Return to home page
Go to top of page
THREE VILLAGE SWIM CLUB
Meet Results
Suffolk County Championships
SUNY Stony Brook Pool
April 8-9, 2000


Sunday Finals
Event 29  Female 13-14  200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1391       LESSING, Heide         14  WISC           2:12.90       16  
  2     1158       TRYON, AMANDA          14  TS-HH          2:14.95       13  
  3     1215       SHAPIRO, AMANDA        13  TVSC           2:18.84       12  
  4     1077       JENNINGS, HEATHER      13  TS-SA          2:19.48       11  
  5     1403       DALY, Brit             14  WISC           2:21.56       10  
  6     1170       HERDMAN, SELINA        14  TS-HH          2:22.78        9  
* B-Finals
  7     1167       VESELOVSKY, LISA       14  TS-HH          2:19.94        7  
  8     1069       DUGAN, KATHLEEN        14  TS-SA          2:20.07        5  
  9     1241       NARUS, CHRISTA         13  TVSC           2:20.43        4  
 10     1161       WILDE, JOY             13  TS-HH          2:24.48        3  
 11     1199       PUCA, SAVANNAH         13  TS-HH          2:25.69        2  
 12     1012       NASSER, HELEN          14  HAA            2:26.02        1  
 
Event 30  Male 13-14  200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1279       SMIT, MICHAEL          14  TVSC           2:05.61       16  
  2     1038       BROCKI, MICHAEL        14  IA             2:08.31       13  
  3     1156       GLAZER, JEFFERY        14  TS-HH          2:08.75       12  
  4     1340       DONLEVY, KEVIN         14  TS-NS          2:12.93       11  
  5     1243       BRENNAN, TRAVIS        13  TVSC           2:15.20       10  
  6     1100       SHELBY, CHAD           14  TS-SA          2:15.26        9  
* B-Finals
  7     1184       KENNEDY, BRENDEN       14  TS-HH          2:15.12        7  
  8     1151       DAMATO, AARON          13  TS-HH          2:15.23        5  
  9     1223       FORTIN, WILLIAM        13  TVSC           2:15.28        4  
 10     1205       RAMOS, MANNY           14  TS-HH          2:15.86        3  
 11     1200       PIESNIKOWSKI, ERIC     14  TS-HH          2:20.09        2  
 12     1320       GUSTAFSON, DANIEL      14  TS-NS          2:21.61        1  
 
Event 31  Female 15-18  200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1337       MANOOGIAN, SHIRLEE     15  TS-NS          2:07.78       16  
  2     1389       DALY, Shannon          16  WISC           2:10.76       13  
  3     1334       DIXON, SHAUNA          15  TS-NS          2:13.81       12  
  4     1263       DEWITT, AMY            17  TVSC           2:14.11       11  
  5     1198       KRAUSE, KAITLIN        15  TS-HH          2:15.40       10  
  6     1147       KNAPP, KRISTIN         17  TS-HH          2:20.05        9  
* B-Finals
  7     1186       MCGRATH, COLLEEN       18  TS-HH          2:16.97        7  
  8     1027       FLECKENSTEIN, KAREN    15  HAA            2:17.75        5  
  9     1095       BERGH, LISA            15  TS-SA          2:21.14        4  
 10     1231       HOESTEN, JESSICA       17  TVSC           2:21.16        3  
 11     1159       FINNEGAN, KATIE        16  TS-HH          2:22.47        2  
 12     1220       FUCHS, VALERIE         15  TVSC           2:26.78        1  
 
Event 32  Male 15-18  200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1323       KAHN, DAVID            16  TS-NS          1:54.41       16  
  2     1206       BRANDENBERGER, CHRIS   16  TVSC           2:00.71       13  
  3     1214       LAIDLAW, DAN           17  TVSC           2:02.14       12  
  4     1149       LIBRETTO, THOMAS       17  TS-HH          2:02.20       11  
  5     1235       SANZO, RICHARD         18  TVSC           2:02.81       10  
  6     1216       SHAPIRO, STEVEN        17  TVSC           2:10.23        9  
* B-Finals
  7     1189       MASCHI, JASON          16  TS-HH          2:03.04        7  
  8     1373       FERRARA, JASON         18  TS-NS          2:03.68        5  
  9     1145       FERRANTI, RAYMOND      17  TS-HH          2:04.27        4  
 10     1148       LEE, MICHAEL           17  TS-HH          2:05.04        3  
 11     1208       CIPOLLINO, MICHAEL     18  TVSC           2:06.29        2  
 12     1234       DEROSA, MATTHEW        16  TVSC           2:08.28        1  
 
Event 33  Female 10 & Under  50  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1005       DOWD, CAITLIN           9  HAA              37.26       16  
  2     1029       SKYPALA, REBECCA       10  HAA              37.69       13  
  3     1261       CLIFTON, CHRISTY       10  TVSC             38.20       12  
  4     1288       SPROW, ALANA           10  TVSC             38.88       11  
  5     1082       VECCIA, SAMANTHA       10  TS-SA            39.57       10  
  6     1179       KOCHMAN, JULIE         10  TS-HH            40.28        9  
* B-Finals
  7     1001       BOLTJA, ALYSON         10  HAA              40.76        6  
  7     1381       SCHNECK, Courtney      10  WISC             40.76        6  
  9     1370       JURUKOVSKA, JANA       10  TS-NS            41.16        4  
 10     1091       FETKY, MICHELLE        10  TS-SA            41.23        3  
 11     1089       MORTAZAVI, SHIRIN       9  TS-SA            41.36        2  
 12     1400       MAYO, Laura            10  WISC             41.86        1  
 
Event 34  Male 10 & Under  50  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1312       GAFFEY, ERIC           10  CSC              38.03       16  
  2     1047       DI NOVIS, BRYAN        10  IA               39.41       13  
  3     1306       VIGNOLA, ROCCO         10  CSC              39.80       12  
  4     1399       GOODWIN, Chris         10  WISC             40.42       11  
  5     1182       MODROV, DREW           10  TS-HH            41.13       10  
  6     1059       O'CONNOR, BILLY        10  IA               41.66        9  
* B-Finals
  7     1361       LYONS, COLIN           10  TS-NS            40.76        7  
  8     1086       MONGAN, KEVIN          10  TS-SA            41.69        5  
  9     1174       MARTOCCIA, PHILIP      10  TS-HH            41.70        4  
 10     1110       ROSTRUP, IAN           10  TS-LI            41.79        3  
 11     1180       DWYER, KEVIN           10  TS-HH            42.08        2  
 12     1015       TERBUSH, RYAN          10  HAA              43.74        1  
 
Event 35  Female 11-12  100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1278       SMIT, JULIA            12  TVSC           1:11.49       16  
  2     1183       MODROV, PRISCILLA      12  TS-HH          1:13.95       13  
  3     1040       KELLY, KATIE           12  IA             1:15.56       12  
  4     1154       EVANS, KATHLEEN        12  TS-HH          1:16.01       11  
  5     1290       MONACO, KELLIE         12  CSC            1:19.52       10  
  6     1345       DONLEVY, MEGAN         11  TS-NS          1:20.75        9  
* B-Finals
  7     1177       GORDON, MEGAN          12  TS-HH          1:20.17        7  
  8     1386       DOLINAR, Ann           12  WISC           1:20.99        5  
  9     1246       KELLY, TAYLOR          12  TVSC           1:21.31        4  
 10     1101       MACKENZIE, KATHRYN     11  TS-SA          1:21.97        3  
 11     1303       SMITH, DEVIN           11  CSC            1:22.26        2  
 12     1041       DI NOVIS, JENNA        12  IA             1:24.00        1  
 
Event 36  Male 11-12  100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1155       GORSKI, JOHN           12  TS-HH          1:10.74       16  
  2     1344       DONLEVY, GERARD        11  TS-NS          1:14.49       13  
  3     1195       PARK, MICHAEL          11  TS-HH          1:15.90       12  
  4     1160       FINNEGAN, SHANE        12  TS-HH          1:18.09       11  
  5     1168       VESELOVSKY, JOSEPH     12  TS-HH          1:19.33       10  
  6     1338       RUANE, SEAN            11  TS-NS          1:22.89        9  
* B-Finals
  7     1339       MANOOGIAN, TIMOTHY     12  TS-NS          1:22.45        7  
  8     1245       DROESCH, MICHAEL       12  TVSC           1:22.54        5  
  9     1192       YEAGER, KYLE           11  TS-HH          1:23.41        4  
 10     1289       KING, TERENCE          12  CSC            1:27.98        3  
 11     1053       REILLY, MIKE           11  IA             1:32.80        2  
  -     1330       STEINHAUER, HOLDEN     11  TS-NS              DQ         -  
 
Event 37  Female 13-14  100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1215       SHAPIRO, AMANDA        13  TVSC           1:11.88       16  
  2     1119       DINKEL, JESSICA        14  TS-LI          1:13.12       13  
  3     1226       FUCHS, LAUREN          13  TVSC           1:13.63       12  
  4     1012       NASSER, HELEN          14  HAA            1:13.76       11  
  5     1161       WILDE, JOY             13  TS-HH          1:14.19       10  
  6     1158       TRYON, AMANDA          14  TS-HH          1:14.63        9  
* B-Finals
  7     1403       DALY, Brit             14  WISC           1:16.07        7  
  8     1199       PUCA, SAVANNAH         13  TS-HH          1:16.28        5  
  9     1164       LAM, SARAH             14  TS-HH          1:17.34        4  
 10     1211       KEVINS, CAITLIN        13  TVSC           1:17.47        3  
 11     1069       DUGAN, KATHLEEN        14  TS-SA          1:17.54        2  
 12     1239       JIANG, JESSICA         14  TVSC           1:18.34        1  
 
Event 38  Male 13-14  100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1240       ARMSTRONG, SHAUN       13  TVSC           1:02.53       16  
  2     1279       SMIT, MICHAEL          14  TVSC           1:06.19       13  
  3     1250       SMITH, ALEXANDER       13  TVSC           1:09.77       12  
  4     1205       RAMOS, MANNY           14  TS-HH          1:10.54       11  
  5     1151       DAMATO, AARON          13  TS-HH          1:11.10       10  
  6     1100       SHELBY, CHAD           14  TS-SA          1:11.72        9  
* B-Finals
  7     1201       HICKS, PATRICK         13  TS-HH          1:12.56        7  
  8     1181       MODROV, BRANDON        14  TS-HH          1:13.13        5  
  9     1024       FLECKENSTEIN, JOHNNY   13  HAA            1:13.24        4  
 10     1320       GUSTAFSON, DANIEL      14  TS-NS          1:13.61        3  
 11     1273       QUINONES, MARK         14  TVSC           1:13.89        2  
 12     1200       PIESNIKOWSKI, ERIC     14  TS-HH          1:14.96        1  
 
Event 39  Female 15-18  100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1389       DALY, Shannon          16  WISC           1:07.00       16  
  2     1198       KRAUSE, KAITLIN        15  TS-HH          1:09.09       13  
  3     1095       BERGH, LISA            15  TS-SA          1:11.38       12  
  4     1263       DEWITT, AMY            17  TVSC           1:12.38       11  
  5     1390       GREMPEL, Mal           16  WISC           1:12.83       10  
  6     1070       HERBST, DAWN-LYNNE     15  TS-SA          1:15.68        9  
* B-Finals
  7     1056       HAHNE, JILL            15  IA             1:12.34        7  
  8     1147       KNAPP, KRISTIN         17  TS-HH          1:15.30        5  
  9     1331       DAVIS, ALLISON         16  TS-NS          1:15.47        4  
 10     1236       GIUNTA, JEANINE        16  TVSC           1:15.77        3  
 11     1166       D'AMICO, NICOLE        16  TS-HH          1:16.89        2  
 12     1252       DESANCTIS, ASHLEE      18  TVSC           1:17.72        1  
 
Event 40  Male 15-18  100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1323       KAHN, DAVID            16  TS-NS            58.06       16  
  2     1189       MASCHI, JASON          16  TS-HH          1:00.68       13  
  3     1148       LEE, MICHAEL           17  TS-HH          1:04.05       12  
  4     1213       KOZLOWSKI, KC          16  TVSC           1:04.23       11  
  5     1214       LAIDLAW, DAN           17  TVSC           1:04.47       10  
  6     1206       BRANDENBERGER, CHRIS   16  TVSC           1:05.28        9  
* B-Finals
  7     1216       SHAPIRO, STEVEN        17  TVSC           1:04.80        7  
  8     1037       BOLLERMAN, ANDREW F.   17  IA             1:04.87        5  
  9     1146       HERMAN, LOREN          17  TS-HH          1:05.08        4  
 10     1117       BIVONA, BRIAN          17  TS-LI          1:05.15        3  
 11     1207       CHU, JEFFREY           16  TVSC           1:07.26        2  
 12     1068       PRICE, JEFFREY         16  TS-SA          1:08.30        1  
 
Event 41  Female 10 & Under  50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1178       DEGRAZIA, KRISTEN      10  TS-HH            27.88       16  
  2     1257       MOLANO, JAYNE          10  TVSC             28.08       13  
  3     1288       SPROW, ALANA           10  TVSC             29.22       12  
  4     1261       CLIFTON, CHRISTY       10  TVSC             29.26       11  
  5     1005       DOWD, CAITLIN           9  HAA              29.28       10  
  6     1393       LEGUYADER, Clare       10  WISC             29.78        9  
* B-Finals
  7     1179       KOCHMAN, JULIE         10  TS-HH            29.74        7  
  8     1029       SKYPALA, REBECCA       10  HAA              31.00        5  
  9     1271       PAPISH, MOLLY           9  TVSC             31.65        4  
 10     1171       EINSIDLER, ALLIE       10  TS-HH            31.80        3  
 11     1370       JURUKOVSKA, JANA       10  TS-NS            32.41        2  
 12     1249       COSTANTINO, SARA       10  TVSC             32.50        1  
 
Event 42  Male 10 & Under  50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1009       MCCORT, MATT           10  HAA              28.90       16  
  2     1312       GAFFEY, ERIC           10  CSC              29.80       13  
  3     1182       MODROV, DREW           10  TS-HH            30.22       12  
  4     1047       DI NOVIS, BRYAN        10  IA               30.46       11  
  5     1259       DASILVA, JONATHAN       9  TVSC             30.64       10  
  6     1238       GIUNTA, JOHN           10  TVSC             30.72        9  
* B-Finals
  7     1399       GOODWIN, Chris         10  WISC             30.58        7  
  8     1306       VIGNOLA, ROCCO         10  CSC              30.83        5  
  9     1174       MARTOCCIA, PHILIP      10  TS-HH            31.80        4  
 10     1059       O'CONNOR, BILLY        10  IA               31.94        3  
 11     1086       MONGAN, KEVIN          10  TS-SA            32.13        2  
 12     1014       SARRO, MITCH           10  HAA              32.60        1  
 
Event 43  Female 11-12  100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1278       SMIT, JULIA            12  TVSC             55.53       16  
  2     1183       MODROV, PRISCILLA      12  TS-HH            57.19       13  
  3     1244       DASILVA, NICOLE        12  TVSC             57.22       12  
  4     1260       NAPOLI, CAITLIN        11  TVSC             58.74       11  
  5     1154       EVANS, KATHLEEN        12  TS-HH            58.84       10  
  6     1040       KELLY, KATIE           12  IA             1:00.66        9  
* B-Finals
  7     1078       D'ESPOSITO, ANGELICA   12  TS-SA            59.47        7  
  8     1221       MUTSCHLER, ERICA       12  TVSC           1:01.01        5  
  9     1176       FRIEDLANDER, LAUREN    12  TS-HH          1:01.11        4  
 10     1274       KANE, KANDRA           11  TVSC           1:01.32        3  
 11     1023       FLECKENSTEIN, EMILY    11  HAA            1:01.65        2  
 12     1345       DONLEVY, MEGAN         11  TS-NS          1:01.81        1  
 
Event 44  Male 11-12  100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1016       TUSUP, SHANE           11  HAA              55.19       16  
  2     1155       GORSKI, JOHN           12  TS-HH            57.72       13  
  3     1195       PARK, MICHAEL          11  TS-HH            59.23       12  
  4     1168       VESELOVSKY, JOSEPH     12  TS-HH            59.56       11  
  5     1344       DONLEVY, GERARD        11  TS-NS          1:00.30       10  
  6     1254       PALL, BARRETT          12  TVSC           1:00.78        9  
* B-Finals
  7     1153       DAMATO, BRETT          11  TS-HH          1:01.91        7  
  8     1293       WEIL, THOMAS           12  CSC            1:01.95        5  
  9     1283       WILSON, JAMES          12  TVSC           1:03.15        4  
 10     1160       FINNEGAN, SHANE        12  TS-HH          1:03.73        3  
 11     1192       YEAGER, KYLE           11  TS-HH          1:04.45        2  
 12     1074       MORTAZAVI, DAVID       12  TS-SA          1:05.74        1  
 
Event 45  Female 13-14  100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1391       LESSING, Heide         14  WISC             55.59       16  
  2     1403       DALY, Brit             14  WISC             56.69       13  
  3     1215       SHAPIRO, AMANDA        13  TVSC             56.75       12  
  4     1170       HERDMAN, SELINA        14  TS-HH            57.11       11  
  5     1241       NARUS, CHRISTA         13  TVSC             57.53       10  
  6     1069       DUGAN, KATHLEEN        14  TS-SA            57.81        9  
* B-Finals
  7     1167       VESELOVSKY, LISA       14  TS-HH            57.81        7  
  8     1077       JENNINGS, HEATHER      13  TS-SA            58.03        5  
  9     1079       KINGSEPP, LAUREN       14  TS-SA            58.31        4  
 10     1199       PUCA, SAVANNAH         13  TS-HH            59.25        3  
 11     1157       HEARNS, LIZZY          14  TS-HH            59.31        2  
 12     1161       WILDE, JOY             13  TS-HH            59.97        1  
 
Event 46  Male 13-14  100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1038       BROCKI, MICHAEL        14  IA               50.60       16  
  2     1240       ARMSTRONG, SHAUN       13  TVSC             50.75       13  
  3     1279       SMIT, MICHAEL          14  TVSC             51.89       12  
  4     1066       PIASTUCK, DANNY        13  TS-SA            52.24       11  
  5     1340       DONLEVY, KEVIN         14  TS-NS            53.21       10  
  6     1243       BRENNAN, TRAVIS        13  TVSC             53.42        9  
* B-Finals
  7     1156       GLAZER, JEFFERY        14  TS-HH            53.59        7  
  8     1151       DAMATO, AARON          13  TS-HH            54.79        5  
  9     1184       KENNEDY, BRENDEN       14  TS-HH            55.23        4  
 10     1224       CONSTANT, PETER        14  TVSC             55.87        3  
 11     1223       FORTIN, WILLIAM        13  TVSC             55.94        2  
 12     1205       RAMOS, MANNY           14  TS-HH            56.39        1  
 
Event 47  Female 15-18  100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1337       MANOOGIAN, SHIRLEE     15  TS-NS            53.22       16  
  2     1186       MCGRATH, COLLEEN       18  TS-HH            54.35       13  
  3     1334       DIXON, SHAUNA          15  TS-NS            55.06       12  
  4     1389       DALY, Shannon          16  WISC             55.36       11  
  5     1227       FRESOLONE, VICTORIA    15  TVSC             55.69       10  
  6     1198       KRAUSE, KAITLIN        15  TS-HH            55.71        9  
* B-Finals
  7     1263       DEWITT, AMY            17  TVSC             55.91        7  
  8     1325       SMITH, ALEXANDRIA      17  TS-NS            56.61        5  
  9     1095       BERGH, LISA            15  TS-SA            56.73        4  
 10     1027       FLECKENSTEIN, KAREN    15  HAA              57.08        3  
 11     1165       PAWELKO, URSULA        15  TS-HH            57.53        2  
 12     1231       HOESTEN, JESSICA       17  TVSC             58.29        1  
 
Event 48  Male 15-18  100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
* A-Finals
  1     1235       SANZO, RICHARD         18  TVSC             48.51       16  
  2     1189       MASCHI, JASON          16  TS-HH            48.61       13  
  3     1206       BRANDENBERGER, CHRIS   16  TVSC             48.68       12  
  4     1216       SHAPIRO, STEVEN        17  TVSC             48.86       11  
  5     1149       LIBRETTO, THOMAS       17  TS-HH            49.56       10  
  6     1145       FERRANTI, RAYMOND      17  TS-HH            49.76        9  
* B-Finals
  7     1208       CIPOLLINO, MICHAEL     18  TVSC             49.17        7  
  8     1214       LAIDLAW, DAN           17  TVSC             49.39        5  
  9     1148       LEE, MICHAEL           17  TS-HH            49.46        4  
 10     1146       HERMAN, LOREN          17  TS-HH            49.89        3  
 11     1357       BEHREND, GLEN          18  TS-NS            51.44        2  
 12     1373       FERRARA, JASON         18  TS-NS            56.55        1  
 
Event 49  Female 10 & Under  200  R-Free 
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3079       TVSC A                     TVSC           1:58.53       32  
  2     3037       TEAM SUFFOLK SACHEM        TS-SA          1:59.64       26  
  3     3063       TS-HH A                    TS-HH          2:01.01       24  
  4     3008       HAA A                      HAA            2:08.59       22  
  5     3109       TS-NS A                    TS-NS          2:16.64       20  
  6     3089       CONNETQUOT                 CSC            2:17.19       18  
  7     3022       ISLIP AQUATICS A           IA             2:22.79       14  
  8     3049       TS-EE A                    TS-EE          2:23.78       10  
  9     3125       WEST ISLIP SWIM CLUB A     WISC            
 
Event 50  Male 10 & Under  200  R-Free 
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3064       TS-HH A                    TS-HH          2:03.86       32  
  2     3080       TVSC A                     TVSC           2:05.80       26  
  3     3009       HAA A                      HAA            2:10.62       24  
  4     3023       ISLIP AQUATICS A           IA             2:11.12       22  
  5     3095       CONNETQUOT                 CSC            2:13.53       20  
  6     3038       TEAM SUFFOLK SACHEM        TS-SA          2:15.68       18  
  7     3110       TS-NS A                    TS-NS          2:15.93       14  
  -     3126       WEST ISLIP SWIM CLUB A     WISC               DQ         -  
 
Event 51  Female 11-12  200  R-Free 
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3081       TVSC A                     TVSC           1:46.36       32  
  2     3065       TS-HH A                    TS-HH          1:49.61       26  
  3     3024       ISLIP AQUATICS A           IA             1:58.83       24  
  4     3111       TS-NS A                    TS-NS          2:00.73       22  
  5     3039       TEAM SUFFOLK SACHEM        TS-SA          2:01.78       20  
  6     3127       WEST ISLIP SWIM CLUB A     WISC           2:02.17       18  
  7     3010       HAA A                      HAA            2:03.44       14  
  8     3087       CONNETQUOT                 CSC            2:07.54       10  
  9     3050       TS-EE A                    TS-EE          2:19.93        8  
 
Event 52  Male 11-12  200  R-Free 
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3066       TS-HH A                    TS-HH          1:50.28       32  
  2     3082       TVSC A                     TVSC           1:56.13       26  
  3     3112       TS-NS A                    TS-NS          2:02.08       24  
  4     3093       CONNETQUOT                 CSC            2:03.15       22  
  5     3040       TEAM SUFFOLK SACHEM        TS-SA          2:06.86       20  
  6     3118       WEST ISLIP SWIM CLUB A     WISC           2:16.27       18  
  7     3025       ISLIP AQUATICS A           IA             2:17.73       14  
  8     3052       TS-EE A                    TS-EE          2:25.23       10  
 
Event 53  Female 13-14  200  R-Free 
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3067       TS-HH A                    TS-HH          1:45.42       32  
  2     3083       TVSC A                     TVSC           1:47.65       26  
  3     3041       TEAM SUFFOLK SACHEM        TS-SA          1:47.92       24  
  4     3128       WEST ISLIP SWIM CLUB A     WISC           1:49.48       22  
  5     3026       ISLIP AQUATICS A           IA             1:54.61       20  
  6     3113       TS-NS A                    TS-NS          1:57.23       18  
  7     3011       HAA A                      HAA            2:00.25       14  
  8     3088       CONNETQUOT                 CSC            2:02.34       10  
  9     3100       TS-EE                      TS-EE          2:10.64        8  
 
Event 54  Male 13-14  200  R-Free 
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3084       TVSC A                     TVSC           1:35.05       32  
  2     3068       TS-HH A                    TS-HH          1:37.72       26  
  3     3042       TEAM SUFFOLK SACHEM        TS-SA          1:44.17       24  
  4     3012       HAA A                      HAA            1:50.88       22  
  5     3114       TS-NS A                    TS-NS          1:53.42       20  
  6     3094       CONNETQUOT                 CSC            1:58.67       18  
 
Event 55  Female 15-18  200  R-Free 
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3116       TS-NS A                    TS-NS          1:41.88       32  
  2     3069       TS-HH A                    TS-HH          1:41.89       26  
  3     3085       TVSC A                     TVSC           1:43.88       24  
  4     3119       WEST ISLIP SWIM CLUB A     WISC           1:47.16       22  
  5     3027       ISLIP AQUATICS A           IA             1:51.00       20  
  6     3043       TEAM SUFFOLK SACHEM        TS-SA          1:52.25       18  
  7     3013       HAA A                      HAA            1:54.70       14  
  8     3101       TS-EE                      TS-EE          2:03.10       10  
 
Event 56  Male 15-18  200  R-Free 
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3070       TS-HH A                    TS-HH          1:28.09       32  
  2     3117       TS-NS A                    TS-NS          1:28.93       26  
  3     3086       TVSC A                     TVSC           1:29.67       24  
  4     3044       TEAM SUFFOLK SACHEM        TS-SA          1:36.27       22  
  5     3028       ISLIP AQUATICS A           IA             1:44.01       20  
  6     3014       HAA A                      HAA            1:46.50       18  

Go to top of page
1