MAKLUMAT STAF AKADEMIK

MAKLUMAT STAF AKADEMIK

Sidang Pagi
Sidang Petang

 

SENARAI GURU 

BIL NAMA GURU CATATAN

1.

Tuan Haji Matlin Bin Jadi

Pengetua

- B.Sc (Hons);

- M.A (Sejarah) SIUC . U.S.A

2.

En. Pauze Majid

Penolong Kanan I

- B.A. (Hons)

- M. Ed (Pengurusan); Dip. Ed.

3.

En. Ashmir Abd Raos

Penolong Kanan HEM

- B.Sc (Hons)

- Dip. Ed.

4.

En. Johari Hajat

Penyelia Petang

- B.A (Pol. Sc) USA

- Dip. Ed.

5.

En. Sirun Siboh

GKMP Bahasa

- M.Sc (Ed)

- Dip. Adm (Ed)

6.

Pn. Habibah Ajik

GKMP Sains 

- B.Sc (Hons)

- Dip. Ed

7.

En. Maulani Diman

GKMP Teknik & Vokasional

- B.Ed (PJK)

8.

Pn. Lokuin Gintos

GKMP Sains Sosial

- B.A (Hons)Ed

-M.Sc (Pengurusan)

 

BIL NAMA GURU CATATAN

 1

Abdul Adzid Haji Abdul Hamid

- B.A. (Hons)

- Dip. Ed.

2

Ahmad Awang

- B.A Falsafah

- Dip. Ed

3

Albert Rumatai Landagin

- Dip. Ed

4

Alice Lim @ Nurkhalisah Abdullah

-Sijil Perguruan

5

Amlinah Jemali

- Dip. Ed

6

Amini Linggam

- B.A (Hons)

7

Ana Fauziana Amat

- B.A Sc

- Dip. Ed

8

Ashmir Ab Raus

- B.Sc (Hons)

- Dip. Ed.

9

Aslamah Othman

- B.A (Hons )

- KPLI ( Sejarah )

10

Atik Bantasan

- Sijil Guru

11

Atineh Tanggalau

- Sarjana Muda (Kep.)

- KPLI (Sains)

12

Awang Hat Mohd Noor

- B.A (Hons)

13

Azlin Ismail

- B.A. (Hons) Bahasa Arab

- Dip. Ed.

14

Baharom Hashim

- Dip. Ed

15

Baitah @ Jean Gindol

- B.Ed (Hons)

16

Bayani Mohd Sirun

- Dip. Ed

17

Bunsu Gaga

- B.A (Hons) SIUC ,USA

- Sijil Perguruan

18

Catherine Chu Moi Hong

- BAEFL (Striling)

- Dip. Ed

19

Chan Ai Ling

- B. Ed (Hons) TESL

20

Cheah Suat Ling

- B. Sc (Kep.)

21

Datu Roslin Datu Siabok

- B. A (Hons)

- Sijil Perguruan

22

Elsie Pius

- B. Ed (Hons) TESL

- Sijil Perguruan

23

Ernah Toh

- Dip. Ed

24

Fadzil Mohd Jamil

- B. Ed

- Dip. Ed

25

Faridah Bah Dadu

- B. Econs. Hons

- Dip. Ed

26

Faridah Mohd Rah

- B. Sc Ed (Hons)

27

Fatimah Ibrahim

- B. Sc Ed. (Hons)

28

Florence Ebbie

- Dip. Ed

29

Gunik Gunsalam

- B.A (Hons)

- KPLI

30

Habibah Ajik

- B. Sc (Hons)

- Dip. Ed

31

Hartini Harun

- B.A (Hons)

- Dip. Ed

32

Haslinda Awang

- Dip. Ed

33

Ipal Baino @ Mohd Taufiq Abdullah

- Dip. Ed

34

Jaffar Ahmad

- Ijazah Sarjana Muda

- KPLI

35

Jailah Mambong

- B.A (Usuluddin )

- KPLI

36

Jaim Pisal

- B.A (Hons)

- Dip. Ed

37

Jasli Jitul

- Dip. Ed

38

Jaunik Rumantis

- Dip. Civil Eng.

- KPLD

39

Johari Hajat

- B.A (Pol. Sc) USA

- Dip. Ed.

40

Joyce Gilling

- B.A (Hons)

- KPLI

41

Juanis Badin

- B.A (Hons)

- Dip. Ed.

42

Kadir Yadim

- B. Sc

- KPLI

43

Katrim Sain

- Dip. Ed.

44

Khor Chun Hai

- Ijazah Sarjana Muda

- Dip. Ed.

45

Khuzaimah  Afandi

- B.A Ceramics

- KPLI

46

Lokuin Gintos

- B.A (Hons)Ed

- M.Sc (Pengurusan)

47

Mahani Kamaharis

- B.A (Hons)

48

Maimonah Maluddin

- B.Ed. (Hons)

- Sijil Perguruan

49

Martin Pavanaris

- B. Sc Ed.(Hons)

50

Martinah Guntarak @ Nur Atiqqa Abdullah

- Dip. Ed

51

Martinah Limoi

- Dip. Ed.

52 Mastah Mantiar

B.A (Hons) BM

- Dip. Ed.

53 Mastan Gaga

- B.A (Hons)

- Sijil Perguruan

54 Matnin Mohamad - Sijil Pendidikan
55 Mekariati Harun  Dip. Ed
56 Misrah Hj. Salim  Dip. Ed
57 Mohd Azman Abu Bakar

- B.A Usuluddin

- KPLI

58 Mohd Iskandarzulkarnain Mohd Yahya

- B.Communications (Hons)

- KPLI

59 Mohd Najib Shah Mohd Yaakub

- B.Sc (Hons)

- Dip. Ed

60 Mohd Sirun Siboh

- M.Sc (Ed)

- Dip. Adm (Ed)

61 Muhammad Yusof

- B.A In Arabic

- KPLI

62 Muni Gumbiled

- B.A (Hons)

- KPLI

63 Mustakim Sintam

- B.A (Hons)

- Dip. Ed

64 Nazri Mohammad

- Sarjana Muda (Eco)

- Dip. Ed

65 Noor Azizan Abd Rahman

- B.A (Hons)

- KPLI

67 Noraishah Mahmad

- Dip. In Applyied Sns 

- KPLD

68

Norehan Rahim

- B.A ( Hons)

- Dip. Ed

69

Nurfarahin Murgani

- B.A (Hons) Syariah

- KPLI

70

Nurhana Sada - Sijil Pendidikan

71

Nurhidayah Lasiq

- B.A (Hons)

- Dip. Ed

72

Pauze Abdul Majid

- B.A. (Hons)

- M. Ed (Pengurusan); Dip. Ed.

73

Pikong Rangkasan

- B.A (TESL)

- Sijil Perguruan

74

Pohziah Alam - B.Ed (Hons)

75

Puin Haji Wong - Dip. Ed

76

Rogayah Mantiar  

- Sijil Perguruan

77

Rohaidah Hj Rashkin

- B.A (Hons)

- KPLI

78

Rohana Md Nasir

- B. ACCT (Hons)

- Dip. Ed.

79

Rohani Abu Bakar

- B.A (Hons)

- Dip. Ed.

80 Ronyn Rubinsin - Dip. Ed.
81 Roslin Kasan

- BAC. Pend. (PBMP)

- Dip. Ed.

82 Rozlih @ John Samud

- B.Sc Ed (Hons)

83 Robiah Jantan

- B.A (Hons)

84 Rudah Sawang

- MCE

- Dip. Ed.

85 Sabariah Soffian

- B. Pengurusan (Teknologi)

- Dip. Ed.

86 Sabnah @ Sabanah Haji Abdul Hamid

- Sijil Perguruan

87 Safwan Ahmad

- B.Sc (Hons)

- KPLI

88 Sairah Jool

- Sarjana Muda

- KPLI

89 Salwani Mohd Saidi

- BAC. Pend. (TESL)

- Dip. Ed.

90 Samsul Bahri Abd Hamid

- B.Tech.Ed. (Mech)(Ed)

- Dip. Ed.

91 Shahrom Shaari

- B.A (Hons)

- KPLI

92 Sulaiman Sarabani

- Sijil Perguruan

93 Suraya Mohd Napiah

- B.ACCT (Hons)

94 Suzilah Mohd Shafee

- Sarjana Muda Usuluddin

- KPLI

95 Syed Hud Syed Ariffin

- Dip. Ed.

96
Sylviana Omir

- Dip. Ed.

97
Aslinda Juwait

 

B. Sc (Hons)

KPLI

98 Esmali B. Bari

B.A (Hons)

Dip. Ed

99 Tipah Sibil

- Dip. Ed.

100 Victor Amin

- B. Edu

- M.A (Sastera)

101 Wan Mohd Nasir Wan Mat

- B.Sc Edu. (Hons)

- Dip. Ed.

102 Wong Asnah

- Dip. Ed.

103 Yakup Nasip

- B.A (Hons)

- KPLI

104 Yamil Suni

- B.A (Hons)

- Dip. Ed.

105 Zaharah Yusof

- Dip. Ed.

106 Zaiton Johari

- B.A Pend.

- Sijil Perguruan

107 Zaiton Sidun

- Dip. Ed.

108 Zamri Ahmad

- Advanced Dip. In Business  

  Studies (Marketing)

- Dip. Perniagaan Tani, Dip. Ed

109
Zuraini Ibrahim

 

- B.A (Hons)

- Dip. Ed.

110 Jaiton Peran

- Dip. Perguruan

111

Rahmah Abd Ghani

- Dip. Perguruan

 Ke Atas


 

ANALISA KEDUDUKAN GURU

 

KATEGORI

TERLATIH

TIDAK TERLATIH

 

JUMLAH

L

P

L

P

SISWAZAH

36

40

0

0

76

B. SISWAZAH

13

21

0

0

34

JUMLAH

49

61

0

0

110

 Ke Atas


 

SENARAI NAMA GURU TINGKATAN
2002

[Sidang Petang] 

BIL.

TINGKATAN

NAMA

BIL. PELAJAR

1

1 Hikmah

Ustaz  Mohd. Azman

 

2

1 Anggerik

Cik Amlinah Jemali

 

3

1 Cempaka

Cik Joyce Gilling

 

4

1 Mawar

Puan Halimah Betan

 

5

1 Melur

Puan Sylviana Omir

 

6

1 Melati

Encik Khor Chun Hai

 

7

1 Kemboja

Encik Sulaiman Sarabani

 

8

1 Kenanga

Encik Baharom Hashim

 

9

1 Teratai

Puan Zaiton Sidun

 

10

2 Hikmah

Uataz Safwan Ahmad

 

11

2 Anggerik

Puan Robiah Jantan/Katrim Sain

 

12

2 Cempaka

Puan Salwani Mohd Saidi

 

13

2 Mawar

Encik Piun Hj. Wong

 

14

2 Melur

Encik Rudah Hj. Sawang

 

15

2 Melati

Puan Mastah Hj. Mantiar

 

16

2 Kemboja

Cik Jaiton Peron

 

17

2 Kenanga

Puan Norehan Rahim

 

18

3 Hikmah

Ustaz Awang Hat

 

19

3 Anggerik

Encik Kadir Yadim

 

20

3 Cempaka

Puan Amy Wong Asnah

 

21

3 Mawar

Puan Bayani Mohd Sirun

 

22

3 Melur

Puan Sairah Jool

 

23

3 Melati

Encik Mohd Najib

 

24

3 Kemboja

Cik Atineh Tanggulau

 

25

3 Kenanga

Encik Yamil Suni

 

 Ke Atas


 

SENARAI NAMA GURU TINGKATAN
2002

[Sidang Pagi] 

BIL.

TINGKATAN

NAMA

BIL. PELAJAR

1

4 Sains Alfa

Puan Catherine Chu

 

2

4 Sains Beta

Encik John Samud

 

3

4 Sains Gamma

Encik Samsul Bahari

 

4

4 SS 1

Puan Muni Gumbiled

 

5

4 SS 2

Puan Noor Azizan

 

6

4 SS 3

Puan Elsie Pius

 

7

4 SS 4

Cik Amini Linggam

 

8

4 SS 5

Puan Suzilah Mohd Shafie

 

9

4 SS 6

Cik Khuzaimah Afandi

 

10

4 SS 7

Puan Aslamah Othman

 

11

5 Sains Alfa

Encik Martin Parvanaris

 

12

5 Sains Beta

Puan Rohaidah Hj Rasykin

 

13

5 Sains Gamma

Puan Fatimah Ibrahim

 

14

5 SS 1

Encik Zamri Ahmad

 

15

5 SS 2

Ustaz Sharom Shaari

 

16

5 SS 3

Puan Noraishah Mahmad

 

17

5 SS 4

Puan Rohani Abu Bakar

 

18

5 SS 5

Encik Gunik Gunsalam

 

19

5 SS 6

Puan Rogayah Mantiar

 

20

6 Atas Perakauanan

Puan Rohana Mohd. Nasir

 

21

6 Atas Ekonomi

Encik Nazri Mohammad

 

22

6 Atas  Geografi

Cik Faridah Bah Dadu

 

23

6 Atas  Sains

Cik Ana Fauziana Amat

 

24

6 Atas Sejarah

Cik Jean Gindol

 

25

6 Rendah  Sains

Cik Faridah Mohd. Rah

 

26

6 Rendah  Sejarah

Puan Zuraini Ibrahim

 

27

6 Rendah Ekonomi

Cik Chan Ai Ling

 

Ke Atas


1