kome smeta
  
  autonomija univerziteta
  
  gomila mediokriteta nama s fakulteta
  
  iz geta
  
  kroji zakone nove
  
  da namaknu sto vise love
  
  kakva steta! kakva samo bagra se sheta
  
   
  
  sire otrove stranackog
  
  malogradjanskog mentaliteta
  
  propagande na sve strane
  
  cak se zbunis,gledajuc' tarzane
  
  sto ti sole pamet
  
  namecu jos veci namet
  
  spremaju silovit nalet
  
   
  
  oni lobiraju, doniraju, ma da ti pamet stane
  
  al' ima nas jos da spremno gradimo brane
  
  bele vrane! ponosno mi nosimo to ime
  
  jer ne prihvatamo kalup propagandne masine
  
   
  
  ispred bine, pored bine i na bini
  
  dajmo sansu istini
  
  nek se cuje glas 
  
  za spas svih nas
  
  svi ko jedan, svaciji je zahtev vredan jednako
  
  al samo zvanicno
  
  a tumaci se dvojako
  
  kao "nije nista licno"
  
   
  
  ma zajebi takve price sto jedna na drugu lice
  
  samo piche svoje
  
  gaze  pravo moje
  
  a ja hocu i moram da se bunim, ne smem da se zbunim
  
  mamu vam jebem! nece mene 
  
   
  
  niko da zajebe a ni tebe
  
  jer zajedno smo u ovom sranju
  
  previranju, stranackom nadmetanju
  
  nije ovo partija saha, sta to misle oni
  
  da smo mi pioni?
  
   
  
  ZATO VICEMO SLOZNO A TO NJIMA  SMETA
  
  POLITICARI ISH! ISH SA FAKULTETA!!!
  
   
  
  NI VISE NI MANJE
  
  MI TRAZIMO BESPLATNO OBRAZOVANJE
  
   
  
  odakle  dinkic i ostala bagra na faksu  politickih
  nauka?
  
  na faksu nije dozvoljena  politika i veronauka
  
  alal vera dekane za prekrsene zakone iz cuga
  
  to je jasno kao dan,  u ustavu postoji  clan
  
   
  
  koji zabranjuje versko i stranacko delovanje
  
  zabranjuje meshanje i politicke kampanje , slobode
  sve je manje
  
  fakulteti su jos samo jedan primer svez
  
  da  drzava je trula i  mirise na lesh
  
   
  
  ni dekani nisu imuni na kesh
  
  to vise nije samo njihov prljav vesh
  
  to mora i nas da zanima
  
  jebu nas danima, mesecima
  
  truju nas propagandnim lecima
  
  ko mecima! cast izuzecima
  
   
  
  ali vecina profesora ko da mora
  
  da ima nekog stranackog zlotvora za mentora