One one-to-one private tuition costs $30 the hour (to see  how much an Argentine peso is check: http://www.oanda.com/convert/classic)

I do not organize groups, but if you happen to come with friends or relatives, we can form a group and discuss discounts depending on the amount of students and/or hours you are going to take.

Studying material is not included in the price (it costs about $15.- for 40 hs instruction).