etusivu | toiminta | jäsenet | jäseneksi | sähköposti | tekijänoikeudet

Vihermetsän Ratsastajat järjestää ERJ:n alaiset esteratsastuskisat 14.04.2004. Viimeinen osallistumispäivä on 11.04.2004, jonka jälkeen osallistumisia ei enää oteta vastaan.

Kisat ovat avoimena kaikille halukkaille. Luokkia on yhteensä seitsemän, joten toivottavasti jokainen löytäisi itselleen sopivan luokan.

Sääntöjä:
- sama ratsastajat saa osallistua kolmella (3) hevosella yhteen luokkaan
- sama ratsu saa osallistua kahteen (2) luokkaan koko kisassa
- tulokset arvotaan arvontakoneella
- kaikkiin luokkiin otetaan 25 osallistujaa

Osallistuminen:
Osallistumiset lähetetään maililla osoitteeseen rasmuspolle@hotmail.com otsikolla ERJ seuraavassa muodossa:

Luokka (rivinvaihto) Ratsastaja (seura, mahd. kisalupa) - hevosen kokonimi

Seura on pakollinen, kisalupa ei. Kaikki väärin tulleet osallistumiset hylätään armotta.

Luokat:
1. 30-40cm | avoin shetlanninponeille tulokset
2. 50-60cm | avoin poneille ja kokemattomille hevosille tulokset
3. 70-80cm | avoin kaikille tulokset
4. 90-100cm | avoin kaikille tulokset
5. 100-110cm | avoin kaikille tulokset
6. 110-120cm | avoin kaikille tulokset
7. 120-130cm | avoin hevosille tulokset

Osallistujat:

1. 30-40cm tulokset
1. Krista (LVr) - Forever James
2. Filippa (PegaTa) - Tuulen Tyttö
3. Mira L.(FNR, KL-718) - Pepper´s Princess
4. Krista (LVr) - Miina
5. Hansu (AZ, KL-546) - SM Rhapsody
6. Sonja (KPR) - Citroen´s Lemon

--------------------------------------
7. Anniina (SappRat, KL-785) - Shuffel
8. Laura (KaPoRa) - Nanan Syötävän Suloinen
9. Maria K. (FNR, KL-446) - M.S. Lumienkeli
10. Shirley (PHR) - jempun Hyödyllinen On Kaunista
11. nasu (VMR, KL-621) - Cutterin Manteli
12. Suvi S. (KTS,KL-460) - Saaren Lumihiutale
13. cenil (FNR) - Kermavohvelin Pähkinä
14. Noora T. (OrRa, KL-104) - Tuohimäen Eveliina
15. Heini H. (HuRi, KL-659) - Limonan Rosamary
16. Hane (FNR) - Winterhill's Wannabee
17. Hane (FNR) - QM First Wish
18. nasu (VMR, KL-621) - Ojahaan Pepita
19. Anniina (SappRat, KL-785) - Ikiajan Ensimmäinen Rakkauslaulu
20. Laura (KaPoRa) - Kaviopolun Blixtra
21. cheval (VMR, KL-610) - Pepsi Max
22. Noora (FNR, KL- 788) - Kt´s I Love Cute Girls
23. Venla (hebola) - Rosvovuoren rölli
24. Laura (KaPoRa) - Pikkukavion Erityinen
25. Noora (FNR, KL- 788) - Kerchakin

2. 50-60cm tulokset
1. Niina (NK-riders, KL-010) - Everlasting NR
2. Laura P. (GR, KL-016) - AG Solitariant
3. Hanna-Maria P. (FNR, KL-508) - Leya's Galaxe
4. Niina (NK-riders, KL-010) - FNS Huvitutti
5. tytti. (HuRi, KL-665) - Shirayan Pumpernikkeli
6. Hane (FNR) - SL Captured Beauty
--------------------------------------
7. Pau (HuRi) - Festina Lente Bene
8. Hanna-Maria P. (FNR, KL-508) - LWB Lotterieschein
9. Risu (FNR, KL-461) - Sadepisaran Lumipallo
10. Leena I. (HuRi, KL-716) - Ceridwyn Hwyl Nawr
11. Suvi S. (KTS,KL-460) - KTS-Gheisha
12. Leena I. (HuRi, KL-716) - Tuuliviirin Maxium
13. Hane (FNR) - Winterhill's Little Bell
14. Suvi S. (KTS,KL-460) - KTS-Kamillé Fandango
15. Shirley (PHR) - jempun Hyödyllinen On Kaunista
16. Maiju (FR, KL-457) - Amina II
17. Maiju (FR, KL-457) - KK's Almera
18. Pau (HuRi) - ATK Halloween
19. Suvi S. (KTS,KL-460) - KTS-Devilish
20. Maiju (FR, KL-457) - Zhehna Fahr ox
21. Krista (LVr) - Free Princess ox
22. Krista (LVr) - Hugo
23. Niina (NK-riders, KL-010) - Lumeluodon Perijätär
24. tytti. (HuRi, KL-665) - Tytti's Pepperwind
25. katja (MTR) - brazen's second love

3. 70-80cm tulokset
1. cheval (VMR, KL-610) - VM Piru Vai Enkeli
2. Ansku (KaKeRa, KL-658) - VM Voittoisa Virne
3. Sonja (KPR) - KTP:n Amorina
4. cheval (VMR, KL-610) - S.H Unelmahevonen
5. puh (VMR, KL-613) - CRS Hammaskeiju
6. Maiju (FR, KL-457) - Cleopatra
--------------------------------------
7. Hanna-Maria P. (FNR, KL-508) - Leya's Galaxe
8. Suvi S. (KTS,KL-460) - KTS-von Bismarck
9. Hane (FNR) - Ch F.S. Sweety Wonda
10. Anniina (SappRat, KL-785) - Sparkling Pilgrim
11. Laura P. (GR, KL-016) - Valon Velhotar
12. Maiju (FR, KL-457) - Orion's Mahogany
13. Hane (FNR) - Fiaryn Wizard
14. Hanna-Maria P. (FNR, KL-508) - LWB Lotterieschein
15. Krista (LVr) - Forever Wild
16. tytti. (HuRi, KL-665) - Tuulen Otetaan Suunnaksi Horisontti
17. Risu (FNR, KL-461) - AT Hoppets Gnista
18. Suvi S. (KTS,KL-460) - Winterhill's Hero
19. Laura P. (GR, KL-016) - AG Solitariant
20. Suvi S. (KTS,KL-460) - KTS-Poison Girl
21. Sonja (KPR) - KTP:n Gamette
22. Risu (FNR, KL-461) - Tähtitaivaan Matilda
23. Krista (LVr) - Demi
24. Krista (LVr) - Westhill
25. Maiju (FR, KL-457) - Poison Lady Nin

4. 90-100cm tulokset
1. Nabila (HuRi, KL-706)) - LD Fruitcebabia
2. Laura P. (GR, KL-016) - Valon Velhotar
3. Risu (FNR, KL-461) - Kastehelmen Piraatti
4. Sonja (KPR) - KTP:n Amigo
5. Sanna (HlmRa) - Vintiön-Vilske
6. funeral (PHR, KL-553) - Cherry's First Kiss
--------------------------------------
7. Suvi S. (KTS,KL-460) - Majestic's Celtic Glow ox
8. Suvi S. (KTS,KL-460) - KTS-Nonatza ox
9. cheval (VMR, KL-610) - Ryysyrannan Aivan Ihana
10. Jenna (KTS) - Winterhill's Sarah ox
11. Twisteri (FNR, KL-152) - Tiit's Cha Cha Launzawer
12. Maiju (FR, KL-457) - Davina
13. Sanna (HlmRa) - Tuiskutuksen Tuuletar
14. Twisteri (FNR, KL-152) - FNS Michael
15. funeral (PHR, KL-553) - Only You
16. Nabila (HuRi, KL-706)) - O`Billie
17. Sanna (HlmRa) - Leiskuva Lumous
18. Krista (LVr) - Favourite Danny
19. Taru (FuRa, KL-534) - AG Easy Out xx
20. Laura P. (GR, KL-016) - Blackhearted WY
21. Maiju (FR, KL-457) - Gin Sasha
22. Krista (LVr) - Forever Sweety
23. Sonja (KPR) - KTP:n Solveig
24. Maiju (FR, KL-457) - Virvatulen Uusi Lupaus
25. Anniina (SappRat, KL-785) - Sparkling Pilgrim

5. 100-110cm tulokset
1. Suvi S. (KTS,KL-460) - Choosing's Castillo de Liria ox
2. Hanna-Maria P. (FNR, KL-508) - Nemo Piccodilly
3. Krista (LVr) - Foggy Queen ox
4. Christina (PaRa) - Final Fenix ox
5. Sonja (KPR) - KTP:n Solveig
6. Laura P. (GR, KL-016) - Sampus
--------------------------------------
7. funeral (PHR, KL-553) - Cherry's First Kiss
8. Sanna (HlmRa) - Talvirinteen Turbo-Vaihde
9. Heidi (KMK) - Da Legolas
10. Sanna (HlmRa) - H.L. Tuulen-Taika
11. Maiju (FR, KL-457) - AG Defender
12. Christina (PaRa) - Glitne ox
13. Suvi S. (KTS,KL-460) - C.O.A Sheiffer Light ox
14. Suvi S. (KTS,KL-460) - C.O.A Cocco Bill ox
15. Hane (FNR) - White's Goselada
16. Sanna (HlmRa) - H.L. Loimuliekki
17. Risu (FNR, KL-461) - Fionell's Goblin
18. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Ballet Cee
19. Sonja (KPR) - Blue´s Dollari
20. Laura P. (GR, KL-016) - Blackhearted WY
21. Christina (PaRa) - Silver Moon ox
22. Hane (FNR) - Sunrise's Clarissa
23. Maiju (FR, KL-457) - AG Cranberrie ox
24. Krista (LVr) - Axjuna
25. Taru (FuRa, KL-534) - Sinitaivaan Valkotähti

6. 110-120cm tulokset
1. Sanna (HlmRa) - Vintiön-Vilske
2. Suvi S. (KTS,KL-460) - KTS-Delins
3. funeral (PHR, KL-553) - FNS Yolanda
4. Sonja (KPR) - KTP´s Dancer Of Night
5. Hane (FNR) - Coup de Vent ox
6. Christina (PaRa) - Black Sun
--------------------------------------
7. Sanna (HlmRa) - H.L. Tuulen-Taika
8. Laura P. (GR, KL-016) - Virvatulen Vauhti-Valtteri
9. funeral (PHR, KL-553) - Matrix Sprit
10. funeral (PHR, KL-553) - Cancer Man
11. Suvi S. (KTS,KL-460) - KTS-Karins ox
12. Krista (LVr) - Rags Stor
13. Christina (PaRa) - Camina ox
14. Heidi (KMK) - Da Legolas
15. Maiju (FR, KL-457) - ATR Pineapple
16. cheval (VMR, KL-610) - Liinaharja
17. Sonja (KPR) - KTP:n Amigo
18. Laura P. (GR, KL-016) - Sampus
19. Sanna (HlmRa) - H.L. Loimuliekki
20. Christina (PaRa) - Flash´s Garnet
21. Krista (LVr) - Odysseus´ox
22. Sonja (KPR) - Blue´s Dollari
23. Risu (FNR, KL-461) - Tuohimäen Rosvo Roope
24. Hane (FNR) - AG Celeste
25. Suvi S. (KTS,KL-460) - Winterhill's Carca Star ox

7. 120-130cm tulokset
1. Hanna-Maria P. (FNR, KL-508) - Liebenswürdig
2. Niina (NK-riders, KL-010) - Vivienne Luna
3. Sonja (KPR) - KTP´s Mystic Jumper
4. Sanna (HlmRa) - White Dream
5. funeral (PHR, KL-553) - FNS Yolanda
6. Suvi S. (KTS,KL-460) - Avellen's Bonito
--------------------------------------
7. Hane (FNR) - Revetlyn's Sky xx
8. Hane (FNR) - RHS's River Lady
9. Christina (PaRa) - Jaquieline ox
10. Heini H. (HuRi, KL-659) - Yön Tähden-Tuiske
11. Venla (hebola) - enterprice
12. funeral (PHR, KL-553) - Cancer Man
13. Shirley (PHR) - HL's Mystiq Sprite
14. Sonja (KPR)- KTP´s Dancer Of Night
15. Heini H. (HuRi, KL-659) - Timant's D'Amour
16. Suvi S. (KTS,KL-460) - WH's Fairy Tale
17. Laura P. (GR, KL-016) - Virvatulen Vauhti-Valtteri
18. Christina (PaRa) - Way´s Fire Dance
19. Hanna-Maria P. (FNR, KL-508) - Winterhill's Notorius
20. Christina (PaRa) - Dark Flame ox
21. Heini (TuPaRa) - CWB Indeed
22. Suvi S. (KTS,KL-460) - WH's Flying Beauty xx
23. Sanna (HlmRa) - Solar Eclipse
24. Sanna (HlmRa) - Mystique
25. funeral (PHR, KL-553) - Matrix Sprit

Hylätyt:
Hane (FNR) - Devil's Shamrock ox >> luokka täynnä
Hane (FNR) - Love of Mable >> luokka täynnä
Hanna-Maria P. (FNR, KL-508) - Fefico TH >> luokka täynnä
Hanna-Maria P. (FNR, KL-508) - Suhina's Platinium >> luokka täynnä
Hanna-Maria P. (FNR, KL-508) - Fia Stare >> luokka täynnä
damn. (HuRi, KL-625) - Raisin Lowrie >> luokka täynnä
damn. (HuRi, KL-625) - HMK Trick or Treat >> luokka täynnä
damn. (HuRi, KL-625) - Ekery's Eye-to-Eye >> luokka täynnä
damn. (HuRi, KL-625) - Waterfall's Energy Technic >> luokka täynnä
Pau (HuRi)- Chapelle Ardente Bene >> luokka täynnä
Pau (HuRi)- Lily's Aldwych >> luokka täynnä
Niina (NK-riders, KL-010) - Magnolian Ajaton >> luokka täynnä
Niina (NK-riders, KL-010) - Ceridwyn Trinity >> luokka täynnä
Niina (NK-riders, KL-010) - Rhoscfflach Eithyn Carie >> luokka täynnä
Niina (NK-riders, KL-010) - White´s Jawharah ox >> luokka täynnä
Tiuku (LuHiRa, KL-684) - Michaelmas >> luokka täynnä
Shirley (PHR) - jempun Hyödyllinen On Kaunista >> luokka täynnä
Winky Lee (PoPoRa, KL-679) - Kastanjan Caramba >> luokka täynnä
Winky Lee (PoPoRa, KL-679) - LS Purri >> luokka täynnä
Winky Lee (PoPoRa, KL-679) - Sumuseinän Haihtunut Unelma >> luokka täynnä
Winky Lee (PoPoRa, KL-679) - Genesis >> luokka täynnä
Winky Lee (PoPoRa, KL-679) - SK Midas >> liian mones hevonen samaan luokkaan
Nua (CrrR) - Transe De MaBoul Gibet xx >> luokka täynnä
1