VIRTUAALITALLI - A SIM GAME STABLE



Etusivu Asukkaat Toiminta Vieraskirja

Tervetuloa Sarin Pientallin järjestämiin raveihin 20.08.2007. Ravit ovat VRER:n alaiset. Tarjolla ovat peruslähdöt ilman mitään erikoisuuksia. Kaikki vain mukaan! :)

Säännöt
- Ikärajat: lv 2-14v, kv 3-16v, ponit 3-18v ja montéssa yli 5-vuotiaat
- Yhdeltä omistajalta max. 3hevosta/lähtö
- Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön/ravit
- Kun lähdössä 4 tai enemmän osallistujia se juostaan tavallisesti, jos lähdössä on 2-3osallistujaa ->rutiini ->puolet voittorahoista
- Tulokset arvotaan arvontakoneella, ajat päätän minä

Ilmoittautuminen:
- Ilmottautumiset osoitteeseen sari_03@netti.fi otsikolla VRER 20.08.
- 19.08.2007 klo 22 mennessä muodossa:

Lähtö nro.
16v o E.M Noidan-Liekki / Sari (Fires) 1.21,5aly

Lähdöt:

Lähtö 1. Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 2-3v. 16/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 2v t Lonely Jazz / Pieta (FT Team) 21,2ly 1.22,7ke + 1000ve, Onnea!
2. 3v t Doris Nin / Mikko L. (RA) 1.20,7ke 1.22,8ke + 500ve
3. 3v o Charme Gluant FR / Netta (AJC) 28,2 1.23,0ke + 300ve
4. 3v o L'O Cream High / Jonsu L. (Loren) 21,3 1.23,2ke + 200ve
5. 2v o Angel's Perfect Price / Rops (GoHo) ei enn. 1.23,6ke + 100ve
6. 2v t Keep It Stress / Riikka P. (EDR) 21,5ke 1.23,7ke + 100ve
7. 3v o Never Say Die RC / Spookiness (RDT) 24,8ke 1.23,9ke + 100ve
8. 2v t Just Smile Back / yennac (VMR) 23,2ke 1.24,1ke + 100ve
9. 2v o P.R. Shadow / Emilia (Loisto) 21,3 1.24,4kex
10. 3v t Enchan Stress / Maria P. (EDR) 18,7aly 1.24,9kexx
11. 2v t Trifiné Faye / Hanna (SunRa) ei enn. 1.25,3ke
12. 3v t Tribeca Darkness / Sini L. (RA) 1.20,2ke 1.25,5ke
13. 3v o Night Pilot / Krisse (dew) 1.24,1ke 1.25,5ke
14. 3 v t Reallove Gone / Mikael (FT Team) 19,0ly 1.25,9kex
15. 3v o Remember Me / Mikke H (FT Team) 18,1ly 1.26,5ke
16. 3v t Diana Iostream / Sirpa (ION) 21,6ke 1.26,7kexx

Lähtö 2. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 3-4v. 15/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 3v o J.T. Kiriveeti / Noonu (SR) 1.48,7ke (kl) 1.50,0ke + 1000ve, Onnea!
2. 4v o AH Tävlingsryttarna / revanssi. (PR) 39,6ke 1.50,4ke + 500ve
3. 3v o L'O Siluetti / Minttu R (Loren) 34,5 1.50,8kex + 300ve
4. 4v t L'O Aurinkotuuli / Jonsu L (Loren) 30,1 1.50,9ke + 200ve
5. 4v t Kekan Ajatar / Mikko L. (RA) 1.47,0ke 1.51,4ke + 100ve
6. 4v t D.A.N. Suklaasydän / Rita (RD) 50,7ke 1.52,0ke + 100ve
7. 4v o D.A.N. Tuskanhuuto / tikru (RD) 49,7ke 1.52,1ke + 100ve
8. 3v o Morkan Ilari / Taru K (BRT) 50,0ke 1.52,3ke + 100ve
9. 3v t P.R. Symmetria / Roosa (PCE) 49,6ke 1.52,5ke
10. 3v o N.I.N. Elvis / Miska H. (RA) 1.50,4ke 1.52,6ke
11. 3v o Öykkäri AS / Mira (Loren) 35,6 1.52,6kexx
12. 3v t Loisto-Oikku / Emilia (Loisto) 48,4 1.53,0ke
13. 3v o Kirivoro SLS / Rops (GoHo) ei enn. 1.53,3ke
14. 3 v Virtaana / micha (EVR) ei enn. 1.53,7ke
15. 4v o J.T. Wingo / Sini L. (RA) 1.41,2ke 1.54,3kexx

Lähtö 3. Tasoitusajo lämminverisille 2100m, yli 20,1-aikaiset 12/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 14v o Wrong 'Em Boyo / Pinkie (CeRi) 1.26,2ke 1.22,2ke + 1000ve, Onnea!
2. 4v t Déterminé Railot / Mikke H. (FT Team) 20,4ke 1.22,6ke + 500ve
3. 5v o Wolfgang 14 / yennac (VMR) 23,1ke 1.22,8ke + 300ve
4. 3v t Furieux Dan / Rita (RD) 24,4ke 1.23,0ke + 200ve
5. 3v o Rioja Dan / tikru (RD) 20,2ke 1.23,3kex + 100ve
6. 3v o L'O Charmánt / Pieta (FT Team) 20,6ly 1.23,8ke + 100ve
7. 3v o Noel Loisto / Emilia (Loisto) 23,4 1.24,0ke
8. 3v o In Secret Stress / Mikke H (FT Team) 23,7ke 1.24,2ke
9. 3v o Falco Blu IT / Netta (AJC) 23,9 1.24,5ke
10. 7v t Jaquette Loisto / Tuulia (WTR) 21,3ke 1.25,0kexx
11. 3v o Zero Cent / latvahapero (RD) 22,9ke 1.25,4ke
12. 4v t Pepita Loisto / Sinzuliini (Rohja) 1.20,7ke 1.25,4kex

Lähtö 4. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, yli 28,1-aikaisille 14/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 8v t Soldran Orjatar / Eveliina (FSRa) 31,3ly 1.33,1ke + 1000ve, Onnea!
2. 5v t O.N.E Farona / Miska H. (RA) 1.30,9ke 1.33,4ke + 500ve
3. 5v o Moon Kaksoiselämä / misery. (EVR) 29,2ke 1.33,6kex + 300ve
4. 6v t Calvaron Noiduttu / Mira (RD) 1.37,2ke 1.33,7ke + 200ve
5. 5v o Sisuman / Emilia (Loisto) 30,6 1.34,0ke + 100ve
6. 5v o L'O Tulen Herra / Tuulia (WTR) 32,8akp 1.34,2ke + 100ve
7. 6v t AH Dödlig Kysse / Sari (Fires) 1.33,4ke 1.34,6ke + 100ve
8. 5v o Karomir / Mikko L. (RA) 1.30,6ke 1.34,8ke
9. 6v t Ämmän Rakkaus / Heidi (SunRa) 30,2ke 1.35,1kex
10. 5v r Ämmän Toivo / Jonsu L. (Loren) 38,5 1.35,4ke
11. 5v t Pronssin Kiertotähti / Roosa (PCE) 33,0ly 1.35,5ke
12. 6v o Loisto-Kaspar / Mika (MF) 30,6ke 1.35,7kexx
13. 7v t Ryysyrannan Upottaja / Rops (GoHo) 1.33,7ke 1.36,1ke
14. 6v t Loisto-Rosita / Satu (AJC) 1.57,3ke 1.36,6ke

Lähtö 5. Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 14,1-20,0-aikaiset 16/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 8v o Te Quiero Dan / tikru (RD) 15,7aly 1.15,7ke + 1000ve, Onnea!
2. 9v o Laudable Loisto / Mika (MF) 15,7ake 1.15,8ke + 500ve
3. 5v o Great Britannia / Sini L. (RA) 1.18,2ke 1.16,2ke + 300ve
4. 7v t Damage Railot / Minttu R. (Loren) 15,6 1.16,3ke + 200ve
5. 7v o Old Codger Loisto / Roosa (PCE) 14,8api 1.16,5kexx + 100ve
6. 4v t Honey Kiin / Netta (AJC) 19,7 1.17,0ke + 100ve
7. 5v o Jeminan Printsky / Mira (Loren) 16,1 1.17,4ke + 100ve
8. 10v t Exotique Loisto / Mikke H. (FT Team) 14,3ke 1.17,5kex + 100ve
9. 4v o Fair Hurrigane / Pieta (FT Team) 19,9ly 1.17,9ke
10. 7v t Aloha Yep / Mikko L. (RA) 1.17,7ly 1.18,2ke
11. 8v t Capricious Dan / Rita (RD) 15,7aly 1.18,5kex
12. 6v t Yes I Do AS / Anita (PCE) 17,2ke 1.18,9ke
13. 6v o Lord Darkness / Pieta (FT Team) 16,6ly 1.19,6kex
14. 13v t Keep Hope Keira / Miska H. (RA) 1.14,1aly 1.19,8kexx
15. 8v o Gate's Good Day / luz. (DR) 19,2ke 1.19,9ke
7v t Giggly Loisto / Jonsu L. (Loren) 14,9 hpl

Lähtö 6. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 24,1-28,0-aikaiset 10/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 12v o Hallapuron Kapinallinen / Eveliina (FSRa) 24,1ake 1.25,5kex + 1000ve, Onnea!
2. 6v o N.I.N. Hurmuri / Anita (PCE) 24,4aly 1.25,7ke + 500ve
3. 6v o J.T. Amor / Noonu (SR) 1.24,3a 1.26,0kex + 300ve
4. 6v o Koron Lumo / Roosa (PCE) 25,9aly 1.26,2ke + 200ve
5. 7v t Taikasumun Hermionella / Hanna (SunRa) 28,0ake 1.26,4ke + 100ve
6. 7v t Calvaron Jade / Mikko L. (RA) 1.25,0aly 1.26,5ke
7. 9v o MT Tuulen Tuisku / Mia (PCE) 27,0ke 1.26,7ke
8. 7v o Loisto-Viljam / Sari (Fires) 1.27,0ke 1.26,8ke
9. 6v t Loisto-Winda / Emilia (Loisto) 27,5 1.27,2ke
10. 9v t Nokikylän Liinu / Tuulia (WTR) 25,7ke 1.27,5ke

Lähtö 7. Tasoitusajo lämminverisille monté 2100m, avoin 16/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 11v t Unanimity UNF / Lupinia (VMR) 1.19,1mke m1.20,0ke + 1000ve, Onnea!
2. 10v t Fire's Spiral / Mikko L. (RA) 17,3mke m1.20,9kex + 500ve
3. 8v t Ida Loisto / Sinzuliini (Rohja) 1.18,7amke m1.21,1ke + 300ve
4. 12v t Jamaica Loisto / Roosa (PCE) 19,2make m1.21,2ke + 200ve
5. 11v o Eddie Loisto / Mikael (FT Team) 17,2maly m1.21,3ke + 100ve
6. 5v o Besame Mucho / Laura (RDT) 22,5mke m1.21,6ke + 100ve
7. 6v o Pasha Loisto / Tuulia (WTR) 20,8mke m1.21,8ke + 100ve
8. 9v r WTF Powerslave / Miska H. (RA) 1.17,7maly m1.22,1ke + 100ve
9. 8v o Extravagant Stress / Heidi (SunRa) 16,4maly m1.22,3kex
10. 5v o Clandestin Meurtre / Riikka P. (EDR) ei m-enn. m1.22,7ke
11. 9v t Coica Verene / Sini L. (RA) 1.22,2mke m1.22,8ke
12. 6v o Destorcha Mesist / Spookiness (RDT) 20,2mke m1.22,9ke
13. 6v o Fire's Problematico / Jonsu L. (Loren) 19,9m m1.23,1ke
14. 5v r Imperium Loisto / Minttu R. (Loren) ei m-enn. m1.23,5ke
15. 11v o Square Deal NSF / Carina (VMR) 1.21,5mke m1.23,6ke
7v t Sweetycote Jazz / Eveliina (FSRa) 21,9mke hpl

Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille monté 2100m, avoin 5/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 10v o L'O Harhautus / Miska H. (RA) 1.28,1mke m1.29,0ake + 1000ve, Onnea!
2. 6v t Loisto-Vilkaus / Tuulia (WTR) 31,1mke m1.29,3ake + 500ve
3. 6v o Taivaanrannan Sadetanssi / Pieta (FT Team) 1.29,8mke m1.29,5ake + 300ve
4. 6v o Tulituulen Myllers / Jonsu L (Loren) 29,9m m1.30,0akex
5. 7v o Savitaipaleen Finaali / Mikko L. (RA) 1.41,1mke hml (3. / m1.29,3ake)

Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille 1609m, alle 24,0-aikaiset 7/12 Tulokset
P. 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve - (200ve)
1. 9v o Loisto-Kasimir / Emilia (Loisto) 23,7 1.23,0aly + 2000ve, Onnea!
2. 16v o Loisto-Dingo / Pippuri (HsK) 20,0ke 1.23,1alyx + 1000ve
3. 8v o L'O Muiston Vihu / Minttu R (Loren) 23,9 1.23,4aly + 600ve
4. 10v t Minnantilan Tuulen Mahtityttö / Jonsu L (Loren) 23,9 1.23,6aly + 400ve
5. 15v o Taian Kesä Romanssi / Ville (MF) 22,1ke 1.23,9aly
6. 9v o Tulituulen Voitto / Sini L. (RA) 1.23,5ke 1.24,0aly
14v t N.I.N. Martina / Mikko L. (RA) 1.23,0ake hpl

Lähtö 10. Ryhmäajo lämminverisille 1609m, alle 14,0-aikaiset 12/12 Tulokset
P. 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve - (200ve)
1. 12v o Loren Fire / Jonsu L (Loren) 10,8 1.11,2alyx + 2000ve, Onnea!
2. 13v t Tiramisu Dan / tikru (RD) 11,8aly 1.11,5aly + 1000ve
3. 5v t BIJT Maneater / Mikke H. (FT Team) 13,5ke 1.11,9aly + 600ve
4. 6v t Julie Loisto / Pieta (FT Team) 13,5ke 1.12,1aly + 400ve
5. 10v o Gigolo Darkness / Mikko L. (RA) 13,8ly 1.12,3aly + 200ve
6. 12v o Cain Nin / latvahapero (RD) 13,7aly 1.12,4aly + 200ve
7. 8v t L'O Highlight LET / Minttu R. (Loren) 12,0 1.12,8alyx
8. 8v o O'Mega / Pieta (FT Team) 12,2aly 1.12,8aly
9. 12v t FG-Anymore Laurent / Ville (MF) 11,8aly 1.13,2alyxx
10. 12v o Properé Dan / Rita (RD) 13,1aly 1.13,2aly
11. 8v t Fast Nettle / Rops (GoHo) 12,7aly 1.13,6aly
12. 12v t Chocolate Tempo RE / Pippuri (HsK) 12,5aly 1.13,6alyx

Lähtö 11. Ryhmäajo A-poneille 1100m, avoin 12/12 Tulokset
P. 600ve - 300ve - 200ve - 100ve - (50ve)
1. 8v o Sherwood / Pieta (FT Team) 2.20,0ly 2.25,1aly + 600ve, Onnea!
2. 9v o Sudden of Jewel / Piruett (VIC) 2.31,8 2.30,7aly + 300ve
3. 6v o Merevaik`s Killittävä Kuu-Ukko / waakk (DR) 2.27,3ly 2.30,6aly + 200ve
4. 5v t Pronssin Emerald / Miska H. (RA) 2.23,0ly 2.31,0alyxx + 100ve
5. 5v t Experina Jay / Mikko L. (RA) 2.34,6ly 2.33,4aly + 50ve
6. 5v t JRR Run For Your Lifes / Chess (NER) 2.26,0ly 2.33,6alyx + 50ve
7. 16v o Thomas SWE / Hanna (SunRa) 2.20,2aly 2.35,2aly
8. 3v o OG Garfield / Tursake (VDSR) 2.40,2 hml 2.52,7alyx
9. 5v o Minium Dee / Rops (GoHo) ei enn. 3.03,2aly
10. 4v t FC Jessica / Iipa (VIC) 3.02,3 3.03,9aly
3v t National Derby CHA / Nettz (VIC) ei enn. hll
5v t Sunnydale Klub/ Nintsu (VDSR) ei enn. hll

Lähtö 12. Ryhmäajo B-poneille 1100m, 5v+ 10/12 Tulokset
P. 600ve - 300ve - 200ve - 100ve - (50ve)
1. 14v o P.V. Maxwell / Roosa (PCE) 2.04,9aly 2.30,0aly + 600ve, Onnea!
2. 6v o Rovgirigs Mohikan / Tuulia (WTR) 2.24,1ly 2.31,5alyx + 300ve
3. 7v o Nyfikenhet / micha (EVR) ei enn. 2.31,8aly + 200ve
4. 5v t Suzyn Candida / Mikko L. (RA) 2.23,3ly 2.32,0alyxx + 100ve
5. 10v t Snø / Ville (MF) 2.08,2aly 2.32,2alyx + 50ve
6. 9v t Krones Jorunn / Fanny (RP) 2.21,5aly 2.32,7aly
7. 6v t Hembackens Sigrid / Elsi (RP) 2.29,0 2.33,3aly
8. 7v t Sinne's Anskuelig / Mika (MF) 2.16,4ly 2.33,6alyxx
6v t Dreamfield's Nellie / Rops (GoHo) ei enn. hll
9v o Tvärgående / Noonu (SR) 2.18,0 hrp

Lähtö 13. Ryhmäajo peitsareille 1609m, avoin 12/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 7v t Easterly The Best Star / Hanna (SunRa) p.1.10,8aly p.1.11,0aly + 1000ve, Onnea!
2. 11v o Shape of Siouxie / Jessika (FT Team) p.1.08,4aly p.1.11,1aly + 500ve
3. 9v t Sekretess SW / Anne (DR) p.08,7aly p.1.11,5aly + 300ve
4. 10v t Napkin Noble / Henna H. (JoLo) p.09,7aly p.1.11,7aly + 200ve
5. 3v o Deadline Iostream / Sirpa (ION) p.12,5aly p.1.12,0aly + 100ve
6. 3v o Silver Yarr Savvy US / Netta (AJC) p13,1aly p.1.12,3aly + 100ve
7. 7v o Da Vinci Noble / Tuulia (WTR) p11,3aly p.1.12,5aly
8. 2v t Lazer Iostream / Marinka (ION) p.17,9ke p.1.12,8aly
9. 4v o Express Noble / Mikke H. (FT Team) p.1.11,3ke p.1.13,0aly
10. 9v o Mordor Noble / Virginia (ION) p.13,9aly p.1.13,2aly
11. 10v t Denim Division / Pieta (FT Team) p.1.09,5aly p.1.13,3aly
4v o Vernal Overlord / Sinzuliini (Rohja) p.12,0aly hrp


1