'В' ГРУПА
ИСТОРИЯ
СТАДИОН
АРХИВ

НОВИНИ   КЛУБ   СЪСТАВ   СЕЗОН 01 - 02    'В' ГРУПА    ИСТОРИЯ    СТАДИОН    АРХИВ

Коментарът на " Русенски футбол " и Радко Димитров

Русе, 25 август, събота, Стадион "Локомотив", 250 зрители.
Голмайстори: 1:0 Мастънов 3', 2:0 Вл.Димитров 5', 3:0 М.Керчев 16', 3:1 Ангелов 30', 4:1 Боби Георгиев 50'.
Гл.съдия - Ив.Георгиев (Шумен), Пом.съдии - Христов и Яворов.

25 АВГУСТ, Русе.
Обединеният русенски отбор "Локомотив-Чикаго" постигна нова изразителна победа във втория кръг на Североизточната "В" група. Съперникът Енергия (Търговище) не затрудни с нищо "железничарите", които решиха всичко още в началните минути на мача.

При първата атака на русенци след кратко разбъркване в наказателното поле на гостите централният защитник Самир Мастънов отблизо намери мрежата зад Симеонов за 1:0. Секунди по-късно капитанът на "железничарите" Боби Георгиев асистира на Владо Димитров, който без да се бави промуши топката под плонжа на търговишкия вратар - 2:0. "Червено-черните" пробваха още няколко скоростни атаки, при които Георгиев и Йорданов бяха близо до трето попадение.

Това стори техничният халф Мартин Керчев, след като отправи далечен шут, при който топката тупна пред стража на Енергия и се оплете в горния десен ъгъл на вратата на гостите - 3:0. В 30-та мин. след префектно центриране от пряк свободен удар Ангелов от "Енергия" с глава от непосредствена близост вкара почетното попадение на търговишкия тим. През второто полувреме реферите изнервиха играчите и феновете на Локомотив-Чикаго с няколко спорни отсъждания на засади в половината на гостите.

Въпреки всичко централният нападател на "железничарите" Боби Георгиев успя да отбележи дежурния си гол в 50-та мин., а малко по-късно друго негово попадение бе отменено поради засада. В последните минути удар на Мастънов от 30 метра се отби в напречната греда на Енергия и излезе в аут. Така във второ поредно домакинство обединеният русенски отбор Локомотив-Чикаго постигна впечатляваща победа и продължава уверено да води в класирането на североизток.

ЛОКОМОТИВ-ЧИКАГО: Милчев, Ем.Генов, Мастънов-жк, Петров (71-Йотов), Вл.Димитров, М.Великов, П.Огнянов, М.Керчев (75-Ангелов), Боби Георгиев, К.Йорданов (78-Минев), Илиев .

ЕНЕРГИЯ (Търговище): Симеонов, Бялимов (75-Гинев), Колев, Исмаилов, Конакчиев, Ангелов, Николов, Младенов (62-Станков), Янков, Брусарски, Ибрям.