RAVIT RAVIRATA PRONSSISSA!

Ravirata Pronssissa järjestetään kahdeksannet ravit 10-02-2007.
Ravit ovat normaalit koelähdöllä ja 12 peruslähdöllä. Lähdöt ovat tarkoitettu lämminverisille ravihevosille, kylmäverisille, sekä poneille, tervetuloa!
Tervetuloa!

Sääntöjä ja ohjeita:
~Ikärajat: Lv 2-14v, Sh 3-16v, Ponit 3-18v.
~Tasoitusajolähdöt ajetaan voltista ja niihin otetaan 16 osallistujaa. Ryhmäajolähdöt ajetaan auton takaa ja niihin otetaan 12 osallistujaa.
~Sama hevonen voi osallistua kerran.
~Sama kuski voi ohjastaa vain yhtä hevosta yhdessä lähdössä.
~Seura on pakollinen.
~Samalta omistajalta enintään 2 hevosta lähtöön.
~Lähtöä ei juosta jos siinä on 0-3 osallistujaa, jos on 4 osallistujaa lähtö ajetaan rutiinina (Ei rankingpisteitä). Yli 5 hevosen lähdöt ajetaan normaalisti.
~Tulokset arvotaan puolueettomasti!

Osallistuminen
Osallistuminen seuraavassa muodossa:
lähdön nro [rivin vaihto]
Ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) hevosen ennätys
Muista hevosen rotu koelähtöön!
Osallistumiset osoitteeseen: rt_pronssi(at)hotmail.com Otsikolla 008

Palkinnot
Norm. lähdöt: 1.1000v€+loimi, 2.500v€, 3.250v€, 4.100v€, 5.50v€
Ponilähdöt: 1.300v€+loimi, 2.150v€, 3.100v€, 4.75v€, 5.50v€
Koelähdössä ei jaeta palkintoja.

Lähdöt
Lähtö 0: Koelähtö tasoitus Kylmäverisille ja Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 1: Tasoitus 2v&ennätyksettömille Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 2: Tasoitus 3v&ennätyksettömille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 3: Tasoitus 5v ja vanhemmille Kylmäverisille tammoille 3100m TULOKSET
Lähtö 4: Tasoitus alle 14,0 aikaisille Lämmiverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 5: Tasoitus yli 28,0 aikaisille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 6: Tasoitus 4-6v Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 7: Tasoitus 25-30 aikaisille Kylmäverisille oreille&ruunille 1600m TULOKSET
Lähtö 8: Tasoitus 6v ja vanhemmille Lämminverisille oreille ja ruunille 2100m TULOKSET
Lähtö 9: Tasoitus Kylmäverisille, montè 2100m TULOKSET
Lähtö 10: Tasoitus Lämminverisille, montè 2100m TÄYNNÄ
Lähtö 11: Tasoitus A-poneille, alle 70starttia 1600m TULOKSET
Lähtö 12: Tasoitus B-poneille, alle 70 starttia 1600m TULOKSET

Osallistujat:

Lähtö 0/Koelähtö:
1. 5v t Unanimity UNF / Lupinia (VMR) ei enn. (lv) 22,2ke, LÄPI
2. 5v o Square Deal NSF / Carina (VMR) ei enn. (lv) 22,3kex, LÄPI
3. 4v o Extra Smoke / Julien (ROWDY) ei enn. (lv) 23,5ke, LÄPI
4. 2v o L'O Hossendahl Star / Jonsu L. (LoRa) lv 24,2ke, LÄPI
5. 2v o Rock AS / Niina (IHS) ei enn. (lv) 24,3ke, LÄPI
6. 10v o Aarnion Onneton / terroristisieni (WWR) ei enn. (sh) 41,2ke, LÄPI
7. 3v o Loisto-Viljam / Jenni (RD) sh 46,8kex, LÄPI
8. 3v o P.R.Kirottu Hetki / Anu.M (PR) ei enn. (sh) 47,0ke, LÄPI
9. 3v o Ryysyrannan Tutankhamon / Monika (Kilta) sh 47,1ke, LÄPI
10. 3v t Calvaron Noiduttu / Mira (RD) sh 47,3ke, LÄPI
11. 3v t AH Dödlig Kysse / Sari (Fires) kv 47,3kexx, LÄPI
12. 3v t F.T.N. Tähti-Sirkkeli / Jessika (FT Team) ei enn. (sh) 48,1ke, LÄPI
13. 3v o Varjon Kofeiini / Sirja (dew) sh 48,2ke, LÄPI
14. 3v o Mocadishu's Kostaja / Wanna Be (Dew) ei enn. sh 48,8ke, LÄPI

Lähtö 1:
1. 2v o Hugo Railot / Katri (Railot) ilm.kl. 1.26,3, ONNEA!
2. 2v o Aur RD / Noora K. (CeRi) ei enn. 1.26,6
3. 2v o Fire's Problematico / Jonsu L. (LoRa) 23,0 1.26,7
4. 2v t Señorita In Rag / Raimo (calvaro) ei enn. 1.26,8
5. 2v o Barcelona Raindrop / Sinzuliini (Rohja) ilm.kl 1.26,8
6. 2v t Since You Cried Ev / Nasu (AIR) 23,8ke 1.26,9
7. 2v o Patricia Raindrop / Marjatta (AJC) 26,1ke 1.27,2
8. 2v o Vector Jazz / Veikka (CRI) 1.24,4ke 1.27,2
9. 2v t Yo Cappuccino / Anita (PCE) ilm.kl. 1.27,3
10. 2v t OR` Britney Gold / Juuso (ORTS) 20,1ake 1.27,3
11. 2v t Yo Spellsinger / Shavo (BRT) ilm.kl. 1.27,4
12. 2v t Bravered Neveu / Niina (IHS) ilm.kl. 1.27,5 x
13. 2v o OR` Tomahawk / Marle (ORTS) 21,4ake 1.27,8 x
14. 2v t Beauté Life / Emilia (Loisto) 22,3 1.28,3 xx
15. 2v o Lodestar Loisto / Leevi (Loisto) 21,5 1.28,3
16. 2v t Fair Sensation / Roosa (PCE) ilm.kl. 1.28,7

Lähtö 2:
1. 3v t Pipsa AS / Henna H. (JoLo) ilm.kl. 1.48,3, ONNEA!
2. 3v o Loisto-Vinster / Minttu R. (LoRa) 30,1 1.48,7
3. 3v t D.A.N. Usva / Roosa (PCE) ilm.kl. 1.48,9
4. 4v o Arawn / Paula K. (DR) ilm.kl 1.49,1 x
5. 3v o Tulituulen Voitto / Mikko L. (RA) 1.50,2ke 1.49,1

6. 3v o O.R. Roihun Vokkerori / Juuso (ORTS) 34,0ake 1.49,2
7. 6v t Haavetyttö RJ / Jenna L. (FSRa) ei enn. 1.49,2
8. 3v t Yo Wilmatar / LuciDa (3MTm) ilm.kl 1.49,3
9. 3v t L'O Aurinkotuuli / Jonsu L. (LoRa) ilm.kl 1.49,3 xx
10. 3v o O.R. Rohermi / Marle (ORTS) 31,9ke 1.49,3
11. 3v t Onnetar AS / Slevin (FSRa) ei enn. 1.49,7

Lähtö 3:
1. 5v t J.E.P. Huvipöly / Lynn (CRI) 30,3ke 1.35,4, ONNEA!
2. 6v t D.A.N. Halinalle / Heltsu (CRI) 26,8ly 1.35,5
3. 5v t MW Elämän Valo / Markus (GC) 1.32,9ke 1.35,6
4. 5v t MW Kuollut Kukka / Maggus (GC) 1.30,9ke 1.35,8
5. 7v t NJY Hilma / Emilia (Loisto) 26,1 1.35,8
6. 7v t Hallapuron Ilmatar / Bob M. (3MTm) 38,2kp 1.35,9
7. 8v t Kirveltäjän Illuusio / Julien (ROWDY) 1.25,8 1.36,1
8. 6v t Minnantilan Tuulen Mahtityttö / Minttu R. (LoRa) 24,8 1.36,1
9. 7v t WN Aino / Jenni T (Team BJT) 22,4a 1.36,7
10. 6v t D.A.N. Hattara / tikru (RD) 27,6aly 1.36,7
11. 9v t Requén Lumpeenkukka / Jonsu L. (LoRa) 24,7 1.37,1
12. 7v t Kekan Jouhitar / Roosa (PCE) 34,5ke 1.37,4
13. 8v t Lunatar / Raimo (calvaro) 25,0ke 1.37,4
14. 11v t Nordbo Videkisse / Heli L. (FSRa) 31,4ke 1.37,4
15. 10v t Nobel SWE / Aavetar (FSRa) 28,3ke 1.38,1
6v t L'O Salaman Leimu / Mike P. (3MTm) 30,7ake hyl

Lähtö 4:
1. 8v t Tripletick Darkness / Marja (3MTm) 13,1aly 1.16,1, ONNEA!
2. 7v t Zapadou Loisto / Emilia (Loisto) 12,3 1.16,7
3. 10v t Luciferia Darkness / Heltsu (CRI) 12,9aly 1.17,0
4. 12v o Express Dan / tikru (RD) 10,4aly 1.17,1
5. 6v t Hypnotic Love / Leevi (Loisto) 11,8 1.17,2
6. 7v t Quayana N'Joy / Iina (Team BJT) 12,1a 1.17,5 x
7. 8v r Model Implicate / Raimo (calvaro) 13,3ake 1.17,6
8. 10v o Twisted Osiris / Heli L. (FSRa) 13,9 1.17,6
9. 7v o Soutside Eppvin / Jensku (SsRa) 12,3aly 1.17,8
10. 11v o Jaguar Wie / Lynn (CRI) 11,6aly 1.17,9
11. 7v t L'O Highlight LET / Minttu R. (LoRa) 13,4 1.18,2
12. 8v t Tiramisu Dan / Rita (RD) 11,7aly 1.18,4
13. 8v o Wippy's Star / Jonsu L. (LoRa) 12,2 1.18,7
14. 5v t Viper Jazz / Jenni T (Team BJT) 13,4 1.18,8
15. 8v t Astra's Peachie Speed / Qnvalotar (FAR) 1.12,7ake 1.19,1
16. 9v o Biatches Romanov / LuciDa (3MTm) 13,9ke 1.19,5 xx

Lähtö 5:
1. 4v t Hevi-Leidi / Raimo (calvaro) 35,3ke 1.40,3, ONNEA!
2. 4v o Ajattoman Sulo / Heltsu (CRI) 31,1ke 1.40,4
3. 5v t N.I.N. Syöjätär / Heli L. (FSRa) 35,8ke 1.40,5
4. 4v t Filmitähti / Rainer (calvaro) 57,0ke (kl) 1.40,9x
5. 7v o R.K. Taikausko / averse (3MTm) 38,0kp 1.41,1

6. 5v o MW Punasilmä / Suvitsu (CRI) 1.24,9ke 1.41,2
7. 5v t Rauniolan Suvivirsi / Niina (IHS) 1.31,9ke 1.41,5
8. 4v t Loisto-Piki / Minttu R. (LoRa) 45,0 1.41,5x
9. 5v t J.L Kismet / Jonsu L. (LoRa) 35,0 1.41,8
10. 5v o Rauniolan Ristinkantaja / Tomi (Team Hakaniemi) 1.31,0ke 1.42,3
11. 6v o Kopper / Henna H. (JoLo) 31,6ke 1.42,5
12. 4v t Loisto-Winda / Emilia (Loisto) 30,2 1.43,0x
13. 7v t Ämmän Usvatar / LuciDa (3MTm) 33,8kp 1.43,1 xx
14. 4v t R.K. Tulisielu / Lynn (CRI) 30,2ake 1.43,3
15. 10v o Dödsfall SWE / Aavetar (FSRa) 30,5ke 1.43,4
5v o Preeria / Roosa (PCE) 43,6ke hpl

Lähtö 6:
1. 6v o Hillbilly Darkness / Rainer (calvaro) 15,6ake 1.18,2, ONNEA!
2. 6v t Jamaica Loisto / Roosa (PCE) 20,7akex 1.18,2
3. 4v t Lucky Fellow Loisto / Henna H. (JoLo) 24,3akex 1.18,2
4. 4v t Hayline AY / Jenni T (Team BJT) 16,3 1.18,2
5. 5v t Fast Nettle / averse (3MTm) 16,4ke 1.18,3
6. 4v o Welm's Ragnaros / Heltsu (CRI) 19,4ake 1.18,7
7. 4v t Cajènta Stress / Anita (PCE) 26,1kexx 1.18,7
8. 4v o Biatches Systéme / LuciDa (3MTm) 22,6ly 1.18,8
9. 6v t Rockalady / Raimo (calvaro) 15,3aly 1.18,8
10. 5v t Song of Peace / Niina (IHS) 1.14,8aly 1.18,8 x
11. 6v o Properé Dan / Rita (RD) 13,1aly 1.19,3 xx
12. 6v t Damage Railot / Minttu R. (LoRa) 16,1 1.19,6
13. 6v o Cain Nin / tikru (RD) 13,7aly 1.19,7 x
14. 6v t Giggly Loisto / Jonsu L. (LoRa) 17,4 1.20,1
15. 4v o Faux Dan / Iina (Team BJT) 16,8 1.20,3
16. 4v t Casey Jazz / Lynn (CRI) 16,8aly 1.20,3 xx

Lähtö 7:
1. 6v o Legendan Voitto-Veli / Emilia (Loisto) 27,0 1.27,2, ONNEA!
2. 6v o Onnen Meriitti / Jenni T (Team BJT) 26,0a 1.27,7 xx
3. 8v r Ämmän Viuhahdus / Marja (3MTm) 27,2ake 1.27,7
4. 9v o AH Tolokuton / Heli L. (FSRa) 25,2 1.27,8
5. 9v o Kasanova Eppvin / LuciDa (3MTm) 27,5akp 1.28,1
6. 9v o Höstlik Von LT / Roosa (PCE) 28,6ke 1.28,2
7. 6v o D.A.N. Tiikerihai / tikru (RD) 26,7aly 1.28,4
8. 9v o NJY Tenho / Heltsu (CRI) 25,3ly 1.28,5
9. 8v o Taian Kesä Romanssi / Hanna (SunRa) 25,8aly 1.28,5 x
10. 5v o Pohjolan Heimo / emilia. (wou) 1.29,6ly 1.28,6
11. 6v o L'O Muiston Vihu / Minttu R. (LoRa) 29,8 1.28,8
12. 7v o Mästere I Tras / Monika (Kilta) 1.27,0 1.29,1
13. 7v o L'O Harhautus / Jonsu L. (LoRa) 25,1 1.29,2 x
14. 8v o SS:n Valuva Hiekka / SJS (KaKaRa) 26,9kp 1.29,3
15. 8v o Pohjolan Igor / Minna (Kilta) 1.25,1 1.29,4
16. 6v o Pohjolan Sankari / Jessika (FT Team) 25,6a 1.29,5

Lähtö 8:
1. 6v o RD Criminal / Raimo (calvaro) 15,0aly 1.17,2, ONNEA!
2. 6v o Last Sleepy / Rainer (calvaro) 14,0ke 1.17,3
3. 7v o Life Is Life / Leevi (Loisto) 14,0 1.17,8
4. 9v o The Best Peace / Niina (IHS) 1.10,2aly 1.18,0
5. 7v o Stress / Emilia (Loisto) 14,7 1.18,3 xx
6. 7v o Duke Of Hazzard / Julien (ROWDY) 1.16,3xx 1.18,3
7. 7v o Heaven Hole / Tomi (Team Hakaniemi) 1.10,7aly 1.18,4
8. 12v o Loren Fire / Jonsu L. (LoRa) 10,8 1.18,5
9. 14v o Chanson d'Amour / Minttu R. (LoRa) 12,6 1.18,6 xx
10. 7v o El Jose Loisto / Veera N. (wou) 1.19,1ly 1.18,7 xx
11. 9v o Prosper Darkness / emilia. (wou) 1.17,7ke 1.18,7
12. 7v o Vicke Iron / Jenni T (Team BJT) 15,8 1.18,9
13. 7v o Boomerang Loisto / Iina (Team BJT) 11,9a 1.19,3
14. 13v o Archane Ax / averse (3MTm) 12,2ake 1.19,3
15. 8v o Biatches Atzelari / SJS (KaKaRa) 16,3aly 1.19,5
16. 14v o Shack Attack / LuciDa (3MTm) 12,3ke 1.19,5 x

Lähtö 9:
1. 14v r FIM Sakeri / LuciDa (3MTm) 26,3mly 1.31,1m, ONNEA!
2. 8v t Drottning NK / Milli (NaSe) ei m-enn 1.31,2m
3. 15v o Liinaharjan Hopea / Minttu R. (LoRa) 28,7m 1.31,2m
4. 5v t Eloveena KIR / Anette J. (ACH) ei m-enn. 1.31,2m
5. 9v t Muiston Charlotta / Marle (ORTS) 29,6 maly 1.31,3m xx

6. 9v o Halla-Herra / Juuso (ORTS) 28,9mke 1.31,7m
7. 9v o Loisto-Dingo / Pippuri (HsK) 29,9make 1.31,8m
8. 6v t Loisto-Vilna / Petra V. (DR) ei m-enn. 1.31,8m
9. 13v o N.I.N. Kaipaus / Sari (Fires) 1.29,0maly 1.31,8m
10. 10v t Ryysyrannan Plusmiinunolla / Monika (Kilta) 1.26,8m 1.31,8m
11. 10v o Lennon Eetu / Mikko (KeRa) ei m-enn. 1.31,9m
12. 6v t Kettulan Kahlekuningatar / Pomppis (KeRa) 1.30,7maly 1.32,2m
13. 8v t Loren Rapetsi / Jonsu L. (LoRa) 26,5m 1.32,2m x
14. 7v t Ryysyrannan Salarakas / Minna (Kilta) 1.27,5m 1.32,7m
15. 9v t J.T. Vilppu / Shavo (BRT) ei m-enn 1.32,8m

Lähtö 10:
1. 7v o Trindy O´Nin / Slevin (FSRa) ei enn. 1.24,2m, ONNEA!
2. 8v t Deliane / Jenni T (Team BJT) 16,2m 1.24,2m x
3. 7v t Angra Mainuy / Masa (FRC) 1.15,0ly 1.24,2m
4. 8v o CT Final Notice / Mikko (KeRa) ei m-enn. 1.24,3m x
5. 6v t Mystic Play / Hanna (PQR) ei enn. 1.24,3m

6. 6v t Manhattan New York / Juuso (ORTS) 17,9mkp 1.24,4m
7. 10v o Be A Star Loisto / Milli (NaSe) ei m-enn 1.24,7m ep
8. 10v t Rock Style Jazz / Noora K. (CeRi) 1.24,0m 1.24,7m
9. 8v t Sacramentos Oberonigal / Marle (ORTS) 17,5mkp 1.24,7m xx
10. 7v o Rockstone N'Joy / Iina (Team BJT) 18,4am 1.24,7m
11. 10v t Fandango Loisto / Hanna (SunRa) 19,5make 1.24,8m
12. 10v o Camelot Dan / Heltsu (CRI) m1.16,1 1.24,8m
13. 7v t NRL Soupir Walk / Shavo (BRT) ei m-enn 1.25,2m
14. 6v t Ida Loisto / Sinzuliini (Rohja) 1.19,2mke 1.25,6m
15. 6v o Donjon Loisto / Niina (IHS) 1.18,7mly 1.25,7m
16. 13v o Simply Splendid / Pomppis (KeRa) 1.19,4mapi 1.25,2m xx

Lähtö 11:
1. 4v t CR Fiore di Maggio / averse (3MTm) 2.57,0aly 2.55,0, ONNEA!
2. 5v t RLL Amelie / Jenni T (Team BJT) 2.37,9 2.55,5
3. 9v o Thomas SWE / Hanna (SunRa) 2.22,5ly 2.55,5
4. 12v o Ryysyrannan Tulinen / Minna (Kilta) 2.27,2 2.55,7 x
5. 6v o Flash's McGyver / Heli L. (FSRa) 2.56,8 2.55,8
6. 9v t P.V.Amorell / SJS (KaKaRa) 2.28,0 2.56,0
7. 15v o Chilly Canador U / LuciDa (3MTm) 2.32,8ly 2.56,2 xx
8. 4v o Sherwood / Pieta (FT Team) 2.40,0ly 2.56,4
9. 4v t Juliett SWE / Malin (Team Hakaniemi) ei enn. 2.56,4 x
10. 3v o MR Gackt / Markus (GC) ei enn. 2.56,4
11. 5v o Choo-Choo / Sirja (dew) 2.52,8 x 2.57,0
12. 12v t Ryysyrannan Tulimyrsky / Roosa (PCE) 2.38,1x 2.57,1 x
13. 14v o Akiras Counterfeit / Aavetar (FSRa) 2.24,1ly 2.57,2
13v o Ryysyrannan Hoipertelija / Monika (Kilta) 2.27,1 hll
5v t Corriander EQ / Anne S. (KaKaRa) ei enn. hll
5v o So Jiffy / Iina (Team BJT) 2.43,8 hml(3)

Lähtö 12:
1. 11v o CT Alessandro / Niina (IHS) 2.18,4ly 2.46,7, ONNEA!
2. 5v o Cresendon Kasimir / SJS (KaKaRa) 2.48,5 2.46,7
3. 14v o Astra's Lugaid / averse (3MTm) 2.11,2aly 2.46,7 x
4. 15v o Sebastian B / terroristisieni (WWR) 2.20,0 2.47,1
5. 12v t Suzyn Valkyria / Heli L. (FSRa) 2.10,8 2.47,3
6. 8v t Bettan B / Sirja (dew) 2.18,4ly 2.47,5 xx
7. 12v o CT Medvind / Jenni T (Team BJT) 2.40,1 2.47,5
8. 8v o P.V. Maxwell / Roosa (PCE) 2.28,7aly 2.47,8
9. 9v t HD's Snow White / LuciDa (3MTm) 2.13,5aly 2.47,8
10. 6v t Noyette TP / Iina (Team BJT) 2.09,9 2.48,0
11. 6v t Nemesis KAH / Aavetar (FSRa) 2.27,5ly 2.48,1
12. 5v t Snø / Hanna (SunRa) 2.41,2aly 2.48,2 x
13. 8v o Näsvis Smådjävul / Calza (AAR) 2.42,6 2.48,3
14. 13v r Kaviopolun Polarsken / Petra V. (DR) 2.16,0ly 2.50,1 xx
4v o Severus EV / Andiee (PR) ei enn. hll
9v o Brasset B / Juliae (DR) 2.12,1alyx hkä

1