САЙТ ПРИСВЯЧЕНО

АРМІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

 

Олександр Удовиченко. "Україна у війні за державність. Історія організації і бойових дій Українських Збройних Сил 1917-1921"

Автор книжки – генерал-поручник армії УНР Олександр Удовиченко – стояв біля витоків українського війська та пройшов з ним увесь бойовий шлях аж до відступу з України в листопаді 1920 року. Начальник штабу Гайдамацького коша Слобідської України, що уславився взяттям Арсеналу, командир Третьої Стрілецької Залізної дивізії, яка перемогла більшовиків під час Вапнярської операції – генерал Удовиченко стисло та водночас повно виклав історію подій, учасником яких був сам. Подається за виданням: Київ, видавництво "Україна", 1995.

 

Всеволод Петрів. "Спомини з часів української революції (1917-1921)"

За час Визвольних змагань Всеволод Петрів був командиром кінного полку імені Костя Гордієнка, командуючим Волинської групи Армії УНР, керівником Житомирської юнацької школи, військовим міністром УНР. В перших чотирьох частинах "Споминів" Всеволод Петрів розповідає про створення українських частин в російській армії в 1917 році, прорив в Україну, бої за Київ, визволення України в 1918 році у спілці з німцями, участь у поході Болбочана на Крим, період Гетьманщини та повстання проти Гетьмана. Переважна частина перших чотирьох частин "Споминів" пов'язана з полком імені Костя Гордієнка, яким командував автор в цей період. Всі особливості правопису збережено, за винятком очевидних опечаток. Подається за виданням: Всеволод Петрів. Військово-історичні праці. Спомини. – Київ, видавництво "Поліграфкнига", 2002.

Сайт створено 17 березня 2002 року.

Останнє оновлення 9 липня 2007 року.

 

Ваші враження, відгуки, побажання, пропозиції, зауваження надсилайте на адресу: unrarmy@yahoo.com