VIRTUAALITALLI - A SIM GAME STABLE



Etusivu Asukkaat Toiminta Vieraskirja

Tervetuloa Sarin Pientallin järjestämiin VRER:n alaisiin raveihin 29.01.2007. Raveissa on tarjolla peruslähdöt. Kaikki vain mukaan! :)

Säännöt
- Ikärajat: lv 2-14v, kv 3-16v, ponit 3-18v ja montéssa yli 5-vuotiaat
- Yhdeltä omistajalta max. 3hevosta/lähtö
- Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta/lähtö
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön/ravit
- Kun lähdössä 4 tai enemmän osallistujia se juostaan tavallisesti, jos lähdössä on 2-3osallistujaa ->rutiini ->puolet voittorahoista
- Tulokset arvotaan arvontakoneella, ajat päätän minä

Ilmoittautuminen:
- Ilmottautumiset osoitteeseen sari_03@netti.fi otsikolla VRER 29.01.
- 28.01.2007 klo 22 mennessä muodossa:

Lähtö nro.
16v o E.M Noidan-Liekki / Sari (Fires) 1.21,5aly, 355 130ve

Lähdöt:

Lähtö 1. Tasoitusajo lämminverisille 2100m, p. 0e + 20m/1000e 16/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 2v o Inspiration Jazz / Anita (PCE) 20,7ake, 200v€ 1.27,2ke + 1000ve, Onnea
2. 3v t Lucky Fellow Loisto / Henna H. (JoLo) 24,3akex, 0v€ 1.27,5ke + 500ve
3. 5v o Giuseppe Dan / Mike P. (3MTm) ilm.kl, 0ve 1.27,7kex + 300ve
4. 3v t Cajènta Stress / Mia (PCE) 26,1kexx, 100v€ 1.28,1ke + 200ve
5. 3v o Laudable Loisto / Hanna (SunRa) 25,1ly, 70ve 1.28,2kex + 100ve
6. 2v o L'O Sayw / Roosa (PCE) 28,8ke, 0v€ 1.28,4ke + 100ve
7. 4v t Rebecca Red / Antton (Team N'Joy) 24,2ke, 0ve 1.28,9ke + 100ve
8. 4v o Solo Jazz / Noora K. (CeRi) ei enn., 0ve 1.29,0kex + 100ve
9. 2v t Bravered Neveu / Niina (IHS) ilm.kl, 0ve 1.29,4ke
10. 6v o Choix Titan RAD / Leandra (NER) 1.19,2ke, 1547v€ 1.29,5ke
11. 3v t Julie Loisto / Pieta (FT Team) 18,4ke, 2 850ve 1.29,6kex
12. 4v o Ridiculous Talvi / Bob M. (3MTm) ilm.kl, 0ve 1.29,7ke
13. 4v t L'O Hiweds Fetla / LuciDa (3MTm) ilm.kl, 0ve 1.30,3ke
14. 3v o Liam Loisto / Joonas (Team N'Joy) ilm.kl, 0ve 1.31,0ke
15. 4v o America's Dracon / Tin. (GoHo) 24,3ke, 20ve 1.31,5ke
16. 3v t Fair Evie / SJS (KaKaRa) 20,8ly, 2494ve 1.31,6kexx

Lähtö 2. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, p. 0e + 20m/1000e 15/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 6v t Rauniolan Ruusuillatanssija / Mike P. (3MTm) ilm.kl, 0 ve 1.46,1ke + 1000ve, Onnea!
2. 5v o Pohjolan Martti / Icengard (FT Team) 47,3ke, 250ve 1.46,2ke + 500ve
3. 4v o Loisto-Kasimir / Joonas (Team N'Joy) ilm.kl, 0ve 1.46,3ke + 300ve
4. 13v o Fager von NOR / Kati (SiR) 40,0ke 100ve 1.46,6kex + 200ve
5. 3v o O.R. Roihun Vokkerori / Lucas (ORTS) 34,0ake, 2 900ve 1.46,8ke + 100ve
6. 6v t Siruliina / Vibaja (BRT) 1.41,9ake, 270v€ 1.47,1ke + 100ve
7. 3v o Kettulan Valtava / Pomppis (KeRa) 1.46,4ke, 0ve 1.47,2ke + 100ve
8. 4v o Arawn / Paula K. (DR) ilm. kl, 0ve 1.47,5ke + 100ve
9. 5v t Loisto-Vilna / Petra V. (DR) 35,3ke, 0ve 1.48,0ke
10. 6v t Kettulan Kahlekuningatar / Piia (KeRa) 1.32,2ke, 2 320ve 1.48,5kexx
11. 12v o Rog von Nag / Mika (SiR) 40,2ke 900ve 1.48,8ke
12. 4v o Nordbo Nobod / LuciDa (3MTm) 1.45,0ke, 0ve 1.49,4ke
13. 4v o Preeria / Roosa (PCE) 43,6ke, 0v€ 1.49,8kex
14. 3v o Kekan Tulipallo / Anthonio K (KeKa) 1.56,0ke, 1 000ve hpl
15. 4v o L'O Muiston Säväys / averse (3MTm) ilm.kl, 0 ve hll

Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille 2100m, väh. 3000e 12/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 5v t HardCore Sx Pitz / Monika (Kilta) 1.16,7a, 16.500ve 1.22,2ake + 1000ve, Onnea!
2. 7v o Biatches Atzelari / Anne S. (KaKaRa) 16,3aly, 7700ve 1.22,2ake + 500ve
3. 4v o Komodo Jr. Loisto / SJS (KaKaRa) 18,5ake, 8906ve 1.22,4ake + 300ve
4. 8v o Dazing Look / Icengard (FT Team) 16,2a, 7950ve 1.22,5ake + 200ve
5. 9v t Fair Figure / Salla (Team N'Joy) 17,3aly, 4840ve 1.22,7akex + 100ve
6. 3v t Nine Inch Naive / Niina (IHS) 1.18,5ke, 3 975ve 1.22,9akexx + 100ve
7. 4v o Te Quiero Dan / tikru (RD) 18,1ake , 4 110ve 1.23,1ake
8. 6v o Solide Règlement / Aavetar (FSRa) 15,6, 8 120ve 1.24,2akex
9. 4v t Hurry Love Nin / Tomi (Team Bacel) 1.19,0ke, 24 825ve 1.24,5ake
10. 9v t Highlyn Jazz / Antton (Team N'Joy) 18,7aly, 12 730ve 1.24,7ake
11. 4v o Killer Darkness / Venla (Team Bacel) 1.19,4ly, 15 600ve 1.24,9akexx
11v t Rock Style Jazz / Noora K. (CeRi) 1.14,3ake, 5580ve hll

Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, enint. 9000e 12/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 5v o MW Punasilmä / Suvitsu (CRI) 1.24,9ke, 4600ve 1.35,3ake + 1000ve, Onnea!
2. 6v t J.L Eksoottinen / Harri K (KeKa) 1.34,2aly, 3 350ve 1.35,8akex + 500ve
3. 6v t Kekan Jouhitar / Roosa (PCE) 34,5ke, 600v€ 1.35,9ake + 300ve
4. 5v t Ryysyrannan Vellamo / Monika (Kilta) 1.45,3a, 7.133ve 1.36,1ake + 200ve
5. 5v t Karnevaalin Illuusia / Katja (Kilta) 1.45,2a, 1.380ve 1.36,3ake + 100ve
6. 5v t Kekan Liimatar / Anhonio K (KeKa) 1.30,6ke, 5 820ve 1.36,5ake + 100ve
7. 6v o Kekan Loiste-Pöly / Hessi VR (KeKa) 1.31,3ke, 3 150ve 1.36,6ake
8. 4v o Loisto-Väkster / Minna (Kilta) 1.51,7a, 2.750ve 1.38,9akex
9. 4v t Filmitähti / Rainer (calvaro) 57,0ke (kl), 0ve 1.40,5ake
4v t H.A. Huvituuli / Niina (IHS) 1.39,0ly, 5 145ve 1.41,0ake
4v t Hevi-Leidi / Raimo (calvaro) 35,3ke, 50ve hll
8v o Ch Ryysyrannan Kuolemansynti / Kata (DtR) 1.27,0, 3450v€ hpl

Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille 2100m, Suomessa syntyneet 12/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 5v t Song of Peace / Niina (IHS) 1.14,8aly, 35 860ve 1.18,3ake + 1000ve, Onnea!
2. 9v o Tsiklon Iostream / Monni (Team N'Joy) 16,2ake, 43 260ve 1.18,9akex + 500ve
3. 6v o Cain Nin / tikru (RD) 13,7aly , 41 800ve 1.19,0ake + 300ve
4. 6v t Chocolate Tempo RE / Hanna (SunRa) 1.16,8lyx, 5 850ve 1.19,1akex + 200ve
5. 6v t Valance Iron / Tomi (Team Bacel) 1.13,3aly, 35 700ve 1.19,3ake + 100ve
6. 7v t Water Slang / Noora K. (CeRi) 1.18,9, 2000ve 1.19,3ake + 100ve
7. 5v t Jamaica Loisto / Roosa (PCE) 20,7akex, 2750v€ 1.20,3ake
8. 9v t Walker In Rag / Monika (Kilta) 1.12,3a, 44.410ve 1.20,4ake
9. 6v o Properé Dan / Rita (RD) 13,1aly , 108 740ve 1.20,6ake
10. 5v t CT Get Away / Icengard (FT Team) 15,6a, 42 180ve 1.20,7ake
11. 4v o Cabestan Loisto / Jessika (FT Team) 20,0a, 20 850ve 1.21,2ake
9v t Nemily Railot / Joonas (Team N'Joy) 14,4aly, 15 400ve hpl

Lähtö 6. Ryhmäajo kylmäverisille monté 1609m, avoin 12/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 7v t Ryysyrannan Salarakas / Minna (Kilta) 1.28,2ma, 30.750ve m1.33,2aly + 1000ve, Onnea!
2. 12v t Taika Tähti / Anthonio K (KeKa) 1.27,0mke, 59 730ve m1.33,3aly + 500ve
3. 9v t Muiston Charlotta / Marle (ORTS) 29,6maly, 20 250 ve m1.33,7aly + 300ve
4. 14v r FIM Sakeri / LuciDa (3MTm) 1.26,3mly, 4 510 ve m1.33,8aly + 200ve
5. 5v t Rauniolan Suvivirsi / Niina (IHS) ei m-enn., 107 000ve m1.33,9aly + 100ve
6. 10v t Ryysyrannan Plusmiinusnolla / Monika (Kilta) 1.28,1ma, 77.600ve m1.34,4alyx + 100ve
7. 8v o Taian Kesä Romanssi / Hanna (SunRa) ei m-enn., 9 570ve m1.34,9alyxx
8. 12v o NJY Kisälli / Salla (Team N'Joy) 39,3make, 4110ve m1.35,8aly
9. 8v t J.T. Vilppu / Shavo (BRT) ei m-enn, 12.550ve m1.36,2aly
10. 11v r Loisto Voitto / Hessi VR (KeKa) 1.28,8make, 65 575ve m1.36,4alyx
11. 5v t Eloveena KIR / Anette J. (ACH) ei m-enn., 50ve m1.36,8aly
12. 8v t Drottning NK / Milli (NaSe) ei m-enn, 5.100ve m1.36,9alyx

Lähtö 7. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, p. 20 000e + 20m/20 000e 16/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 9v o WN Tulikivi / Jessika (FT Team) 28,3a, 21 402ve 1.28,3ke + 1000ve, Onnea!
2. 14v o Kasparin Unelma / Piia (KeRa) 1.25,5ke, 12 620ve 1.28,5ke + 500ve
3. 14v t Kettulan Valkoinen Valhe / Pomppis (KeRa) 1.27,9ake, 13 300ve 1.28,7ke + 300ve
4. 7v o Eversti / Sari (Fires) 1.23,0ly, 16 550v€ 1.28,9ke + 200ve
5. 5v t Orilammen Roihuriina / Lucas (ORTS) 23,8ke, 19 000 ve 1.29,0kex + 100ve
6. 11v t J.E.P. Soihdutar / Harri P. (Yep) 26,1ake, 36 195ve 1.29,1ke + 100ve
7. 6v t D.A.N. Halinalle / Heltsu (CRI) 1.26,8ly, 29 895ve 1.29,1ke + 100ve
8. 11v t Loisto-Eevi / Monni (Team N'Joy) 29,6kp, 21 730ve 1.29,2ke + 100ve
9. 7v o J.E.P. Hurmos / Juha R. (Yep) 27,1ake, 20 085ve 1.29,5ke
10. 14v t Taian Unelma / Hanna (SunRa) 1.23,5kexx, 33 090ve 1.29,6ke
11. 7v o Mästare I Tras / Minna (Kilta) 1.27,0, 21.350ve 1.30,0ke
12. 6v t Orilammen Esteriina / Marle (ORTS) 23,5ke, 20 100 ve 1.30,2ke
13. 5v o Orilammen Roihuri / Thomas (ORTS) 26,0aly, 24 400 ve 1.30,3kex
14. 9v o NJY Tosi-Nopsa / Jukka L. (Yep) 27,6ake, 27 665ve 1.30,4ke
15. 6v o Ryysyrannan Noitavaino / Monika (Kilta) 1.29,9, 23.185ve 1.30,6ke
16. 9v o Loisto-Dingo / Pippuri (HsK) 21,2aly, 26 500ve 1.30,9ke

Lähtö 8. Tasoitusajo lämminverisille 2100m, p. 20 000e + 20m/20 000e 16/16 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 14v o BM Let's Go / Piia (KeRa) 1.13,7ke, 25 600ve 1.16,6kex + 1000ve, Onnea!
2. 8v t Rayonne Yep / Harri P. (Yep) 16,1ake, 21 060ve 1.17,0ke + 500ve
3. 13v o Simply Splendid / Pomppis (KeRa) 1.18,0ke, 19 550ve 1.17,2ke + 300ve
4. 5v o OR` Go On Hostal / Marle (ORTS) 13,2aly, 59 000ve 1.17,4kexx + 200ve
5. 7v o Eddie Loisto / Mikael (FT Team) 16,1aly, 44 040ve 1.17,8ke + 100ve
6. 10v t Fandango Loisto / Hanna (SunRa) 1.14,4ke, 31 100ve 1.18,0kex + 100ve
7. 8v t Sacramentos Oberonigal / Lucas (ORTS) 15,1api, 28 650ve 1.18,9ke + 100ve
8. 8v r Model Implicate / Jonsku (calvaro) 1.13,3ake, 63 240ve 1.19,1ke + 100ve
9. 7v t GT Destroyer / Katri (Railot) 1.14,8aly, 29 750ve 1.19,2ke
10. 6v o Last Sleepy / Rainer (calvaro) 1.14,0ke, 41 040ve 1.19,5ke
11. 7v t GT Primetime / Juha R. (Yep) 14,8aly, 23 180ve 1.19,6ke
12. 6v o RD Criminal / Raimo (calvaro) 1.15,0aly, 59 700ve 1.19,8kex
6v t Manhattan New York / Juuso (ORTS) 14,9aly, 34 025ve hlo
14v o Shack Attack / LuciDa (3MTm) 1.12,3ke, 21 760ve hll
10v t Budabest Nin / Joonas (Team N'Joy) 17,6ake, 23 410ve hll
8v o Cherokee Yep / Jukka L. (Yep) 16,0aly, 23 995ve k

Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, väh. 80 000e 8/12 Tulokset
P. 1200ve - 600ve - 400ve - 200ve - (100ve)
1. 9v o Halla-Herra / Lucas (ORTS) 22,4ake, 175 890ve 1.25,3ake + 1200ve, Onnea!
2. 7v t Tulituulen Lumikuningatar / Annika (Fires) 1.24,3ke, 132 510ve 1.25,3akexx + 600ve
3. 8v o Rosvo-Roope TK / Raimo (calvaro) 1.24,0ke, 103 190ve 1.25,5ake + 300ve
4. 13v o N.I.N. Kaipaus / Sari (Fires) 1.23,5aly, 107 680ve 1.25,7ake + 200ve
5. 8v t Lunatar / Rainer (calvaro) 1.25,0ke, 93 620ve 1.25,8ake
6. 10v t I.K Merituuli / Heltsu (CRI) 1.21,4aly, 152 430ve 1.26,2ake
7. 11v o Jokerin Loiste / Henna H. (JoLo) 21,7ake, 123 650v€ 1.26,3ake
8. 12v o Pikku-Poika / Anthonio K (KeKa) 1.20,5aly, 97 240ve 1.26,7akexx

Lähtö 10. Ryhmäajo lämminverisille 2100m, väh. 80 000e 6/12 Tulokset
P. 1200ve - 600ve - 400ve - 200ve - (100ve)
1. 8v o Chapleswonthy / Lucas (ORTS) 11,4aly, 136 220ve 1.14,6ake + 1200ve, Onnea!
2. 12v o Express Dan / tikru (RD) 10,4aly , 132 500ve 1.14,7ake + 600ve
3. 7v o Charlie Yankee / Annika (Fires) 1.11,6ke, 115 377ve 1.14,9ake + 400ve
4. 9v o The Best Peace / Niina (IHS) 1.10,2aly, 200 615ve 1.15,1ake
5. 7v o Heaven Hole / Tomi (Team Bacel) 1.10,7aly, 115 310ve 1.15,4akex
6. 7v o Frank E.W. Treasure III / Thomas (ORTS) 12,1aly, 198 540ve 1.15,9ake

Lähtö 11. Ryhmäajo A-poneille 1100m, alle 3.00,00 aikaiset 12/12 Tulokset
P. 600ve - 300ve - 200ve - 100ve - (50ve)
1. 10v r Ryyysyrannan Huumorintajuinen / Minna (Kilta) 2.39,4a, 3.230ve 2.56,0aly + 600ve, Onnea!
2. 8v t P.V.Amorell / SJS (KaKaRa) 2.28,0, 4055ve 2.56,4aly + 300ve
3. 5v o Förstjänst Kund SWE / Jessika (FT Team) 2.30,9, 14 309ve 2.56,8aly + 200ve
4. 10v o Mastermind / Jonsku (calvaro) 2.23,1ly, 33 280ve 2.57,8aly + 100ve
5. 9v o Thomas SWE / Hanna (SunRa) 2.22,5ly, 4 525ve 2.58,2aly + 50ve
6. 12v t SR's Rusina / Noora K. (CeRi) 2.12,8, 1310ve 2.58,5aly + 50ve
7. 6v t Deonora N'Joy / Icengard (NPS) 2.32,4, 1 210ve 2.58,7alyxx
8. 5v o Choo-Choo / Sirja (dew) 2.52,8, 0ve 2.59,2aly
9. 9v o AM's Fallen Caplin / Tin (GoHo) 2.31,4aly, 1400ve 2.59,5aly
10. 7v o Ryysyrannan Bob Marley / Monika (Kilta) 2.35,2a, 200ve 2.59,8aly
11. 10v o NMH Elvenpath / Heidi (calvaro) 2.26,3aly, 18 980ve 3.00,0aly
12. 10v t Kaviopolun Clara / Petra V. (DR) 2.39,0aly, 1 045ve 3.02,3aly

Lähtö 12. Ryhmäajo B-poneille 1100m, 5v+ 12/12 Tulokset
P. 600ve - 300ve - 200ve - 100ve - (50ve)
1. 7v o P.V. Maxwell / Roosa (PCE) 2.28,7aly, 540v€ 2.34,3aly + 600ve, Onnea!
2. 8v t Bettan B / Sirja (dew) 2.18,4ly, 975ve 2.34,6aly + 300ve
3. 7v t PVR Cloetta / Heidi (calvaro) 2.10,8, 14 355ve 2.34,7aly + 200ve
4. 11v o CT Alessandro / Niina (IHS) 2.18,4ly, 6 015ve 2.35,0aly + 100ve
5. 7v t P.V. Miracle / Petra V. (DR) 2.31,0aly, 900ve 2.35,2aly + 50ve
6. 8v o Näsvis Smådjävul / Calza (AAR) 2.42,6, 700v€ 2.35,7aly + 50ve
7. 9v t HD's Snow White / LuciDa (3MTm) 2.13,5aly, 6 790ve 2.36,0aly
8. 13v t Prumlum Rebelina / Jonsku (calvaro) 2.07,5aly, 53 210ve 2.36,3aly
9. 14v o Astra's Lugaid / averse (3MTm) 2.11,2aly, 4 715ve 2.37,0aly
10. 15v o Sebastian B / terroristisieni (WWR) 2.24,7, 3270v€ 2.37,5aly
8v o Glede NOR / Kati (SiR) 2.22,8ly, 150ve hll
5v o Cresendon Kasimir / SJS (KaKaRa) 2.48,5, 400ve hll

Lähtö 13. Ryhmäajo peitsareille 1609m, avoin 12/12 Tulokset
P. 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - (100ve)
1. 6v t Denim Division / Pieta (FT Team) p.10,1ly, 25 735ve p.1.13,1aly + 1000ve, Onnea!
2. 3v t Reactive Iostream / Annika (Fires) p.1.14,7ly, 400ve p.1.13,3aly + 500ve
3. 7v t Twisted Fate / tofu-one (dew) p.10,4ly, 10 020ve p.1.13,6aly + 300ve
4. 7v t Flaming Deez / LuciDa (3MTm) p1.08,7ke, 7 430ve p.1.13,9aly + 200ve
5. 7v o Caribbean Black Pearl / Thomas (ORTS) p.07,2ke, 186 200ve p.1.14,0aly + 100ve
6. 5v o FÚcK1Ng H4cK3r / sirja (dew) p. 1.11,7aly, 2640ve p.1.14,2aly + 100ve
7. 5v t Denya Deez / Raimo (calvaro) p.1.11,5ke, 2700ve p.1.14,5aly
8. 7v o Shape of Siouxie / Jessika (FT Team) p.1.08,4aly, 63 670ve p.1.14,6aly
9. 11v o Yahoo / Disa (NPS) p.1.08,5a, 97 705ve p.1.14,6aly
10. 8v o Commander Noble / averse (3MTm) p1.07,7ke, 3 750ve p.1.14,8aly
11. 12v t Hellbird / Icengard (NPS) p.1.10,4a, 71 060ve p.1.15,0aly
3v t Napkin Noble / Henna H. (JoLo) p.22,9ke, 20v€ k


1