Ravit 15.04.2004


©: Laura


Ravien alussa taivas oli vhn pilvinen, mutta myhemmin aurinko paistoi ! S oli oikein asiallinen ja rata oli erinomaisessa kunnossa. Kiitoksia kaikille osallistujille ja tervetuloa uudestaan ! Pahoittelut kksten kohdilla olevista sotkuista

Jokaisen lhdn voittaja saa viininpunaisen loimen valkoisella kantattuna, tekstill� � "Voittaja Ravitalli Kiven raveissa 15.04.", lukuunottamatta Kivi-Varsal�hd�n '04 voittajaa, tekstill� � "Huhtikuun Kivi-Varsal�ht� '04".

Shetlanninponien "Spage's Mitty"-l�hd�ss� on ilmainen astutus- & varsamaksu orille Spage's Mitty [2.25,9aly] , joka on ihan suotavaa k�ytt�� [kts. alhaalta linkki "Siitostoiminta", sielt� l�ytyy varauskirja]. Ori on k�ytett�viss� voittavan ponin omistajan valitsemalla omalla tammallansa.



L�hd�t

L�ht� 1. ryhm�ajo 1100m � SH:t t u l o k s e t
"Spage's Mitty"-l�ht�, avoin tammoille
300-150-90-60(-30ve)
Voittajalle loimi & ilmainen astutus- ja varsamaksu oriille Spage's Mitty 2.25,9aly
Tulokset:
1. 8-v t Wrancsesca PL - Emilia [Loisto] 2.26,7 2.55,0a - loimi, ilmainen astutus- ja varsamaksu & 300ve - ONNEA!
2. 9-v t Ryysyrannan Viherpeukalo - Ajka [FNR] 38,6a 2.55,2a x - 150ve
3. 7v t Minuto El Pezerra - Nina (CT) 2.32,7ke 2.55,7a - 90ve
4. 4-v t Perfect Love KN - Sunrise [Sunikan] 3.24,2xx 2.55,9a x - 60ve
5. 8-v t Sugar Bear- Netta[MKt] 2.26,8 2.56,0a - 30ve
6. 5-v t Sanaton Vauhti-Pakkaus - Tiia [KiVi] 2.27,1ly 2.56,1a - 30ve
7. 3v t Keijun Monogatari / Piitu (PLt) 3.05,1 2.56,4a x
8. 4-v t Jane Be Great L - Amelia (TRH) 3.06,2ke 2.56,7a
9. 12-v t Katan Ritabell - Viivi H. (SaHu) 2.30,2 2.56,9a x
10. 6v t Be A Sticky Wicked PL - Jossu (CT) 2.27,6 2.59,0a
11. 4v t Deling Mesmerize / Matleena (PLt) 2.32,7 2.59,1a x
12. 4-v t Joy Joy L - Milla [Loisto] 2.36,7 2.59,1a x

L�ht� 2. ryhm�ajo 2100m � sh:t t u l o k s e t
27,0 ja hitaammat
1000-500-300-200(-100ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 5-v t N.I.N Elisabeth - Emilia [Loisto] *menossa kokeeseen* � 35,1ake - loimi & 1000ve - ONNEA!
2. 7-v o SVT Leimun-Liekki - Inka [FSRa] ei enn � 35,2ake - 500ve
3. 3-v o Kukan Haaveuni - Raimo [calvaro] *ei enn* � 35,3ake - 300ve
4. 4-v o Loisto-J�ppinen - Laura [KiVi] 30,1ke � 35,4ake - 200ve
5. 4-v o NIN Koston Enkeli - Tiina [FNR] 46,6 � 35,6ake x - 100ve
6. 5v o Loiston-Vilsker - Nina (CT) 1.30,7ke � 35,7ake - 100ve
7. 4-v o Kiven-Vainooja - Leevi [Loisto] 47,3ke (kl) � 35,8ake
8. 4-v t FNS Mirjami - Elina [FNR] ei enn. � 36,0ake x
9. 4-v o NIN Kaunispoika - Tanja [FNR] ei enn. � 36,1ake
10. 7-v t K.A. Rakkaus - Viivi H. (SaHu) 29,9 � 36,3ake x
11. 5v o Ryysyrannan Hakkapeliitta - Jossu (CT) 1.29,3ke � 36,4ake x

Hyl�tyt:
3-v t H�mypuron Kultamarja - Sarkku [GWr] 33,5kp � HPL

L�ht� 3. ryhm�ajo 2100m � lv:t t u l o k s e t
20,0 ja hit. + starttaamattomat
1000-500-300-200(-100ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 3v t Rock's Pussy Cat - Tero (CT) ilm. kokeeseen � 20,1ake - loimi & 1000ve - ONNEA!
2. 5-v t Famous Hunter Girl - Taru S. [SaHu,KL-799] 1.23,8ake � 20,2ake - 500ve
3. 3v o Elliot Loisto - Nina (CT) ilm. kokeeseen � 20,4ake - 300ve
4. 2-v o Rock's Just Chillin' - Leevi [Loisto] *menossa kokeeseen* � 20,5ake - 200ve
5. 4-v o Superior Loisto - Tanja [FNR] ei enn. � 20,6ake - 100ve
6. 3-v t Rock's La Mamma Mia - Emilia [Loisto] 20,5ke (kl) � 20,7ake - 100ve
7. 3-v t GT Blazing Crystal - Mikko [HoLe] *ilm. kokeeseen � 20,8ake x
8. 10-v o Hole In One- Netta [MKt] 25,0 � 20,9ake
9. 2-v o Hurry Cane - Heli K [Team Ninitra] ilm. kokeeseen � 21,0ake x
10. 4-v t Rowan Loisto - Tanja [FNR] ei enn. � 21,3ake
11. 3-v o Nine Inch Hit - Eva [QRa] 20,4ke � 21,5ake

Hyl�tyt:
2v t CT's Lucinda - Jossu (CT) ilm. kokeeseen � HLL

L�ht� 4. ryhm�ajo 2100m � lv:t t u l o k s e t
"Kivi-Varsal�ht� '04", 3-4v. 18,0 - 20,5 -aikaiset
1500-900-600-300(-150ve)
Voittajalle loimi & kukkapuska, kolmelle parhaalle pokaali
Tulokset:
1. 3-v t Oitin Daisy Hornet - Sunrise [Sunikan] 1. 20,3kp 18,9ake - loimi & 1500ve - ONNEA!
2. 3-v t Rock's Exotic Cocktail - Laura [KiVi] 19,1ke 18,9ake - 900ve
3. 4-v o GT Lover's Aim - Marko [Hole]1.18,3ke 19,0ake - 600ve
4. 4-v o Star Of Legolas- Netta [MKt] 20,3ke 19,1ake - 300ve
5. 4-v o Monkey Loisto - Leevi [Loisto] 19,6ke 19,2ake - 150ve
6. 4-v o BM Run Away - Eva [QRa] 19,3ke 19,3ake - 150ve
7. 4-v o Fly To Lemon - Amelia (TRH) 1.19,0x 19,4ake x
8. 4-v t Beautiful Nin - Raimo [calvaro] 1.18,3ke 19,5ake
9. 3-v o Nine Inch Zeus - Emilia [Loisto] 20,3ke (kl) 19,5ake
10. 4-v t Rock's Ballerina - Tiia [KiVi] 18,9ke 19,6ake
11. 4v t Sterling Nin - Netta (Team Smeagol) 19,0 19,8ake x

L�ht� 5. ryhm�ajo 2100m � sh:t t u l o k s e t
26,0 ja nopeammat sh-tammat
1000-500-300-200(-100ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 10v t Siritys - Mervi (Team Smeagol) 21,9 24,2ake - loimi & 1000ve - ONNEA!
2. 7-v t L.R. Nemen T�hti - Emilia [Loisto] 22,3ke 24,3ake - 500ve
3. 7-v t FIM-T�hti - Raimo [calvaro] 1.21,3aly 24,4ake - 300ve
4. 6-v t Kiven-Valotar - Aurora [KiVi] 22,4a 24,5ake - 200ve
5. 7-v t Unelmien Ongelmallinen - Jozzu [HuRi] 23,4aly 24,6ake x - 100ve
6. 6-v t N.i.N Perij�t�r - Leevi [Loisto] 24,3a 24,6ake - 100ve
7. 7-v t MH Tiinu-Liinu - Mira [HuRi] 1.25,9 24,7ake x
8. 9v, t. L.L Lootuskukka/Kata (LC) 22,9 24,7ake
9. 8-v t Eri-Leidi - Hanna [HoLe] 1.23,0 24,8ake
10. 6-v t J.S. Kuningatar - Tiia [KiVi] 24,9a 24,8ake x
11. 11v-v t Ryysyrannan Pieni-Ihme - Minna A [KupDri] 26,0ake 25,3ake

Hyltyt:
12. 8v t Ihme-Tytt - Netta (Team Smeagol) 21,9 HPL

L�ht� 6. ryhm�ajo 1600m � lv:t t u l o k s e t
12,5 - 14,9 -aikaiset
1000-500-300-200(-100ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 9v, o. Tredes Jean/Kata (LC) 13,0 14,0aly - loimi & 1000ve - ONNEA!
2. 4-v o SVT Glory of Money - Eva [QRa] 12,8ly 14,1aly - 500ve
3. 5-v t Speedy Loisto - Tiia [KiVi] 13,4ake 14,1aly - 300ve
4. 8-v o Star Of Money - Marko [HoLe] 1.14,3aly 14,2aly - 200ve
5. 10-v t Belinda - Raimo [calvaro] 1.12,6aly 14,3aly - 100ve
6. 10-v o Silver Star - Viivi H. (SaHu) 13,1 14,4aly x - 100ve
7. 8-v o Highest Price - Tanja [FNR] 13.0ly 14,5aly
8. 6-v o David Loisto - Leevi [Loisto] 13,9a 14,6aly
9. 5-v o Go Go Royal - Laura [KiVi] 12,8ake 14,7aly x
10. 11-v o Chavalier D'Anjou - Sunrise [Sunikan] 1.14,9aly 14,8aly
11. 6v t Fantasy Loisto - Netta (Team Smeagol) 14,2 14,9aly

Hyltyt:
9. 6-v o Achev� De Feu - Emilia [Loisto] 13,5ke HLL

L�ht� 7. ryhm�ajo 2100m � lv:t t u l o k s e t
peitsarit, avoin
1000-500-300-200(-100ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 3-v o Foghorn Swipe - Laura [KiVi] p13,1aly p11,1ake - loimi & 1000ve - ONNEA!
2. 8-v t Nin's Nevermind - Heli K [Team Ninitra] p.11,5ke p11,4ake - 500ve
3. 3-v o O.P. Lacerate - Emilia [Loisto] p.12,4aly p11,5ake - 300ve
4. 4-v t Shining Damour - Tiia [KiVi] p13,1ake p11,6ake - 200ve
5. 4-v t Get Your Future - Leevi [Loisto] p.14,8ake p11,7ake
6. 7-v t Infinite Yankee - Sunrise [Sunikan] p.11,9aly - p.15,3ake p11,8ake
7. 7-v r Thin Ice - Miika [KiVi] p09,7ake p11,8ake x

L�ht� 8. ryhm�ajo 2100m � sh:t t u l o k s e t
mont�, avoin
1000-500-300-200(-100ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 9-v o Leimun-Ero - Hanna [HoLe] 1.35,5mke 37,1amke - loimi & 1000ve - ONNEA!
2. 5-v o NIN Vauhtipoika - Tanja [FNR] 37,3 37,2amke - 500ve
3. 5-v t Sitruunapiirakan Vahvasti Voitolla - Amelia (TRH) 1.42,3mapi 37,2amke - 300ve
4. 13-v r Tuulenpuuska - Viivi H. (SaHu) 28,4mke 37,3amke - 200ve
5. 14-v o FIM Vekku - Laura [KiVi] 25,6mke 37,4amke - 100ve
6. 4-v o N.I.N.Ruutuj�tk� - Heli K [Team Ninitra] ei mont�-enn. 37,5amke x
7. 4v o Ryysyrannan Tosi Vire / Piitu (PLt) ei m-enn 37,7amke
8. 6-v t Solina - Miia [Team SitRa] 1.28,0 37,9amke
9. 5v o Tulipatsaan Trkein - Netta (Team Smeagol) *ei m-enn* 38,0amke x

Hyltyt:
6. 5-v o Risulaakson Iloisesti Valehteleva - Sydnpelle [Team SitRa] 1.29,9apixx HLL

L�ht� 9. ryhm�ajo 1600m � B-ponit t u l o k s e t
avoin
300-150-90-60(-30ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 4v o Albert Prum Lum - Jossu (CT) 2.27,9 2.40,1aly - loimi & 300ve
2. 3-v t Trollstav PL - Heidi (HuRi) 2.40,2aly - 150ve
3. 8-v t Prum Lum Timma - Minna (HsK) 2.27,8 2.40,4aly - 90ve
4. 6-v r Drnares Poppajay - Sydnpelle [Team SitRa] 2.27,1 2.40,6aly x - 60ve
5. 5-v r Knuten PL - Emilia [Loisto] 2.24,9a 2.40,7aly - 30ve
6. 6-v o Dollarin Smile To Winner - Laura [KiVi] 2.14,5 2.40,8aly x - 30ve
7. 6-v o Dr�nares Orvar - Sir�ne [FNR] 2.39,4ly 2.40,9aly
8. 4v t Magna Carta PL - Nina (CT) 2.27,2 2.41,3aly x
9. 4-v o KK's Dorris - Mimosa [RiSu] 2.12,2 2.41,5aly
10. 3�-v o MK's Co Dama - Karvaoopeli [HuRi] *ei enn�tyst�* 2.41,6aly
11. 7-v o Kuhnurin Clairvoyant - Viivi H. (SaHu) 2.26,1 2.41,9aly x

Hyltyt:
7. 4v t Mammutin Lupaus - Tero (CT) 2.25,8aly HRP

L�ht� 10. ryhm�ajo 2100m � sh:t t u l o k s e t
24,0 ja nopeammat
1000-500-300-200(-100ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 9-v o Rutto-Surma - Minja J. [FNR]21,0ake 23,1ake - loimi & 1000ve - ONNEA!
2. 8-v o TPT Leimahdus - Leevi [Loisto] 22,5ke 23,1ake - 500ve
3. 11-v o N.I.N.Hymypoika - Heli K [Team Ninitra] 24,0ke 23,7ake - 300ve
4. 9v o Loiston Vormula / Piitu (PLt) 1.22,3a 23,8ake x - 200ve
5. 12-v o IV Liptus - Emilia [Loisto] 21,0a 23,9ake
6. 9v o Toivon Juoksija - Netta (Team Smeagol) 22,3 24,0ake x

Hyltyt:
2. 16-v o N.I.N.Orjantappura - Marko J [Team Ninitra] 22,0ake HPL

L�ht� 11. ryhm�ajo 2100m � lv:t t u l o k s e t
mont�, avoin
1000-500-300-200(-100ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 10v t Marema - Marre (Team Smeagol) 16,2m 20,1amke - loimi & 1000ve - ONNEA!
2. 5-v o Rock's Rock 'n' Roll - Laura [KiVi] 17,7amke 20,2amke - 500ve
3. 7-v t Miss Barbadonna - Hanna [HoLe] 1.17,0mke 20,4amke - 300ve
4. 11v t Star Lady - Henna (Team Smeagol) 22,1m 20,5amke x - 200ve
5. 9-v t Nuage Empourpr� - Aurora [KiVi] 19,7mkp 20,6amke - 100ve
6. 5-v o Rock's Devil - Sydnpelle [Team SitRa] 1.14,1 20,7amke - 100ve
7. 7-v t Came� Sah - Viivi H. (SaHu) 29,8make 20,8amke x
8. 5-v t GT Mozzarella - Stina [HoLe] 1.18,0mke 20,9amke
9. 6-v o GT Starfighter - Emilia [Loisto] 19,5m 21,0amke x
10. 9-v r American Legend - Jonsku [calvaro] 1.17,0mke 21,2amke
11. 4v o Playboy Nin / Piitu (PLt) ei m-enn 21,3amke x

L�ht� 12. tas.ajo 2100m � lv:t t u l o k s e t
15,0 - 19,9 -aikaiset
1000-500-300-200(-100ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 3-v r Advocate Majority- Tuire [MKt] 16,2ake 16,9ke - loimi & 1000ve - ONNEA!
2. 4-v o Top Zero Burn - Laura [KiVi] 17,7ke 16,9ke - 500ve
3. 6-v t Gola Rose - Sarkku [GWr] 15,6ke 17,0ke - 300ve
4. 5-v o Jacques Loisto - Leevi [Loisto] 17,6ke 17,1ke - 200ve
5. 5-v o Raffy Loisto - Raimo [calvaro] 1.16,3aly 17,3ke - 100ve
6. 4-v o Balhea Nin - Marko J [Team Ninitra] 17,2kp 17,4ke x - 100ve
7. 4-v t Nine Inch Fire - Essi V. [FNR] 15,3kex 17,5ke - 100ve
8. 4-v o Kingdom Loisto - Emilia [Loisto] 17,5ke 17,6ke x - 100ve
9. 5-v o Kariba Nin - Heli K [Team Ninitra] 17,6ake 17,7ke
10. 7-v t Jazzer Loisto - Viivi H. (SaHu) 16,2 17,8ke
11. 5-v r GT Coin Maker - Mikko (HoLe)1.18,7ke 17,9ke
12. 6-v o SVT Wipe Away Tears - Tuovi T. [SaHu] 15,1aly 18,0ke
13. 4-v t Royal Nin - Sara M [Team Ninitra] 17,7kp 18,1ke x
14. 5v, o. Greatest Nin/Kata (LC) 15,3 18,2ke
15. 4-v t Ciango - Netta [MKt] 15,1 18,4ke
16. 7-v t Pornimare - Ajka [FNR] 16,1ke 18,6ke x

L�ht� 13. ryhm�ajo 2100m � lv:t t u l o k s e t
15,0 ja nopeammat lv-tammat
1000-500-300-200(-100ve)
Voittajalle loimi
Tulokset:
1. 6-v t Go Lindy Nin - Emilia [Loisto] 14,6aly 14,0ake - loimi & 1000ve - ONNEA!
2. 5-v t G.T. Blazing Sprite - Miika [KiVi] 14,4aly 14,1ake - 500ve
3. 10-v t Pine Loisto - Heli K [Team Ninitra] 14,9kex 14,5ake - 300ve
4. 10-v t GM Laudatur - Sara M [Team Ninitra] 12,9ke 14,6ake - 200ve
5. 5-v t Cornelia de Feu - Raimo [calvaro] 1.14,9aly 14,7ake
6. 8-v t Striking Nin - Eva [QRa] 14,8ly 14,8ake
7. 5-v t One Money Star - Leevi [Loisto] 14,4ake 14,9ake x
8. 10-v t Top Speed Loisto - Marko J [Team Ninitra] 12,4ake 15,1ake x

Hyl�tyt/karsitut:
3-v t STR Ilta Ruusu - Sarkku [GWr] en enn � ilm. lv-l�ht��n
8-v o Ponilammen Ilta-T�hti - Inka [FSRa] 1.23,0 � ---#---
4-v o L.F.`s Ageless-Janne[FLF]17,2ke � ei ilm. l�ht��
6-v t Loisto-Vauhti - Heli K [Team Ninitra] 36,2alyx � l�ht� t�ynn� :/
5-v t N.I.N.Vilipit�n - Marko J [Team Ninitra] 30,1ke � ---#---
14-v t Mallan Hempukka - Mari K. [StRa, KL-483] 1.27,5 � ---#---
L.F.`s Ageless-Janne[FLF]17,2ke � puutteelliset tiedot


Etusivu ~ BooG | Hevoset ~ Siitostoiminta ~ Tapahtumat | ©opyright
1