EKİM


1108

EMEKLİ ORG ÇEVİK BİR PAŞANIN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ TUĞ GEN ATİLLA GÜRDERE’NİN 23 NCÜ MOT. P. ALAYINDA YAPTIĞI  “MUHTEŞEM İCRAATLAR”

         23 NCÜ P. TUG. 23 NCÜ MOT. P. A. İÇ DÜZENLEMESİ: 210 MİLYAR. BU İŞ İÇİN TOPRAK VE TAŞ GELİYOR SONRA  DÜZENLENİYOR.

GAZİNONUN YAZLIK BAHÇESİNİN DÜZENLENMESİ: 65 MİLYAR. ÇİM EKİLİYOR. AYNI İŞİ GÜRDERE PAŞADAN  ÖNCEKİ TOP KUR ALB MEMDUH ÖZÇELİK DE YAPTIRMIŞTI..! ÖNEMLİ DEĞİL ÇİM ZATEN GÜRDERENİN BAHANESİ.

LEVAZIM DEPOLARININ YAPIMI İHALESİ: 400 MİLYAR.YAPAN MÜTEAHHİT  KRİZDEN ÖNCE İŞE  BAŞLAMADAN 200 MİLYAR ALMIŞTI.

LOJMANLARIN PİMAPEN İHALESİ:60 MİLYAR.YAPAN MÜTEAHHİT BUNUN 30 MİLYARINI YİNE PEŞİN ALMIŞTI. (4 BLOK 40-44 DAİRE YAPILACAK, DIŞ CEPHE BALKON VE BALKON KAPILARI DAHİL). 30 MİLYARA BAŞKA BİR MÜTEAHHİTLE ANLAŞIP İŞİ ONA VERDİĞİ KENDİSİNİN ÇALIŞMADIĞINI BİLMEYEN YOKTUR

SİNEMA SALONU İHALESİ DE BAŞKA BİR İHALEDİR.   BU VE BUNA BENZER TÜM İHALELERİ ALTUĞ İNŞAAT’IN SAHİBİ MÜTEAHHİT ULVİ ALMIŞTIR.BU KADAR İHALE ALAN ULVİ’NİN TABİKİ BİRİLERİNİ GÖRMESİ GEREKİRDİ...!

İŞTE MÜTEAHHİT ULVİ ERİM’DEN 2 MİLYARLIK ÇEK ALANLARIN LİSTESİ: 

1-YB. CAVİT ÇINARLI .GÜRDRE PAŞAYA "ULVİ BEYİN YAPTIKLARI YAPACAKLARININ TEMİNATIDIR"DİYE YAĞ ÇEKEN ULVİNİN DARICADAKİ YAZLIĞINDA YİYİP İÇİP GÜNÜNÜ GÜN EDEN BİRİSİDİR

2-YB. DERYA ÖZSOY (ALAYIN İSTİHBARAT SUBAYI). BU DA 2 MİLYARLIK ÇEK ALDI. ATİLLA GÜRDERE GELMEDEN EVVEL ÇOK BORCU OLAN, BORÇ İÇİN DE KIVRANAN BİRİSİ İDİ . 6 AY TABUR KOMUTANLIĞINA VEKALETEN BAKTI.  DURUMUNU  DÜZELTTİ..!

3-YB. SALİH KARA. ATİLLA GÜRDEREDEN ÖNCE MADDİ DURUMLARI NORMAL İKEN ONUN ZAMANINDA PALAZLANDI. BİR YARBAYA YAKIŞMAYACAK KİŞİLİĞİNİ YANSITMASI AÇISINDAN: ASKERE POĞAÇA SATILIYOR. SATANA DİYORKİ "BANA HER SABAH İKİ POĞAÇA BIRAKACAKSIN". ASKER HER SABAH DENİLENİ YAPIYOR. ASKER BİR AY SONRA, ALTINDAKİLERE PARAMI VERİN DİYOR. ONLAR BİZ İSTEYEMEYİZ, SEN İSTİYORSAN İSTE DİYORLAR. BU SAF ASKER YB. SALİHİN KARŞISINA ÇIKIP ŞUKADAR POĞAÇA BORCUNUZ VAR DİYOR. O DA: "HAA.. BEN DE SENİ ÇAĞIRACAKTIM, BU POĞAÇA NİYE BAYAT? DEYİP ASKERİ FECİ ŞEKİLDE DÖVÜYOR.. BENZER BİR OLAY ÇAY DA YAŞANIYOR. HARCANAN ÇAYLAR ŞEKER HESABINA GÖRE HESAPLANMAKTADIR. YB. SALİH ÇAY GETİRENE DEMİŞTİRKİ: "BEN TEK ŞEKERLE İÇİYORUM, BANA İKİ ÇAYI BİR ÇAY YAZACAKSIN!"

4-BNB. ÜMİT ÇAKIRER. BUNUN DA KİSİSEL  BORÇLARI ÇOKTU. ATİLLA GÖREVE GELDİKTEN SONRA HİZMET BİRLİK KOMUTANI YAPTI. SONRA KANTİNE MALZEME ALMASI İÇİN HER AY 1-2 MİLYAR PARA VERİLİYORDU. MALLARI TOPLAYIP YERİNE NAYLON FATURA KOYUP PARAYI CEBE ATIYORDU. TEMMUZ 2001 DE ALAYA BOYA VE BADANA MALZEMESİ ALIMI İÇİN 160 MİLYONLUK FATURA GETİRDİ. ALINAN MALLARIN FİYATINI BİLEN BİRİNE SORULDUĞUNDA "75 MİLYONA BUNLARIN HEPSİ ALINIR." DENMİŞTİR.

5-YZ. ŞEHMUZ ULUSOY. GAZİNO MÜDÜRÜ. ULVİNİN EN SAMİMİ ARKADAŞIDIR. 

6-YB. MEHMET YÜCELKAN. ŞİMDİ BEŞİKTAŞ İNZİBATINDA GÖREVLİDİR

YUKARDAKİ İSİMLERİ GEÇEN KOMUTANLARIN  HEPSİ MÜTEAHHİT ULVİ DEN 2 MİLYARLIK ÇEK ALMIŞLARDIR.

ŞİMDİ KÜÇÜK BİR TAHMİN YAPALIM ACABA ULVİ ŞİMDİ NEREDEDİR:ERZURUMDA..! ATİLLA GÜRDERE PAŞA YANINA ÇAĞIRMIŞ VE ONA SÖYLE DEMİŞTİR:"BURADA YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR!"

 ALTUĞ İNŞAAT'IN RESMİ BİLGİLERİ ŞUNLARDIR.:ADI: ALTUĞ İNŞAAT VE TAAHHÜT. ADRES: KAYIŞDAĞI CD. NO: 129/7 KADIKÖY/ İSTANBUL TELEFON: 448 25 26-29 FAX: 345 59 61. VD:GÖZTEPE VERGİDAİRESİ.VNO: 359 008 1117


1109

- JANDARMADAKİ YOLSUZLUK -

DEVLETİMİZİN SAYGI DEĞER YETKİLİLERİ; “ACABA HERKES ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA KOSKOCAMAN BİR İLÇENİN TOPRAKLARINI PARSELLEYEREK SATABİLİR Mİ?” DİYE SORDUĞUMDA, ELBETTE Kİ “BU ADAM NE DİYOR” DİYE MERAK EDERSİNİZ. ŞİMDİ SİZLERE DAĞ BAŞINDA DEĞİL, ÜLKEMİZİN EN KALABALIK NÜFUSUNA SAHİP VE GÖZBEBEĞİMİZ OLAN İSTANBUL BEYKOZ’DA HİÇTE HOŞUNUZA GİTMEYECEK BİR OLAYI AYRINTILARIYLA ANLATACAĞIM.

MAALESEF YİNE YOLSUZLUK VE YİNE BİZZAT İŞİN BAŞINDA OLAN BİR TSK GÖREVLİSİ. OLAYIN BAŞ KAHRAMANI İSE BEYKOZ İLÇE JANDARMA KOMUTANI J.ÜTĞM.NECATİ YAVUZ YAĞCI’DIR . AŞAĞIDA ANLATILANLAR BU ŞAHSIN YAPTIĞI ŞEYLERİN KÜÇÜK BİR BÖLÜMÜDÜR.

J.ÜTĞM.NECATİ YAVUZ YAĞCI’NIN YOLSUZLUKLARINDAN BAZILARI ,

-                     ACAR ŞİRKETLER GRUBUNUN  SAHİBİ İLE OLDUKÇA YAKIN İLİŞKİLERİ BULUNMAKTA  VE BU ŞAHISLA AİLECEK GÖRÜŞMEKTEDİRLER. YAVUZ ÜTĞM. MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE SPOR YAPMAK İÇİN GENELDE ÖĞLEDEN SONRA 14:00-15:00 GİBİ  ACARLARA AİT OLAN BİR KOLLEZYUMA GİTMEKTEDİR. Acarkent’te bulunan yapıların yarısı kaçaktır. KAÇAK VİLLALARIN YAPILABİLMESİNDE, NECATİ YAVUZ YAĞCININ ROLÜ ELBETTEKİ KÜÇÜMSENEMEZ.

-                     ERDAL ACARIN BABASI İLE ÇOK FAZLA SAMİMİYETİ OLUP BU ŞAHIS JANDARMAYA GELDİĞİ ZAMAN KAPILARDA KARŞILANMAKTA VE SAGIDA KUSUR EDİLMEMEKTEDİR.

-                     BEYKOZ’DAN oldukça YÜKLÜ MİKTARDA rant elde etmiştir. son dört yıl içerisinde sadece çavuşbaşında 3000 (üçbin) den fazla kaçak yapı yapılmıştır. Her binadan yaklaşık olarak 3-4 milyar lira villa başına ise 10-15 milyar lira  rüşvet alınmıştır. bu arada acarkentte bulunan vilların tanesinin 1-2 milyon dolar arasında satıldığı ve bu villalardan birkaç tanesinin ütğm.’e  hediye edildiğini Dört yıl içerisinde sadece jandarmanın elde ettiği rant KAtrilyonlarca lirayı geçmektedir. BU RANTIN çoğunu ütğm.NECATİ YAVUZ YAĞCI almıştır. Kendisi 2001 TAYİNLERİNDE Van ili Saray ilçesine tayin olmuştur. Yakın çevresine oralarda kaçakçılığın bol olduğunu iyi rant elde edemezse geri döneceğini belirterek torpilli olarak oraya gittiğini söylemiştir.

-                    Rivada “kaptan ve tarık” otellerini haraca bağladığından buralarda fuhuş serbestçe yapılabilMEKTEDİR.

-                    Çavuşbaşı ve Elmalıda her biri 30 milyar değerinde 2 veya 3 belkide dahA fazla arsası bulunMAKTADIR.

-      &nbssp; BeykozDA -özellikle çavuşbaşında- yapımı yasak olan inşaat yerlerinde veya yıkımı yapılacak yerlerden para karşılığı bu inşaatların devamına veya yıkımınIN ENGELLENMESİNE göz yumulMAKTADIR.

-        ÇAVUŞBAŞI KRK K.LIĞININ TEMELİNİ HİÇBİR ÜCRET TALEP ETMEDEN MALATYA KÖKENLİ BİR İŞADAMI O ZAMANKİ PARA İLE 20 MİLYAR LİRA HARCAYARAK ATMIŞTIR. YAPTIĞI BU İYİLİĞİN KARŞISINDA JANDARMA MINTIKASINDA ACAR KENTİN HEMEN YANIBAŞINDA MEKİK KENT ADIYLA BİR SİTE İNŞA ETMİŞTİR. SİTEDEKİ HERBİR VİLLA ORTALAMA 1.5-2 MİLYON DOLAR ARASINDA BİR FİYATLA SATILMIŞTIR. AMA BUNLARIN HİÇBİRİSİNİN TAPUSU OLMAYIP İLÇE J.K.LIĞI DA  BU DURUMA BİLEREK GÖZYUMMUŞTUR. KANUNA GÖRE BU İNŞAATIN JANDARMA TARAFINDAN DURDURULMASI GEREKMEKTEYDİ. AMA DURDURULMADI. BURADAN MENFAAT SAĞLANDI. MALATYA KÖKENLİ MEKİK KENTİ YAPAN İŞ ADAMINDAN HER BİR VİLLA KARŞILIĞI 10-15 MİLYAR RÜŞVET ALINDIĞI AÇIKÇA BİLİNMEKTEDİR.

-        EmekLİ kor.gen.Çetin HASPİŞREN’İN, BEYKOZ ELMALIKÖYDE DAMADINA AİT BİR VİLLASI VAR. BU VİLLA YIKIM EKİPLERİNCE YIKILMAK İSTENDİĞİNDE   O ZAMANKİ KRK. KOMUTANINI J.BCVŞ. H.HÜSEYİN KÖK ARAYARAK YIKIMIN DURDURMASINI EMRETMİŞ VE YIKIM DURDURULMUŞTUR. DAHA SONRA YIKIMDA BULUNAN KRK. K. GÖREVDEN ALINARAK ALAYDA BİR ŞUBEDE GÖREVLENDİRİLMİŞTİR.

-      &nbssp; eski bölge komutanı engin hoş paşa bu olayları duyunca kocaeli isth timini bu olayları incelemek üzere görevlendirmiştir. Ama ütğm. tim komutanı yzb vahit bacaksız’a kadın sunmuş ve olayın fazla büyümesini engellemiştir. (YZB.VAHİT BACAKSIZ’IN HERŞEYİ KAPATIRCASINA HAZIRLADIĞI RAPOR EK 1’DE SUNULACAKTIR.)

-      &nbssp; ÜTĞM. NECATİ YAVUZ YAĞCI kendisi ile ilgili bir iddianın söylenildiğini duyduğunda bunun yukarılara da gittiğini anlarsa ilginç bir yöntem uyguluyor şöyle ki :

söylentileri sanki kendisi duymuş ve olayların kendisi ile ilgisi yokmuş  gibi il j.k.lığına  bu söylentilerin araştırılması için duyum çekiyor. Daha sonra bu işle görevlendirilen şahıslar duyumu kendisi çektiği için kendisi ile görüşmeye geldiklerin de onları yanlış yönlendirerek olayların sonuçsuz kalmasını sağlıyor.

-        1999 Yılı içerisinde Beykoz ile ilgili GAZETLERDE bir yazı çıkmışTI. bu yazıdan dolayı iki muhtar hapse atılmış (tahminen muhtarlardan birisi çavuşbaŞının muhtarı) Beykoz Kaymakamı ile ütğm. NECATİ YAVUZ YAĞCI bu muhtarları hapiste ziyaret ederek  kendileri ile ilgili bir bilgi vermemeleri konusunda muhtarları ikaz etmişler ve muhtarlarda onlarla ilgili herhangi bir şey söylememişlerDİR.

 -       Beykoz bölgesinde muhtar olmanın en büyük nedenlerinden birisi bu araziden elde edilen rant OLUĞU UNUTULMAMALIDIR.

-       beyykoz bölgesinde  kaçak yapılardan elde edilen rant aşağıdaki şekilde paylaşılmaktadır.

-          Beykoz kaymakamı

-          İlçe J.Komutanı

-          Orman İşletme Müdürü

-          Belediye Başkanı

ŞİMDİ, ELBETTE BENİM GİBİ SİZ DE KENDİ KENDİNİZE SORUYORSUNUZDUR, “BÖYLE KATRİLYOLUK YOLSUZLUK NASIL YAPILIR” DİYE VE DAHA DA ÖNEMLİSİ “BUNUN BAŞ MİMARLARI YİNE DEVLETİN DOKUNULMAZLIK ZIRHINA BÜRÜNMÜŞ BÜROKRATLARI OLDUĞUNU ACI ACI GÖRÜYORUZ. DÜRÜST KOMUTANLARIMIZIN BU KÖTÜ GİDİŞE SON VERCEĞİNİ ÜMİT EDİYORUZ.


1110

LEVAZIMA NE LAZIM..!

YÜZBAŞI AHMET NURİ YANAR (ŞU ANDA MARDİN MİDYAT DA GÖREV YAPMAKTADIR.)55 NCİ MKNZ PİYADE TUGAYINDA ÇALIŞIRKEN  LEVAZIM BÖLÜK BİNASI İNŞAATI YAPTIRDI.BU BİNA BÜYÜK BİR BAŞARI GİBİ LANSE EDİLDİ.VE ÖDÜLLER VERİLDİ.6 EKİM 2000 YILINDA GENEL KURMAY BAŞKANI HÜSEYİN KIVRIKOĞLU  KOMUTANIMIZ EDİRNE YE GELDİĞİNDE KENDİLERİNE  AÇTIRTILDI.ARADAN GEÇEN SÜRE İÇİNDE BİNANIN DUVARLARI ÇATLADI VE TABANI ALTA DOĞRU ÇÖKTÜ.DUVARLAR YAMANARAK KAPATILMAYA ÇALIŞILDI.FAKAT HARCANAN PARANIN KARŞILIĞI BÖYLE DÖKÜK BİR BİNA OLAMAYACAĞI PARALARIN HARCAMA KALEMLERİ VE İŞİ YAPAN MÜTEAHHİT  İNCELENDİĞİNDE ORTAYA ÇIKARILACAKTIR.

YÜZBAŞI AHMET NURİ YANAR SÜLOĞLUNDA OLDUĞU DÖNEMDE ALIMLARI İHALE İLE DEĞİL RAKAMLARI AYARLAYARAK ÇARŞI PAZARLIĞI YÖNTEMİ İLE EDİRNE SÜLOĞLUNDAKİ ŞAKIRLAR FİRMASINA  VERİLİYORDU... ÇARŞI PAZARLIĞIYLA ALINAN MALZEMELER  MUAYENE KOMİSYONUNA GİRMESİ ENGELLENDİĞİNDEN HER TÜRLÜ İŞE YARAMAZ MALZEMELER ALINABİLİYOR. ALINAN 3 FIRIN BOZUK OLDUĞU İÇİN HALEN ÇALIŞTIRILAMIYOR

LV.BL. BİNALARI YAPILIRKEN ÖDENEĞİN BELLİ BİR YÜZDESİNİ ÖDENEĞİ ÇIKARANLARA GÖNDERMEK SURETİYLE ÇIKAR SAĞLIYOR


1111

BİRLİK İNŞAAT-E KOR GEN M ALTAY TOKAT

EMEKLİ OLDUKTAN SONRA BİRLİK İNŞAAT A.Ş Yİ KURDULAR.

DÜZENLENEN YEMEKLERE GENELLİKLE SARHOŞ GELİRDİ.. AYRICA 1998 YILINDA  DA SEKRETERİ İLE SUÇ ÜSTÜ YAKALANMIŞTI.

1995-1996 YILLARI ARASINDA YAPILAN UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞININ EMEKLİ KORGEN. ALTAY TOKAT TARAFINDAN HAKKARİ  KOMANDO TUGAYINDAN ASKERİ HELİKOPTERLERLE DİYARBAKIR ÜZERİNDEN ÖLMEZLER SOYİSİMLİ SÜLALEYE YAPTIRILDIĞI  BİLİNMEKTEDİR..

AYRICA;

AYNI ŞAHISLAR TARAFINDAN BÖLGEDE KOYUN KAÇAKÇILĞININ YÖNLENDİRİLDİĞİ VE  ADI GEÇEN GENERALİN DE PAY ALDIĞI BİLİNMEKTEDİR.

 ZAMANINDA ÖLMEZLER'İN EVLERİNDE ARAMA YAPILMIŞ VE BÜYÜK ORANDA SİLAH VE MERMİ ELE GEÇİRİLMİŞTİ.,

BÖLGEDE YAPILAN İHALELERDEN BÜYÜK KISMININ ÖLMEZLER TARAFINDAN ALINDIĞI ALINMASA BİLE DAĞITIMININ AYNI ŞAHISLAR TARAFINDAN BELLİ BİR ÜCRET ÜZERİN DEN YAPILDIĞI DA BİLİNEN GERÇEKLERDENDİR

E KOR GEN M ALTAY TOKAT BÖLGEDEN AYRILMADAN EN SON YAPILAN İKİ KARAKOLA AİT İHALE DİYARBAKIR  TARAFINDAN VERİLEN ÜÇ İSİME VERİLMİŞTİNR. ADI GEÇEN (ÖLMEZLER) ŞAHISLARIN MÜTEAHHİTLİK KARNELERİ DAHİ BULUNMAMASIDA BİLİNENLER ARASINDADIR.

BU GÜNDE ÖLMEZ LER SÜLALESİ DİYARBAKIR’IN BİSMİL İLÇESİNDE BOL MİKTARDA ARAZİ SAHİBİDİRLER AYRICA AYNI FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİRLER.

ALTAY TOKATLAR SAĞ OLSUN! NASIL OLSA BİRİ GİDER DİĞERİ GELİR.


1112

DOĞMAK VE MİNOLTA

SAYIN SİTE YETKİLİLERİ ÖNCELİKLE ÇALIŞMALARINIZDAN DOLAYI SİZE TEŞEKKÜR EDERİM .. SİTENİZDE DOĞMAK FİRMASI İLE İLGİLİ ÇIKAN YOLSUZLUĞA BİR KONUYUDA BEN EKLEMEK İSTİYORUM..

            ASKERİ OKUL SINAV SORULARININ ÇALINMASI İLE İLGİLİ YOLSUZLUKTA ADI GEÇEN DOĞMAK  FİRMASIN’NIN BİR ÇOK ASKERİ İHALEYE GİRDİĞİ KISACA BAHSEDİLİYORDU FAKAT ÖRNEK VERİLMİYORDU... BİLDİĞİM BİR ÖRNEĞİ  BEN VERMEK İSTİYORUM..YANİ   MİNOLTA  MARKA  FOTOKOPİ  MAKİNASI  ALIMI KONUSUDUR.

MİNOLTA  BÜTÜN KUVVETLERE (KARA- HAVA- DENİZ).. BU MAKİNAYI GÖRÜNÜŞTE HESAPLI OLARAK SATMAKTA  SONRASINDA İSE KORKUNÇ DERECEDE FAHİŞ YEDEK PARÇA VE BAKIM HİZMETLERİYLE GÖZE GÖRÜLMEYEN ASIL YOLSUZLUĞUNU YAPMAKTADIR..ASKERİ CEPHEDE BU ALIMLARI YAPAN PERSONELİDE GÖRÜP GÖZETMEKTEDİR..

İŞTE DOĞMAK FİRMASI  (FİRMASININ  SAHİBİ  ERTUĞRUL  ŞENEL)  MİNOLTA  FOTOKOPİ  MAKİNALARININ   ANKARA  BÖLGE  BAYİSİDİR..GERİSİNİ ANLATMAMIZA GEREK YOK HERHALDE..


1113

YOLSUZLUKLAR YAPANIN YANINA KAR KALIYOR,ÜSTELİK BİR DE ÖDÜLLENDİRİLİYOR!

     ÜLKEDE TOPYEKÜN YOLSUZLUKLARLA MÜCADELE EDİLİYOR.MÜCADELEDE HER KURUM KENDİ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMASI GEREKİYOR.BU KONUDA BELKİ DE EN HASSAS KURUM ŞEREFLİ TÜRK ORDUSUDUR.KOMUTA KADEMESİNDE BULUNAN KOMUTANLARIMIZ ,YOLSUZLUK VE İSRAFIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ İÇİN DEVAMLI EMİRLER YAYINLIYORLAR.

BUNA RAĞMEN TSK İÇERİSİNDE BAZI PERSONEL KİMLİĞİ BİLİNMEYEN BAZI ELLER TARAFINDAN KORUNMAKTA, ONLARCA SUİSTİMALLERİ OLMASINA RAĞMEN HAKLARINDA HİÇBİR İŞLEM YAPILMAMAKLA BİRLİKTE BİR DE TAYİN EDİLEREK ÖDÜLLENDİRİLMEKTEDİR.

BU DURUMA EN GÜZEL ÖRNEKLERDEN BİRİ DE HAVA PİLOT BNB.FAHRETTİN ERTEKİN’DİR.

KENDİSİ DALAMAN HAVA MEYDAN KOMUTANI OLARAK GÖREV YAPTIĞI DÖNEMDE HAKKINDA PEK ÇOK YOLSUZLUK VE GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA TESPİT EDİLMESİNE RAĞMEN HAKKINDA HİÇBİR İŞLEM YAPILMAMIŞ ÜSTELİK ANKARA’YA HAVA KUVVETLERİ DEĞERLENDİRME VE DENETLEME BAŞKANLIĞINA TAYİN EDİLEREK BİR ŞEKİLDE ÖDÜLLENDİRİLMİŞTİR.

BNB.FAHRETTİN ERTEKİN’İN AŞIRI ŞEKİLDE MAKAM VE LÜKS DÜŞKÜNLÜĞÜ VARDIR.

HİÇ HAKETMEDİĞİ HALDE DENETLEMELERDEN TAM PUAN ALMIŞTIR.

“BEN İSTEDİĞİM ADAMIN TAYİNİNİ ÇIKARTIRIM, BENİM YUKARIDA ABİLERİM VAR.” GİBİ SÖZLER SÖYLEDİĞİ BİLİNMEKTEDİR.

EŞİ FİGEN ERTEKİN HANIM , DALAMAN  1. NOLU SAĞLIK OCAĞINDA    PRATİSYEN DOKTOR  OLARAK ÇALIŞMAKTADIR.AYNI ZAMANDA DALAMAN  HAVA LİMAN 'I  İÇİNDEKİ BİR KURULUŞ OLAN HAVAŞ 'A KURUM HEKİMİ OLARAK GÖREVLENDİRİLMİŞTİR. FİGEN HANIM BU GÖREVE SİYASİ KANAL İLE (MUĞLA HEKİMLER ODASI BASKISI İLE  )TEPEDEN İNME OLARAK VE SIRALAMADA BEKLEYEN DOKTORLARIN ÖNÜNE GEÇİRİLEREK GETİRİLMİŞTİR.

FAHRETTİN ERTEKİN HAVAŞ’A BASKI YAPIP MEVCUT DOKTORUN ALINMASI KENDİ EŞİNİN ÇALIŞTIRILMASI İÇİN DEFALARCA GİTTİĞİNİ,  SONUNDA BASKILARA DAYANAMAYAN HAVAŞ DOKTORUNUN GÖREVDEN AYRILMAK  ZORUNDA  BIRAKILDIĞI KONUŞULMAKTADIR.ÖYLEKİ KOMUTANIN SİLAHI MASAYA KOYUP “BU TAYİN MUTLAKA OLACAK” DEYİP YETKİLİ AMİRİ TEHDİT ETTİĞİ HAVAŞ ÇALIŞANLARI  TARAFINDAN BİLİNMEKTEDİR DOLAYISIYLE YAPILAN HAKSIZLIĞIN DİĞER MESLEKTAŞLARI TARAFINDAN HOŞ KARŞILANMADIĞI MESLEK AHLAKI İLE BAĞDAŞMADIĞI  BELİRTİLMİŞ VE EŞİNE TAVIR ALINMIŞTIR.

FİGEN HANIM MESAİ HARİCİ KURUM HEKİMLİĞİ YAPMASI GEREKİRKEN  DEVLET MESAİSİ İÇİNDE DE KURUM HEKİMLİĞİ SAATİNİ HAVAŞ 'DA  DOLDURMAKTADIR.

BNB.FAHRETTİN ERTEKİN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ İLE OLDUKÇA SAMİMİDİR.

ADD DERNEĞİNİ ÇIKAR AMAÇLARI İÇİN KULANMAKTA OLAN FAHRETTİN ERTEKİN,DERNEKTE  KULLANILAN MASA, SANDELYELERE KADAR  MEYDANDAN YOLLAMIŞTIR.PERSONELE BASKI YAPIP, DERNEĞE YARDIM ETMELERİ SAĞLANARAK BURASINI TAM BİR ARPALIK HALİNE GETİRMİŞTİR.

KOCAELİ BÖLGE TİYATROSU 'NUN SERGİLEDİĞİ OYUN İÇİN , ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ' NİN SATTIĞI 200 BİLETİN PARASI, DALAMAN HV.MEY. K.LIĞI  PERSONEL SOSYAL KASASINDAN KARŞILANARAK İSTEKLİ PERSONELE ÜCRETSİZ DAĞITILMIŞ VE  TEŞVİK EDİLMİŞTİR.

FAHRETTİN ERTEKİN HELİKOPTER TEKNİSYENİ İKEN DÖNEMİN ÜS KOMUTANI SEYFETTİN SEYMEN TARAFINDAN  BRANŞI DEĞİŞTİRİLDİ,ŞU ANDA F5-F4 PİLOTUDUR.İLERİDE DE THY. 'NA PİLOT OLARAK GEÇECEĞİNİ SÖYLEMEKTEDİR.

 İŞTE FAHRETTİN ERTEKİN’İN USULSÜZLÜKLERİNDEN BİR DEMET;

*ASKEREYE HER GÜN GELEN  250 EKMEK, 500 ADET OLARAK GÖSTERİLİYOR   FATURA DEVLETE  KESİLİYOR .

*EVİNİN VE ŞAHSININ ÖZEL HARCAMALARINI BİRLİK PERSONELİNDEN HER AY BELLİ BİR AİDATLA KESİLEREK TOPLANAN SOSYAL KASADAN KARŞILAMAKTADIR. *İKMALDE GÖREVLİ BÇVŞ. ZEKAİ ÖNER 'İN SUÇ ÜSTÜ YAPILAN AKARYAKIT HIRSIZLIĞINI MAHKEMEYİ ARAYARAK “ BÖYLE BİR ŞEYDEN EMİN DEĞİLİZ BEN ŞAHSI ÖNCEDEN TANIYORUM BÖYLE BİR ŞEY YOKTUR” DİYEREK OLAYI KAPATMIŞTIR.

*BİRLİK SINIRLARI İÇİNDE BULUNAN 8-10 MİLYAR TUTARINDAKİ YAŞ OTLARI, MİLLİ EMLAK MÜDÜRÜ KANALI İLE SATTIRIP PARASININ HAZİNEYE İRAD KAYDEDİLMESİ GEREKİRKEN BİRLİK KOMUTANININ ARKADAŞI OLAN ŞÖFORLER CEMİYETİ BAŞKANINA VERİP BİRLİK İÇİNDE SATTIRMIŞTIR, KENDİNE RAKI, BALIK, VİSKİ ALDIRMIŞTIR.

 *PERSONEL ÜZERİNDE PSİKOLOJİK BASKI UYGULAYIP SİNİR SİSTEMLERİNİ BOZMAKTADIR. BNB.EROL AKGİRAY'IN BU NEDENLE KENDİ TAYİNİNİ ÇIKARTTIRARAK DALAMAN’DAN AYRILMIŞTIR.

 *BİRLİĞİ DIŞARIYA KARŞI DİSİPLİNLİ OLARAK GÖSTERMEK İÇİN DİSİPLİN BOZUCU OLAYLARI ÜST MAKAMLARA YA HİÇ BİLDİRMEDİĞİ VEYA GEÇ BİLDİRDİĞİ.

 *MEYDANA GELEN BENZİN YOLSUZLUĞUNU ÖRTBAST ETMEYE ÇALIŞTIĞI BNB.EROL AKGİRAY'IN BASTIRMASI SONUCU KONUNUN YARGIYA İNTİKAL ETTİĞİ.

 *AV YASAĞI OLMASINA RAĞMEN MESAİDEN SONRA BİRLİK İÇİNDE İSMAİL YÜZBAŞININ MAKAM ARABASI İLE AV PARTİSİ YAPILIP ÖRDEK AVLANDIĞI, AV PARTİSİNE FAHRETTİN BNB., İSMAİL YZB., METİN ÜTĞM, BÜLENT ASTSB., KENAN ASTSB., DENİZ ASTSB.'IN KATILDIKLARI.

 *DEVLETİN JİPİNİ 3-4 MİLYAR MASRAFLA SON MODEL JİPE BENZETİLMİŞTİR VE SAFARİLERDE  KULLANILMIŞTIR.

 *BİRLİK İÇİNDE UÇAK HANGARI YAPAN İNŞAATIN SAHİBİ İLE İÇKİ SOFRALARI KURDURUP ŞİRKETİN GECE YARILARINA KADAR ÇALIŞABİLMESİ İÇİN İZİN VERDİĞİ, KENDİSİ İÇİN EL TELSİZİ ALDIRDIĞI.

 *LEVAZIMA TORPİLLE SİVİL AŞÇI ALDIĞI.

 *DALAMAN HASTANESİNDE ÇOCUK DOKTORU BULUNMADIĞI ZAMAN KENDİ ÇOCUĞUNU KÖYCEĞİZ HASTANESİ ÇOCUK POLİKLİNİĞİNE SEVK ETTİRİP KENDİSİDE REFAKATÇI HARCIRAHINI ALDIĞI, SEVMEDİĞİ PERSONELE, '' KÖYCEĞİZ YAKIN HARCIRAH VERMEM DEDİĞİ''  REFAKAT VERMEYİP YILLIK İZİN VERDİĞİ, PERSONEL EŞ VE ÇOCUKLARININ İLÇE DIŞINA SEVK EDİLDİĞİNDE REFAKATLİ SEVK VERİLMEDİĞİ DOKTOR ÜSTEĞMENE SORDUKLARINDA " KOMUTANIN EMRİ REFAKAT YAZAMIYORUM GİDİN KONUŞUN KABUL EDERSE YAZARIM" DEDİĞİ.

 *BNB. FAHRETTİN ERTEKİN'İN DALAMAN SAĞLIK OCAĞINDA DOKTOR OLAN EŞİNİN ODASININ DÖŞEMESİNİN ASKERİ MALZEMELERLE İSTİHKAM TARAFINDAN YAPILDIĞI.

 *ASKERLERİN ÜZERİNDEKİ BASKI SONUCU İNTİHAR OLAYININ ARTTIĞI, 20.03.2001 TARİHİNDE YUSUF DEMİRAY İSİMLİ ASKERİN 20 VERMİDON İÇİP İNTİHARA TEŞEBBÜS ETTİĞİ, BU OLAYIN YUKARIYA BİLDİRİLMEDİĞİ, ER HASTANEDE TEDAVİ EDİLİRKEN DOKTORLARIN YANINDA İSMAİL YÜZBAŞININ KOMUTAN TARAFINDAN AZARLANDIĞI VE HIRSINDAN AĞLADIĞI, 01 NİSAN 2001 GÜNÜ ER MUTFAĞINDA BİR ASKERİN ELEKTRİKLİ CİHAZI PRİZE TAKARKEN SİGORTANIN PATLADIĞI AĞIR YARALANDIĞI, BU OLAYINDA ÜST MAKAMLARA BİLDİRİLMEDİĞİ.

 *29 MART 2001 TARİHİNDE 2 SİGORTACI BAYANIN ERLERİ SİGORTA ETMEK İÇİN BİRLİĞE GELİP BNB.ERTEKİN İLE GÖRÜŞTÜKLERİ, ERLERİN TEHDİT İLE SİGORTA YAPTIRMALARI EMREDİLDİĞİ, AKŞAM BU BAYANLARIN MİSAFİRHANENİN VIP İÇİN YAPTIRILAN ODADA MİSAFİR EDİLDİĞİ.

 *KENDİSİNE İKMAL KANALI İLE YARIŞ BİSİKLETİ  VE AV TÜFEĞİ ALDIRMIŞTIR.

 *YENİ YAPILAN İNTİKAL MİSAFİRHANESİNİN TEFRİŞİNİ İZMİR'DEN GELEN ARKADAŞLARINA PAHALI YAPTIRDIĞI, ALINAN KALİTESİZ MALZEMEDEN, YÖREYE UYMAYAN PAHALI MALZEMELER OLDUĞU.

 *EVİNE İKMAL KANALI İLE SPLİT KLİMA,MİKRO JALUZİ PERDE, UYDU ALICISI VE ANTEN ALDIRMIŞTIR.

 * YAPILAN İHALELERDE BÜTÇE HARCAMA KALEMLERİNE UYGUN OLAMAYAN MALZEMELER ALINMAKTADIR.

 *YAPILAN İHALELERDE KENDİ ESNAFINI KAYIRDIĞI İHALENİN İKİYE ÜÇE BÖLÜNMESİNİ ENGELLEDİĞİ.

 *ESNAF ARKADAŞLARINDAN FUZULİ MAL ALIP BİRLİK DEPOLARINDA STOK YAPTIRIP MİATLI MALZEMENİN MİADI GEÇİNCE ÇÖPE ATTIRDIĞI.

 *DEVLETİN TASARRUF POLİTİKASI OLMASINA KARŞILIK BUNA AYKIRI OLARAK SOSYAL HİZMETLERE HER İKİ SAYMANA HARCAMA YAPTIRIP DEVLETİ ZARARA UĞRATTIĞI

 *A. PERSONELİN İSTEĞİ OLMADAN ÜÇ TAKSİTTE TOPLAM 20 MİLYON TL'NI KANTİN SERMAYESİ OLARAK MAAŞLARINDAN KESTİRDİĞİ,

B. ESNAFA ÖDEMELERİ HARCAMALARDAN 4-5 AY SONRA YAPTIRDIĞI,                                                                                  C. SERMAYE KESİNTİSİ % 20'Yİ GEÇMEYECEĞİ HALDE 15.01.2001 TARİHİNDE SERMAYE OLARAK 15 MİLYON TL'Yİ MAAŞTAN KESİNTİ YAPTIRDIĞI İDDİASI,

 *A.PERSONELİN MAAŞINDAN HER AY '' SOSYAL KASA'' ADI ALTINDA 2 ER MİLYON TL KESTİRDİĞİ,                                               

*12 EKİM 2000 TARİHİNDE BÜLENT ASTSUBAY'IN KENDİ ARABASI İLE DALAMAN SEVİLEN OTEL KARŞISINDA ALKOLLÜ OLARAK KAZA YAPTIĞI, ARABANIN HURDA OLDUĞU, OLAYIN ÜST MAKAMA BİLDİRİLMEDİĞİ, ARACIN KASKOSU OLMADIĞI HALDE KAZADAN SONRA KASKO YAPILDIĞI, OLAYIN  ORTACA-DALYAN ARASINDA OLMUŞ GİBİ JANDARMADAN KAZA RAPORU ALINDIĞI.

 *BİRLİKTE YATAKLAR DEĞİŞTİKTEN SONRA 10 TON CİVARINDA YATAKLARIN ORTAYA ATILMASI SONUCU KULLANILMAZ HALE GELDİĞİ DEVLETİN ZARARA UĞRADIĞI.

 *YENİ YAPILAN BETON ELEKTRİK DİREKLERİNİN ASKERİ KAMYONLAR TARAFINDAN YIKILDIĞI, SORUMLULAR HAKKINDA İŞLEM YAPILMADIĞI.

 *LEVAZIMA TORPİLLE ALININ AŞÇININ RENO 5 TİPİNDEKİ SAHTE PLAKA VE RUHSATLI ARABASINI POLİS DURDURDUĞU HALDE BNB.ERTEKİN KORUMASINDA OLDUĞUNDAN AŞÇIYA BİR ŞEY OLMADIĞI.

 *KANTİNDE YOLSUZLUK YAPILDIĞI KAR MARJLARINA UYULMADIĞI, KENDİ EĞLENCELERİNE ÇOK PARA HARCADIĞI, BUNU KARŞILAMAK İÇİN KANTİNDEN AKTARMA YAPTIĞI, KANTİNLERE PARA VERMEDİĞİ, HARCAMA İÇİN PERSONEL MAAŞINDAN KESİNTİ YAPTIRDIĞI.

 *LOJMANA LEVAZIM TARAFINDAN VERİLEN YAKIT YETMEYİNCE 14.12.2000 TARİHİNDE BİRLİĞE GELEN YAKITTAN 7-8 TON YAKITIN LOJMANA GETİRİLDİĞİ (ÖMER ASTSUBAY VE POMPACI ADEM) BU DA YETMEYİNCE PERSONEL MAAŞLARINDAN 40.000.000. TL. MAZOT İÇİN KESİNTİ YAPILDIĞI, LOJMAN İÇİN GELEN MAZOTUN LEVAZIMDAKİ (VUKUAT) ASTSUBAY DAĞITTIĞI İÇİN VERİLMEDİĞİ.

 *DIŞARIYA GÖNDERDİĞİ ÇİÇEKLERİN PARASINI SAYMANLARA ÖDETMEKTEDİR.

 *PERSONELİN OCAK 2001 MAAŞINDAN SOSYAL KASAYA 3.700.000. T.L. KESİLMİŞ, SOSYAL KASADAN BNB. ERTEKİN'İN RAKI VE BALIK PARASI VE DENİZ ASTSUBAYI İLE BNB.ERTEKİN'İN CEP TELEFONU FATURALARI ÖDENMİŞTİR.

 *EMİR İLE ZORLA KESİLEN PARALARLA MARK KASASI KURULMUŞ, 15 KASIM 2000 TARİHİNDEN BERİ 3000 MARKI KENDİSİNE ALMIŞTIR.

*DALAMAN SASALI KOYUNDAKİ ARAZİLERİ KENDİ RÜTEBE VE MAKAMINI KULLANIP PARSELLEMİŞTİR.

KOMUTANLARIMIZ HORTUMCULARLA MÜCADELE KONUSUNUDA İSTEDİĞİ KADAR EMİR YAYINLASIN. HEKES BİLDİĞİNİ OKUMAYA DEVAM EDİYOR...


1 1