ERJ:n alaiset esteratsastuskilpailut 15.01.2005

Lune Center ja Islanninhevostalli Vinur järjestävät yhdessä ERJ:n alaiset esteratsastuskilpailut 15.01.2005. Kilpailut pidetään Lune Centerin lämmitetyssä maneesissa. Tuomarina toimivat Minna ja Jonne H. Kisapaikalla on myös puffetti ja varustemyymälä. Pienimmille ratsastajille on myös tarjolla talutusratsastusta.

Säännöt ja rajoitukset
- Yksi (1) ihminen saa tuoda korkeintaan kolme (3) hevosta yhteen luokkaan
- Yksi (1) hevonen saa mennä korkeintaan kahdessa (2) eri luokassa
- Yhteen luokkaan otetaan 40 osallistujaa
- Tulokset arvotaan arvontakoneella
- Yhdessä luokassa pitää olla vähintään kolme (3) hevosta, jotta se pidetään

Ilmoittautuminen
Ilmoittautumiset mailataan osoitteeseen minna.ami@luukku.com viimeistään 14.01.2005
Laita viestin otsikoksi ERJ, ilmoittautumiset tässä muodossa:

Luokka
Ratsastaja (Seura, mahd. kisalupa) – hevosen virallinen nimi

Luokat
1. 40-50cm 40/40 TULOKSET
2. 50-60cm 40/40 TULOKSET
3. 70-80cm 40/40 TULOKSET
4. 90-100cm 40/40 TULOKSET
5. 100-110cm 40/40 TULOKSET

Osallistujat

1. 40-50cm
1. Hay-Lee J. (KeMaRa, KL-585) - Gall Walentina
2. Noora (HuRi, KL-712) - Our Drink Something Hot
3. Sonzu (HeSiRa) - Loveboss
4. Fanny P. (IR, KL-875) - Mialin´s Salano
5. Minna (PRA) - P.O Candy Floss
6. mirian (HuRi) - Madicken

7. Anne S (ARy) - Lilian's Lunatelle
8. Rixu (FRE, KL-817) - FRE's Rasmus
9. Johanna (DR, KL-500) - Liippu L
10. Suvi S. (KTS, KL-460) - KTS-Poison Doctor
11. Fanny P. (IR, KL-875) - Kiwie Kahmer
12. Saara L. (WHSR, KL-259) - Matador
13. JenZu (HnRa) - Robin Hood
14. Sonja (RED, KL-277) - Enghojs Innan
15. Sonzu (HeSiRa) - Moonlight's King
16. Johanna (DR, KL-500) - Vadelmaveneen Taikatanssi
17. Niina (NK-riders, KL-010) - Drych Kelleher
18. Rinkeli (NRS, KL-575) - H.C. Sweet Red Cherry
19. Sonja (RED, KL-277) - Citroen´s Lemon
20. mirian (HuRi) - Lavinian Jingle Bell
21. Minna (KRS) - Grun's Ramarez
22. Sonja (RED, KL-277) - AM´s Final Rivet
23. Jutta M. (MRS) - Hunter's Peregrin
24. Palz (KirppuRa, KL-786) - Vadelmaveneen Uudenvuoden Lupaus
25. Rinkeli (NRS, KL-575) - H.C. Musta Tulikärpänen
26. Hattara (RED) - LH Usvavyön Rinssi
27. Katariina K. (SRS) - Cerid Vinn
28. Hay-Lee J. (KeMaRa, KL-585) - Epun Kaunis Vera
29. mirian (HuRi) - Dani F
30. Rinkeli (NRS, KL-575) - H.C. Sour Green Apple
31. Suvi S. (KTS, KL-460) - KTS-Last Hope
32. Hay-Lee J. (KeMaRa, KL-585) - Drönares Taree
33. Palz (KirppuRa, KL-786) - Aztec´s Backfire
34. Suvi S. (KTS, KL-460) - WW Decapol xx
35. Apilja Vanilja (SRS) - Apiljan Elämän Tarkoitus
36. JenZu (HnRa) - Super Winx
37. Palz (KirppuRa, KL-786) - Heinäkerän Höyhen
38. Apilja Vanilja (SRS) - Apiljan Pieni Lemmenleikki
39. Niina (NK-riders, KL-010) - Rhawen Kiara
40. Niina (NK-riders, KL-010) - Eiryn Ashley

2. 50-60cm
1. Johanna (DR, KL-500) – Liippu L
2. Wiewie (HsK, KL-687) – Ametist
3. Niina (NK-riders, KL-010) - Brianna MG
4. Hansu (HeRi, KL-865) – Roadability Shooter
5. lüümu (HuRi, KL-790) - Dictionary Kayu
6. Niina (NK-riders, KL-010) - Vanilla MG

7. Rinkeli (NRS, KL-575) - Drönares Nellie
8. Rinkeli (NRS, KL-575) - Saippuakuplan Prinsessa Suklaasilmä
9. Fanny P. (IR, KL-875) - Mialin´s Salano
10. Sonja (RED, KL-277) - KTP:n Amigo
11. Hattara (RED) - LH Usvavyön Rinssi
12. Minna (KRS) - Walhalla's Caramba
13. Alexandra T. (BraRi, KL-486) - NMH Sacrament
14. Suvi S. (KTS, KL-460) - KTS-Pandora Fiery ox
15. Saara L. (WHSR, KL-259) – Lady Fire
16. Suvi S. (KTS, KL-460) - KTS-Aisha ox
17. Apilja Vanilja (SRS) - Fantom Oliwer
18. Hattara (RED) - IC Lara
19. Jonne H (IR) - Niko frá Lune
20. Sonja (RED, KL-277) - Shadow
21. Saara L. (WHSR, KL-259) – Matador
22. Fonder (HuRi, KL-482)  AF Baldric
23. Laluna (HMR)-Lumipyryn Poika
24. Niina (NK-riders, KL-010) - Liinun Lapponia
25. Fanny P. (IR, KL-875) - Kiwie Kahmer
26. Rinkeli (NRS, KL-575) - H.C. Musta Tulikärpänen
27. Hattara (RED) - Kesän Elosalama
28. Jutta M. (MRS) - Hunter's Peregrin
29. JenZu (HnRa) - Hevosniityn Ihmeellinen Otus
30. Hansu (HeRi, KL-865) – SM Rhapsody
31. JenZu (HnRa) - Marjamäen Tähtiinkurkoittelija
32. Minna (KRS) - Devil's Pordonnable
33. Jonne H (IR) - Lune Issorma
34. Saara L. (WHSR, KL-259) – Star Dust
35. Pinzu (RED, KL-448) – Agave's Gorgeous Candy
36. Sonja (RED, KL-277) - KTP:n Tucer
37. Laluna (HMR)-C.Cabbe's D/V Hoeve
38. JenZu (HnRa) - Hevosniityn Pikku-Pompeli
39. Suvi S. (KTS, KL-460) - KTS-Nic of Stickypaw x
40. Hansu (HeRi, KL-865) – Daffiksen Little Enchanter

3. 70-80cm
Olen pahoillani, oman virheeni takia luokkaan tuli vain 38 osallistujaa.
1. Apilja Vanilja (SRS) - S.S. Punainen Aurinko
2. Jonne H. (IR) - Niko frá Lune
3. Saara L. (WHSR, KL-259) - HT Aron Boy
4. Minna (KRS) - Devil's Cinderella
5. Apilja Vanilja (SRS) - Pikku Puolukan Iki Onnellinen
6. Jonne H. (IR) - Lune Issorma

7. Suvi S. (KTS, KL-460) - KTS-Sidney ox
8. ss-syndro (TRH) - Intiaanikesä F
9. Sonzu (HeSiRa) - Hissun-Kissun
10. Hansu (HeRi, KL-865) - Born To Be Wild
11. Minna (KRS) - D.E.Pikku-Tobias
12. Hansu (HeRi, KL-865) - SVT Varjotar
13. JenZu (HnRa) - Rn´s Grey Cloud
14. Saara L. (WHSR, KL-259) - Brestir frá Draugur
15. Mirka (HMR) - Auroran Pikku-Nätti
16. Laluna (HMR)- Midnight Storm
17. Fonder (HuRi, KL-482)  Rosette's Twice In A Life
18. Minna (KRS) - Devil's Pordonnable
19. ss-syndro (TRH) - Synkmetsän Annina
20. Mirka (HMR) - T Riemuralli
21. Laluna (HMR) - C.Cabbe's D/V Hoeve
22. Hansu (HeRi, KL-865) - Ponilammen Garnette
23. Suvi S. (KTS, KL-460) - KTS-Anttony ox
24. Niina (NK-riders, KL-010) - Lumeluodon Perijätär
25. JenZu (HnRa) - Draugsa frá Vannadalshnjúkur
26. Mirka (HMR) - Ajatteen Kaipaus
27. JenZu (HnRa) - Narrilaivan Haltiakeiju
28. Suvi S. (KTS, KL-460) - KTS-Poison Girl
29. lüümu (HuRi, KL-790) - Dictionary Kayu
30. Sonja (RED, KL-277) - Mound´s Camilla
31. Niina (NK-riders, KL-010) - Rhonna Mae MG
32. Saara L. (WHSR, KL-259) - Senorita ox
33. Sonja (RED, KL-277) - Aromaan Amorina
34. Sonja (RED, KL-277) - Kuutamon Pisara
35. Fonder (HuRi, KL-482)  Puroharjun Iina
36. Niina (NK-riders, KL-010) - Magnolian Ajaton
37. Alexandra T. (BraRi, KL-486) - Hurt Black Rose
38. Pinzu (RED, KL-448) - Agave's Gorgeous Candy

4. 90-100cm
1. Heidie (dew, KL-663) - Chapassio
2. Mirka (HMR) - Tikun Orginal Fa
3. Minna (KRS) - Weltysrow Walter
4. Suvi S. (KTS, KL-460) - La Laetitia ox
5. hörinä (HuRi, KL-626) - Tuulenpesän Coral
6. Jonne H. (IR) - M.K.'s Piccission ox

7. Hansu (HeRi, KL-865) - Pantteri
8. Sooda (PHR) - Taikakuun Haamu
9. Fonder (HuRi, KL-482)  Cappucinon Jouluenkeli
10. Minna (KRS) - Fire's Natasha ox
11. Sonzu (HeSiRa) - Chiz Chingo xx
12. Saara L. (WHSR, KL-259) - Tiko ox
13. Johanna (DR, KL-500) - Hallerhawk's Fitz
14. Niina (NK-riders, KL-010) - Muskan Tarunhohto
15. Apilja Vanilja (SRS) - GW About A Girl
16. Zinnia (SiJe) - Robin's Pride MM
17. Mirka (HMR) - Unconcius Troy
18. Mirka (HMR) - Verticon Unisieppari
19. ss-syndro (TRH) - Aan Keijunkatse
20. Saara L. (WHSR, KL-259) - Tornado ox
21. Niina (NK-riders, KL-010) - Mango MG
22. Apilja Vanilja (SRS) - KW Solidare
23. JenZu (HnRa) - White Chocolate ox
24. Laluna (HMR) - Flying Legen
25. JenZu (HnRa) - Buster
26. Rytmica (HMR, KL-897) - EB Indaba
27. Hansu (HeRi, KL-865) - Fajr's Haalim ox
28. Saara L. (WHSR, KL-259) - Silver
29. Rytmica (HMR, KL-897) - Eowyn's Bombing Balloon
30. JenZu (HnRa) - Black Rose ox
31. ss-syndro (TRH) - MES Irvitön
32. Niina (NK-riders, KL-010) - Magnolian Wilhelmiina
33. Rytmica (HMR, KL-897) - Eowyn's Stew my Jazzing Moment
34. Heidie (dew, KL-663) - Beatrix TKH
35. Minna(KRS) - Walhalla's Caramba
36. ss-syndro (TRH) - S.E Katkennut Rhodenzia
37. Suvi S. (KTS, KL-460) - Dahabu Stella ox
38. Laluna (HMR)-Lumipyryn Poika
39. Suvi S. (KTS, KL-460) - Fareed Mystic Beauty ox
40 Hansu (HeRi, KL-865) - Hansun Nopsa-Jalka

5. 100-110cm
1. JenZu (HnRa) - My heart Will Go On Ox
2. Hattara (RED) - Capullo's Temerario
3. Saara L. (WHSR, KL-259) – Mr.Blue
4. Mirka (HMR) - Vrielle's Pagan Art
5. Hansu (HeRi, KL-865) – AuringonLaskun Fatimah
6. Niina (NK-riders, KL-010) - Liinun Humahdus

7. Rytmica (HMR, KL-897) - EB Babalou
8. Minna (KRS) - Devil's Eternité
9. Emmi L. (HuRi) – H.T Eloquence
10. Jonne H (IR) - M.K.'s Piccission ox
11. Outi (HMR) – Majestic Amiral`s Aladdin ox
12. Laluna (HMR)-Flying Legen
13. Niina (NK-riders, KL-010) - Magnolia's Altessa
14. Hansu (HeRi, KL-865) – WhiteWine's Sundays Nightmare ox
15. Anne S (ARy) - Lonely Widow of Nouvel
16. Apilja Vanilja (SRS) - CHp`s One Way Lafi
17. Emmi L. (HuRi) – Celte Ombre SZ
18. Sooda (PHR) – Lavinian Lumimies
19. Rinkeli (NRS, KL-575) - H.C. Trickster
20. Heidie (dew, KL-663) – Chapassio
21. Minna (KRS) - D.E.Charmant Maximus
22. Suvi S. (KTS, KL-460) - Winterhill's Princess ox
23. Laluna (HMR)-Midnight storm
24. Outi (HMR) - Majestic`s Picasso ox
25. Rytmica (HMR, KL-897) - EB Zimmer
26. Minna (KRS) - Devil's Hallucination
27. Heidie (dew, KL-663) – Beatrix TKH
28. hörinä (HuRi, KL-626) - Neird's Famous
29. Suvi S. (KTS, KL-460) - Winterhill's Sarah ox
30. Hattara (RED) - Tuiskulan Tuulispää
31. Saara L. (WHSR, KL-259) – Reveller
32. Alexandra T. (BraRi, KL-486) - LMF Deathless
33. Outi (HMR) - Viiru ox
34. Hansu (HeRi, KL-865) – HT Take Spring
35. Emmi L. (HuRi) – Barneytte Lord F
36. Suvi S. (KTS, KL-460) - Dahabu Cyrus ox
37. Saara L. (WHSR, KL-259) – Triqou
38. Hattara (RED) - Fatal's Spirited
39. Heidi L. (HeRa, KL-072) – Laventeli ox
40. Niina (NK-riders, KL-010) - Metsätähden Kuiskaus

1