Avtor

anir02.gif

UPORABNIKU PRIJAZEN VNOS VHODNIH PODATKOV - PREPROCESOR

Vhodne podatke program dejansko prebira iz vhodne datoteke, ki ima kon~nico dat. Podatke je v to datoteko mogo~e zapisovati kar neposredno z uporabo poljubnega urejevalnika besedil, sam program pa omogo~a neposredno podajanje vhodnih podatkov s pomo~jo programa Notepad, ki je sestavni del okolja Windows. Vendar je tak na~in podajanja zaradi zahteve po detajlnem poznavanju vrstnega reda podatkov primeren samo za izku{ene uporabnike ali za manj{e korekcije vhodnih podatkov. Starej{e verzije programa so zato omogo~ale tudi neposredno podajanje vhodnih podatkov v obliki podajanja odgovorov na vpra{anja. Tak na~in podajanja podatkov je sedaj v celoti nadomestil predprocesor, ki ne omogo~a samo tvorbe popolnoma novih vhodnih datotek, ampak tudi kreiranje novih datotek s pomo~jo modifikacije starih datotek s sli~nimi podatki. Neposrednemu podajanju numeri~nih podatkov se sicer tudi s predprocesorjem ni mogo~e izogniti, vendar je podajanje podatkov postalo uporabniku prijaznej{e, saj menuji s pomo~jo vizualne predstavitve vhodnih podatkov omogo~ajo hitrej{i in preglednej{i vnos podatkov.

Pri podajanju bremenskih ploskev uporabnik tako v splo{nem menuju najprej izbere tlorisno obliko obte`be, kar aktivira detajlne{i menu za izbrano obliko bremenske ploskve, kjer so grafi~no prikazani zahtevani podatki o obliki (lokaciji in dimenzijah), obte`bi (vogalne vrednosti) in poziciji (globini) izbrane bremenske ploskve (slika 1).

Slika 1: Menu za podajanje osnovnih bremenskih ploskev

Po zaklju~enem podajanju prve bremenske ploskve so uporabniku na razpoglago {e tri dodatne opcije za generiranje skupine novih obte`b s pomo~jo `e definiranih. Tako je mogo~e rotirati `e obstoje~o ploskev okoli podane to~ke (kar je {e posebej ugodno pri opisovanju polkro`nih trakastih temeljev), `e opisani posamezni temelj je prav tako mogo~e preslikati v mre`o (oz. samo vrstico ali stolpec) temeljev (kar je ugodno pri opisovanju skupine ploskev z enako obliko in obte`bo), prav tako pa je mogo~e skupino `e opisanih temeljev preslikati (brez rotacije) na novo lokacijo (slika 2).

Slika 2: Raz{irjeni menu za podajanje bremenskih ploskev

 

O PROGRAMU              MODULI ZA PRIPRAVO PODATKOV    B4 in WinWord

DOPUSTNA OBREMENITEV TEMELJNIH TAL    

GRAFI^NE PREDSTAVITVE REZULTATOV ANALIZE NAPETOSTI IN POSEDKOV

KONSOLIDACIJA

INTERPOLIRANJE GEOLO[KIH PROFILOV PRI RA^UNANJU POSEDKOV