--- ERJ'N ALAISET ESTEKILPAILUT 12.03.3006

 Liedlenberg järjestää 12.3 (vip 11.3) ERJ'n alaiset estekilpailut.
Vastuuhenkilö olen minä, Isabella (limppu94@luukku.com).
Esteet hypätään suuressa ja hyvin valaistussa manessissa.
Paikalla on myös buffet sekä ennen kisaa shetlanninponiratsastusta.

Ilmoittautumiset emailiini: limppu94@luukku.com
Otsikko/aihe: Esteratsastus
Osallistumismuoto: Luokka nro (rivinvaihto) Ratsastaja (VRL-0000, seuRa) - Ratsu<*br> (ilman tähteä)
Huom: Seura ja VRL/KL tunnus pakollisia!

--- SÄÄNNÖT JA RAJOITUKSET
Yksi ratsastaja saa tuoda yhteen luokkaan max. 3 hevosta
Yksi hevonen saa osallistua 2 luokkaan
Yhteen luokkaan rajattomasti osallistua!

Ei mitään HTML-viestejä
En vastaa 'Mukana?' / 'Ok?'-viesteihin

--- LUOKAT JA OSALLISTUJAMÄÄRÄT
Luokka 1, 30-40 cm TT
Luokka 2, 40-60 cm TT
Luokka 3, 60-80 cm TT
Luokka 4, 80-100 cm TT
Luokka 5, 100-120 cm TT
Luokka 6, 120-140 cm TT
Osallistujia lisätty viimeksi 12.03, tuloksia lisätty viimeksi 12.03

--- OSALLISTUNEET

--- LUOKKA 1, 30-40cm
1. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Deln Daavid 6p.
2. Peppi (VRL-2282, PtR)- Akilah 4p.
3. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Daimon 2p.
4. Eeva (VRL-209, FSRa) - Wonder's Cranberry 1p.
5. Tille (VRL-1478, JuC) - Ofelia SWE 1p.
6. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Kaardemumman Titiyo 1p.
7. Eeva (VRL-209, FSRa) - Wonderfull's Morango
8. Katri (VRL-2012, RR) - White Wing
9. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Book
10. cookie. (VRL-2457, HJT) - NW Jungle-Snap
11. Tille (VRL-1478, JuC) - Fortuna Dei
12. hemulitäti. (KHR, VRL-907) - F.R.O Aalto
13. anis (VRL-1352, FSRa) - True Offyd
14. Keira (VRL-0159, FSRa) - Fjalar's Kultakala
15. Peppi (VRL-2282, PtR)- Karamelli
16. Isabella (VRL-1948, EsRa) - Minttusuklaa
17. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Tunturituulen Salmiakkijauhe
18. Elsa (VRL-341, BraRi) - Roseau
19. Mafi(VRL-1940, HsK)- Neera's Champion
20. Keira (VRL-0159, FSRa) - True Bedwyr Bledd
21. Eeva (VRL-209, FSRa) - Leo Caprio
22. Tanja (VRL-2325, FNR) - Horrosmaan Helisevä VH-2039
23. Jenni N. (VRL-1536, KHR) - Elliptisk SÖM
24. Emilia J (VRL-2410, TRH) - Kataronya
25. tuikku. (VRL-2231, KaPoRa) - Shettismaan Häikäisevä Prinssi
26. Keira (VRL-0159, FSRa) - Audrey
27. Isabella (VRL-1948, EsRa) - Useless Elwynn
28. *Krista* (VRL-1600, VNR) - Bbron Rossingol
29. Dobby (VRL-2154, FRC) - Dagfinn
30. anis (VRL-1352, FSRa) - Sandet Diamant SW
31. VP (VRL-1310, ER) - Ruusun Pieni Kaunotar
32. Peppi (VRL-2282, PtR)- Puomilan kirpeä pakkanen
33. vandare (DR, VRL-451) - Eldir frá Varinn
34. Don-na (VRL-2334, NER) - Shettismaan Supersankari
35. Elsa (VRL-341, BraRi) - Tuulen Kuiskaus
36. cookie. (VRL-2457, HJT) - Hparanch Libro
37. Tille (VRL-1478, JuC) - Koon Irvikuva
38. Elsa (VRL-341, BraRi) - Falinen Serafiina
39. Fred (VRL-1464, ER) - F.R.O Aalto
40. Fanny (VRL-2349, dew) - Lilijan's Windlass

--- LUOKKA 2, 40-60cm
1. Dobby (VRL-2154, FRC) - SJL Jochanan 6p.
2. Mango (VRL-1020, HJT) - Akvitanian Viimeisenkerran Soturitar 4p.
3. Shaikujin (VRL-0823, HJT) - Quiero's Hitchhiker xx 2p.
4. Lavanna (VRL-1442, WWR) - Cobalt 1p.
5. Valesca (VRL-0701, FRC) - Llandarf Chablis 1p.
6. Hanna (VRL-2416, KHR) - Tuimatar 1p.
7. Riksraks (VRL-2270, TuRm) - Sourbette Nétt 1p.
8. Ninni (VRL-1306, FroRa) - Ninxú frá Vinur 1p.

9. vandare (DR, VRL-451) - Eldir frá Varinn
10. Palz (VRL-0105, WWR) - Kärnäkän Heisulivei
11. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Suzyn Rosmariini
12. Veikka (VRL-2073, CRI) - Golden Ducat
13. Valesca (VRL-0701, FRC) - Brierdene Nerissa
14. shy. (VRL-1605, NER) - Kyrpäjyrä
15. Lavanna (VRL-1442, WWR) - Sulindreh of Grallagh ox
16. Tille (VRL-1478, JuC) - Fortuna Dei
17. Heini H. (VRL-0595, KHR) - WS Angor
18. Fred (VRL-1464, ER) - F.R.O Aalto
19. anis (VRL-1352, FSRa) - Sandet Diamant SW
20. Tille (VRL-1478, JuC) - Koon Irvikuva
21. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Book
22. Fiore (VRL-1527, KaPoRa) - Kitukasvuisen Valoisa Säätyttö
23. Keira (VRL-0159, FSRa) - True Bedwyr Bledd
24. hemulitäti. (KHR, VRL-907) - F.R.O Aalto
25. Elsa (VRL-341, BraRi) - Falinen Friedrika
26. Iitu (VRL-196,BraRi) - Keen Eddie
27. tuikku. (VRL-2231, KaPoRa) - Shettismaan Häikäisevä Prinssi
28. Emilia J (VRL-2410, TRH) - Kataronya
29. Palz (VRL-0105, WWR) - Whiten Kieve
30. Betty (VRL-2518, GGR) - Shettismaan Häikäisevä Prinssi
31. Aavetar (VRL-391,FSRa) - Kirveltäjän Kippari
32. Eeva (VRL-209, FSRa) - sME Gahran
33. Fanny (VRL-2349, dew) - Lilijan's Windlass
34. Jenni N. (VRL-1536, KHR) - Elliptisk SÖM
35. shy. (VRL-1605, NER) - Ilotyttö
36. anis (VRL-1352, FSRa) - SMH Bljesh Amine ox
37. VP (VRL-1310, ER) - Ruusun Pieni Kaunotar
38. Keira (VRL-0159, FSRa) - Fjalar's Kultakala
39. Eeva (VRL-209, FSRa) - Tuiskun Cobalt
40. Mariella (VRL-2189, GoHo) - Senda SWE
41. Eeva (VRL-209, FSRa) - Wonder's Vulkaan
42. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Kaardemumman Titiyo
43. Aavetar (VRL-391,FSRa) - Kirveltäjän Neilikka
44. *Krista* (VRL-1600, VNR) - Bbron Rossingol
45. Keira (VRL-0159, FSRa) - Audrey
46. Peppi (VRL-2282, PtR)- Pomppumies
47. Mafi(VRL-1940, HsK)- Sun of Lucky
48. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Heijastuksen Pyry
49. anis (VRL-1352, FSRa) - Hefina AW
50. Dobby (VRL-2154, FRC) - Hoof's Barbeque
51. Mango (VRL-1020, HJT) - Akvitanian Despootti
52. Don-na (VRL-2334, NER) - Shettismaan Supersankari
53. Emilia J (VRL-2410, TRH) - CA's Unvergessbar
54. Tille (VRL-1478, JuC) - Ofelia SWE
55. Mafi(VRL-1940, HsK)- AF Augustus
56. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - Tallulahin Haltiamieli
57. Mariella (VRL-2189, GoHo) - Hullin Haf Immanuel
58. Laura K (VRL-0044, GGR) - Kiukunpuuskan Parempipuoli
59. Hanna (VRL-2416, KHR) - Taikuritar
60. Ku (VRL-0176, dew) - AN Mildred
61. Elsa (VRL-341, BraRi) - Friedrich SWE
62. Tanja (VRL-2325, FNR) - Silmukan Daniel VH-2038
63. jessy. (VRL-1948, EsRa) - Stanley
64. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Daimon
65. Jonna N. (VRL-2528, DNR) - Fakran Tomu Tossu
66. Suzy (VRL-0047, GoHo) - NW Viljami
67. Tanja (VRL-2325, FNR) - Magnolian Milja VH-2042
68. Mariella (VRL-2189, GoHo) - Wolfina SWE
69. Tiia (VRL-0135, HsK) - Suzy's Hincty
70. Mango (VRL-1020, HJT) - Akvitanian Toisenlainen Soturi
71. Mafi(VRL-1940, HsK)- SS Brégo
72. Palz (VRL-0105, WWR) - Saagan Airut
73. jessy. (VRL-1948, EsRa) - Broken Heart
74. Elsa (VRL-341, BraRi) - Willhelmina SWE
75. Tanja (VRL-2325, FNR) - Peppiina VH-2041

--- LUOKKA 3, 60-80cm
1. Cherry (VRL-2239 GGR)- Uuden Vuoden Lupaus S 6p.
2. Lille (VRL-0489, FRC) - Swordfish DC 4p.
3. Lille (VRL-0489, FRC) - Lumivuon Buffy 2p.
4. Jenna P. (VRL-468, NeR) - Kirveltäjän tenho 1p.
5. anis (VRL-1352, FSRa) - SFM Adara Shaheen ox 1p.
6. Bomba (VRL-419, DR) - Rainbow's Black Fairy 1p.
7. Tiitu (VRL-0916, KaPoRa) - Sleepwalker's Caradhras 1p.
8. anis (VRL-1352, FSRa) - QP Dreameater 1p.
9. Bomba (VRL-419, DR) - Entire Islet 1p.

10. Mango (VRL-1020, HJT) - Akvitanian Despootti
11. nabila (VRL-0611, FRC) - Metsätähti's Friendly
12. Nea (VRL-0023, GGR) - NN Caya
13. Dobby (VRL-2154, FRC) - Hoof's Barbeque
14. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Lilja VOE
15. Peppi (VRL-2282, PtR)- Bellan bibi
16. Ku (VRL-0176, dew) - Insomnie ET
17. Valesca (VRL-0701, FRC) - Llandarf Chablis
18. Battlefield (VRL-1334, KaPoRa) - Phoenix
19. Eeva (VRL-209, FSRa) - Hämypuron Hippuinen
20. Battlefield (VRL-1334, KaPoRa) - Brentano GER
21. Hanna (VRL-2416, KHR) - Taikuritar
22. Annika N. (VRL-2110, BraRi) - Archaeologist
23. Hanna (VRL-0847, AIR) - Carmenit
24. vandare (DR, VRL-451) - Dinsmore Credne
25. Tanja (VRL-2325, FNR) - Horrosmaan Helisevä VH-2039
26. Tiku (VRL-1938, dew) - Darf Truthful
27. Eeva (VRL-209, FSRa) - Wonderin Yölento
28. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - Tallulahin Haltiamieli
29. Piia (VRL-1573, FRC) - HA Vanamo
30. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - Pearling Phantasm
31. Emilia J (VRL-2410, TRH) - CA's Unvergessbar
32. Palz (VRL-0105, WWR) - Whiten Kieve
33. Maya (VRL-2003, FNR) - Tuikkeen Uniikki
34. Lavanna (VRL-1442, WWR) - Cobalt
35. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Lunatar
36. Tanja (VRL-2325, FNR) - Peppiina VH-2041
37. Lavanna (VRL-1442, WWR) - Sulindreh of Grallagh ox
38. Peppi (VRL-2282, PtR)- Kristal Andres
39. Elsa (VRL-341, BraRi) - Areten Adalmina
40. Keira (VRL-0159, FSRa) - Dinsmore Fiztroy
41. Hanna (VRL-0847, AIR) - Taian Liina
42. Maya (VRL-2003, FNR) - FNS Lähtölento
43. Hanna (VRL-2416, KHR) - Tuimatar
44. Laura K (VRL-0044, GGR) - Kiukunpuuskan Parempipuoli
45. Tuovi (VRL-0465, dew) - Dahabu Sandman ox VH-3193
46. Ku (VRL-0176, dew) - FMG Charlotta
47. Tanja (VRL-2325, FNR) - Ikiliikkuja VH-2040
48. Maya (VRL-2003, FNR) - Aittalan Humppa
49. Bomba (VRL-419, DR) - Morning Moon
50. Ku (VRL-0176, dew) - AN Mildred
51. Keira (VRL-0159, FSRa) - Raymore Dei
52. nabila (VRL-0611, FRC) - Melodisk À
53. Melissa (VRL-1041, dew) - Flower's Petal
54. Palz (VRL-0105, WWR) - Saagan Airut
55. Mango (VRL-1020, HJT) - Kuunkajon Tuntematon Soturitar
56. Hanna (VRL-0847, AIR) - Mag Sisilius ox
57. Shaikujin (VRL-0823, HJT) - Quiero's Hitchhiker xx
58. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - Mustan Kuun Lapsi
59. Silence (VRL-0185, KaPoRa) - Archenbaud
60. Kikaya (VRL-1457, OPR) - Magnificent's All Eternity ox 61. Ayna (VRL-0236, NER) - Valkeapilven Metsäkeiju
62. Mafi(VRL-1940, HsK)- Blue Sky ox
63. Elsa (VRL-341, BraRi) - SD Stand By Me
64. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Kassandra
65. Mafi(VRL-1940, HsK)- Raider
66. Dobby (VRL-2154, FRC) - SJL Jochanan
67. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Dollarin Tuima
68. Anski (VRL-0454, FRC) - Nerian Conroy
69. shy. (VRL-1605, NER) - Kyrpäjyrä
70. Tuovi (VRL-0465, dew) - Aforismi VH-3190
71. Palz (VRL-0105, WWR) - Kärnäkän Heisulivei
72. Dobby (VRL-2154, FRC) - Th'n Fiderro
73. Battlefield (VRL-1334, KaPoRa) - Freentantz
74. shy. (VRL-1605, NER) - Ilotyttö
75. Anni (VRL-0484, DNR) - Kahlekuningatar
76. TM. (VRL-1121, MTR) - KS Tulisielu
77. Eeva (VRL-209, FSRa) - Astarte xx
78. Shaikujin (VRL-0823, HJT) - Kleugir
79. Keira (VRL-0159, FSRa) - Sopranos Vega
80. Heini H. (VRL-0595, KHR) - MTH Karusella
81. Mafi(VRL-1940, HsK)- Fransessa
82. anis (VRL-1352, FSRa) - Läänin Leonardo

--- LUOKKA 4, 80-100cm
1. strawberry (VRL-0545, WWR) - R.I. Manteli 6p.
2. jessy. (VRL-1948, EsRa) - Nosque 4p.
3. Heidie (VRL-2289, FRC) - Feel FLY 2p.
4. nabila (VRL-0611, FRC) - Colorado RED 1p.
5. Tanja (VRL-2325, FNR) - Silmukan Daniel VH-2038 1p.
6. Shaikujin (VRL-0823, HJT) - Kleugir 1p.
7. Suzy (VRL-0047, GoHo) - LP Tamara 1p.
8. Emmi (VRL-0970, KaPoRa) - EM Calinka's Dream 1p.
9. Battlefield (VRL-1334, KaPoRa) - Freentantz 1p.
10. Maya (VRL-2003, FNR) - Tuikkeen Uniikki 1p.

11. Nea (VRL-0023, GGR) - Souls Suntime
12. Nea (VRL-0023, GGR) - NN Caya
13. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - Pearling Phantasm
14. Ku (VRL-0176, dew) - FMG Charlotta
15. Aprily (VRL-0344, GoHo) - NM Olivery
16. Bomba (VRL-419, DR) - White Mystige
17. Battlefield (VRL-1334, KaPoRa) - Phoenix
18. nabila (VRL-0611, FRC) - Jawyern JD
19. Maya (VRL-2003, FNR) - FNS Lähtölento
20. Aavetar (VRL-391,FSRa) - Harjalan Särinä
21. Lille (VRL-0489, FRC) - Lumivuon Buffy
22. Heidie (VRL-2289, FRC) - Nefertari's Aswad Gahiji
23. Veikka (VRL-2073, CRI) - Noitametsän Suruntuoja
24. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Saagan Luukas
25. vandare (DR, VRL-451) - Dinsmore Credne
26. Eva (VRL-1571, BraRi) - MES Muumipeikko
27. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Lunatar
28. Lille (VRL-0489, FRC) - Swordfish DC
29. Annika N. (VRL-2110, BraRi) - Archaeologist
30. Mari (VRL-1258, SGA) - HD Huurteen Herra
31. Tiku (VRL-1938, dew) - Darf Truthful
32. Heidie (VRL-2289, FRC) - Escaadah
33. strawberry (VRL-0545, WWR) - Clarice KEM
34. Peppi (VRL-2282, PtR)- Neilikka
35. Jonna N. (VRL-2528, DNR) - Kajan Legenda
36. Dobby (VRL-2154, FRC) - Th'n Fiderro
37. Eeva (VRL-209, FSRa) - Puron Salamanteri
38. Annis (VRL-2023, dew) - CP Suklaa Poika
39. Keira (VRL-0159, FSRa) - NW Cadwr
40. *Krista* (VRL-1600, VNR) - Cranberry's Ofelia
41. Nea (VRL-0023, GGR) - Auroran Delysa
42. Annis (VRL-2023, dew) - HR Vire Nalle
43. strawberry (VRL-0545, WWR) - QP Gothica
44. Tanja (VRL-2325, FNR) - Ikiliikkuja VH-2040
45. Keira (VRL-0159, FSRa) - Henion RK
46. Lucianda W (VRL-2123, SunRa) - FMG Crescendo
47. Annis (VRL-2023, dew) - HD Lumilintu
48. Elsa (VRL-341, BraRi) - Faline's Zuleicha ox
49. Lille (VRL-0489, FRC) - May Day
50. Hanna (VRL-0847, AIR) - Salaisuus Taijan Arvoitukseksi Jää
51. Anski (VRL-0454, FRC) - Nerian Conroy
52. jessy. (VRL-1948, EsRa) - Speechless HOL
53. Dobby (VRL-2154, FRC) - Cupido O
54. Ayna (VRL-0236, NER) - Valkeapilven Metsäkeiju
55. Tille (VRL-1478, JuC) - Rhandon Artemis
56. Jenna P. (VRL-468, NeR) - Kirveltäjän tenho
57. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Roadworthy
58. anis (VRL-1352, FSRa) - Shellen Ramonz
59. Bomba (VRL-419, DR) - TM Muumet
60. Piia (VRL-1573, FRC) - HA Vanamo
61. Dobby (VRL-2154, FRC) - NT Paralythic
62. Emmi (VRL-0970, KaPoRa) - Kristallin Sirpale
63. Bomba (VRL-419, DR) - DH Saint Flamengo
64. Maya (VRL-2003, FNR) - Aittalan Humppa
65. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Babalon A.D xx
66. tintti (VRL-0234,CRI) - Aval's Lavine
67. Eeva (VRL-209, FSRa) - Katmarin Tammenterho
68. Anna T. (VRL-301, BraRi) - Lion de Province
69. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - Mustan Kuun Lapsi
70. wilhood (VRL-0201, dew) - Pirola
71. Mafi(VRL-1940, HsK)- Doris
72. jessy. (VRL-1948, EsRa) - Evenness
73. Keira (VRL-0159, FSRa) - Bledri AR
74. Tiitu (VRL-0916, KaPoRa) - Sleepwalker's Caradhras
75. anis (VRL-1352, FSRa) - Rhoscfflach Welsh Lily
76. Normis (VRL-2466, CSR) - Elawa's Caprice Q
77. Tanja (VRL-2325, FNR) - Magnolian Milja VH-2042
78. Aavetar (VRL-391,FSRa) - Katmarin Ressu
79. Elsa (VRL-341, BraRi) - Faline's Ir-ra'aasa ox
80. Mafi(VRL-1940, HsK)- KT Dynamite
81. TM. (VRL-1121, MTR) - KS Tulisielu
82. Hanna (VRL-0847, AIR) - Carmenit
83. Henzka (VRL-2526, VasuRa) -Granberry's Lumineito
84. Laura H. (VRL-0217, SMR) - Vatukan Rose Pippuri
85. Battlefield (VRL-1334, KaPoRa) - Corrano GER
86. Eva (VRL-1571, BraRi) - Elegena Kooss
87. Anni (VRL-0484, DNR) - Kahlekuningatar
88. tintti (VRL-0234,CRI) - Iron Love TH
89. anis (VRL-1352, FSRa) - Nazeer Fame Chall ox
90. nabila (VRL-0611, FRC) - NT's Lovende Rimfrost
91. karo. (VRL-1240, CSR) - Dauerhaft NDM
92. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Bella Roche
93. Christina D. (VRL-0100, SGA) - RMS' Lady Too Close xx
94. Anna T. (VRL-301, BraRi) - Principe WD
95. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Rembrandt SWE
96. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - Tallulahin Haltiamieli
97. Ku (VRL-0176, dew) - Insomnie ET
98. Laura H. (VRL-0217, SMR) - Galeel Emarat ox
99. Hanna (VRL-0847, AIR) - Mag Sisilius ox
100. Eeva (VRL-209, FSRa) - Ruiskaunokin Pyörremyrsky
101. Mafi(VRL-1940, HsK)- Unisulka
102. Anna T. (VRL-301, BraRi) - Roxburgh's Lakeisha

--- LUOKKA 5, 100-120cm
1. Dobby (VRL-2154, FRC) - NT Paralythic 6p.
2. strawberry (VRL-0545, WWR) - Cranberry's Pibroch 4p.
3. Keira (VRL-0159, FSRa) - Henion RK 2p.
4. Henzka (VRL-2526, VasuRa)-Granberry's Lumineito 1p.
5. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Chervolet VOE 1p.
6. Anna T. (VRL-301, BraRi) - Ramadeuche GER 1p.
7. Eva (VRL-1571, BraRi) - Elegena Kooss 1p.
8. Emmi (VRL-0970, KaPoRa) - EM Calinka's Dream 1p.

9. Nea (VRL-0023, GGR) - Auroran Delysa
10. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - SeaSoul's Narvan
11. Anna T. (VRL-301, BraRi) - Petit Yoyo
12. Hanna (VRL-0847, AIR) - Taian Perhosprinsessa
13. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Bellatrixie SWE
14. Iitu (VRL-196,BraRi) - Incitatus Nuu-Nuu
15. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Narcissia SWE
16. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Tanglewood’s Exotica xx
17. Tiku (VRL-1938, dew) - Friedrich GER
18. wilhood (VRL-0201, dew) - Pirola
19. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Rocket's Rosie
20. Annis (VRL-2023, dew) - HD Lumilintu
21. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Quiero's Chagrin d'Amour xx
22. Nora (VRL-2066, MLRa) - Ladigo H
23. *Krista* (VRL-1600, VNR) - Cranberry's Ofelia
24. Lucianda W (VRL-2123, SunRa) - FMG Crescendo
25. lily (VRL-2070, CRI) - Roseberg}s Monacó
26. jessy. (VRL-1948, EsRa) - Evenness
27. Falia Jo (VRL-2414, RR) - Scheeneegestöber
28. Keira (VRL-0159, FSRa) - Bledri AR
29. karo. (VRL-1240, CSR) - Dauerhaft NDM
30. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Devenir NOV
31. jessy. (VRL-1948, EsRa) - Nosque
32. strawberry (VRL-0545, WWR) - Fanny America
33. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Babalon A.D xx
34. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - Paladin's Vampire Hunter
35. Bomba (VRL-419, DR) - DH Faysarra
36. Sofii [VRL-2143, GGR] - Manórs Swallowtail 37. Annis (VRL-2023, dew) - CP Suklaa Poika
38. Iitu (VRL-196,BraRi) - Heijastus Demina
39. nabila (VRL-0611, FRC) - Baloubet H
40. Keira (VRL-0159, FSRa) - NW Cadwr
41. Iitu (VRL-196,BraRi) - CP's Glorious
42. Anna T. (VRL-301, BraRi) - Comanchie PK
43. strawberry (VRL-0545, WWR) - Fanfair
44. Heidie (VRL-2289, FRC) - Sonnenmayer
45. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Lancelot F
46. Normis (VRL-2466, CSR) - Elawa's Caprice Q
47. Piia (VRL-1573, FRC) - Feuerstein GER
48. Hefli (VRL-1894, DNR) - Vanilja's Nindendo
49. Nea (VRL-0023, GGR) - Souls Suntime
50. Hefli (VRL-1894, DNR) - May It Be a Superstar
51. Heidie (VRL-2289, FRC) - Feel FLY
52. jessy. (VRL-1948, EsRa) - Speechless HOL
53. Annis (VRL-2023, dew) - HR Vire Nalle
54. anis (VRL-1352, FSRa) - Legacy of Gold ox
55. Jonna N. (VRL-2528, DNR) - Edwart DL
56. Eeva (VRL-209, FSRa) - Zucchini de Poemé
57. Eeva (VRL-209, FSRa) - Taifuunin Doriksen Tähti
58. Bomba (VRL-419, DR) - Spy Bin
59. Bomba (VRL-419, DR) - Merena Buff
60. Dobby (VRL-2154, FRC) - Cupido O
61. Hanna (VRL-0847, AIR) - Ferreano Flik
62. Tinttu (VRL-2338, RR) - Muumilaakson September
63. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Goldstein SWE
64. Heidie (VRL-2289, FRC) - Nefertari's Aswad Gahiji
65. Eeva (VRL-209, FSRa) - Mystin Renate
66. Lille (VRL-0489, FRC) - May Day
67. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - Jacques FR
68. Tiku (VRL-1938, dew) - Prior York

--- LUOKKA 6, 120-140cm
1. Keira (VRL-0159, FSRa) - Sarajevo Yave 6p.
2. Meri (VRL-0071, FSRa) - Salient`s Ratchina 4p.
3. Anna T. (VRL-301, BraRi) - Petit Quintessence 2p.
4. Bomba (VRL-419, DR) - TM Shamila 1p.
5. Bomba (VRL-419, DR) - Honey 1p.
6. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Lancelot F 1p.

7. Keira (VRL-0159, FSRa) - Wiste V
8. Eeva (VRL-209, FSRa) - Wonder's Antique
9. Peppi (VRL-2282, PtR)- Beckham
10. Tiku (VRL-1938, dew) - Friedrich GER
11. Melissa (VRL-1041, dew) - Silbern Perle
12. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Natashe F
13. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - SeaSoul's Narvan
14. Anna T. (VRL-301, BraRi) - Pokulan Celtara
15. Keira (VRL-0159, FSRa) - WH's Nayeli xx
16. Sacrificial (VRL-1272, SGA) - Paladin's Vampire Hunter
17. Falia Jo (VRL-2414, RR) - Demeter CF
18. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Classic Labyrinth
19. Tiku (VRL-1938, dew) - Prior York
20. Heidie (VRL-2289, FRC) - Sonnenmayer
21. Anna T. (VRL-301, BraRi) - Vantago
22. Silent (VRL-0458, dew) - Moviestar
23. Falia Jo (VRL-2414, RR) - Strassenjunge
24. Tuli.J (VRL-1922, OPR) - Katmar´s Brenda
25. Katri (VRL-2012, RR) - Liberty
26. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Tanglewood’s Exotica xx
27. Christina D. (VRL-0100, SGA) - LA Hot Summer
28. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Chervolet VOE
29. Wenla (VRL-116, HsK) - Bachelor VOE
30. Falia Jo (VRL-2414, RR) - Anspielen
31. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Quiero's Chagrin d'Amour xx
32. Tuli.J (VRL-1922, OPR) - Brimstone´s Sleepwalker II
33. Meri (VRL-0071, FSRa) - Goddeshal GB
34. Meri (VRL-0071, FSRa) - Gloring A
35. Bomba (VRL-419, DR) - MV Moonshadow's Son
36. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Goldstein SWE
37. lily (VRL-2070, CRI) - Roseberg}s Monacó
38. Heidie (VRL-2289, FRC) - Chapassio
39. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Valiant Nori
40. Heidie (VRL-2289, FRC) - Wicca Impera
41. Piia (VRL-1573, FRC) - Feuerstein GER
42. Eeva (VRL-209, FSRa) - Wonder's Olympic
43. Silent (VRL-0458, dew) - Renesaince R
44. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Devenir NOV
45. Silent (VRL-0458, dew) - R Volizzani
46. Eeva (VRL-209, FSRa) - Wonder's Desierto

1