RAVIT RAVIRATA PRONSSISSA!

Ravirata Pronssissa järjestetään VRER:n alaiset ravit 03-04-2007.
Ravaamme viimeisen osalähdön Winter Cup '07:stä ja voittajat ratkeavat niin lämminveritammojen kuin kylmäveritammojenkin puolelta. Kaikissa lähdöissä on suuremmat voittosummat. Mukaan otetaan tällä kertaa lämminverisiä ravihevosia ja kylmäverisiä.
Muistathan myös villit ravimme 29-04-2007!
Tervetuloa!

Winter Cup 07'n voittajat!
Nyt kolmiosainen Winter Cup 07 on juostu ja voittajat selvillä. Paljon onnea pärjänneille ja lopputulokset voitte katsoa tästä.

Lähdöt
Lähtö 0: Koelähtö tasoitus Kylmäverisille ja Lämminverisille 2100m TULOKSET
ei palkintoja
Lähtö 1: Tasoitus 2v&ei enn. Lämminverisille 2100m TULOKSET
2200 v€ - 1400 v€ - 800 v€ - 500 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 2: Tasoitus 3v&ei enn. Kylmäverisille 2100m TULOKSET
2200 v€ - 1400 v€ - 800 v€ - 500 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 3: Ryhmä alle 24,0 aikaisille Kylmäveritammoille 2100m WINTER CUP '07 PISTETILANNE TULOKSET
3000 v€ - 2100 v€ - 900 v€ - 700 v€ - 500 v€ (- 300 v€)
Lähtö 4: Ryhmä alle 14,0 aikaisille Lämminveritammoille 2100m WINTER CUP '07 PISTETILANNE TULOKSET
3000 v€ - 2100 v€ - 900 v€ - 700 v€ - 500 v€ (- 300 v€)
Lähtö 5: Tasoitus 24,0-27,9 aikaisille Kylmäverisille 3100m TULOKSET
2500 v€ - 1600 v€ - 900 v€ - 600 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 6: Tasoitus 3-5v Lämminverisille 1600m TULOKSET
2500 v€ - 1600 v€ - 900 v€ - 600 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 7: Tasoitus 28,0-33,0 aikaisille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
2500 v€ - 1600 v€ - 900 v€ - 600 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 8: Tasoitus yli 20,0 aikaisille Lämminverisille 2100m TULOKSET
2500 v€ - 1600 v€ - 900 v€ - 600 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 9: Tasoitus yli 33,1 aikaisille Kylmäverisille 1600m TULOKSET
2500 v€ - 1600 v€ - 900 v€ - 600 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 10: Tasoitus 15,0-19,9 aikaisille Lämminverisille 2100m TULOKSET
2500 v€ - 1600 v€ - 900 v€ - 600 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 11: Tasoitus 5-7v Kylmäverisille 3100m TULOKSET
2500 v€ - 1600 v€ - 900 v€ - 600 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 12: Tasoitus yli 8-vuotiaille Lämminverisille 1600m TULOKSET
2500 v€ - 1600 v€ - 900 v€ - 600 v€ - 300 v€ (- 150 v€)

Osallistujat:

Lähtö 0/Koelähtö:
1. 2v t Freezing Quincy / Mila (HsK) ei enn. (lv, peitsari) p.22,2ke, LÄPI
2. 2v o Braydon Jazz / Fyy (team Beira) ei enn. (lv) 25,7ke, LÄPI
3. 5v t Tähtirinteen Samantha / Bambi (AAR) ei enn. (sh) 38,4ke, LÄPI
4. 4v o KUS Ropelin Poika / Suvi K (EVR) ei enn. (sh) 41,2ke, LÄPI
5. 3v o Säkki-Tuutti-Kuutio / Jenni R. (FCR) ei enn. (sh) 48,3ke, LÄPI
6. 3v t Taikasumun Jasmin / Tihriini (RR) ei enn. (sh) 48,5kexx, LÄPI
7. 3v t Ponnari Kippo / Naw (WTR) ei enn. (sh) 49,2ke
8. 3v t WN Roihuleidi / Zettel (CeRi) ei enn. (sh) 49,5ke

Lähtö 1:
1. 2v t Ellinoor Stress / Markus (Railot) ilm. kl. 1.25,2ke, 2200v€
2. 2v t Aloha Yep / Mikko L. (RA) 1.25,3ke 1.25,3kexx, 1400v€
3. 2v o Royalblue Stress / SJS (KaKaRa) 27,2 1.25,4ke ep, 800v€
4. 3v t Olga Loisto / averse (3MTm) ilm.kl 1.25,4ke, 500v€
5. 2v t Nectar Loisto / wiewie (HsK) ei enn. 1.25,6ke, 300v€
6. 2v t Elbertos Railot / Ilona (Railot) 23,2ly 1.25,8ke, 150v€
7. 2v t Pearl Beemer / Vilma (SunRa) 1.27,3ke 1.25,9ke, 150v€
8. 2v o Indiana Jones / Raimo T. (RA) 20,1ke 1.25,9ke, 150v€
9. 4v t Biatches Serenity / LuciDa (3MTm) ilm.kl 1.26,5ke
10. 2v o OR`Twister Depp / Deppy (ORTS) 20,5ly 1.26,5ke
11. 2v o Wincey Jazz / Vibaja (BRT) 1.23,2 1.27,0kex
12. 2v o Balue Deo / Päivänsäde (NR) ilm. kl 1.27,2ke
13. 2v o Sensitive AS / Sorel (astra) 26,2ke 1.27,2ke
14. 2v t Astra's Eclipse Field / Chippie (NR) ilm. kl 1.27,4ke
15. 2v o Astra's Glorestime / Sorel (astra) ei enn. 1.27,8ke
16. 2v t Zilma Darkness / tikru (RD) ei enn. 1.27,9ke

Lähtö 2:
1. 8v o Morke Skjerm / wiewie (HsK) ei enn. 1.45,0ke, 2200v€
2. 3v t Koron Huvi / averse (3MTm) ilm.kl 1.45,5kexx, 1400v€
3. 4v o Loisto-Sankari / Annika (Kaiku) ei enn. 1.45,5ke, 800v€
4. 3v t W. Tähtitintti / Naw (WTR) 53,4ke 1.45,6kexx, 500v€
5. 5v o MT Tuulen Tuisku / Roosa (PCE) ilm.kl. 1.45,7ke, 300v€
6. 3v o O.R. Roihun Ramses / Juuso (ORTS) 46,0ke 1.45,8ke, 150v€
7. 3v t Calvaron Jade / Raimo T. (RA) 1.51,1ke 1.46,0kex, 150v€
8. 3v o Savitaipaleen Finaali / Miska H. (RA) 1.52,0ke 1.46,1kexx
9. 3v t W. Timantti / Jenni R. (FCR) 53,1ke 1.46,1ke
10. 4v t L'O Lemmenliekki / Miia (Kaiku) ei enn. 1.46,5kexx ep
11. 3v o L'O Tulen Herra / LuciDa (3MTm) ilm.kl 1.46,8ke
12. 3v t AH Dödlig Kysse / Sari (Fires) 1.46,9ke 1.46,9ke
13. 3v o Konnapoju / VemPula (VeTa) ei enn. 1.47,2ke ep
14. 3v o AH Dödlig Tortyr / Heli L. (FSRa) ei enn 1.47,4ke ep

Lähtö 3:
1. 13v t Taika Tähti / Anthonio K (KeKa) 23,1aly 1.25,0ake, 3000v€, 5p
2. 8v t WN Loiste / Alisa (Team Rauniola) 1.23,9kp 1.25,0ake, 2100v€, 4p
3. 6v t Orilammen Esteriina / Jonne (ORTS) 23,5ke 1.25,1ake, 900v€, 3p
4. 13v t R.T. Fei Loren / Marja (TRH) 1.20,4aly 1.25,1ake, 700v€, 2p
12v t Pikku-Neito / Hessi VR (KeKa) 22,5aly hll
8v t Haltijasielu / veya (HRS) 22,7aly k
7. 13v t I.K Rosita / Ellu (StTs) 1.22,0a hll
6v t Orilammen Roihuriina / Juha (ORTS) 23,8ke hml (1.26,8)

Lähtö 4:
1. 10v t Tiramisu Dan / tikru (RD) 11,8aly 1.14,1ake, 3000v€, 5p
2. 9v t Perfect Risk / Spookiness (RDT) 12,9aly 1.14,9ake, 2100v€, 4p
12v t The Poisonous Lipp Lady / Marja (TRH) 1.11,7ake hll
6v t OR`Cascada Gold / Brenda (ORTS) 12,3 aly hll
5v t OR`Nicol Gold / Juuso (ORTS) 13,3aly hlo
7v t CT Chanel / Wella (KR) 13,0aly hlo

Lähtö 5:
1. 5v o MW Punasilmä / Suvitsu (CRI) 1.24,9ke 1.33,0pi, 2500v€
2. 6v t Rauniolan Hunuliina / Vilma (Team Rauniola) 1.25,4ke 1.33,3pi, 1600v€
3. 9v o Nordbo Kraken / Aavetar (FSRa) 26,5 1.33,5pi, 900v€
4. 13v o Lopullinen KIR / Heli L. (FSRa) 24,7ly 1.33,7pi, 600v€
5. 7v t I.K Aave / Alisa (Team Rauniola) 1.24,5api 1.34,0pixx, 300v€
6. 5v o Orilammen Roihuri / Juha (ORTS) 26,0aly 1.34,1pi, 150v€
7. 10v o Kekan Pölypunkki / Hessi VR (KeKa) 24,0kp 1.34,4pi, 150v€
8. 9v t Kekan Jouhitar / Roosa (PCE) 27,3ke 1.34,5pi, 150v€
9. 9v t Muiston Charlotta / Lucas (ORTS) 24,2ake 1.34,6pix
10. 7v t J.T. Nopsantteri / veya (HRS) 24,5ke 1.35,0pixx ep
11. 15v o Kasparin Unelma / Pomppis (KeRa) 25.5ke 1.35,0pi
12. 14v o Ryysyrannan Jesperi / Pia (KeRa) 26.6api 1.35,5pi
13. 11v t D.A.N. Kultakimpale / Cooper (astra) 24,9ake 1.35,5pi
10v o WN Monarkki / Anthonio K (KeKa) 24,0kp hll
9v t Astran Päivänsäde / Sorel (astra) 24,0ke hll
7v t WN Apotiina / Wiewie (HsK) 27,8 hll

Lähtö 6:
1. 3v t Cashmere Wie / Tilli (dew) 25,5 1.19,3ly, 2500v€
2. 5v o Bishop Ambesity / Vilma (SunRa) 13.0ke 1.19,7lyxx, 1600v€
3. 3v o OR`Tomahawk / Thomas (ORTS) 21,4ake 1.19,8ly, 900v€
4. 3v t OR`Britney Gold / Juuso (ORTS) 20,1ake 1.19,8ly, 600v€
5. 4v t Keep On Loisto / Wiewie (HsK) 23,2 1.19,8lyxx, 300v€
6. 3v o Astra's Gramonde / Trivia (PR) 25,0ke 1.19,8ly, 150v€
7. 5v t CT Cheyenne / Laura (RDT) 19,3ke 1.19,8ly, 150v€
8. 4v o CT Nonsense / Halima (astra) 20,2ke 1.20,0ly, 150v€
9. 5v o Novgorod Iostream / Sorel (astra) 18,3aly 1.20,6ly
10. 4v t Yo Cappuccino / Roosa (PCE) 25,0ke 1.20,8ly
11. 3v o Hugo Railot / Katri (Railot) 21,4ke 1.21,0ly
12. 5v o L'O Sayw / Anita (PCE) 20,0ke 1.21,1ly
13. 5v o Total Fucking Darkness / Kaisa (TRY) 17,4ke 1.21,2ly
14. 4v t Lacey's Lindie / veya (HRS) ei enn 1.21,2lyxx
15. 3v t Insensé Dan / tikru (RD) 22,2ake 1.21,4lyxx
16. 5v t L'O Fanciful Fire / Spookiness (RDT) 18,0aly 1.21,7ly

Lähtö 7:
1. 7v o Preeria / Roosa (PCE) 32,7ke 1.31,0kexx, 2500v€
2. 5v o Rauniolan Vilttitossu / Marja (TRH) 1.29,9ke 1.31,2ke, 1600v€
3. 7v t Loisto-Stjärna / Anthonio K (KeKa) 29,3ake 1.31,3ke, 900v€
4. 5v t Siruliina / Marke (TRY) 1.31,7kp 1.31,3kex, 600v€
5. 6v t Kekan Liimatar / Hessi VR (KeKa) 30,6ke 1.31,3ke, 300v€
6. 7v r Taivaanrannan Tulitähti / Jeny (Valkyrie) 29,8 1.31,4ke, 150v€
7. 8v t Kettulan Kahlekuningatar / Pia (KeRa) 32,2ke 1.31,6ke, 150v€
8. 8v o Kopper / Henna H. (JoLo) 31,6ke 1.32,1ke, 150v€
9. 11v o Lennon Eetu / Pomppis (KeRa) 29,0ke 1.32,2ke
10. 4v o O.R. Rohermi / Jonne (ORTS) 31,9ke 1.32,3ke ep
11. 6v t Harhaileva KIR / Heli L. (FSRa) 29,9 1.32,4ke
12. 7v t LD'n Tähtisydän / Nintsu (VDSR) 1.30,1ke 1.32,5kex
13. 10v o J.L Virturi / Ellu (StTs) 1.28,6aly 1.33,0ke
14. 7v t WN Valveuni / Wiewie (HsK) 30,8 1.33,1ke
15. 6v t J.E.P.Misteli / Wella (KR) 30,7ke 1.33,3ke
5v o J.L Noidan Lumous / Alisa (Team Rauniola) 1.29,2ke hll

Lähtö 8:
1. 5v t Coica Verene / Miska H. (RA) 1.25,1ke 1.24,2kex, 2500v€
2. 4v r Raindrop Talvi / LuciDa (3MTm) 26,5ke 1.24,2ke, 1600v€
3. 5v o Inspiration Jazz / Roosa (PCE) 20,7ake 1.24,3kexx, 900v€
4. 3v t Sweet Sacrifice / Diop (RedEye) 23,9kexx 1.24,7ke, 600v€
5. 4v t Miss Spookiness RC / Spookiness (RDT) 23,9ke 1.24,7kex, 300v€
6. 7v t R.K. Cadence / Anita (PCE) 21,5ake 1.24,7kexx, 150v€
7. 3v o VT Thirst Quencher / veya (HRS) 20,9ke 1.24,7ke, 150v€
8. 4v o MT Bonny Son / Pia (KeRa) 22,2ke 1.24,8ke, 150v€
9. 6v t Charline Jazz / averse (3MTm) 23,9ke 1.24,9ke
10. 4v t FL Let's Go Tonight / Pomppis (KeRa) 22,6ke 1.24,9ke
11. 3v o Good Enough / Pokeri (RedEye) 23,0ake 1.25,3kexx
12. 3v o Noah Loisto / SJS (KaKaRa) 20,6ke 1.25,3ke
13. 5v o Square Deal NSF / Carina (VMR) 22,3kex 1.25,4ke
14. 4v o Besame Mucho / Laura (RDT) 24,4ke 1.25,6ke
15. 9v t Del Pais Loisto / Fyy (team Beira) 20,4ke 1.25,7ke
16. 4v t Astra's Chindyr / Emilia J. (NK-riders) 1.26,8 1.25,7ke

Lähtö 9:
1. 6v t D.A.N Kaahari / Annika (Kaiku) 35,3kp 1.40,1ly, 2500v€
2. 5v o Kettulan Valtava / Pia (Kera) 36,7ke 1.40,1lyx, 1600v€
3. 4v o Kekan Tulipallo / Anthonio K (KeKa) 38,6ke 1.40,1ly, 900v€
4. 4v o J.T. Tulipoika / veya (HRS) 39,2ake 1.40,3ly, 600v€
5. 5v t Puutteettoman Napakettu / Nintsu (VDSR) 45,0 1.40,4ly, 300v€
6. 5v o Nordbo Nobod / LuciDa (3MTm) 44,8ke 1.40,7ly, 150v€
7. 4v o Loisto-Viljam / Sari (Fires) 1.46,7ke 1.40,7lyx, 150v€
8. 7v t Rauniolan Ruusuillatanssija / Marja (3MTm) 46,1ke 1.41,2ly, 150v€
9. 13v o Rog von Nag / Wiewie (HsK) 35,5 1.41,4ly
10. 5v t Nordbo Snötroll / Heli L. (FSRa) 35,7 1.41,5ly
11. 3v o Pohjolan Leisku / Kiti K. (KER) 47,3ke 1.41,6ly
12. 5v t D.A.N. Usva / Roosa (PCE) 48,9ke 1.42,0ly
13. 7v t J.L Eksoottinen / Anthonio K (KeKa) 33,2ke 1.42,2ly
14. 5v t Pipsa AS / Henna H. (JoLo) 47,9ke 1.42,4ly
15. 4v o O.R. Roihun Vokkerori / Marle (ORTS) 34,0ake 1.42,8ly
16. 6v o Loisto-Voima / Miia (Kaiku) 47,0ke 1.42,8ly

Lähtö 10:
1. 8v t CT Beautiful Indian / Pomppis (KeRa) 17,4ke 1.17,2ke, 2500v€
2. 8v o Xander Darkness / Hamzi (SGA) 1.18,8 1.17,4ke, 1600v€
3. 6v t Cajènta Stress / Anita (PCE) 18,3ke 1.18,4ke, 900v€
4. 8v o CT Final Notice / Pia (KeRa) 15,8ke 1.18,7kex, 600v€
5. 7v o Interpoint / Päivänsäde (NR) 17,7aly 1.18,8kexx, 300v€
6. 6v t Lucky Fellow Loisto / Henna H. (JoLo) 18,2ke 1.18,8ke, 150v€
7. 6v t Sekhmet KAH / Heli L. (FSRa) 18,5ke 1.18,9ke, 150v€
8. 7v o Solide Règlement / Aavetar (FSRa) 15,6 1.18,9ke, 150v€
9. 10v t Hawanna RE / Mila (HsK) 1.15,3 1.18,9ke
10. 8v t Jamaica Loisto / Roosa (PCE) 15,5aly 1.19,1kex
11. 6v t Astra's Giant Victory / Cooper (astra) 15,0ke 1.19,3ke
12. 7v o Peacekeeper Yep / Sorel (astra) 15,5aly 1.19,3ke
13. 6v o Ama`s Big Holy / Anthonio K (KeKa) 17,9ake 1.19,4ke
14. 5v o Te Quiero Dan / tikru (RD) 18,1ake 1.19,4ke
15. 6v o Troublemaker Railot / Katri (Railot) 15,9ake 1.19,5kexx
16. 5v t Capricious Dan / Rita (RD) 18,6ake 1.19,8ke

Lähtö 11:
1. 6v t L'O Ajatus / Tarutin (3MTm) 32,0ke 1.31,1pi, 2500v€
2. 5v t Puutteettoman Napakettu / Skippy (ROWDY) 45,0 1.31,2pi, 1600v€
3. 6v t Pohjolan Verna / Marja (TRH) 1.25,0lyx 1.31,2pi, 900v€
4. 7v t LD'n Tähtisydän / Nintsu (VDSR) 1.30,2ke 1.31,2pi, 600v€
5. 7v o Eversti / Naw (WTR) 23,0ly 1.31,6pi, 300v€
6. 6v t Pohjolan Mortimer / Alisa (Team Rauniola) 1.26,0aly 1.31,8pi, 150v€
7. 6v t Illasinnad NRL / Sari (Fires) 1.49,3ke 1.32,1pi, 150v€
8. 5v o Ryysyrannan Tupajumi / LuciDa (3MTm) 43,8ke 1.32,2pi
9. 7v t Puutteettoman Napakettu / Victi (GoHo) 45,0 1.32,2pi ep
10. 7v o Kekan Loiste-Pöly / Anthonio K (KeKa) 31,1ke 1.33,2pi
11. 6v t Pohjolan Ressutar / emilia. (destroy) 1.29,0ly 1.33,3pi
12. 7v o Kekan Eikäku / Sinzuliini (Rohja) 1.28,2ke 1.33,3pi
13. 7v o Pohjolan Heimo / veera n. (destroy) 1.28,4ke 1.33,5pi

Lähtö 12:
1. 8v t Sacramentos Oberonigal / Deppy (ORTS) 15,1api 1.16,0ly, 2500v€
2. 9v o Choix Titan RAD / Leandra (NER) 15,0ke 1.16,1lyx, 1600v€
3. 13v o SIR Rocky Hill / Ellu (StTs) 1.14,9ke 1.16,1ly, 900v€
4. 10v o Last Farewell / Spookiness (RDT) 13,5aly 1.16,3ly, 600v€
5. 8v o Properé Dan / Rita (RD) 13,1aly 1.16,3ly, 300v€
6. 8v o Viceroy Jazz / SJS (KaKaRa) 20,1ke 1.16,8lyxx, 150v€
7. 9v o FS Toyboy / Fyy (tean Beira) 10,2aly 1.17,2ly, 150v€
8. 11v t Vinetta Railot / Welna (WWR) 17.7ly 1.17,5ly, 150v€
9. 8v o Cain Nin / tikru (RD) 13,7aly 1.17,5ly
10. 11v o I.K Illusion of Victory / Amelie (StTs) 1.14,7ke 1.17,6ly
11. 9v o Biatches Atzelari / Anne S. (KaKaRa) 13,7ke 1.17,9lyxx
12. 12v o Twisted Osiris / Heli L. (FSRa) 13,2aly 1.18,0lyx
13. 8v t KJM Rose Divide / Cooper (astra) 12,2ke 1.18,1ly
8v t GT Destroyer / Katri (Railot) 14,8aly k
8v o Chapleswonthy / Brenda (ORTS) 11,4aly hml (1.18,4)
11v t Perfect Nin / Sorel (astra) 11,4kp k
1