NJ:n alaisten näyttelyiden tulokset


© Klosterhof Medingen, luvalla !

Puomila järjesti toiset näyttelynsä 5.3.2007. Kilpailut oliat näyttelyjaoksen alaiset.
Katsothan myös muita kilpailujamme !

    kilpailu- ja osallistumisinfoa
-- enintään 1 hevonen / omistaja / luokka ja enintään 4 hevosta / omistaja / näyttelyt eli enintään 1 hevonen / talli / luokka ja enintään 4 hevosta / talli / näyttelyt
-- esittäjällä seura on pakollinen
-- kilpailut ovat 5.3. ja viimeinen osallistumispäivä on 3.3.
-- luokkiin otetaan max. 15 osallistujaa !
-- vastuuhenkilönä njen. / Jenni H. ja tuomarina NJ:n tuomarit
-- osallistumiset sähköpostiin puomila@netti.fi otsikolla NJ2
    muodossa:
    luokka (rivinvaihto) esittäjä (seura) - <*a href="http://osoite*">hevosen nimi<*/a> <*br> (tähdet pois !)
-- katsothan alta luokkien rajoitukset !

    luokat
-- BIS-kehä, tuomari: Maria A.
-- luokka 1 - trakehnerorit TULOKSET, tuomari: Siiri K.
-- luokka 2 - trakehnertammat TULOKSET, tuomari: Maria A.
-- luokka 3 - muut puoliveriset TULOKSET, tuomari: Henna L.
-- luokka 4 - muut puoliverivarsat TULOKSET, tuomari: Elisa A.

    tulokset

BIS1 Wolfric G
BIS2 Puomilan Paratiisi

irtoSERT:
MT Vespero
Marelda WL
FLY Adelante
Bourne Kooss
Carmén FLY

KUMA
Karte Gewissen (on jo VIR MVA Ch)
Hannibal of Wigwam (osoite ei toimi)
Classic Necaroth (on jo VIR MVA Ch)
Waterwolf
The Little Runaway

luokka 1
LKV1 Wolfric G irtoSERT, JS
LKV2 MT Vespero irtoSERT, JS
LKV3 Classic Necaroth irtoSERT, JS
LKV4 Alexander SP KUMA, JS
LKV5 Chapassio KUMA, JS
6. Ewig Blume KUMA, JS
7. Firecap Du Bara KUMA, JS
8. Hiver Al KUMA, JS
9. Sonnenmayer KUMA, JS
10. Desperado WL KUMA, JS
11. Starline's Sound Of Music KUMA, JS
12. Puomilan Piparkakku KUMA, JS
13. American Cream KUMA, JS
14. Verdict AEA JS
15. Wan's Tragedy JS

luokka 2
LKV1 Puomilan Paratiisi irtoSERT, JS
LKV2 Marelda WL irtoSERT, JS
LKV3 FLY Adelante irtoSERT, JS
LKV4 Manórs Rosemary KUMA, JS
LKV5 BLO Carménsita KUMA, JS
6. KT's Chira KUMA, JS
7. Cheyenne COS KUMA, JS
8. Jassminadara WY & T.S. Zakke's Prizeus KUMA, JS
10. Kyrrdis Zacharael Antje KUMA, JS
11. Sophia Loren & Eriel AEA KUMA, JS
13. Zart Engel JS
14. Mared E'Qui JS
15. Marien AEA JS

luokka 3
LKV1 Karte Gewissen irtoSERT, JS
LKV2 Waterwolf irtoSERT, JS
LKV3 The Little Runaway irtoSERT, JS
LKV4 Unintended Fillip KUMA, JS
LKV5 Damon KUMA, JS
6. DES Leonardo KUMA, JS
7. Ever's Black Pearl KUMA, JS
8. T.H Thundebolt KUMA, JS
9. Vergessen TZ KUMA, JS
10. Thalassa FS & NA Miss Venus KUMA, JS
12. WS Incitatus Manois KUMA, JS
13. Inkiväärin Kirpeä KUMA, JS
14. Eisenmaske KUMA, JS
15. Charad's Puncak Jaya KUMA, JS
16. Mary's Van Amelia KUMA, JS

luokka 4
tuomarin kommentti: todella hyvä tasoinen luokka!
LKV1 Hannibal of Wigwam irtoSERT, JS
LKV2 Bourne Kooss irtoSERT, JS
LKV3 Carmén FLY irtoSERT, JS
LKV4 Charlotte COS KUMA, JS
LKV5 Kiskillilla SIN & Mimosa Kooss (samat kuvat) KUMA, JS
7. Dahlia von Devoto & Entourage Ann (samat kuvat) KUMA, JS
9. Gaustrich PB KUMA, JS
10. Foxtrot KR KUMA, JS
11. Wanted Kooss KUMA, JS
12. Suicider PB KUMA, JS
13. Chilli's Deminer JS
14. Sacristia de Grant JS

HYL Fantasia FLY (ei koske maitovarsoja)
1