Etusivu - Ravihevoset - Kasvatit - Toiminta - Esittely - ©opyright - Vieraskirja



Ravitalli Danonessa ravaillaan taas pitkän ja lämpimän kesän jälkeen. Ravit ovat Danonen historian 12:sta. Raveissa juostaan viime vuoden tapaa Danone GP-lähtö,joka on tarkoitettu lämminverisille. Kaikki mukaan nauttimaan syksyisestä ravipäivästä.

Tässä muutamia sääntöjä raveja koskien:

- yheltä omistajalta 2 hevosta/per lähtö
- yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta yhdessä lähdössä
- tulokset arvotaan arvontakoneella
- laukkaperkintöjäkin tulee,myös hylkäykseen asti

- Viimeinen osallistusmis päivä on 15.10.06
- Osallistumiset mailiin danone[@]netti.fi
- Otsikolla "Danone GP"
- Muodossa:

Lähtö [rivinvaihto]
6v o Imperial Lover / Tikru (RD) 11.0ly

HUOM!

Lähtöihin 7 ja 8 osallistumiset muuodossa: ikä sk Nimi / kuski (seura) ennätys,voittosumma ja http://-alkuinen osoite

Danone GP-ravit juostiin aurinkoisessa syyssäässä ja monessa lähdössä hevoset paransivat ennätyksiään hyvän radan ansiosta. Päälähdön karsinnoissa nähtiin hurjia esityksiä,moni sortui laukalle vauhdin kiihtyessä kovempaan. Päälähdön voittoon ravasi Higher Voltage kuskina Heli K,joten voitto matkasi Ninitraan,onnittelut!

Lähtö 1, Tasoitusajo 2100m 3-4 vuotiaille suomenhevosille TULOKSET
1200v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ (- 100v€)

1. 4v o Rauniolan Ristinkantaja / Niina (IHS) 1.35,0 || 1.31,0ke,1200v€
2. 3v o Loisto-Meteor / Emilia (Loisto) ilm.kl || 1.31,1ke,600v€
3. 4v o Tuutori / Raija (Suzy's) 1.37,6 || 1.31,4ke,400v€
4. 3v o Kopper / Henna H. (JoLo) ilm.kl. || 1.31,6ke,200v€
5. 4v o J.L Noidan Lumous / Minna (Team Rauniola) 1.38,0ke || 1.31,6ke,100v€
6. 4v o D.A.N Tiikerihai / tikru (RD) 36,0ake || 1.31,7ep,100v€
7. 4v t D.A.N. Hattara / Rita (RD) 36,8ake || 1.31,8ke,100v€
8. 4v t Rauniolan Ristinkantaja / Tomi (Team Bacel) 1.37,7ly || 1.31,9ke,100v€

-- --

9. 3v o Pohjolan Hyssy / Marita (Suzy's) 1.50,7ke || 1.31,9ke
10. 3v t Koron Tuuletar / Iina (Team BJT) 34,3ke || 1.32,1ke
11. 4v o L'O Harhautus / Jonsu L. (LoRa) 27,8 || 1.32,7ke
12. 4v o Konstikas / Lynn (CRI) 30,2ly || 1.34,3ke
13. 4v o Rauniolan Vilttitossu / Marja (TRH) 1.37,8ly || 1.34,6ke
14. 3v o L'O Muiston Vihu / Minttu R. (LoRa) 45,0 || 1.34,8ke
HLL 3v t Siepparin Etumatka / Heltsu (CRI) ilm.kl
HPL 3v t Loisto-Vipster / Jenni T (Team BJT) 41,2ke

Lähtö 2,Tasoitusajo 2100m 2-3 vuotiaille lämminverisille TULOKSET
1200v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ (- 100v€)

1. 3v t Cassie Jazz / Iina (Team BJT) 16,7ke || 1.19,1ke,1200v€
2. 2v o Lancinant Dan / Raija (Suzy's) 1.23,2ke || 1.19,1ke,600v€
3. 2v t Fair Skye / Tomi (Team Bacel) 1.23,8ke || 1.19,3ke,400v€
4. 3v o Propéde Dan / Rita (RD) 22,3aly || 1.19,5ke x,200v€
5. 3v t Finlandia Darkness / Rainer (calvaro) 24,7ake || 1.19,7ke,100v€
6. 2v t Casey Jazz / Heltsu (CRI) 19,8ke || 1.20,0ke xx,100v€
7. 2v t Time Delay / Yo (WelM) 1.32,6ke || 1.20,0ke,100v€
8. 2v t L'O Hobroken / Minttu R. (LoRa) 20,0 || 1.20,2ke xx,100v€

-- --

9. 2v t Damage Railot / Jonsu L. (LoRa) 20,0 || 1.20,6ke
10. 3v o Faux Dan / Jenni T (Team BJT) 16,8ke || 1.20,8ke
11. 2v t Goanna Loisto / Emilia (Loisto) 16,6 || 1.20,9ke
12. 3v t Piper Jazz / Raimo (calvaro) 18,0ke || 1.21,1ke xx
13. 2v t Gina Darkness / Lynn (CRI) 21,4aly || 1.21,1ke
HML (9)3v o Cain Nin / tikru (RD) 18,8aly
HLO (7) 2v o Gaius Loisto / Leevi (Loisto) 19,3
HRP 3v o Quick Witted Jazz / Niina (IHS) 1.18,8aly

Lähtö 3,Ryhmäajo 2100m lämminverisille, yli 18.0-aikasille TULOKSET
1200v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ (- 100v€)

1. 3v t HardCore Sx Pitz / Monika (Kilta) 19,9 || 1.17,3ake,1200v€
2. 3v t Hayline AY / Iina (Team BJT) 18,8aly || 1.17,3ake,600v€
3. 2v t Hold Good / Minttu R. (LoRa) 20,0 || 1.17,3ake,400v€
4. 2v o Gabon Loisto / Leevi(Loisto) 21,9 || 1.17,4ake,200v€
5. 2v o Further Loisto / Emilia (Loisto) 21,2 || 1.17,9ake,100v€
6. 5v o Vicke Iron / Jenni T (Team BJT) 19,4ke || 1.17,9ake,100v€

-- --

7. 7v t Latawiec Jaskier / iina (DH-Riders) 1.21,8 || 1.18,7akex
8. 4v t Genira URS / Lumiponi (DH-Riders)24,0ke || 1.18,8ake
9. 5v o Ranger Yep / Harri P. (Yep) 19,9ke || 1.19,3ake
10. 2v o Fox Land's Forever Young / Pomppis (KeRa) 1.19,5ly || 1.19,4ake
11. 3v t Giggly Loisto / Jonsu L. (LoRa) 18,8 || 1.19,4ake
12. 6v o Solitude Yep / Jukka L. (Yep) 19,3aly || 1.19,4ake

Lähtö 4, ryhmäajo 2600m suomenhevosille, yli 26,1 aikaset TULOKSET
1200v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ (- 100v€)

1. 5v o Calvaron Dollarihymy/ Tintti (VirSu) 1.37,4ke || 1.26,1akp x,1200v€
2. 6v o Ryysyrannan Lemmen Jättiläinen / Monika (Kilta) 29,8a || 1.26,5akp xx,600v€
3. 6v o Sieppari Ruispellossa / Minna (Kilta) 32,3a || 1.26,9akp,400v€
4. 4v o Legendan Voitto-Veli / Emilia (Loisto) 31,1 || 1.27,0akp,200v€
5. 5v t Pohjolan Verna / Alisa (Team Rauniola) 1.35,1aly || 1.27,0akp xx,100v€
6. 4v t D.A.N. Halinalle / Heltsu (CRI) 26,8ly || 1.27,1akp,100v€

-- --

7. 4v o I.K Tuli Polttaa / Riina (Suzy's) 1.30,4 || 1.27,3akp xx
8. 6v o NJY Tenho / Lynn (CRI) 27,3ake || 1.27,5akp
9. 5v o N.I.N.Viljami / Raimo (calvaro) 31,0ake || 1.27,7akp
HLL 10v t D.D. Meno Mimmi / Icengard (FT Team) 28,3aly
KESKEYTTI 6v t Rauniolan Hunuliina / Marja (TRH) 1.27,5ke k
HLL 4v t Calvaron Tähti-Vauhti / Jenni T (Team BJT) 31,0ake

Lähtö 5, ryhmäajo 2600m lämminverisille, alle 16.0-aikaset TULOKSET
1200v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ (- 100v€)

1. 5v t L'O Highlight LET / Minttu R. (LoRa) 14,8 || 1.13,4aly xx,1200v€
2. 9v o Cador DT / Lynn (CRI) 14,8ly || 1.13,5aly,600v€
3. 5v o Shack Attack / Heltsu (CRI) 15,9ake || 1.13,9aly,400v€
4. 5v o Life Is Life / Leevi (Loisto) 14,6 || 1.14,0aly,200v€
5. 6v o Wippy's Star / Jonsu L. (LoRa) 14,6 || 1.14,4aly,100v€
6. 5v t Quayana N'Joy / Jenni T (Team BJT) 12,6ke || 1.14,4aly,100v€

-- --

7. 9v t Beautiful Nin / Raimo (calvaro) 12,7aly || 1.15,1aly
8. 4v t Viper Jazz / Iina (Team BJT) 14,2ly || 1.15,3aly x
9. 5v t Top Toxic / Emilia (Loisto) 15,7 || 1.15,3aly
HLO (2)5v o Easygoing AS / Rainer (calvaro) 15,5ake
KESKEYTTI 7v t Perfect Risk / Spookiness (RDT) 13,8ake

Lähtö 6,ryhmäajo 1600m lämminverisille,avoin 15,0-17,8 aikasille TULOKSET
1200v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ (- 100v€)

1. 8v r Welm's Heromild / Yo (WelM) 1.16,3ake || 1.16,0aly,1200v€
2. 5v o Dazing Look / Icengard (FT Team) 16,2 || 1.16,1aly,600v€
3. 4v t Krochyst's Promise / Marko (Suzy's) 1.15,7aly || 1.16,1aly,400v€
4. 7v o RD Criminal / Raimo (calvaro) 1.15,0aly || 1.16,1aly,200v€
5. 5v o FA Peron / Laura (RDT) 17,8ly || 1.16,1alyx,100v€
6. 5v o CT Final Notice / Pomppis (KeRa) 1.15,9aly || 1.16,1aly,100v€

-- --

7. 6v o Hillbilly Darkness / Rainer (calvaro) 15,6ake || 1.16,5alyx
8. 4v t Opa Jazz / Leevi (Loisto) 16,3 || 1.17,0aly
9. 5v t CT Get Away / Jessika (FT Team) 17,4 || 1.17,3alyx
10. 6v o Wildfire Wie / Karita (Suzy's) 1.17,4 || 1.17,6aly
11. 4v o Mistery Wie / Emilia (Loisto) 17,0 || 1.17,8alyx
HLL 5v o Conquer Jazz / Spookiness (RDT) 16,5ake ep

Lähtö 7,ryhmäajo 1609m lämminversille alle 13.0 aikasille ja voittosumma yli 40 000v€ Danone GP karsintalähtö 6 parasta finaaliin TULOKSET
3000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 950v€

1. 11v o Wicked Speaker / Icengard (FT Team) 11,2a || 1.13,0aly,3000v€ finaaliin
2. 8v o The Best Peace / Niina (IHS) 1.11,6aly || 1.13,2aly,2500v€ finaaliin
3. 8v o Camelot Dan / Lynn (CRI) 12,7ke || 1.13,7aly,2000v€ finaaliin
4. 12v t The Poisonous Lipp Lady / Marja (TRH) 11,7ake || 1.14,4aly,1500v€ finaaliin
5. 12v o Chanson d'Amour / Minttu R. (LoRa) 12,6 || 1.15,0aly,1000v€ finaaliin
6. 8v o Express Dan / tikru (RD) 12,0aly || 1.15,3alyxx,950v€ finaaliin

-- --

7. 11v o Loren Fire / Jonsu L. (LoRa) 11,0 || 1.15,3aly
8. 9v o Jaguar Wie / Heltsu (CRI) 10,8ke || 1.15,5aly
9. 10v o Raffy Loisto / Raimo (calvaro) 11,2aly || 1.15,7aly
10. 8v t Sun of Toscana / Rainer (calvaro) 12,4aly || 1.16,1alyx
11. 6v r Welm's Lacthus Bowr / Yo (WelM) 1.12,1lyx || 1.16,7alyxx
HLL 7v t April Hanover / Tomi (Team Bacel) 1.12,5a

Lähtö 8,ryhmäajo 1609m lämminversille alle 13.0 aikasille ja voittosumma yli 40 000v€ Danone GP karsintalähtö 6 parasta finaaliin TULOKSET
3000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 950v€

1. 14v o Silverhill / Maiju (Suzy's) 1.10,9 || 1.13,4aly,3000v€ finaaliin
2. 6v o Vax Championstar / Emilia (Loisto) 12,4 || 1.13,6aly,2500v€ finaaliin
3. 5v o Boomerang Loisto / Iina (Team BJT) 11,9aly || 1.14,0alyxx,2000v€ finaaliin
4. 9v o Royal Price / Jenni T (Team BJT) 10,9aly || 1.14,0,1500v€ finaaliin
5. 9v o Higher Voltage / Heli K (Team Ninitra) 12,7aly || 1.14,3aly,1000v€ finaaliin
6. 12v t Reggae Angel / Taina (Suzy's) 1.10,6 || 1.14,4aly,950v€ finaaliin
HLL 11v t Crimson Love / Jessika (FT Team) 11,9a

Lähtö 9,ryhmäajo 2100m lämminverisille monté,avoin monté-ennätyksen omaaville TULOKSET
1200v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ (- 100v€)

1. 5v t CT Beautiful Indian / Pomppis (KeRa) 1.21,6mke || 1.18,2make,1200v€
2. 6v t Nightbell / Piia (KeRa) 1.19,0maly || 1.18,3make,600v€
3. 7v t Deliane / Jenni T (Team BJT) 16,2mkp || 1.18,3make,400v€
4. 5v o Donjon Loisto / Niina (IHS) 1.21,7mke || 1.18,9make,200v€
5. 7v t Fair Liquer / Iina (Team BJT) 19,5mke || 1.19,2make,100v€
6. 11v t Beau Soleil / Tuire N. (RR) 1.29,2mly || 1.19,9makex,100v€

-- --

7. 7v r Model Implicate / Jonsku (calvaro) 19,6make 1.20,3makexx
8. 12v o Ramses d'Athée / Marko J (Team Ninitra) 17,2make || 1.20,8make
9. 5v o CT Rochir / VanillaSky (FAST) 24,3mke || 1.21,3make
10. 5v o Stress / Emilia (Loisto) 20,5m || 1.21,7make
HLO(9) 9v o I'm Your Nightmare / Lucas (FAST) 19,8mke
HLO(5) 11v t Nine Inch Vanilla / Heli K (Team Ninitra) 17,1make

Lähtö 10,ryhmäajo 2100m suomenhevosille monté,avoin monté-ennätyksen omaaville TULOKSET
1200v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ (- 100v€)

1. 5v t Ryysyrannan Salarakas / Monika (Kilta) 28,3ma || 1.27,1make,1200v€
2. 7v o Ryysyrannan Kopiomurhaaja / Pomppis (KeRa) 1.26,5mke || 1.27,2make,600v€
3. 9v o N.I.N. Kaipaus / Sari (Fires) 1.30,6mke || 1.27,5make,400v€
4. 13v r Yllätys / Laura (LuRi) 31,9mkexx || 1.27,5make,200v€
5. 6v t WN Aino / Iina (Team BJT) 31,4mke || 1.27,7make,100v€
6. 10v t L.S Tamma-Tyttö / Henna H. (JoLo) 26,6mke || 1.27,7make,100v€

-- --

7. 8v t NJY Viuhka / Jenni T (Team BJT) 29,3make || 1.28,4make
8. 7v t Ryysyrannan Plusmiinusnolla / Minna (Kilta) 28,1ma || 1.28,5make
9. 10v o Hallapuron Kapinallinen - Tuulia (WTR) 1.29,5mke || 1.28,7make
10. 9v t Kettulan Valkoinen Valhe / Piia (KeRa) 1.26,4make || 1.28,8make
HLL 12v t Calvaron Hiljaisuus / tikru (RD) 27,4make
HPL 9v t Calvaron Liekitär / Mira (RD) 1.30,1mke

Lähtö 11,ryhmäajo 1609m lämminversille alle 13.0 aikasille ja voittosumma yli 40 000v€ DANONE GP FINAALI 0/12
20 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€

1. 9v o Higher Voltage / Heli K (Team Ninitra) 12,7aly || 1.12,4aly,20 000v€+voittoloimi "Danone GP-voittaja"
2. 12v t Reggae Angel / Taina (Suzy's) 1.10,6 || 1.12,9aly,10 000v€
3. 8v o Camelot Dan / Lynn (CRI) 12,7ke || 1.13,0aly,5000v€
4. 9v o Royal Price / Jenni T (Team BJT) 10,9aly || 1.13,3aly,2500v€
5. 8v o Express Dan / tikru (RD) 12,0aly || 1.13,3aly,2000v€
6. 14v o Silverhill / Maiju (Suzy's) 1.10,9 || 1.13,4alyxx

-- --

7. 12v t The Poisonous Lipp Lady / Marja (TRH) 11,7ake || 1.13,4aly
8. 11v o Wicked Speaker / Icengard (FT Team) 11,2a || 1.13,4aly
9. 6v o Vax Championstar / Emilia (Loisto) 12,4 || 1.14,3alyx
10. 5v o Boomerang Loisto / Iina (Team BJT 11,9aly || 1.14,3aly
11. 8v o The Best Peace / Niina (IHS) 1.11,6aly || 1.14,4aly
12. 12v o Chanson d'Amour / Minttu R. (LoRa) 12,6 || 1.14,8aly

1