Vllaznia e Shkodres Vllaznia e Shkodres Kampion

"Shkodranėt do tė vazhdojnė ndeshjet pėrgatitore."

Kėsaj here do tė luajnė mė tė mirėt. Vllaznia, edhe dy miqėsore turke.

Skuadra shkodrane do tė luajė edhe dy miqėsore tė tjera deri nė momentet e kthimit nė Shqipėri, duke e ēuar nė katėr numrin e tyre tė luajtura nė tokėn turke. Ndryshe nga dy tė parat, qė janė humbur nga Vllaznia, nė kėto tė tjerat do tė kėrkohet edhe rezultati pozitiv, pasi formacioni tashmė ka ardhur duke u stabilizuar, dhe do tė luajnė mė tė mirėt. Zhvillimi i kėtyre dy miqėsoreve tė tjera konfirmohet nga ana e presidentit Ēela, i cili para kthimit pėr nė Shqipėri ėshtė informuar nga ana e stafit drejtues pėr zhvillimin e tyre. Miqėsorja e tretė duhet tė jetė luajtur pikėrisht mbrėmė e Vllaznia ka pasur pėrballė njė tjetėr skuadėr tė kategorisė sė dytė tė Turqisė, megjithatė ende nuk ėshtė mėsuar rezultati i saj. Ndėrsa takimi i fundit pėrgatitor qė shkodranėt do tė zhvillojnė nė tokėn turke, do tė luhet tė dielėn, pra dy ditė para kthimit tė tyre nė vendin tonė. Kjo ndoshta do tė jetė prova e tretė pėr kuqeblutė, pėr tė parė se deri ku kanė ecur pėrgatitjet e tyre, pasi pėrballė do tė jetė njė ekip i kategorisė sė parė turke, emri i tė cilit do tė merret vesh mė vonė. Nė kėtė miqėsore do tė asistojnė edhe dy drejtuesit mė tė lartė tė klubit, presidenti Myftar Ēela dhe sekretari Ramazan Rragami, tė cilėt do tė udhėtojnė kėto ditė drejt Stambollit. Ka ardhur momenti tashmė kur prej skuadrės do tė kėrkohet edhe rezultati, pasi trajneri Astrit Hafizi ka filluar tė pėrvijojė formacionin bazė. Kjo nuk ka ndodhur nė dy miqėsoret e para, kur skuadra shkodrane nuk ka dalė nė fushė me mė tė mirėt, por me njė 11-tėrsh tė alternuar, duke u dhėnė mundėsinė tė gjithėve tė luanin. Me dyshimet e veta pėr portėn dhe mbrojtjen, Hafizi do tė kėrkojė tė bėjė mė tė mirėn, pėr stabilizimin edhe tė kėtyre dy reparteve qė kanė ēaluar nė dy miqėsoret e para. Siē dihet, tė dyja ato janė humbur nga kuqeblutė me rezultatet 2-1 dhe 4-0. Por pavarėsisht nga ato, drejtuesit e ekipit nuk duken shumė tė preokupuar pėr rezultatet, madje ata kanė qenė pėrgjithėsisht tė kėnaqur me lojėn e futbollistėve tė tyre. Vllaznia do tė kthehet nė Shkodėr mė datė 22 janar, pikėrisht 9 ditė para takimit tė parė tė turit tė dytė tė Kupės sė Shqipėrisė, qė do tė luajė me Apoloninė nė Fier.

Shkruani ne librin e miqve