ליגת נשים 2004- כתבות

הליגה הלאומית לנשים עונת 2004
מחזורי הליגה


מחזור ראשון
15-16.1.2004

הפועל פ"ת 4 - 1 עירוני י-ם
עירוני ת"א/ הדר יוסף 0 - 15 הפועל מרמורק
בנות סכנין 1 - 0 עירוני חולון
מכבי חולון 12 - 0 בית"ר ב"ש
הפועל ב"ש 1 - 4 אס"א ת"א
עירוני בת- ים 24 - 0 עירוני אריאלמחזור שני
22-23.1.2004

עירוני ירושלים 5 - 2 עירוני בת ים
אס"א ת"א 9 - 0 בית"ר ב"ש
עירוני חולון 0 - 7 הפועל פ"ת
עירוני אריאל 0 - 11 עירוני ת"א
הפועל מרמורק 0 - 13 מכבי חולון
המשחק בין בנות סכנין לבין הפועל ב"ש בוטל מאחר שסכנין לא הופיעה למשחק.
מחזור שלישי

27-28.1.2004

הפועל פ"ת 2 - 4 הפועל ב"ש
בית"ר ב"ש 1 - 1 הפועל מרמורק
מכבי חולון 48 - 0 עירוני אריאל
עירוני בת ים 1 - 1 עירוני חולון
בנות סכנין 0 -10 אס"א ת"א
עירוני ת"א 0 -9 עירוני ירושלים

סיכום המחזור:

הפתעה גדולה, אך מצופה, כאשר הדאבליסטית מכבי חולון ניצחה את עירוני אריאל, קבוצה חדשה וצעירה, 48:0.
תוצאות גבוהות תמיד היו נחלתה של הליגה אבל הפעם זו כבר לא הייתה תוצאת כדורגל, אלא כדורסל. שחקניות מכבי חולון חושבות כי לא היה למשחק ערך ספורטיבי וגם לא היה כיף לשחק בו. רק במחצית הצליחה חולון להבקיע 21 שערים ובכל התקפה היה שער. מלבד זאת, יו"ר ועדת הנשים, שמעון מימון סיפר אתמול כי המשחק כמעט נכנס לספר השיאים של גינס, מכיוון שהשיא הנוכחי עומד על 49 שערים. בשאר המשחקים:
הפועל פ"ת המחוזקת, לא הצליחה להתגבר אתמול על הפועל ב"ש. ב"ש הצליחה להביס אותה 4:2 (2:0 במחצית) ולהכריז שהיא יותר טובה אפילו מפ"ת.
עירוני בת ים ועירוני חולון נפגשו אתמול. שתיהן הפסידו בשבוע שעבר, ושתיהן יצאו בתיקו אתמול- 1:1.
גם בית"ר ב"ש והפועל מרמורק יצאו בתיקו 1:1 שלא העלה אף אחת מהן בצורה שמעותית במעלה הטבלאה.

עירוני ירושלים הצליחה לנצח בחוץ את עירוני ת"א 9:0! תוצאה שהיא לא השיגה גם כשהייתה בית"ר... מי יודע, אולי השם עירוני עשה משהו
בנות סכנין אירחו את אס"א ת"א וחטפו 10 שערים ממנה. כנראה שזהו מחזור גדול במיוחד ולמרות ההפסד, העיקר שסכנין יכלה להיות במשחק
מחזור רביעי

3-4.2.2004

אס"א ת"א 7 - 0 הפועל מרמורק
הפועל ב"ש 7 - 1 עירוני בת ים
עירוני חולון 5 - 2 עירוני ת"א
עירוני אריאל 0 - 15 בית"ר ב"ש

בנות סכנין 1 - 12 הפועל פ"ת
עירוני ירושלים 7 - 0 מכבי חולון


סיכום המחזור:

ביום שלישי האחרון, נפגשה אס"א ת"א, מהמובילות, עם הפועל מרמורק שמנסה לעלות. אס"א ת"א הצליחה לשמור על שער ריק ולהבקיע נגד מרמורק 7 שערים, וככה לעלות למקום השני בטבלאה.
הפועל ב"ש גם היא ניצחה עם 7 שערים, אך ספגה שער יחיד מבת ים.
לעומת שתי הגדולות, עירוני חולון חגגה את הניצחון הראשון שלה העונה, לאחר שניצחה 5:2 את עירוני ת"א.
עירוני אריאל, שזכורה בעיקר אחרי ההפסד הגדול למכבי חולון בשבוע שעבר, הפסידה השבוע רק 15:0 לבית"ר ב"ש.

ביום חמישי נפגשו מכבי חולון ועירוני ירושלים בוינגיט. עירוני ירושלים שמרה היטב על השער ונתנה למכבי חולון את תוצאת הניצחון הנמוכה ביותר שלה העונה- 7:0. למרות ההפסד עירוני ירושלים ירדה למקום השני.
הפועל פ"ת הבקיעה 12 שערים לתוך השער של סכנין, אבל סכנין הצליחה להחזיר שער יחיד לשערה.


מחזור חמישי

10.1.2004

עירוני בת ים 0 - 2 בנות סכנין
הפועל מרמורק 24 - 0 עירוני אריאל
עירוני ת"א 0 - 7 הפועל ב"ש
הפועל פ"ת 1 - 7 אס"א ת"א

ביום ראשון 8.2.04
מכבי חולון 14-1 עירוני חולון

בית"ר ב"ש - עירוני ירושלים


סיכום המחזור:

המחזור החמישי בליגה דווקא לא הפתיע, מלבד המשחק המרכזי שבו הפסידה השלישית לשעבר בטבלאה- הפועל פ"ת, שחוזקה לאחרונה עם סגל שחקניות ממכבי חיפה המפורקת, לשנייה בטבלאה אס"א ת"א 7:1. המשחק הגורלי הזה , שדווקא ציפינו לראות איזה איזון בין 2 הקבוצות, הפתיע בתוצאה שלא הצליחו שחקניות מכבי חיפה לשעבר להשיג כנגד הוותיקות של אס"א שהוכיחו שהן עדיין יריבה גדולה ושולטת בליגה
הקבוצה המדהימה של בנות סכנין הצליחה לגבור אתמול על עירוני בת ים החדשה בתוצאה 2:0. המשחק העלה אותה למקום השלישי לפני האחרון ואילו בת ים, נמצאת במקום הרביעי, אבל לא מצליחה להוכיח את המצאותה שם.
מכבי חולון ממשיכה לשלוט במקום הראשון וביום ראשון האחרון היא ניצחה את עירוני חולון 14:1. עירוני חולון היא הראשונה העונה שהבקיעה למכבי חולון שער, אחרי שחולון הבקיעה שביעיה ראשונה במשחק, אבל חולון לא נתנה לה ולקחה את כבודה בחזרה עם 7 שערים נוספים שקבעו את התוצאה.
עירוני אריאל הפסידה גם השבוע 24:0 לטובת הפועל מרמורק שהתחזקה כראוי ועלתה למקום השלישי בטבלאה. עירוני ת"א ממשיכה גם היא להפסיד והפעם- להפועל ב"ש 7:0.
עירוני ירושלים תתארח בשבת אצל בית"ר ב"ש

בשבוע הבא:
במחזור השישי אס"א ת"א תיפגש עם אריאל ותנסה לשבור את השיא של חולון וככה לעלות לראש הטבלאה. הפועל ב"ש תיפגש יחד עם המובילה מכבי חולון למשחק שצפוי להראות עד כמה ב"ש טובה השנה. הפועל פ"ת תארח בבית את עירוני בת ים. עירוני ירושלים גם היא מארחת בבית (בוינגייט...) את הפועל מרמורק במשחק גורלי שבוודאי יוכיח מי טובה יותר. בשבוע הבא צפויים שני קרבות תחתית: עירוני חולון שתיפגש עם בית"ר ב"ש ובנות סכנין שיפגשו עם עירוני ת"א.
מחזור שישי

12.1.2004

עירוני ירושלים 3 - 2 הפועל מרמורק
אס"א ת"א 32 - 0 עירוני אריאל
הפועל ב"ש 0 - 6 מכבי חולון
עירוני חולון 4 - 1 בית"ר ב"ש
הפועל פ"ת 7 - 0 עירוני בת ים

בנות סכנין - עירוני ת"א


סיכום המחזור:

עירוני ירושלים העבירה את המשחק של המחזור השישי לפני המשחק של המחזור החמישי וכבר ביום שישי שיחקה את המשחק הראשון של המחזור הזה ובו היא ניצחה ניצחון קטן על הפועל מרמורק. עירוני ירושלים הצליחה לשמור על איזון במגרש הביתי החדש שלה בקרית יובל (מגרש האימונים של הפועל י-ם), כאשר לקראת הסוף היה תיקו 2 בין הקבוצות, 5 דקות לפני סוף המשחק, עירוני ירושלים הצליחה להכניס שער גדול ולהעלות את התוצאה ל-3:2 ולנצח עוד משחק.
אס"א ת"א ניסתה לעלות על מכבי חולון ולנצח את עירוני אריאל אפילו ביותר מ-50 שערים, אך היא לא הצליחה כ"כ הרבה, אבל 32 שערים מספיקים כדי להשאיר אותה במקום השני לפחות. מיטל דיין הצליחה לשבור את השיא הטרי של סילבי ז'אן מחולון, כאשר היא הצליחה להבקיע שבעה עשר שערים! במשחק האחרון. ד"א ז'אן הבקיעה נגד אריאל במשחק האגדי 15 שערים.
הפועל ב"ש לא הצליחה לגבור על השולטת מכבי חולון, שהפעם ניצחה אותה 6:0. מכבי חולון ממשיכה לשלוט ללא סכנה בראש הטבלאה.
עירוני חולון ממשיכה להתחזק והפעם היא ניצחה עם 4 שערים מול אחד, את בית"ר ירושלים, שממשיכה רק להחלש.
הפועל פ"ת התאוששה מההפסד שבוע שעבר לאס"א והבקיעה 7 שערים לעירוני בת ים שנשארת בתחתית.


בשבוע הבא:
בשבת יתקיים דרבי בבאר שבע- הצהובות יארחו את השכנות האדומות שלהן. צפוי להיות משחק מעניין למרות שבית"ר נמצאת בתחתית. הפועל מרמורק תיפגש עם עירוני חולון כשהיא רעבה לניצחון אחרי ההפסד מול ירושלים. חולון מצידה, רוצה לרשום ניצחון נוסף ותנסה להביס את מרמורק. לעירוני ת"א צפוי קרב קשה כנגד השלישית הפועל פ"ת. עירוני ירושלים תתארח אצל עירוני אריאל ותנסה לעלות קצת בטבלאה, וגם לשבור שיאים אישיים. המוליכה, מכבי חולון, תארח בשבת את בנות סכנין ותנסה לשבור את הקבוצה הצעירה. אס"א ת"א תיפגש עם עירוני בת ים והיא צפויה לנצח אותה ולהמשיך לשלוט במקום השני.
מחזור שביעי

17.2.2004

בית"ר ב"ש 0 - 3 הפועל ב"ש
הפועל מרמורק 7 - 1 עירוני חולון
עירוני ת"א 0 - 15 הפועל פ"ת
מכבי חולון 13 -0 בנות סכנין
עירוני אריאל 6 - 0 עירוני ירושלים

עירוני בת ים - אס"א ת"א


סיכום המחזור:
במשחק המרכזי של המחזור הזה, דרבי ב"ש, לא היו הפתעות. הפועל ב"ש (רביעית בטבלאה) ניצחה 3:0 את בית"ר ב"ש (9). האדומות הוכיחו את מקומן בטבלאה, למרות שלא נרשמה תוצאה גבוהה.
עירוני ירושלים התארחה באריאל אבל הצליחה לקבוע שיא בשער של אריאל- רק 6 שערים לטובתה. אריאל, לעומתה, שמחה על ההפסד ה"זעום" הזה.
המובילה מכבי חולון השיגה ניצחון גדול נוסף כשניצחה את בנות סכנין 13:0, שלמרות זאת לא ירדה מקומות בטבלאה.
עירוני חולון התארחה אצל מרמורק אבל לא הצליחה לשמור על השער והפסידה בתוצאה 7:1. הפועל מרמורק מתחזקת אחרי ששבוע שעבר כמעט יצאה בתיקו מול עירוני ירושלים. עירוני חולון לעומתה, לא מצליחה לאחרונה להשיג ניצחונות רבים והיא ממשיכה להשאר בתחתית הטבלאה.
הפועל פ"ת לא הפתיעה כאשר היא השיגה את התוצאה הגבוהה ביותר במחזור: 15:0 מול עירוני ת"א שנמצאת רק מקום אחד לפני סוף הטבלאה ועם ניצחון אחד בלבד.
מחזור שמיני
24.2.2004

ראשון 22.4
הפועל פ"ת 0 - 2 מכבי חולון

שלישי 24.2
עירוני חולון 19 - 0 עירוני אריאל
אס"א ת"א 7 - 0 עירוני ירושלים
בנות סכנין 0 - 1 בית"ר ב"ש
עירוני בת ים 2 - 1 עירוני ת"א

הפועל ב"ש - הפועל מרמורק


סיכום המחזור:
במשחק המרכזי והפותח (יום ראשון), מכבי חולון הראשונה התארחה אצל השלישית, הפועל פ"ת והצליחה בקושי לשבור את הקסדה העבה שלה כשניצחה אותה 2:0. הראשונה שהבקיעה לשער הייתה בעצם פ"ת... שהבקיעה שער עצמי והעלתה את האויבת ליתרון כבר בדקה 10. בדקה ה-20 חולון הורידה את הפועל פ"ת כהבקיעה שער נוסף. במשך שאר 70 הדקות לא הבקיעה אף אחת מהקבוצות והתוצאה נשארה בעיניה 2:0 פשוט וקטן. צריך להזכיר שרק לפני 3 מחזורים פ"ת הפסידה לשנייה, אס"א ת"א, 7:1 ואילו השבוע היא הצליחה להגן על השאר מול השנייה ולשמור על מצב יציב ברוב המשחק.
האחרונה, עירוני אריאל, ממשיכה להפסיד, גם אחרי שהצליחה טוב מול ירושלים בשבוע שעבר. השבוע הפסידה אריאל לשמינית, עירוני חולון, 19:0. המשחק היה לא קשה אפילו לחולון, שעד אתמול הבקיעה בסך כל המשחקים, רק 11 שערים, והיום היא עומדת עם 30 שערים יפים.
אס"א ת"א, השנייה, אירחה את עירוני ירושלים החולה. המשחק הזה עירוני ירושלים לא הצליחה להעמיד שחקניות על הרגליים וחלקן היו חולות. אס"א ניצלה את נקודת התורפה והבקיעה 7 שערים לשער של הצהובות, שלא הצליחו לחזור למשחק.
בנות סכנין הפסידו בבית לבית"ר ב"ש, שנמצאת רק מקום קטן אחד מעל סכנין, ולמרות זאת, היא מפתיעה ולוקחת את הכדור לרגליים
עירוני בת ים גם היא הפסידה בביתה 1:2 לעירוני ת"א- הפעם אין לעירוני בת ים תירוצים- מלבד השאננות. בת ים לא מצדיקה את מקומה במרכז הטבלאה, אם השנייה לפני האחרונה בטבלאה מנצחת אותה.
מחזור תשיעי
2-5.3.2004


בית"ר ב"ש 1 - 4 הפועל פ"ת
עירוני ירושלים 4 - 1 עירוני חולון
עירוני ת"א 0 - 17 אס"א ת"א
מכבי חולון 15 - 0 עירוני בת ים
עירוני אריאל 0 - 12 הפועל ב"ש
הפועל מרמורק 5 - 1 בנות סכנין


סיכום המחזור:
תוצאות מעניינות נראו אתמול במחזור התשיעי בליגת הנשים. בדרבי התל אביבי לא היו הפתעות רבות כאשר אס"א ת"א השנייה, ש"התארחה" אצל עירוני ת"א השנייה לפני האחרונה, ניצחה אותה בתוצאה מרשימה של 17 שערים. במשחק הזה בהחלט לא היו הפתעות אבל זה בוודאי חיזק את אס"א ואת מעמדה בטבלאה ובליגה.
הפועל פ"ת ממשיכה להפתיע בניצחון שפוט וקליל בבית"ר ב"ש, שכנראה רק יורדת ויורדת. במשחק הזה הצליחה בית"ר להבקיע שער יחיד מול השולשער של נתי חג'ג' ושער נוסף של ענבל קנפו
עירוני חולון נסעה לבירה לפגוש את הקבוצה המתחדשת של בית"ר, ובלי הפתעות נאלצה להפסיד הפסד כואב לחמישית- 4:1. רק במחצית התוצאה הייתה 2:1 לירושלים , אבל את ההבדל האמיתי עשתה אחת מהשחקניות הצעירות והמבטיחות של הקבוצה, רווית טוביאן, כאשר היא הבקיעה שני שערים מדהימים במחצית השנייה והעלתה את ירושלים לניצחון הגדול.
מכבי חולון ממשיכה לעבור ולנצח גם בקטנות- והפעם, 15:0 מול המתארחת מבת ים שמנסה לעבור לפליאוף העליון... אך ללא הצלחה.
עירוני אריאל, בניגוד לחולון, ממשיכה בסדרת ההפסדים שלה. הפעם הפסידה חולון בבית לרביעית, הפועל ב"ש, 12:0. עד עכשיו לא הבקיעו השחקניות הצעירות של חולון אפילו שער בודד.
הפועל מרמורק מעלה את ראשה בניצחון גדול על סכנין. שתי הקבוצות הצעירות נפגשו במרמורק אך ניתן היה לראות מי השולטת כאשר מרמורק ניצחה 5:1 את הבנות מסכנין.

בשבוע הבא:
מפגש מעניין של ה"חולוניות" בת"א כאשר המוליכה ,מכבי חולון, תתארח אצל עירוני ת"א ואילו השנייה, אס"א ת"א, תארח את עירוני חולון.
ירושלים תדרים להיפגש עם מלכת הנגב, הפועל ב"ש, בקרב קשה ומעניין.
במפגש התחתית יפגשו בנות סכנין ואירוני אריאל, שהן גם קבוצות צעירות במיוחד. אולי הפעם תצליח עירוני אריאל להבקיע שער, או שבנות סכנין יצליחו לעלות על גל בדרך למעלה.
עירוני בת ים תארח את בית"ר ב"ש במשחק מעניין מאמצע הטבלאה. ייתכן שיהיו אפילו הפתעות...
הפועל פ"ת תארח אצלה את הפועל מרמורק, שתעשה לה חיים קשים אחרי המשחקים האחרונים שלה.
מחזור עשירי
15.4.2004


אס"א ת"א 10 - 0 עירוני חולון
עירוני ת"א 0 - 23 מכבי חולון
הפועל ב"ש 7 - 1 עירוני ירושלים
בנות סכנין 8 - 0 עירוני אריאל
עירוני בת ים 1 - 7 בית"ר ב"ש
הפועל פ"ת 8 - 0 הפועל מרמורק


סיכום המחזור:
מאתר "כחול" ומאתר "וואלה"
ליגת הנשים חזרה אמש לפעילות אחרי תקופה של יותר מחודש בה לא התקיים אף משחק. ראשי הקבוצות עדיין לא קיבלו מאומה והכל נותר בגדר הבטחות אבל החליטו בכל זאת לשחק כדי לא לייבש את השחקניות הצמאות לכדורגל. ביום שלישי הקרוב יתקיימו גם משחקי חצי גמר הגביע שיפגישו את מכבי חולון מול הפועל פ"ת ואת אס"א ת"א מול עירוני ירושלים.

במחזור העשירי, מחזור אחד לסיום הסיבוב הסיבוב הראשון, ניצחה מכבי חולון המוליכה את הדר יוסף 0:23. גם אס"א ת"א לא ריחמה על חולונית השניה עירוני והביסה אותה 0:10.

בנות הפועל פ"ת, נראות מוכנות לחצי הגמר מול חולון לאחר שהביסו את מרמורק 0:8. על פי אתר 'כחול', במחצית הראשונה ראו את הרעב אצל השחקניות. אולי זה היה בגלל הפגרה הארוכה, אולי בשל מוטיבציה להוכיח לקראת חצי גמר הגביע, אבל מה שבטוח זאת הייתה המחצית הטובה שלהן העונה עם משחק שוטף ושישה שערים לרשת של מרמורק המסכנה. במחצית השנייה כבר הורגשה ירידת המתח אצל הבנות והעייפות (אסור שזה יקרה מול חולון כי גם בפיגור של שלושה שערים הן מסוכנות) והקבוצה הוסיפה "רק" עוד שני שערים. על מרמורק אין הרבה מה להוסיף, אלא רק לרחם שהן נסעו עד רחובות ללא שער לספר עליו.

בנות סכנין השיגו סוף סוף נצחון ליגה כשניצחו ניצחון גדול (ביחס לקבוצת התחתית) על שכנתן לתחתית, עירוני אריאל, שאפילו במשחק כזה לא הצליחה להתגונן. לעומת שאר קבוצות גדולות, סכנין לא נכנסה לשאננות יתר והצליחה לסיים את המשחק בתוצאה גדולה.
בית"ר ב"ש גברה על בת ים 1:7. מה שמפתיע במיוחד הוא שבת ים, שנמצאת במקום השביעי, לא מצליחה לגבור אפילו על קבוצת שנמצאת שני מקומות מתחתיה. במחזור החמישי בת ים הפסידה גם הפסד מפתיע לסכנין החלשה, אבל למרות זאת, היא עדיין מככבת בראש הפלייאוף התחתון לעתיד...
הפועל ב"ש ממשיכה להפתיע ולשלוט למעלה בטבלאה וגם בחצי גמר גביע המדינה. השבוע היא ניצחה את עירוני ירושלים שמתחלשת 1:7. עירוני ירושלים לא מצליחה לשחזר את הניצחונות היפים שלה מלפני שביתת הליגה, וללא אימונים קשה לה לשמור על כושר מול קבוצת על של ב"ש.


בשבוע הבא:
משחק העונה: אס"א ת"א מול מכבי חולון

מפגש מעניין של שתי הקבוצות הטובות בישראל- הדאבליסטית מכבי חולון תתארח שבוע הבא אצל אס"א התל- אביבית שתנסה להשיג ניצחון מיוחד ולהוכיח את כוחה מול מכבי חולון. רק לפני שלושה שבועות נפגשו שתי הקבוצות למשחק ידידותי אחרי השביתה בהתאחדות (31.3.04) כשמכבי חולון ניצחה את אס"א 3:1. בינתיים עבר מספיק זמן כדי שבנות ת"א ילמדו ויתכננו ויפתיעו במשחק הענוה שלהן ואולי באמת תהיה הפתעה...? או שמא.. לא?

הפועל פ"ת תצא למשחק חוץ מול בית"ר אריאל, בשר התותחים של הליגה, שחטפה עד כה מכל קבוצות הליגה תוצאות דו ספרתיות. נקווה שגם בנות הפועל פ"ת ילכו באותו כיוון וישפרו את מאזן השערים שלהן באריאל.
הפועל מרמוק ועירוני בת ים ייפגשו למלחמה על אמצע הטבלאה. מרמורק נכללה כבר בפליאוף העליון לעומת בת ים שתהיה בתחתון (אם יהיה) אבל גם ככה צפוי ניצחון של מרמורק על בת ים משום שבת ים לא מצליחה לשמור על השער שלה אפילו מול הקבוצות החלשות בליגה.
בתחתית הטבלאה ישחקו קבוצות בית"ר ב"ש ועירוני ת"א במשחק מעניין כששתי הקבוצות ינסו להרוויח נקודות מהמשחק מול השניה. עירוני ת"א תנסה לחזק את מעמדה מול התשיעית בטבלאה ולעומת זאת ב"ש תנסה לגבור בשערים רבים על ת"א.
להפועל ב"ש השכנה צפוי משחק קליל נגד עירוני חולון טבעון. היא צפויה לנצח ולהרוויח קצת נקודות מהצפון. גם לירושלים יהיה משחק כשהיא תארח בביתה את בנות סכנין ותנסה לגבור עליהן בתוצאה גבוהה וגם להכניס לכושר שחקניות נוספות שיבקיעו ויתבלטו בקבוצה.מחזור אחד-עשר
16.3.2004


מכבי חולון - אס"א ת"א
הפועל מרמורק - עירוני בת ים
בית"ר ב"ש - עירוני ת"א
עירוני ירושלים - בנות סכנין
עירוני אריאל - הפועל פ"ת
עירוני חולון - הפועל ב"ש
מחזור שניים-עשר
23.3.2004


עירוני חולון - בנות סכנין
אס"א ת"א - הפועל ב"ש
עירוני ירושלים - הפועל פ"ת
עירוני אריאל - עירוני בת ים
הפועל מרמורק - עירוני ת"א
בית"ר ב"ש - מכבי חולון
ליגת הנשים 2004

כתבות על הליגה

1