Fundamentele site voorziet spoedige Wederkomst van Christus

'Prins Charles is de Antichrist'

Door ANDRE HORLINGS

(17 mei 1997) Prins Charles is de Antichrist, het Eind der Tijden is nabij, over 3,5 jaar keert Jezus Christus terug op aarde en voor die tijd, om te beginnen in 1997, zal de wereld worden getroffen door een aantal allesvernietigende oorlogen.

Dat betoogt een groepering van fundamentele christenen in een site op Internet: 'Great Joy in Great Tribulation' , wat kan worden vertaald als 'Grote vreugde tijdens enorm onheil'. De samenstellers interpreteren de Bijbel, de geschiedenis en de 'tekenen des tijds' zodanig dat er volgens hen geen twijfel mogelijk is. Op een van de pagina's, 'Prophecy Fulfillment World News', worden de actuele ontwikkelingen op weg naar het Einde nauwgezet bijgehouden.
Internet is een middel bij uitstek om een Boodschap te verkondigen. Dat hebben actiegroepen, politieke partijen, het bedrijfsleven en religieuze organisaties onmiddellijk ontdekt. In de Verenigde Staten, de bakermat van het Wereld Wijde Web, verdrongen bijvoorbeeld de talloze christelijke sekten zich al gauw om, tot Redding van de Mensheid, online te gaan. Over religie, in alle soorten en maten, met alle mogelijke interpretaties van geestelijke geschriften van allerlei aard, wordt op het Net een overvloed aan informatie aangeboden. Een overheersend kenmerk is dat al die interpretaties van elkaar verschillen en dat vrijwel alle aanbieders volstrekt overtuigd zijn van hun eigen gelijk.
Jim Searcy is een van die 'profeten'. Onder de vermelding van zijn naam verwijst hij naar het bijbelvers 1 Korintiers 1:27: 'Indien er in tongen spreken, laten het er twee, ten hoogste drie zijn, ieder op zijn beurt, en laat er een uitleg geven'. Zijn uitleg is dat met het ondertekenen van het Israelisch-Palestijns vredesakkoord in 1993 de 'zeventig weken' (volgens zijn interpretatie zeven jaar) begonnen die eindigen met een gruwelijk optreden van de Antichrist, gevolgd door de wederkomst van Christus.

Openbaringen

Het laatste bijbelboek, 'De Openbaring van Johannes', bevat een groot aantal mystieke teksten waarin het lijden van Christus, zijn opstanding en zijn wederkomst worden omschreven. Een van de kenmerken is de getallensymboliek als het 'duizendjarig rijk', 'het boek met de zeven zegels' en '666' als het 'getal van het beest'. Vermeldingen als 'het Laatste Oordeel' en 'de nieuwe hemel en de nieuwe aarde' en een combinatie met de in andere bijbelboeken vermelde 'Antichrist' heeft veelvuldig geleid tot gruwelijke voorspellingen over het 'Eind der Tijden'. ,,Met geen enkel bijbelboek is zo gesold als met dit laatste nieuwtestamentische boek'', aldus de inleiding in de vertaling van het Nederlandsch Bijbelgenootschap (1968).
Jim Searcy toont op zijn site geen enkele twijfel over zijn interpretaties. Hij volgde de opdracht in Openbaring 13:18: 'Hier is de wijsheid: wie verstand heeft, berekene het getal van het beest, want het is het getal van een mens, en zijn getal is zeshonderdzesenzestig' en concludeerde dat de Britse kroonprins Charles de Antichrist moest zijn. Hij gebruikte daarvoor het Hebreeuwse alfabet, dat geen cijfers kent, maar voor getallen letters gebruikt: de a voor 1, de h voor 8, de s voor 100 enz. Op deze manier leverde de optelsom van 'Prince Charles of Wales' 666 op; dus de Antichrist. Openbaring 17:10 en 11 gaat over 'zeven koningen: vijf ervan zijn gevallen, een is er nog en de andere is nog niet gekomen, en wanneer hij komt moet hij korte tijd blijven. En het beest, dat was en niet is, is zelf ook de achtste, maar het is uit de zeven en het vaart ten verderve'. Hij gebruikt een lijst met 'rooms-koningen', die begint met Charlemagne, de Frankische koning Karel de Grote die regeerde van 800 tot 814 en via bizarre lijnen uitkomt op Charles, die in dat rijtje de achtste Karel zou zijn. Het bewijs voor die stelling is volgens hem te vinden in Openbaring 13:2: 'En het beest, dat ik zag, was een luipaard gelijk, en zijn poten als van een beer en zijn muil als de muil van een leeuw. En de draak gaf hem zijn kracht en zijn troon en grote macht'. Want het wapen van prins Charles bevat elementen als de luipaard, de (bek van een) leeuw en een rode draak. En wanneer hij zich niet volmaakt onmogelijk heeft gemaakt komt hij ooit op de Britse troon terecht, al is de vorstelijke macht aanzienlijk ingeperkt.

Eind der tijden

Het bijbelboek Daniel 9:24-27 bevat een 'Openbaring aangaande de zeventig weken', die begint met de opdracht 'Jeruzalem te herstellen' en via het 'uitroeien van een gezalfde, terwijl er niets tegen hem is' in de 69e week uiteindelijk eindigt met een gruwelijke week van totale verwoesting. Searcy rekent de laatste zeven dagen voor zeven jaar, te beginnen met de ondertekening van het verdrag tussen Israel en de Palestijnen op 13 september 1993. Hij verwacht dat na het verschrikkelijke einde Jezus Christus terugkeert op aarde.
Volgens zijn interpretatie staat de mensheid nog dit jaar een aantal gruwelijke rampen te wachten: Joden zullen met een hoeksteen een 'heilige plaats' op de Tempelberg bepalen, waar 's morgens en 's avonds een offer wordt gebracht. De Heilige Geest zal zich uitstorten. De economie klapt wereldwijd in elkaar, terwijl de staat van beleg wordt uitgeroepen in Amerikaanse steden. Kerken die zich verzetten tegen het religieuze systeem van de Antichrist zullen worden vervolgd. Rusland opent een nucleaire aanval op de Oost- en Westkust van de VS om de legerhavens te vernietigen en New York met zijn grote joodse bevolking te vernietigen. Tien leden van de Europese Unie zullen door de prins (Charles) worden geinstalleerd; drie worden door hem weer geroyeerd en de overige zeven benoemen hem tot leider van de Europese Unie. Rusland pleegt een invasie in Israel, maar God grijpt in en vernietigt 83 procent van de Russische troepen. De prins zal worden vermoord, maar wordt op mysterieuze wijze weer tot leven gewekt. En uiteindelijk gaat de prins naar Jeruzalem om een eind te maken aan de dagelijkse offerandes op de Tempelberg. 'Dit is de gruwelijke verwoesting waarbij de prins zal eisen als god te worden aanbeden. Dan zal hij de uiteindelijke holocaust beginnen tegen de 'Christusmoordenaars' (de joden) en tegen radicale christenen die de joden willen steunen'.

De 'klauwdruk' van Jasser Arafat

De site bevat ook een selectie van actuele nieuws, waarin wordt nagegaan welke dagelijkse gebeurtenissen tekenen bevatten van het Einde; het 'Prophecy Fulfillment World News Archive'. Een enkel citaat maakt duidelijk hoe de samenstellers tegenover het Israelisch-Palestijnse vredesverdrag staan. Een overzicht van Israelische doden en gewonden begint met: 'Sinds 'vrede' en de Rabin-Arafat-handdruk (of klauwdruk wat betreft Jasser) bij het Witte Huis ...'; de Palestijnse slachtoffers worden trouwens niet vermeld. En de recente veroordeling van Israel door de Verenigde Naties voor de bouw van de joodse wijk Har Homa in het Arabische deel van Jeruzalem, met alleen de stemmen van de VS en Micronesie tegen, zou aantonen 'dat de situatie van Israel in de Verenigde Naties nooit slechter is geweest'. Ook dat is een interpretatie.

© Andre Horlings (WUGO)

Terug naar Dutch Courage's Publicaties

Dutch Courage's Sites:
Live!: WORLD WEBCAM MONITOR Hundreds of webcams LIVE!
International: Index | Reference | 'Stop de persen' | History | Life | World | Year 2000 | Predictions | Internet
Nederlands: Nederland | Publicaties | Arnhem Spookstad (Boek)
Weblog: Dutch Courage's Curiousities
Special: Splashdown of MIR | Eclips '99

Zoek naar méér bij DUTCHCOURAGE:
PicoSearch



visitors (Statistics since June 2000) | horlings@chello.nl

View My Guestbook Sign My Guestbook
(Please tell from what site you came)

See who's visiting this page. View Page Stats
See who's visiting this page.

DUTCH COURAGE IS A OF

See GeoCities | Build your OWN website