruusuke - 1000 - 600 - 400 - 200(-100)

1. 9v o Aladino / Juha R. (Yep) || 14,9ake+ 2000ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 12v o Higher Voltage / Heli K (Team Ninitra) || 15,2ake+ 1000ve
3. 7v o Enyless Way / Katri (Railot) || 15,5ake+ 600ve
4. 14v r I.K Speedy Feel / Amelie (StTs) || 15,7akex+ 400ve
5. 14v o Archane Ax / LuciDa (3MTm) || 15,9ake+ 200ve


6. 10v t Tiramisu Dan / tikru (RD) || 15,9akexx
7. 12v t The Poisonous Lipp Lady / Marja (TRH) || 16,4ake
8. 11v o Prosper Darkness / emilia. (destroy) || 16,9ake

HPL 6v o America's Black Crystal / Veera (SLR)


Lähtö 11 Ryhmäajo Kv 2100m, 19,0-22,0 6/12, TT
P: 2000, loimi, ruusuke - 1000 - 600 - 400 - 200(-100)

1. 16v o R.L. Kuukkeli / Amelie (StTs) || 24,9ake+ 2000ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 14v o Jokerin Loiste / Henna H. (JoLo) || 25,7ake+ 1000ve
3. 13v o N.I.N.Elias / Heli K (Team Ninitra) || 25,9ake+ 600ve


4. 11v o Loisto-Dingo / Pippuri (HsK) || 26,5akex
5. 10v o I.K Tuulen Viimeinen Lupaus / Vilma (Team Rauniola) || 26,7ake
6. 13v t I.K Rosita / Ellu (StTs) || 26,9akexx


Lähtö 12 Tasoitusajo Monté Kv 2100m, alle 35,0m 6/16, TT
P: 1800, loimi, ruusuke - 900 - 500 - 250 - 100(-50)

1. 10v o Taian Kesä Romanssi / Hanna (SunRa) || 32,2mke+ 1800ve, loimi, ruusuke ONNEA!
2. 5v o Tulituulen Myllers / Minttu R (LoRa) || 32,4mke+ 900ve
3. 15v o N.I.N. Kaipaus / Sari (Fires) || 32,8mke+ 500ve


4. 9v t Loren Rapetsi / Jonsu L (LoRa) || 33,4mke
5. 10v t SZ Taikatähti / Amelie (StTs) || 33,9mkex
6. 14v t Velvetin Nemesin Tyttö / Jellona (FSRa) || 35,0mke
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1