ארכיון תמונות

דף מספר 1

13.7.2005
המכביה ה-17 לנשים
ישראל נגד ארה"ב. באדיבות יוסי שקל

סילבי ז'אן ונבחרת הנשים של ישראל מתחרה בטורניר הנשים של המכביה.
בטורניר משתתפות גם ארה"ב ואוסטרליה. זו המכביה הראשונה שבה יש טורניר נשים בכדורגל והן מוכיחות מדוע היה כדאי. במשחק נגד ארה"ב יצא תיקו ולשתי הנבחרות יש עוד סיכוי הוגן לזכות בטורניר אבל העיקר הוא להכיר נשים מכל העולם, שמתארגנות יחד בשביל לשחק כדורגל בישראל.
 
הכניסה למשחקים חופשית. רשימת משחקים תוכלו למצוא בדף המכביה.


התמונות באדיבות יוסי שקל


<>תמונת השבוע 10.12.2004:

<>מסע האוהדים של נבחרת הוותיקות של ארה"ב

מיה האם, ג'וי פווקאט וג'ולי פאודי יצאו יחד עם בנות הנבחרת האחרות, למסע אחרון לפני הפרישה, שאותו הקדישו לאוהדים של הנבחרת.
בתמונה- המשחק האחרון של השלוש שבו ניצחו את מקסיקו 5:0.


תמונות נוספות מהמשחק

כ


עכ
תמונת השבוע 12.11:

אליפות העולם לנערות: טקס הפתיחה

אליפות העולם לנבחרות בינלאומיות של נערות עד גיל 19 נפתחה השבוע בתאילנד. תאילנד התכוננה והכינה טקס מרשים במיוחד לאליפות הזאת, והביאה בנוסף קהל גדול מאוד למשחקים של הטורניר.

השנה משחקות כ- 12 נבחרות באליפות והיא משודרת ב-120 מדינות מכל העולם, לעומת קנדה 2002 ששודרה רק ב-20.
בישראל תוכלו לעקוב אחרי האליפות בערוץ יורוספורט.


תמונות נוספות מאליפות העולם לנערותתמונת השבוע 26.10:

כדורגל של "בנות":

השבוע הבאנו לכם תמונות נשיות במיוחד שמצאנו באתר של הקבוצה הגרמנית פרנקפורט.
בתמונות אתם יכולים לראות אביסרים נשיים שמתורגמים לכדורגל ומראים את ההשתלבות הנשית ואת ההוכחה שמשחק כדורגל הוא לא בהכרח משחק גברי בלבד.

בתמונות- משמאל לימין:
רנט לינגור, הכדורגלנית הגרמנית מהמובילות בעולם, מופיעה בפרסומת של חברת פלאפון כשהיא מורחת אודם, אייטם נשי, בעזרת הפלאפון.
חזייה- אביזר נשי בדר"כ, שבוי משני כדורי-רגל.
חולצת כדורגל הבנוייה ממחוך שעליה כתוב המספר 6.
נעל עקב אדומה ונשית שבנויה מפקקים של נעל כדורגל.


האתר של קבוצת הנשים המובילה באירופה- פרנקפורט


תמונת השבוע 6.6:

ים צהוב בשבדיה


הפעם בחרתי להביא תמונה מהעולם האמיתי- שבדיה. מה שאתם רואים זה לא קבוצה של אוהדי בית"ר ביום הכי חורפי בירושלים. זה תמונה של יציע באצטדיון ביומאה שאגב, יחסית קטן לישראל ולעולם, אבל הוא מפוצץ באוהדיה הרבים והמסורים בל יומאה. יומאה ידועה באוהדים שלה שמרבים לעקוב אחריה. אמנם אין הרבה כל כך אבל תראו שהם אפילו תלו את תמונת הקבוצה. מלבד זאת, המשחקים בליגה השבדית משודרים לערוצי טלויזיה שונים ועוקבים אחריהם ברציפות.
בתמונה הזאת משקפת מגמה ברורה בשבדיה- כן לכדורגל הנשים. ידוע שרק לגמר ליגת האלופות מול פרנקפורט, כן זה שנערך במגרשון הקטן, הגיעו בסביבות 10,000 אוהדים שחלקם גם אוהדים רבים שטסו במיוחד לאירוע. זה ציון דרך חשוב בכדורגל נשים- וזו רק ההתחלה!
התמונה השנייה, השמאלית, היא תמונה של זקני העדה שבחרו לאהוד קבוצת נשים. זה מראה על היציאה מהמסורתיות הנוראית שאופפת את כדורגל הנשים ושמה לו מכשול. אותם הקשישים שאוהדים את יומאה הנשית מראים על הבסיס האמיתי של קבלת כדורגל הנשים- הרי הכל מתחיל מהמסורתיות ואם המסורתיים ביותר יקבלו אותן וילמדו וינחילו את זה גם לילדיהם ונכדיהם, אז הרעיון יעבור לכל העם- כמו שרואים בשבדיה.
שימו לב ללבוש- אין ספק שקרררר שם!


האתר של יומאה


תמונת השבוע 11.4:

יציע של כבוד...?

ככה נראה יציע הכבוד של הנשים במשחק גמר גביע המדינה שבו ניצחה מכבי חולון 2:0 את אס"א ת"א.
אז בעצם מי הגיע... האורחים הנכבדים הרבים שפשוט הגיעו למשחק היו כמובן השרה לבנת שחילקה את הגביע והיו"ר איצ'ה מנחפ שהואיל בטובו להגיע לקראת סוף המשחק גם הוא לחלק את המדליות והגביעים וללחוץ לבנות שכ"כ אהב את היד.
ומי בכל זאת לא היה שם? הדמות המרכזית שהפריע לי שהיא לא הייתה שם היה הנשיא. כן כן, הנשיא בכבודו ובעצמו לא היה שם. אולי זה בגלל שהוא גבר ולא נאה לו ללחוץ ידים של נשים אבל ברצינות, ואם הייתה לנו נשיאה היא הייתה מחרימה את סכנין שזכתה בגברים? דבר נוסף שעליו חשבתי זה תמיכתם של הגברים בנשים. כמו שהיה במשחק של פיפ"א שבו שיחקו הנשים לפני הגברים והגברים עמדו וצפו וצת עודדו (בעיקר את הצרפתיות והברזילאיות), לדעתי הגברים גם יכולים להביע תמיכה בקבוצות ובבנות שמשחקות לפניהן. זה גם יעזור.

אני חושבת שכדאי להתייחס קצת יותר ברצינות לעניין הזה ולהראות שגמר גביע המדינה לנשים הוא לא עול בכלל אלא חלק מקידום הספורט הזה שנראה כי הוא רק נופל לתוך ביצה טובענית שאף אחד לא רוצה להתכלכלך ולעזור.
נקווה שבשנה הבאה המצב יהיה יותר טוב- אמנם קיבלנו גמר בר"ג אבל גמר אמיתי מעולם עוד לא היה שם.
תמונת השבוע 11.4

עלינו לגמר!!!

שחקניות 1.פרנקפורט מתרגשות מהעלייה לגמר ליגת האלופות לנשים.
אין ספק שזה היה משחק שלא ישכח. במשחק חצי הגמר הראשון מול מלאמו השבדית (28.3.04), פרנקפורט לא הצליחה להבקיע אפילו שער אחד. המשחק הסתיים בתיקו 0 מאכזב אבל עם הרבה ציפייה למשחק הבא, המכריע. בחצי הגמר השני הייתה התהפכות גדולה שהכניעה את החלשה. פרנקפורט חייבת לחלוצה המעולה שלה, רנט לינגור, שהבקיעה שלושער לקראת סיום המשחק- מה שהכריע את הניצחון בגדול.תמונת השבוע 4.4.2004

אל תתנו לנו לחזור למצב הזה שוב

השבוע היו 3 אירועים מיוחדים שהתקשנו לבחור מי מביניהם ייוצג הכי טוב בתמונת השבוע. האם ההפגנה הסוערת והקשה של שחקניות וראשי ליגת הנשים, שעיתונים רבים דווקא כתבו לרעתה, או אולי על בכורת הסט הדקומנטרי "חלוצות" שהוצג אתמול בערב בפסטיבל דקו אביב, או אולי אף את בחירתן של שתי שחקניות שבדיות לנציגות לאומיות אחרי שהושקו בולים משלהן לצד בולי כדורגלנים גבריים מובילים...
לבסוף, כמובן, הגענו להחלטה כי האירוע המשמעותי השבוע היה ההפגנה הסוערת של כדורגלניות ישראל וראשי קבוצות ליגת הנשים שמחו על כל ההזנחה והבעיות הכספיות שמונעים מהן לשחק כראוי ולמצות את הכשרון ולקדם את הענף. עיתונים ואתרי אינטרנט רבים כתבו דווקא לרעת הבנות, כאליו האשמה היא שלהן. לצערנו ככה הנושא מובא לידי הקוראים ולא כפי שהוא באמת. בעקבות ההפגנה ביקשה השרה לבנת שבוע כדי לבדוק את מצב הכספים ואנו מצפים לתשובה ממנה. בנוסף, ההתאחדות הוציאה הודעה שבה היא מגנה את פעלות הנשים וכי היא לא אחראית לכספים של הנשים כמו שהיא לא אחראית לכספי קבוצות הגברים. למרות זאת, אנחנו חושבים כי היא באמת יכולה יותר להשתד ולקדם את הנשים ובהרבה תחומים שבהם היא אחראית. למשל- יש חוק חדש שבו בכל מוסד ספורט צריך ייצוג מסוים של נשים. ובהתאחדות הדבר כלל לא בוצע.
למרות שהמצב הגרוע הוביא את הבנות לכזה מצב, אנחנו מקוום מאוד שעד העונה הבאה המצב יתאזן ולא נצטרך להפגין ככה שוב.


על ההפגנה תוכלו לקרוא בכתבתו של ליאור וויץ מוואלה


תמונת השבוע 28.3.2004


אורט קרית ביאליק, אלופת ליגת בתי הספר מזה 4 שנים, במשחק ליגה השנה נגד מאיר שפיה.
בתמונה: קארין סנדל (אורט קרית ביאליק, הפועל פ"ת) בועטת את בעיטת העונשין בזמן שבנות מאיר שפיה חולמות על שער משלהן

בגמר ליגת בתי הספר שנערך כמה שבועות לאחר מכן ניצחה אורט קרית ביאליק את תיכון סכנין (אחרי הארכה: 2-2) 7:6 בפנדלים
תמונת השבוע לקראת גביע העולם:


מיה האם, השחקנית האמריקאית, בהכנות למונדיאל שיתקיים בעוד קצת יותר משבוע. הנבחרת האמריקאית התאמנה בסוף אוגוסט, לקראת המונדיאל במחנה האימונים שלה בקרסון, קליפורניה .


נבחרת גרמניה עד גיל 19, האלופה לשעבר, לא הוכיחה השנה את היכולת שלה. השנה היא סיימה אחרונה בבית עם 2 הפסדים אך ניצחון מפתיע על נבחרת אנגלייה שבה היא ניצחה 6:0. למרות הניצחון אנגליה נותרה בראש הבית וגרמניה- המובסת, חזרה הביתה.
בתמונה: הגרמניה נינה ג'וקוסצ'יס ברקע לוגו האליפות ולאחר ההפסד של גרמניה 1-2 לשבדיה.תמונת השבוע של ה-26.7.2003


ברנדי צ'סטיין- אחת מהשחקניות המובילות בנבחרת ארה"ב. במונדיאל 99' , הגיעה צ'סטיין, יחד עם נבחרתה, לגמר המונדיאל. לאחר תיקו בין ארה"ב לסין, קבעו הפנדלים את התוצאה 5:4 לארה"ב. ברנדי צ'סטיין בעטה את הפנדל האחרון והפתיעה את כל הצופים כאשר היא הורידה את החולצה והחליקה על הדשא כשהיא עם חזית ספורט בלבד ומאושרת במיוחד. היום צ'סטיין משחקת בליגת הוו.יו.אס.איי מארה"ב בקבוצת הסן- חוסה סייבר- רייס


ארכיון תמונות

תמונת השבוע

2BODY { SCROLLBAR-FACE-COLOR: #fad000; SCROLLBAR-HIGHLIGHT-COLOR: #aa00000 ; SCROLLBAR-SHADOW-COLOR: #aa0000; SCROLLBAR-3DLIGHT-COLOR: #fad00000; S CROLLBAR-ARROW-COLOR: #000ff0; SCROLLBAR-TRACK-COLOR: #aa000a; SCROLLBAR-DARKSHADOW-COLOR: #00000 }