ŽALEC          :          KRIM ETA MALIZIA

PLK OLIMPIJA         :          LOKA KAVA JELOVICA

2. tekma

19.05.2004

22./23.05.2004

5. mesto  osvoji poraženec polfinalne tekme tekme št.: III.

V četrtfinalu, polfinalu in finalu se igrajo dve tekmi, po sistemu Pokalnega tekmovanja.

Logvin 7 (1),

Grudnik 1, Bobinac, Agafonova 1, Breznik 3, Strmšek 2, Zumberi, Randl 2, Savič, Krajnc 3, Pavlič.

Ostali strelci

Cerar 6, Derepasko 2, Vergeljuk 4, Bagari 1, Gorski, Doler, Vinčič 1, Dinu 1, Oder 6, Gros 2, Kurent 5, Čečkova 3.

Posebnosti tekme:

V prvi finalni tekmi končnice državnega rokometnega prvenstva so Žalčanke po pričakovanju visoko izgubile. Gostiteljice so se Krimovkam upirale le v prvem delu srečanja, v drugem pa jim je zmanjkalo moči. Po izenačenem začetku 2:2 so Krimovke nato s hitro igro dosegle delni izid 4:0 in v deveti minuti vodile s 6:2. V nadaljevanju so Žalčanke zaigrale precej boljše in v 13. minuti so gostje vodile z 8:6, Krimovke pa so kmalu zatem spet povedle kar na 17:8, kar je bila največja razlika v prvem delu srečanja. Po minuti odmora so domače znova zaigrale bolje, uspel jim je delni izid 5:0 in Krimovke so na odmor odšle s petimi točkami prednosti (19:14). Popolnoma drugačna slika na igrišču pa je sledila v drugem delu. Žalčankam je pošla sapa, gostje pa so zadevale z vseh položajev in v 44. minuti vodile že z 31:15. Prvi gol iz igre je Žalčankam uspel šele v 45. minuti, do konca pa so dosegle le še tri zadetke. Kljub porazu je uvrstitev v finale za Žalski rokomet velik uspeh. Povratna tekma bo na sporedu v soboto.

Čigoja 12 (7)

Rajšič 1, Jovičič, Oman, Čurko 4, Valič, Fic 2, Kalan Ž., Jamnik 1 (1), Fireder, Horvat 3, Ažbe, Kalan B. 1, Bošnjak 6 (3)

Ramšak, Žigon, Luznar, Petojevič 2, Djurkovič 3, Hočevar, Jakovčič 1, Wertl, Markovič, Oven, Zec, Kobal, Puš 4

Bošnjak 6 (6)

Ramšak, Žigon 1, Petojevič 1, Djurkovič 5 (1), Hočevar, Jakovčič, Wertl, Markovič 3, Oven, Zec, Kobal 1, Puš 6, Uršič

Rajšič, Jovičič, Đutovič, Oman, Čurko 4, Valič, Fic 5, Kalan Ž. 1, Jamnik 2, Ažbe, Kalan B. 2, Frol 1, Horvat 4

1/2 finale IV. - 1. tekma

18.04.2004   ŽRD LOKA KAVA JELOVICA  :  RK ŽALEC  26:27 (12:15)

Bošnjak 10 (4),

Randl 6,

Rajšič, Djurovič 1, Čurko 2, Valič, Fic 2, Ž. Kalan, Jamnik 1, Fireder, Horvat 7, Jezeršek, Ažbe, B. Kalan 3, Froj.

Grudnik, Bobinac, Agafonova 1, Breznik 2, Stevandič 4, Strmšek 4, Zumberi, Savič 5 (3), Pavlič, Kranjc 5.

4

7 metrovke

3

Sodniki:

Rižner, Veber

100

Rokometašice Žalca so si v tekmi polni preobratov lažje kot to kaže kočnni izid priigrale minimalno prednost pred povratno tekmo za vstop v veliki finale DP proti Krimovkam. Do izida 6:6 sta bili moštvi poravnani, pa tudi pri zaostanku 7:8 so imele Škofjeločanke, ki so vodile le s 3:2, lepo izhodišče za nadaljevanje. Nato pa so žalčanke najprej ušle na tri gole prednosti in v prvem delu pri izidu 15:9 celo na šest. V končnici prvega dela pa so gostiteljice zaostanek le zmanjšale. V drugem delu so Škofjeločanke uspele celo izenačiti na ¸19:19 in 20:20, v končnicah pa so bile spretnejše in srečnejše rokometašice s Štajerske, pa čeprav so imele gostiteljice na koncu spet žogo za izenačenje.