Spedia

Spedia - nechte si platit za surfování

O co jde?

V USA přišli na to, že inzerentům se vyplatí platit lidem za to, že si nechají na svém monitoru zobrazovat reklamu. Tento nápad se rychle rozšířil, a brzy vznikly firmy, které tyto služby zprostředkovávají - shání konzumenty reklamy, a prodávají rreklamní prostor na jejich monitorech inzerentům. Určitou část peněz od inzerentů si ponechají, a zbytek rozdělí mezi lidi, kteří si na svém monitoru nechali reklamy zobrazovat. Lidé tak mají bez nutnosti jakékoliv investice možnost být placeni za čas strávený na Internetu, prostřednictvím kterého jsou na jejich monitoru zobrazovány malé reklamní proužky inzerentů. Dlouho byly tyto možnosti dostupné pouze pro obyvatele USA, avšak nyní již existují i společnosti, které platby zasílají do celého světa, včetně České republiky!

Spedia je společnost působící v oblasti zprostředkovatelů internetové reklamy a nabízí svým inzerentům svůj systém a nechá si samozřejmě za tuto službu zaplatit. Aby činnost společnosti byla co nejefektivnější, potřebuje obsadit co nejvíce plochy zobrazované na internetu. Společnost Spedia se rozhodla pro jednoduchý, ale účinný systém - pronajmout si část Vašeho monitoru a Vy si za tuto službu necháte samozřejmě také zaplatit.

Kolik si budu moct vydělat?

Za každou 1 hodinu připojení až 0,49$. Spedia také platí za přijímání emailů, za hraní her, za návštěvu sponzorů, atd.

Při vzniku společnosti Spedia a zvláště pak za doby internetového boomu se poplatek za jednu hodinu surfování vyšplhal až na 0,6USD, pak spadl na 0,3USD. V dubnu 2003 se však poplatek opět zvýšil na 0,49USD. To znamená, že za hodinu poctivého surfování si můžete po registraci vydělat až 0,49USD, což při kurzu 1$ = 30,- Kč znamená 14 Kč. Reálný výdělek je, bohužel, nižší. Pohybuje se kolem 5,- Kč za hodinu. Živit se surfováním tedy nejde, ale přivydělat si na poplatky za internet ano.

A takto vypadá šek:

Ukázka šeku od společnosti Spedia.

Společnost Spedia Vám přepočítává body na konci každého měsíce. Body převede na dolary a přičte Vám je k měsíci předešlému. Po dosažení částky 30$ si můžete zažádat o jejich proplacení. Společnost Vám pošle šek za poplatek 4,5$ do zemí mimo U.S.A., což se bohužel týká i nás. Šek Vám dorazí za zhruba jeden měsíc od vyžádání poslání. Splatnost šeku je 90 dní od vydání. Po obdržení šeku od společnosti Spedia máte na výběr dvě možnosti.

 

1. Zajít do banky, která Vám vede účet. Nechat si šek ověřit, což v průměru trvá zhruba 20 pracovních dní (doba splatnosti Vám však již neběží) a po ověření si převést částku na svůj účet.

 

2. Pokud nemáte účet vedený v žádné bance, pak Vaše kroky budou muset vést do Komerční banky, která jako jediná, mně známá banka proplácí zahraniční šeky v hotovosti. Postup je obdobný jako v předešlém případu. Nejdříve musíte šek do Komerční banky donést pro jeho následné ověření, které trvá v tomto případě 23 pracovních dnů. Při předání šeku máte možnost si vybrat, zda budete chtít hotovost vyplatit v dolarech, či v korunách. Dále musíte sdělit jak jste si tyto peníze vydělali. Doporučuji uvést, že jste pronajali část své pracovní plochy na monitoru pro reklamní účely. Tato formulace je důležitá kvůli dani z příjmu, v tomto případě je nejnižší.

Služeb Spedia.net využijí především lidé, kteří mají bezplatný stálý přístup k internetu, například v práci, nebo na vysokoškolských kolejích. Toto jsou základní fakta pro využívání služeb společnosti Spedia. Mimo jiné Vám dále nabízí po registraci jednorázově až 150$. To už stojí za zamyšlení . . .

ukázka Spedia baru
Takto vypadá Spedia bar na monitoru (v dolní části).

Domnívám se, že takovýto kousek plochy (tzv. Spedia Bar) na monitoru, dokážete oželet a ocenit tak výhody, které Vám z registrace plynou.

Přeji Vám rychlou REGISTRACI ( která Vám bude trvat zhruba 10 minut ) Návod je zde:

!!!!! A nakonec si stáhněte tento SpediaBar. Příjemnou zábavu s vysurfovanými penězi !!!!!

Vždy aktuální, ale nevyzkousený SpediaBar je také ZDE

Užitečné triky na zvýšení Vašich příjmů:

Pokud jste při registraci postupovali přesně podle mého návodu a neměnili jste číslo sponzora, tak lze stáhnout tyto programy, které za Vás budou surfovat, když Vy budete třeba spát J

Tento návod je vhodný pro ty, kteří mají bezplatný stálý přístup k internetu, například v práci, nebo na vysokoškolských kolejích. Počítejte se mnou: pokud zapnete každý den Spedii přes noc na cca 9 hodin, tak reálně dle zkušenosti za noc vyděláte kolem 1,5USD~45Kč * 31 = 1395 Kč/měsíc! + to co si sami vyděláte při běžném surfování přes den.

A jak cheaty použít? Návod je obsáhlý, ale vyplatí se jej přečíst a vyzkoušet. Snažil jsem se být maximálně srozumitelný. Dotazy na workvianet@seznam.cz

1) vytvořte si na disku novou složku Simulace a tam stáhněte soubor programy.zip a rozpakujte – vytvoří se složka SimulaceMyši a soubor uniquesrfcheat.exe

2) spusťte program uniquesrfcheat.exe a ve složce SimulaceMyši soubor mm.exe

3) zavřete všechny ostatní programy kromě těchto dvou

4) spusťte SpediaBar – po spuštění naběhne i 2x Internet Explorer. Jedno okno Exploreru zavřete a jedno si nechte.

5) v Internet Exploreru vymažte historii stránek Nástroje-Možnosti internetu-Vymazat historii

6)  v Internet Exploreru zapněte Historii (CTRL+H) – vpravo naskočí okno historie – bude po vymazání prázdné

7) v okně Historie klepněte na Zobrazit-Navštívené dnes podle pořadí

8) V otevřeném okně Exploreru s historií nechte načíst 4 libovolné www adresy a u každé adresy počkejte, až se zobrazí v okně historie. Preferujte adresy, které se rychle načítají a nemají žádna doprovodná okna. Sám používám seznam.cz, google.com, centrum.cz, altavista.com

Takže teď máte zapnutý SpediaBar, máte otevřený 1x Explorer s historií 4 stránek a zapnutý uniquesrfcheat.exe a mm.exe

9) nastavení Cheat: zvolte cesky a nastavte časy dle mého okna (17,30,43,57s). Program pracuje tak, že po zadaných časech kliká na Vámi zadané souřadnice myši. Tyto souradnice se nastavi takto: Maximalizujte Explorer a pak v programu Cheat klikněte u popisku Banner X,Y na Nastav a nuly se změní na souřadnici myši. Kurzorem myši najeďte v Explorer na první položku historie a stiskněte enter-tím se nastaví v Cheat aktuální souřadnice myši. Na odkaz v historii neklikejte! Dále vždy klikněte na další Nastav a pak enterem odklepněte souřadnici u další historie. Pamatujte-vždy jen kliknout na nastav, najet kurzorem na příslušnou položku historie dle pořadí (1-4) a stisknout enter.1 historie = 1 čas. Pokud jste vše udělali správně, tak by souřadnice měly být podobné těm mým. X asi 30 a Y asi 165+20 .

 

 

 

10) Program mm.exe je nastaven. Nyní spusťte program Cheat tlačítkem Start a mm.exe tlačítkem Začít (nebo CTRL+ALT+S). Pomocí ALT+TAB se přepněte do okna Exploreru a simulace běží a penízky přibývají J. Simulaci ukončíte zavřením oken pomocí ALT+F4

Poslední aktualizace 2.12.2003