RAVIT RAVIRATA PRONSSISSA!

Ravirata Pronssissa järjestetään yhdeksännet ravit 20-02-2007.
Ravit ovat tällä kertaa vain lämminverisille (7 lähtöä + koelähtö) sekä A-poneille (5 lähtöä).
Tervetuloa!

Sääntöjä ja ohjeita:
~Ikärajat: Lv 2-14v, Sh 3-16v, Ponit 3-18v, lv montè 4-14v, sh montè 5-16v.
~Tasoitusajolähdöt ajetaan voltista ja niihin otetaan 16 osallistujaa. Ryhmäajolähdöt ajetaan auton takaa ja niihin otetaan 12 osallistujaa.
~Sama hevonen voi osallistua kerran.
~Sama kuski voi ohjastaa vain yhtä hevosta yhdessä lähdössä.
~Seura on pakollinen.
~Samalta omistajalta enintään 2 hevosta lähtöön.
~Lähtöä ei juosta jos siinä on 0-3 osallistujaa, jos on 4 osallistujaa lähtö ajetaan rutiinina (Ei rankingpisteitä). Yli 5 hevosen lähdöt ajetaan normaalisti.
~Tulokset arvotaan puolueettomasti!

Osallistuminen
Osallistuminen seuraavassa muodossa:
lähdön nro [rivin vaihto]
Ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) hevosen ennätys
Muista hevosen rotu koelähtöön!
Osallistumiset osoitteeseen: rt_pronssi(at)hotmail.com Otsikolla 009

Palkinnot
Norm. lähdöt: 1.1000v€+loimi, 2.500v€, 3.250v€, 4.100v€, 5.50v€
Ponilähdöt: 1.300v€+loimi, 2.150v€, 3.100v€, 4.75v€, 5.50v€
Koelähdössä ei jaeta palkintoja.

Lähdöt
Lähtö 0: Koelähtö tasoitus Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 1: Tasoitus 2v ja ei enn. Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 2: Tasoitus 15,0-20,0 aikaisille Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 3: Ryhmä alle 2.30,0 aikaisille A-poneille 1600m TULOKSET
Lähtö 4: Tasoitus alle 14,0 aikaisille Lämmiverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 5: Tasoitus 4-6v Lämminverisille 3100m TULOKSET
Lähtö 6: Ryhmä 5v ja vanhemmille Lämminverisille tammoille 2100m TULOKSET
Lähtö 7: Tasoitus 3v ja ennätyksettömät A-ponit 1600m TULOKSET
Lähtö 8: Ryhmä 6v ja vanhemmille Lämminverisille oreille ja ruunille 2100m TULOKSET
Lähtö 9: Tasoitus A-poneille, montè 1600m TULOKSET
Lähtö 10: Tasoitus Lämminverisille, montè 2100m TULOKSET
Lähtö 11: Tasoitus A-poneille, 2.30,0 ja hitaammat 1600m TULOKSET
Lähtö 12: Tasoitus A-poneille, 7v ja vanhemmat 1600m TULOKSET

Osallistujat:

Lähtö 0/Koelähtö:
1. 2v o Primus Pride / fictiovys (HRS) ei enn. lv 25,0, LÄPI
2. 2v o Lionheart Loisto / Wanna Be (Dew) ei enn. lv 25,2x, LÄPI
3. 2v t Cashmere Wie / Tilli (dew) ei enn. lv 25,5, LÄPI
4. 2v t Delux Deligh / Sayer (WWR) ei enn. lv 26,0, LÄPI
5. 10v o Aarnion Onneton / terroristisieni (WWR) ei enn. (sh) 40,0, LÄPI
6. 3v o Mocadishu's Kostaja / Wanna Be (Dew) ei enn. sh 48,8x, LÄPI

Lähtö 1:
1. 2v o OR`Twister Depp / Marle (ORTS) ilm.kl. 1.24,0, ONNEA!
2. 2v o Groteski C / Niimura Tooru (Chi) ilm.kl. 1.24,0
3. 2v o Rock As / Tomi (Team Hakaniemi) ilm.kl. 1.24,1
4. 2v o Patricia Raindrop / Marjatta (AJC) 26,1ke 1.24,1
5. 2v o AC Desperado Hannover / Wanna Be (Dew) 24,1 1.24,4

6. 2v t Señorita In Rag / Raimo (calvaro) ei enn. 1.24,4
7. 2v o L'O Hossendahl Star / Jonsu L. (LoRa) ilm.kl 1.24,8
8. 2v o Aur RD / Noora K. (CeRi) ei enn. 1.25,0
9. 2v o Moving Feeling / Nishimura (Chi) ilm.kl. 1.25,2
10. 2v o Fire's Problematico / Minttu R. (LoRa) 23,0 1.25,7
11. 2v t Bravered Neveu / Niina (IHS) ilm.kl. 1.25,8
12. 2v t Yo Spellsinger / Shavo (BRT) ilm.kl. 1.26,2
13. 2v t Fair Sensation / Roosa (PCE) ilm.kl. 1.26,3
14. 2v o Vector Jazz / Veikka (CRI) 1.24,4ke 1.26,6
15. 2v t Lovesong Nin / Heli K (Team Ninitra) ei enn. 1.26,8
16. 2v t Yo Cappuccino / Anita (PCE) ilm.kl. 1.26,8 x

Lähtö 2:
1. 4v t Capricious Dan / Rita (RD) 18,6ake 1.18,0, ONNEA!
2. 4v o Quick Witted Jazz / Tomi (Team Hakaniemi) 1.16,5ake 1.18,5 ep
3. 4v o Te Quiero Dan / tikru (RD) 18,1ake 1.18,8
4. 9v t Angelique Eppvin / Johnnie R. (3MTm) 15,6aly 1.19,0
5. 6v t Go Mimosa Free / Markus (GC) 1.18,9ke 1.19,2
6. 4v o Famous for Love / Niina (IHS) 1.16,6ake 1.19,4
7. 6v o Junk N'Joy / Raimo (calvaro) 17,4ake 1.19,5 xx
8. 8v o Rockstone N'Joy / Jenni T (Team BJT) 19,8a 1.20,0
9. 7v t Chocolate Tempo RE / Hanna (SunRa) 1.16,8lyx 1.20,1
10. 4v t Hayline AY / Iina (Team BJT) 16,3 1.20,9
11. 5v o Komodo Jr. Loisto / SJS (KaKaRa) 18,5ke 1.20,9 xx
12. 4v t Gina Darkness / Lynn (CRI) 16,7aly 1.21,0
13. 6v t Rockalady / Rainer (calvaro) 15,3aly 1.21,3
14. 6v t L'O Hobroken / Jonsu L. (LoRa) 19,4 1.21,7
15. 4v o Welm's Ragnaros / Heltsu (CRI) 19,4ake 1.21,7
16. 9v t Biatches Misantropy / LuciDa (3MTm) 15,3aly 1.21,7

Lähtö 3:
1. 12v t Akiras Made You Stop / Aavetar (FSRa) 2.14,5 2.31,2a, ONNEA!
2. 12v o Narrilaivan Pönthiittinen / Heli L. (FSRa) 2.13,8 2.31,5a x
3. 8v t Achantus Fii / Niina (IHS) 2.28,7aly 2.31,6a
4. 13v o Ryysyrannan Hoipertelija / Monika (Kilta) 2.26,6a 2.31,6a
5. 10v o Mastermind / Jonsku (calvaro) 2.23,1ly 2.31,8a

6. 10v o NMH Elvenpath / Heidi (calvaro) 2.26,3aly 2.32,0a x
7. 11v o Ryysyrannan Menninkäinen / Milli (NaSe) 2.24,7 2.32,3a
8. 9v o Thomas SWE / Hanna (SunRa) 2.22,5ly 2.32,3a
9. 9v t P.V.Amorell / SJS (KaKaRa) 2.28,0 2.32,3a x
10. 13v t Shavann N'Joy / Shavo (BRT) 2.20,7 2.32,8a
11. 13v t SR's Rusina / Noora K. (CeRi) 2.12,8 2.32,9a
6v t PP's Phallerina / Jenni T (Team BJT) 2.23,1 hrp

Lähtö 4:
1. 5v o OR` Go On Hostal / Marle (ORTS) 13,2aly 1.16,1, ONNEA!
2. 7v t Quayana N'Joy / Iina (Team BJT) 12,1a 1.16,4
3. 8v r Model Implicate / Raimo (calvaro) 13,3ake 1.16,6
4. 5v t OR` Nicol Gold / Juuso (ORTS) 13,3aly 1.16,9
5. 10v o Twisted Osiris / Heli L. (FSRa) 13,9 1.17,3

6. 9v o Biatches Romanov / LuciDa (3MTm) 13,9ke 1.17,3 xx
7. 11v o Jaguar Wie / Lynn (CRI) 11,6aly 1.17,8
8. 8v t Tiramisu Dan / Rita (RD) 11,7aly 1.17,9
9. 8v t Astra's Peachie Speed / Qnvalotar (FAR) 1.12,7ake 1.17,9
10. 10v t Luciferia Darkness / Heltsu (CRI) 12,9aly 1.18,0
11. 12v o Express Dan / tikru (RD) 10,4aly 1.18,0 xx
12. 8v t Tripletick Darkness / averse (3MTm) 13,1aly 1.18,4
13. 7v t L'O Highlight LET / Minttu R. (LoRa) 13,4 1.18,9
14. 8v t Perfect Risk / Spookiness (RDT) 12,9aly 1.18,9
15. 12v r Welm's Heromild / Kriss (NL) 11,3a 1.18,9
16. 8v o Wippy's Star / Jonsu L. (LoRa) 12,2 1.18,9

Lähtö 5:
1. 6v o Easygoing AS / Rainer (calvaro) 14,2ake 1.25,2, ONNEA!
2. 5v o Gate's Good Day / luz. (DR) 19,2ke 1.25,4
3. 4v t Cajènta Stress / Roosa (PCE) 26,1kexx 1.26,4
4. 5v t Fast Nettle / averse (3MTM) 16,4ke 1.26,4
5. 6v o Properé Dan / Rita (RD) 13,1aly 1.26,5
6. 4v o Biatches Systéme / LuciDa (3MTm) 22,6ly 1.26,9
7. 4v o Criminal In Rag / Monika (Kilta) 1.19,9 1.26,9 xx
8. 4v t Lucky Fellow Loisto / Henna H. (JoLo) 24,3akex 1.26,9
9. 6v o Cain Nin / tikru (RD) 13,7aly 1.27,0
10. 4v t Casey Jazz / Heltsu (CRI) 16,8aly 1.27,8
11. 4v t Cassie Jazz / Jenni T (Team BJT) 15,1 1.27,8
12. 6v t Jamaica Loisto / Anita (PCE) 20,7akex 1.28,0
13. 4v o Faux Dan / Iina (Team BJT) 16,8 1.28,1
14. 4v o America's Dracon / Noora K. (CeRi) 24,3ke 1.28,3
4v o Laudable Loisto / Hanna (SunRa) 1.23,7ke hyl
4v t Finlandia Darkness / Raimo (calvaro) 16,7ake hpl

Lähtö 6:
1. 6v o Rockhard Nin / Juha R. (Yep) 16,2ake 1.18,0a, ONNEA!
2. 6v t Giggly Loisto / Jonsu L. (LoRa) 17,4 1.18,3a x
3. 10v t Rock Style Jazz / Noora K. (CeRi) 1.14,3ake 1.18,3a xx
4. 6v t Viper Jazz / Jenni T (Team BJT) 13,4 1.18,4a ep
5. 10v t Fandango Loisto / Hanna (SunRa) 1.14,4ke 1.18,5a

6. 6v t Adieu Nin / Harri P. (Yep) 16,4aly 1.19,4a
7. 5v t Biatches Pouffiasse / LuciDa (3MTm) 20,2ake 1.20,3a
8. 6v t Mystic Play / Slevin (FSRa) 1.15,8ke 1.20,3a
9. 7v t Kiri's Symphony / Mike P. (3MTm) 19,5ke 1.20,4a
10. 6v t Damage Railot / Minttu R. (LoRa) 16,1 1.20,8a
11. 8v t Cadence Loisto / Haidu (Team DRA) 16,1 1.20,8a
12. 5v t HardCore Sx Pitz / Monika (Kilta) 1.16,7a 1.20,9a

Lähtö 7:
1. 3v t Haamumaan Hippiäinen / Heli L. (FSRa) ei enn 3.20,0, ONNEA!
2. 3v t Ryysyrannan Höpönassu / Monika (Kilta) ilm. kl. 3.21,2
3. 4v o Virne A / Noora K. (CeRi) ei enn. 3.21,2
4. 2v t Chilli's Farangondalia / Tin. (GoHo) ei enn. 3.21,5x
5. 3v o Mr Gackt / Markus (GC) ei enn. 3.24,0xx
3v t Haamumaan Hippilintu / Aavetar (FSRa) ei enn hll
3v o Embezzler Jay / SJS (KaKaRa) ei enn. hll
18v t Ch. MH Charmé / Marjo (FSRa) ei enn. hll

Lähtö 8:
1. 9v o The Best Peace / Niina (IHS) 1.10,2aly 1.16,0a, ONNEA!
2. 9v o Chive Ruby BR / Johnnie R. (3MTm) 17,6ake 1.16,4a
3. 7v o Conroy Jazz / Haidu (Team DRA) 16,2 1.16,4a
4. 10v o Fialds In Flames / Bob M. (3MTm) 13,2aly 1.16,9a
5. 14v o Chanson d'Amour / Minttu R. (LoRa) 12,6 1.17,0a x
6. 7v o Boomerang Loisto / Jenni T (Team BJT) 11,9a 1.17,4a
7. 6v o Last Sleepy / Rainer (calvaro) 14,0ke 1.17,5a
8. 7v o El Jose Loisto / Veera N. (wou) 1.19,1ly 1.17,8a
9. 9v o Prosper Darkness / emilia. (wou) 1.17,7ke 1.17,9a x
10. 6v o RD Criminal / Raimo (calvaro) 15,0aly 1.17,9a
7v o Vicke Iron / Iina (Team BJT) 15,8 hll
12v o Loren Fire / Jonsu L. (LoRa) 10,8 hll

Lähtö 9:
1. 12v o Ryysyrannan Tulinen / Monika (Kilta) 3.16,6m 3.25,6m, ONNEA!
2. 5v t Scarlet v.d. Keffeus / Mischa (ORTS) 3.08,7mly 3.26,0mx
3. 9v t Emily HGN / Iina (Team BJT) 3.12,1am 3.26,1m
4. 5v t Guababa / Niina (IHS) ei-m. enn. 3.30,0m
6v o Ludvig v.d. Keffeus / Mia (ORTS) ei m-enn. hrp

Lähtö 10:
1. 6v o FA Peron / Spookiness (RDT) 14,5makp 1.24,0m, ONNEA!
2. 12v t Beau Soleil / Tuire N. (RR) 1.12,2 1.24,0m xx
3. 4v t Fair Evie / SJS (KaKaRa) ei m-enn. 1.24,2m
4. 4v t So Get Hot / Haidu (Team DRA) ei m-enn. 1.24,4m
5. 8v t Sacramentos Oberonigal / Lucas (ORTS) 17,5mkp 1.24,7m

6. 7v t Frictióýs Tenrdres / Kristiina P. (KiR) ei m-enn. 1.24,7m
7. 8v t Rayonne Yep / Kaisa L. (Yep) 20,4mke 1.25,0m
8. 9v t Welm's Memorial of Peregrine / Kriss (NL) ei m-enn. 1.25,3m
9. 10v o Camelot Dan / Heltsu (CRI) m1.16,1 1.25,4m
10. 10v t Opethia Darkness / emilia. (wou) ei m-enn. 1.25,4m
11. 6v t Manhattan New York / Juuso (ORTS) 17,9mkp 1.25,4m x
12. 6v o Donjon Loisto / Niina (IHS) 1.18,7mly 1.25,8m xx
13. 8v t Deliane / Jenni T (Team BJT) 16,2m 1.25,8m

Lähtö 11:
1. 6v o Flash's McGyver / Heli L. (FSRa) 2.56,8 3.10,0, ONNEA!
2. 9v o AM's Fallen Caplin / Noora K. (CeRi) 2.31,4aly 3.10,1
3. 11v o Kaviopolun Mustatuli / Shavo (BRT) 2.41,4 3.10,5x
4. 5v t Corriander EQ / SJS (KaKaRa) ei enn. 3.10,6
5. 11v t Kaviopolun Clara / Petra V. (DR) 2.37,9ly 3.10,7

6. 8v o Texas of Jewel / Mimi (CRI) 2.33 3.11,2 x
7. 5v t Corriander EQ / SJS (KaKaRa) ei enn. 3.11,2
8. 4v t Juliett SWE / Niina (IHS) ei enn. 3.11,4
9. 4v t JW's Hurricane Queen / Mike P. (3MTm) 2.58,0aly 3.11,5
10. 5v o So Jiffy / Iina (Team BJT) 2.43,8 3.11,7
11. 4v t Sampion Snell / Tin. (GoHo) 2.53,0 3.11,8
12. 5v o Choo-Choo / Sirja (dew) 2.52,8 x 3.12,1
13. 7v o Ryysyrannan Bob Marley / Monika (Kilta) 2.40,6 3.12,9 xx
4v o Sherwood / Pieta (FT Team) 2.40,0ly hll
5v t RLL Amelie / Jenni T (Team BJT) 2.37,9 hll
4v t CR Fiore di Maggio / LuciDa (3MTm) 2.57,0aly hrp

Lähtö 12:
1. 10v r Ryysyrannan Huumorintajuinen / Monika (Kilta) 2.29,9 2.55,0, ONNEA!
2. 12v o Lacapo / Shavo (BRT) 2.58,8 2.55,3
3. 14v o Akiras Counterfeit / Aavetar (FSRa) 2.24,1ly 2.55,8
4. 12v t Ryysyrannan Tulimyrsky / Roosa (PCE) 2.38,1x 2.55,8
5. 16v o Cornflower's Dino Jr. / Marjo (FSRa) 2.57,7lyxx 2.55,9

6. 13v t Th'n Massförstörelsevapen / Tuire N. (RR) 2.48,0ly 2.56,3
7. 12v t Kaviopolun Jessiina / Petra V. (DR) 2.30,2ly 2.56,5
8. 15v o Chilly Canador U / LuciDa (3MTm) 2.32,8ly 2.56,6
9. 15v o Sebastian B / terroristisieni (WWR) 2.20,0 2.57,0 x
10. 14v t Flash's Narin Skyhammer / Heli L. (FSRa) 2.38,2 2.57,2
11. 11v t Nadine RP / Milli (NaSe) 2.41,7 2.58,8 xx

1