kubanska noc  i cekajuci nesto drama
Mogu  da  placem ili da ujedam ili da budem  malo od
koristi i pisem time bar necu da ujedam ali jos gore mogu
da promenim misljenje mnogih ljudi koji ce umesto mene
da  pocnu da grizu .
A sto ocu da grizem  jer  mi fali nesto svaki  normalan
nema  potrebe da grize ili ima  ?
Sta  mi fali ljubav ? ljubav  je slabost za mene potrebada
te neko pazi mazi brine se o tebi  jer neznas sam da se
brines o sebi.
Znao  bi  ja da nisam zatvoren u zatvoru svoih  misli  i
sam  sebe osudio za  drobrot  covecanstva  i  svakog dana
sve  vise  energije  se  skuplja u  meni  i onda sve to moze
da  pukne 
Necu da jebem   zato sto mislim da  trebaju mene da
jebu a ja necu da svrsim tako da cemo svi da budemo sre-
tni.
Ali ona bozica treba mene da odabere  ja sam  samo o-
bican  ili mozda nisam
A  da  bi  te odabrala  treba samo da cekas  jer ako pocnes
ti da ih juris gubi se magija ali je lepa ljubav kad  te  neko
voli i kad volis ali nesecam se toga ustvari treba da najvi-
se  volis svoje zato sto ste jedna krv  a  svi ostali  treba da
dobijaju  manje  ljubavi a zasto toliko zelim da volim dru-
ge  a ne svoje  zato sto su stalno oko tebe  i  znas da neces
da ih izgubis cak i da ih vredjas zato to i cinis mada si sve
stan da ce tebe mnogo vise da boli nego njih
Da  kontrolises ljubav  da volis svakog koliko treba  ni
vise ni manje ako previse volis mozes da budes razocaran
ma samo voli sta ima  veze  voli  sve  zivo  kolko mozes i
dok mozes a sta ako neko i tebe pocne da voli  ?

111
d
d
d
d

d
d

d

Mozda treba malo akcije ili kontakta covek je ipak so-cijlno bice i trebaju ljudi od toga se i sastoi zivot malo se
meni se samo nista ne desava u ovom mom svetu i postaj
e dosadno i trazis neka zadovoljstva koje cine zivot ali ne
mozes uvek da ih nadjes i u tim momentima neprimecuje
s svet oko sebe. Lose je to kad sebe osudis tesko je da se boris sa sobom neznas koje u pravu a ko gresi .
Ljudi su pederi mozda isto toliko kao i ti a mozda i ve ci a nije ni tolko lose da si peder.
Lose je kad si slep samo je jos gore kad nisi svestan za to ili si svestan da uopste nisi svestan da si svestan ili nisi .

Sta mozes samo da pocnes da ucis da si pravis da ti bu de lepo kako znas i umes.
Jedna stvar me muci ako postoi put carstva  bozijeg  a
da ne umres to bi znacilo da sam ziv zauvek ili mozda sa m ziv ali nisam svestan i sebe teram da starim
Postoje nekolko stvari koje upravljaju covekom
Ali ja ustvari nista neznam treba toliko da ucim a nek-
ako mi  se  ne ceka zelim  neka zadovoljstva odma ali ne-
ma a da li bi cekao i sta .
Zelim  lepe stvari koje se tesko dobijaju ako ne mozes mi lom  zelis ih silom jer imas potrebu ali kad razmislis mo-
zes da se otrgnes od svih zadovoljstva ali zasto
Mozda treba da dozvolis da te vodi zivot a kako on to vo- di i gde volim nepoznate stvari a malo ih  je odnosno pre
vise
Tesko je kad nema sustine u nicemu ili ima
Kako  nemogu  da  se  opustim i  pronadjem sebe neznam
ko sam  sta sam  gde sam  gledam samo neka slova i vise



ne vidim njihova znacenja
Pusti  neka  izadje  iz  tebe nesto  nemoj da razmisljas
uopste
Samo kucaj izgubi se  postani muzika koju slusas ne razu mes  sta  znaci  niti je cujes samo osecas njene vibracije i
stavljam glavu na ruci i pokusavam da  se gubim  ni o ce- mu da razmisljam  izlazi iz mene  molim te  ko si ti zasto
si ovde  sta oces od mene  izadji da te vidim  ti nikad nisi sam  niti mozes da budes samo treba da gledas prste i vi-
dis sta radis sa njima
Jesi li nekad primetio kako imas lepu ruku kako se zoves koliko ti je mali godina  gde ides sta radis  sto si sam gde si ti
Vidis da i kad si sam moze da  BUDE LEPO MOZE DA
POCNE  SVE OKO  TEBE  DA  ZIVI  SAMO AKO IM DOZVOLIS
PA AJDE ZIVITE STA CEKATE
STO NE MRDAJTE
MA OTERAJ IH NE GOVORI NISTA
GOVORI SEBI OSECAM SE KAO PRED PUBLIKOM
ONDA SE OSECAM KAO NEKO DRUGI A JA NEZE LIM DA SAM NIKO DRUGI  VOLIM SEBE  JA SAM
NESTO NAJLEPSE  STO  MI  JE  MOGLO  DA MI SE DESI
SVAKO  MOZE  DA  MI ZAVIDI CAK MOGU I SAM SEBI DA ZAVISIM AKO SE TOLIKO VOLIM, TO JE


PREKRASNO JER NEMORAM NIGDE DA IDEM DA BI  SE  PRONASAO I  VOLIO SE  TU SAM  I  MOGU
DA  SE  VOLIM  LEGNEM  I  VOLIM SE  ZATO STO SAM JA SAMO JA I SAMO JA I NISTA DRUGO IMA



I DRUGE LEPE STVARI  LEPA JE DOBRA MUZIKA
ONDA PUSTI DOBRU MUZIKU I UZMI SEBE
KAD SMO NAUCILI DA SE VOLIMO
OPET GLEDAM RUKU I STETA STO NE MOGU DA
KUCAM  KAO STO MISLIM  IMAM VREMENA  DA POSMATRAM I RUKU DOK OVO RADIM
A sada obe ruke i dobra muzika  brze ces moci da izlazis  ili bolje samo jedno dok ne naucis da gledas sa drugim
Eto sta sad mogu da radim kad mi je dosadno
A sta mozda vise nece da mi bude dosadno dobro je poci njem da stvaram plan u glavi  trazimo bolje uslove za zi-
vot iz ove zasad neizlazne situacije
Ako je ovde tesko da se bude lepo  i ako ovde niko niko-
me ne prilazi oticu tamo gde ljudi to rade
Moram da ponesem sa sobom i sebe da se ne bi negde dobro osecao
Sebe i  svoja secanja  koja su sva lepa  jer cu sada  da stvorim sve lepe uspomene zasto bi imao ruzne     (18)


Evo sada stvaram sve prekrasna secanja iz detinstva , jedan kup prijatelja koji su me voli i bili zaljubljeni u mene i dvesta prelepih noci sa prekrasnim ljudima koji su morali da odu svojim putem isto kao i ja sada ali kad god ih pozelim mogu da ih vidim i nadjem oni su tu oko mene
Onda su mi ostale jos par stvari kje moram da obavim ovde i da odem onda
Dobro i sta sad tesko je ponovo da se pocne  mozda jee vreme za jednu solju kafe
Lose je kad te ne recka onaj kga volis
Nikako das es probudim ajde vec jednom kazi nesto
Nevidim vise slova i gubim inspiraciju kad slusam ljude
Svemirske devojke da ih krstim tako  kakva je cveza izmedju njih i srednjeg roda
Ali necu sad o snovima
A sad kako je lepo imati puno srce kukavice
Gubim sew
Dobro je vise ne cujem ni sam sebe a ka,mo li drugoga svakog momemta ocekujem da neko pocne da vristi Ako ne vriste bice dobro moci cu da ne slusam nikoga i da se opustim i da cujem sebe ponovo gledaj u ruku to ti mozda mze pomoci zasto grcis ruke nma potrebe za time lebdi malo uzoivaj nisam dovoljno umoran
Ne primecujem stvari funkcioniaram kao obicno
Ne dozvioljavaj obicnom da opet bude obicno
Ajde da igramo
Volis li da igras
Ali stvarno da igras
Jesi li nekad starno igrao
Kako li ke to haJHDE SAD
KRAJ
PAPAPApapapapapapapap  sta je bre smiri se i radi idemo u ludilo
Dobro dosli u ludilo
Kako ste sta radite imate li druga posla u zivotu
GigaNSKA SLABOSRT U DUBINI PRELAZI SA DRUGE STRANBE BEDNE KOPIJE KAD JE COVEK SAM I NEMA IDEJA DA KAZE ONO STEO ZELI I LICA IZLAZE IS SENKE I GOVORIS A USTVARI NE RAZMISLJAS SAMO NA MOMENTE VIDIM ADELIC SEBE KAKO SE BORI I POKUSAVA DA IZADJE
DECKO VOLI SEBE I SVOJE BNE ZEZAJ SE MNOGO NEMA HAIRA
A POSLE VOLI SVE OSTALO
I NE GUBNI SE NOLIM TE
OCEMO U SETNJU GDE OCES DA IDES NEZNAM SAMO DA SE KRECEM NE MOGU DA SEDIM  AJDE ONDA U PALI KOLA IDEMO
URAAAA DOBRO J EOSTAJEM I TO SAM U PUSTINI
SAMO NEMOJ PONOVO DA IDES MOLIMTE
SVI GOVORE DA CEKAS CEKAJ ONDA SAMO NEMOJ DA SLUSAS DRUGE SLUSAJ SEBE a sada otvori oci i gledaj sta se desava oko tebe moci ces brze da reagujes nemozes ceo zivot na jednu stranu da gledas ma koliko ona bila lepa postoji i ona druga koju moras da obuzdas i naucis da upravljas njome i onda ces mnogo dalje stici i manje ce moci da uticu stvari sa stranevreme pauze nije ni to lose a sta ima u njome osim tisine koja i nije tako losa nekqad je i jako potrebna samo posmatraj sa daljine videces mnogo bolje
Samo gledas da istrajes u tome sto si zapoceo

Nece biti lepo ako se otkazes na pola puta  jer je vreme najmanjiproblem imas ga na pretek samo ako znas da UPRAVLJAS NJIME A NI GODINA NE TRAJE DUGO AKO KAZES DA NE TRAJE DUGO A MOZE I DA TRAJE PREDUGO SAMO AKO TO ZELIS
ONDA NEMA ZASTO SE ZURITI I TRCATI NEGDE A I DA SAM NEZNAS GDE
ZNAJ DA IMA MNOGO LEPIH MESTA NA SVETU ZA KOJE NEZNAS NI DA POSTAJE
Nema nikoga kao i ko zna koji put ostavljen sam sebi gde
Frustracija  fasi v bol razno hajdi majdi nikad cigla gde smo ono stali a hgde si ti goris li sada a boli te uvo gajde su ovde i vise ne razmisljam ni o keli minoli ni o kome i cemu hajde sada vidi sta radis ovob su samo reci inista vise nece ni biti il nebiti kagilula nista pametnije ne mozes da izvadis iz glave mislio sam da mozes ali izgleda da gresim previse sukoba za kratko vreme sve polako gubi smisla i nema nicega u sta mislis da ima previse nezno receno premnalo se osudjujes probaj malo jace da vidis kak je bez inspiracije djabe se trudis lupeas utastatutru i koistis nikakve reci jer nemas nista cak ni sebe vbise ne azumes mada se trudis da se otkrijes ko si i sta si ali videcem o dokle moze da ode sve ovo mozda se probudi nesto nevino i lepo posle svega ovog
Vise ne radi mozak i ruke same udaraju a tesko vise ida  se prepoznaju neka slova
Vracas se ponovo na pocetak ali gosti nikako da izadju asto se vadis sada na ni krive i duzne goste nemozes asam da se spravcis sa soboim?
Jok
Neka padne onda kosa na tvoje oci i budi uverevn da izgovaras bezbroj besmislenih rec koje koristis sanmo da bi popunio stranixce i figurativno nisi ni svestan ovih znacenja ali si jedino dopbar da sebe ubedjujes u besmislice i verujes jako u njih
Na kraj krajeva bolje i to nego nista
Opet si dajes za slobodu da vredjas nista i da ga uprtdjujwesd sa svoim slabostima i sa sad ocemo vecito da se raspravljamo
Evo izvinjavam se nista vise ta slova necu da kucam samo da ih koristim za vioju odbranu
Gasis svela lepse se osecam izvadi nesto interesantnije nemoj da si sebican
Gasis se opret  da to su samo momenti inspiracije i popunjavanje besmislica
I trudnik bogastva
Ne laskaj si previse mozes serazocarati i pasti
Frustracij a zar opet nweznas nista bolje
Ajde da ne nadjemo neku sdtaru temu
• cemu na prime o svemusto hoces
• aj miri se maklo gusis me
• pg je lepo slovo lepo lepo g nije samo slovo
• slusaj ti sto se vadis na druge
• zapni malo
• tolko l si nespooban
• i treba ti samo inspiracija da bi se izrazi
• nemozes
• ja cinican ponekad mi se to i dopada ali ne moraju drugi da svataju to toliko lose
• dobro vidis l ti nesto
• ili ne
• juris opet u nape i gubis se  hodocasce jpustinja asmaragd sever star go klica go je to sta ti nisi sam uvek si sam
• nov si ove koliko ces ostati dok se probudim
•
dobro je pocvinje da se smracuje i pdaju mi na pamet nek mogucnosti
alpi na primer su beli a da niko nece nikad otkriti sta mislis dobro mislim albinizam to mi se vrti zbog jednog decka valjda am hteo da ostavim neki dobar utisak na njega mora da mi je znacvio nersto  ceni sam ga zasto
neznam mozda se pricalo o njemu previse pa am hteo da budem deo price
frstrirajuce a
aa
lak je sad lepo je radti nesto imati nesto
jedbostavnost sakri to fiksiraj nesto traz odgovarajca slova movidis li nesto go
godine  i mirisi se sre svugde gde mogu da stignu nznam dali se treba stati i cekati
opet nema smisla nadaj se da ce sve ovo neko drugi da sredi
dobro polako i smirno radi sa zelis nije ni tolko strasno kad te drugi osudjuju
znas kome da kazes i sta
niko ne moze na kraj krajeva da ti oduzme snove oni su tvoji niko i nema pava da ih dira
i imas pravo i da se nadas  makar bile pogresne stvari to ti prestavlja zadovoljstvo  samo nemoj previsde li uopste druge da mesas druge u sve ovo zqa to vec nemas prava mozes da ih zamolis i to je sve  ali mozes i vecito da zivis u svom svetu ako je zaista tako klepo u njemu
500 noci  stavljeni u casi bez dna kojupijes sa stola budalastina
smiri se govori razumnije bar sam pokusaj da se razumes  ovo je krug ptrebno m je samo vreme da bi se uverio ali nemoj i previse da ga trosis ili trosi ga ako ga imas na pretek
mozda s4 gorama popnes do vrha i  sidjes posle toga u mocvaru i igras se sa zabama i ucis najbolje da krekeces  .
ajmo u srednji vek u smaragnoj sumi i viteza i vina i prirode i zelenila i agresinosti
sta mislis o tome
dokle mozes da ides sto se mene tice mogu dugo vremena a na tebi je da nadjes smisla ako uopste postoji ja sada to nemogu ja samo igram jednu ulogu koja je samo jedna od milion drugih i pokusavam da sredim sbe i to mi le sada interesantno jer je bolje nego da ujedam a mozda nekad necu imati potrebe za sve ovo a mozda ni ti
mozda cemo moci da se nadjemo na sredini gde ce svr imati vise smisla ili mozda nece
nije ovo nitolko lose  nikopg ne vredjas ne rasudjujes samo popunjujes neke praznine i gledas sta moze da izadje iz tebe a da nisi ni svestan svega toga
ako uspes vveceras da iznapses tolko gluposti da nemoguni ja sam da verujem
pa cu traziti od neko
pa cu posl;e  ponovo da pisem drugi deo mozda ce ovako i da dopdju neke stvari a mozda cu ili necu imati potrebe za mnogim stvarima
ma kliko izglkedal0o cudno osaecam s4e da stvaram nesto neznam sta no nikad nije kasno
sadfa imam vremena NA PRETEK I ISKORISTAM GA ONAKO KOSTO NIKAD NISAM DO SAD
TESKO MI JE DA PO OVO GLEDAM SA OBE STRANE NO NADAM SE DA JECE JOS DRUGO DA TRAJE
UKOCICE MI SE RUKA ALI UOPSTE NISAM SVESTAN STA RADIM I SVIDJA MI SE OVA ULOGA U SUSPEVA DA UBIJA I SMIRI NEKE STVAr sto nisu tako lepe i daje m sansu da verujem u nesto mozda nije bog znasta alinije tolk niu lose
Ajde sad
Prociscavane nije loe slusaj ovo moze i najbolje bi bilo da stoi bas ovde gde stoi nema rezona brzati ne postaje se tako lako kisa
Kisa nemas prave reci ili e previse plasis da izgovoris prave eci
Ne zelim da vredjam oni koji su kise da se pretvaram da sam i ja kapljica svega toga
Nemoj ti da se plasis svako ima pravo da misli o sebi ono sto zeli time nikog ne vredjas a niko nema pravo dwa se ljuti ako se za dve sekunde osecas kao kapljica druga je stvar ako zelis da te priznaju kao kapljicu onda moras da igras njihovom igrom
Dobrosad nesto pametnije
Mirni jesenji dan ocekujem nista i nikoga slusam tisinu i gledam nigde ,
Izlazim iz kuce i gledam pada kisa navlacim kaput na sebe i setam se u polutamnim ulicama sirokih prostranim liscem i razmisljam gde da idem i sta da radim
Imam li neko iskustvo koje bi mogao da podelim ili se prodam za jeftine pare i dam svoje gace na prodaju  ili mozda pomognem nekome
One koje interesuje kako je to i koji bi zeleli da samo jenom probaju i nikad vise  jedino bi i mogao da pisem otome druge stvari i nisu toliko uticale da bi mi promenile zivot a u kom smeru sada je kasno rasujivati
Ne zelim rasudjivati nemam pravo na to ali mogu da kazem moje poglede
Ili nemoram
U svakom slucaju bilo je to kisno popodne
A ja sam uzaldno koracao i trzio nista ksa je padala a ja nisam vise bio svestan toga
Otopio sam se jer sam bio od secera ostao je samo prazni mantil koji je uzaludno trazio put da se vrati kuci.

Drugi daN je zapoceo nesto zivlje polako sam poceo da saznajem za sebe i da nalazim prava slova ali je jos uvek padala kisa pocele su da se stvarajuy neke ideje koje mugu imati smisla i koje mogu da bude razna osecanja i prave neke skike
Treceg je vec sve bil drugacije poceli su da se desavaju stvari koje prave coveka sretnim
U pocetku sam samo posmatrao i divio se i onda kad se oetio dovoljno dostojnim poceo da koracam onim stopama koji su milini pre mene koracali
No siguran i speman da se vratim u kocku iz koje ponovo mogu da se vratim

Koja i nema da je toliko losa  cak mozes i da je podelis na pola
Ilina cetiri
Ako nisi toliko umoran
Svaki covek je univerzum za sebe i lepo je upoznavati razlicite svetove  ali to kaput koji je uzaludno lutao i trazio svoju kocku nije mogao da shvati imao je u untrasnjem samo jedan zidni sat koji mu je stalno gvotio da je njegovo vrene od davno odzvonil i da ce vremenom ostati samo jedan otrcani kaput koj ce stajatina csku neke ulice umazan i uprljan od ostatka sveta
Ali ovaj kaput nije tak mislio o sebi i svom krajy  nadao se da ce ponovo naci svog gazdu .
Zato je resio da preuzme nesto  za pcetak se zakacio za drvo i posmatrao svet oko sebe i pokusavao da otkrije kojim putem treba da krene prema secerani najblizoj koja se nalazila na nekih 500 km od njega
Uzeo je carobnu lampu koju je uvek cuvao u svom desnom nadvoresnjem dzepu i potrljao je dva tri puta rekao ciribu ciriba i od jebom se pjavio njegov gazda koji je ponovo obukao kaput i zajedno produzli da se setaju sirokim ulcama punih jese njim liscem opalm koji je davao miris truleza KOJI GA JE UVEK POTSECALO NA DANE SVOG DETINJSTVA  dok je isao u skoli i nadao se da ce da ga ufati za ruku prekrasna tanja koju nikad nije zeleo i da pogleda ali joj je poklonio kutiju sa prekrasnim crtezima e.t a kako sa vraca na ovoj planeti koji i koji su za njega to bile jedne od najplemenitijih licnosti koje je poznAVAO u to vreme.
Dakle da se vratim na e.t ja   on je dosao sa neke planete i bio je jako fin druzio se sa svima
Na kraj posle velikih peripetija on ostaje ziv i svi se ponovo vole.

Dobro jutro uvek sve lepo pocinje sa dobro jutro i tebi
Sta ti je trebalo ono sa e tiem volis gace pa to ti je
Hocemo na dorucak bas sam gladan samo na krkanje mislis to je jedno od retkih zadovoljstva koji mi je ostalo
E tesko tebi kad u drugome ne mozes da nadjes zadovoljstva
Fasisto jedna goni se u raj
Ma idi ti tamo
Da se ne p-lasis nesto lucajno da nbe budes dovoljno dobar  mada znam da nema dileme u svemu tome  i da je najbolje sada ponovo da pocnes da se setas ulicom koje mirisu na tvoje detinjstvo svi pucamo da cujemo nesto o tome
I kazi  da si kopao cetiri godine i pronasaO JEDNOG OGROMNOG BELOG CRVA ZA KOJEG TI NKO NIJE VEROVAO
A BAS JE BNIO VELIK TOLIKVOG CRVA TESKO PONOVO DA SE VIDI
Moramo malo da se ubrzamo 5000 km ja sat ako oces negde da stignes ik0oristi barem dve ruk
Gusto je no mora da se pocne nekako bice ovo dugo vece ali bice dobro ako uspe sve da se uradi jos veceras
Oces u grad u koji )
Ajmo u sumu da lovimo cfrve zar nam ne treba jos neko bice nam dosadno uzmi nekog akrepa iliakrabu koristis neke stare ofrcane fore da prossto ne mgu da verujem svojim usxima
Pocinjes da me uspavljujes
Da ubacimo nekog dzokera u igri
A skim ti to pricas
Da ne trazis nekoga u sebi ili si ga od davno nasao pa zelis da se oslobodis od njega
Ne brini se gde i da odes bice lepo samno ne zaboravljaj me i verujmi malo vise jer sam na kraju krajeva tvoj covek
Kojih krajeva dosta mi je krajeva uvek samo nekji krajevi necu vise krajeve
Ma krajevi lepi kao mesec dana na primer
Lepi su to meseci ko li ih izmi9sli da mi je znati
Znas zelim nesto da stvorim nesto lepo i jedinstveno
Tesko je to pisao sam jednom pismo od dve tri stranice i nisam nista u njemu napisao i video sam kolko moze da bude dobro toliko da pises da da nista ne napises
Time ljudi ne mogu da dobiju ono sto ocekuju od tebe ili sto ti ocekujes da oni cekuju od tebe
Zar jos ne mozes da prevazidjes stare ljubavi koje vuces ceo zivot ostavi ljubavi nek se ljube
Neznas jos uvek nista niti mozes da rasudjujes
Ovo je tek pocetak putovanja
Sta bi sa djokerima
Bio jednom jedan djoker i volio je da bude svugde isa svakim i jos uvek postoi taj djoker da je uvek svugde i sa svakim
Voli da se igra a da nije svestan sta sve radi
A jako mu je postalo tesko kad je svatio ili nije kakve su posledice ili nisu kad se svugde mesa i onda je odlucio da igra jednu drugu igru gde ce svi da ga vole odlucio je da igra igru koja se uopste ne igra .
Opasna je ta igra gde nista ne igras veliki je rizik no on je to prihvato i samo on moze da je zaustavii.
Valjda nece da postane  kralj u toj novoj igri
To je vrlo opasna rec mozes da probudis neke afinitete u meni i jos mnogo stvari
Ne zaboravi da nije na tebi da rasudjujes
Prduzi odjokerioma molim te umaras me  to je mnogo bolna prica koja jos uvek boli zelis da je prodam za malo gaca
Mozda ne bi bilo i da je prodas
To zadovoljstvo ti necu priustiti ne jos
Bar dok ne porastes jos malo
Mozda za koju godinu
I tako je za tebe vreme relativna stvar ustvari ti se i tako sad boris sa nekim drugim stvarima tako da djokeri u popste nisu ni bitni
Bitna je samo ova noc koju ces mozda da prespavas a koju mozda neces i uspes da uradis ono sto zelis ili ne zelis
Nemogu da se odlucim jer se jaako tesko odlucujem oko stvatri zato je najbolje da uzmes  sve da se nebi mnogo odlucivao oko svega
Da alui nekad i  ne mozes da uzimas sve u tome je i stvar sto moras ili ne moras da se odlucujes oko jedne ili vise stvari
N
Opusti se noc je duga ili vec mozes da je napravis da bude takva
Imaju pravo ili nemAju oni to zele stvari odmah i sada ne  daju vremena da sanjare ilil ne sanjare. I to sanjarenje moze da bude zamarajuce  moze sve da budse zamarajuce ako9 sve posmatras sa stranme koja zamara stvari.
Znaci ne idemo ni u jhedan grad odluci se vec jednom
Koiki su toi potencijali zna li jesi li razmisljao  tome
Daj mi vremena da se sredim treba mi malo nove muzike da nahranim svoje izmorene celije sta to bese si hto nesto o pontencijalima
Ima mogo jacih stvari d potencijala i mnogo dublje ne slusaj nista samo radi i gledaj pravo ispred sebe i smiri se postajes sve uplaseniji i izgovaras spore misli ubrzaj se ti to moze s oslobodi se ostavi sve po strani manje radi ine dizi glavupostajemo nervozni i to je nesto tu lezi neki osecaj samo nauci da je upotrebis na pravo mestao polashomdolazi s ksebi ko si ti od dakle si
Nesto neide fatas ze za slamku  steta sto se sporo izdizes javlja mi se vrtlog u stomaku i ne razmisljam viose o niocemu
Mozda bi trebalo da prekines i legnes da spavas imaces sigurno lepe snove
Nismo trebali da citamo ovo cudo lepo sam ti reko sada ne ide ni minuta vise
Promeni se
Izgubljen u pustinji koracam
Neznam kuda idem u neka neistrazena podrucja
Gde mesec nije beo azvezde nisu svetle
Gde sunce izlazi sa zapada i greje sa neke druge strane
A da nisi u oblacima mozda
Zasto si zadajes tako teske zadatke i prisljavas se da radis nesto do iznemoglosti
Vise neznas ni ko si podelio si se samo na dve strane
Atrece malo dete vise i ne posmatras
A za ostale i da ne govorim
Znas li okokme u ouopste iskim razgovaras i da li razgovaras oduci se i kreni samo jednom stranom jer vako vise ne moze ili moze samo je pitanje vremena i nacina
Ako ti se ne dopada imas izbora i bez ljutnje mozemo da se razdelimo i dqa se vise ne razilazimo oko sitnivca
Faliti  a zasto sad to kakve to ima veze ti opet trazyis veze u necemu i jesi li spo da nadjes veze izmedju kola isvetla
Ili soma isoma  to ne ide tako  neznas uopste kako ide a vazno je a samo imas cilj i da moras ili nemoras da ga zavrsis veceras da bi otkrio sto vise stvari ako uopste ima sta da se otkriva golo ljudi jel to zelis a
Neznam
I ne podizi glavu time neces nista postici mopra da si rascistio sa sobom cim ovo radis
I nema dakle u svemu ovome a ti trazi vezu ako nemas druga posla
Ja imam ovde sam zarobljen u svcoim mislima i moram da odradim snve ovo pa makar bilo nesto od najlugjih stvari koje sam cuo i uopste nemam naneru da se kajem je r je vise kasno za kajanje sta je tu je styvari se ne menjaju tako lako kosto misl;isb i mora da na8cuis da zivis sa svojhim greskama i uspesima
S slobodno odnesime na drugu stranu i ja di to voleo da vidim ali sada imam pametnija posla.
Krevet stya sad ajde razmisljaj sta mze da bude krevet mesto za tucanje
Tesko tebi neces daleko da doguras mozda neces da se opametis nikad
Mozda cu moraci celog zivoyta da gledam samo jednu stranu
Govorio si o potencijalima Ajde pokazi ih malo uzdignise idemo opet
Krevet
Joga jel ti se ovo vise dopada
Dovigjenja
Idem ja odavde ne planiram dqa moje dragoceno vreme provodim sa tobom
Samo mi nije jasno zasto od toliko mirnog i svestranog deteta prelazis u nesto sasvim deseto
Deseto deseyto
Bolje i deseto
Nego da sam sebe zarobljavam umesto da zivim normalino ili nenormqalno
Dovigjenja ljubavi moja steta mogloje sve mnogo lepse da se zavrsi
Ostajem sam sa s0obom d sledeceg jutra koje jos dugo nece da svane
Ajmo ponovo o alpima

Ne mogu vise o alpima razmes li  ma kolko da me inspirisu ne m9ogu tolkop mnogo da me inspirisu
Hoces li barem uspeti mislis li da ja nezelim da sve radim ali nemam vise ni toliko muzike kolko mi je potrebno povcecu da se ponavljam a znas da ja to stvartno ne zelim
Ili cu mora ti da pocnem o prvom sexualnom iskustvu
O molimte nemoj bolje se vrati na alpe ili idemo u pustinju odavno nismo isli tamo
Bolje c da plivamn nego u pustinju da idem baren ne p[ostoji verovatnoca da dehidriram
Dobre vibracije to je to stvari ajde pricaj o njima

Gde mi nadje vibracije ajde da se vratimo na ljubav
Ne vracamse vise nigde kad krenem vise se ne vracam
Hipokrat interesantno sta ti je on sad skrivio  neznam i nadam se da necu ni da doznam
Daj izvadi nesto novo
Ne prodaje mi se vie nista daj nesto jeftino
Patike od pred 7 goina
Aj  neka bude . ali nemoj vise da me molis
Zaljubio am se oooo  sta ces sad   au koga to neznam ali sam se zaljubio
Ah kako je lepo kad si zaljubljen
Dobro je naPREDUJES SIGURNO IMAS STO STA DA MI PRICAS O TOM DOZIVLJAJU AKO ZELIS DA GA PRODAS MALO
SLUSAJ NISAM JA KRIV STO NEMOZES DA SE ZALJUBIS NO ZNAJ DA IMA STARI KOJE SENEPRODAJU I KOJE NE MOZES DA KUPIS
SAD ISPADOH  nesto kao covek niskog morala e tako ti je to toliko se trudis i na kraJU NIKO NI FALA DA TI KAZE
NE MILI MOJ PROBLEM JE U TOME STO OCEKUJES DA TI NEKO ILIL NIKO KAZE FALA D DABNAS TO JE I PREVISE NIKO NE ZELI DA GOVORI ILI NE GOVORI NEKOME ILI NIKOME HVALA MISLIM DA SE RAZUMES
TOLIKO VREMENA SAM SE VRTIO OKO DRUGIH JER NISAM ZNAOP KAKO DA utrosim svoje slobodno vreme a sada svi mi traze moje slobodno vreme ali ga nema vise kontas?
A
Aaaa
]dobro je to sto si tolko turbo nemoze vise niko da te pita ni koliko je satio
za tebe je i sat zastao
slusaj bolje i da zastane nego da ti optkucava
ne budi rob nikad nisam ni bio
i da ne mesamo vise satove i druge objekte
jesi se naspavao malo nesto si cutljiv ala leti ovo vreme da nisi ni svestan a sta bese sa onom, teorijom ako hoces mozes da ga zaustavis itd..
sad bi trebao nbesto kao da ti se pravdam ma slusaj ma koliko i da ti objasnjavam bice uzaludno jednostavno drugacije razmisljamo ali mozemo da nadjemo nesto o cemu mozemo da komuniciramo kao naprimer nesto o cemu ni smo dovoljno kopententni da razgovaramo.
Trazi samo ti neke veze jos dosta ima do jutra ,bar se oslobadjamo gledalaca i mogu bes sramenja da razmisljam sa obe strane
Bunis me o kakvim tranama govoris ne ocekuj previse od mene i sada ne trazi nista
Vreme mi prolazi a nemam ga jos mnogo
CIN PRVI

Otvaram prozor  treba mi malo vazduha ugusicu se  sve je tako mirno napoima neka aukcija prodaju se neke duse jeftinije ili skuplje zar je to bitno bitno je da je ovde zaguslivo        mozxda ce neko i moju dusu nekada dqa kup i ali je jos uvek ano razmisljati o tome  sve u svoje vreme
Napolje je pekao mnogo je oplo i djavolise setaju i da nisu svesni za to pocinje polako da pada kise i svi se razilaze mnogima je zao zbog toga ali se u daljini slusa jedan prekrasan glas jedan od onih glasova koji daju smisao ovom zivot i sto jednostavno zelis uzivati slusajuci ih kisa sesavrseno stapa sa tim glasom tako da ovog momenta nije mi potrebno nista drugo
BRAVI BRAVI
Prestaje kisa i javlja se prekrasna duga ispod koje trce  ljuedi
Mora da sanjas
Sta bi sa onim gjavolcicima ne zaboravljaj na to
Ja samo zelim da se oslobodimsvoih stega
Ne mesaj druge u to
Idemo iz pocetka
Napolje pada kisa puna kapljica cuju se neki glaovi koje ne mog da odgonetnem
I slusam operu
Tako je vec mnogo bolje
Polako se predajem sve manje verujem u uspeh
Napolje aplaudiraju ode jos jedna prodana dusa u neprovat
A ti mali mizerni piunu sta radis tu   borim se a skimse to boris nenam moras da si das manju obavezu ako zelis da je zavrsis sto pre
A kako to pa lepo skrati si zadatak na pola i sa tim zavrsenjem smatraj sebe za pobednikom
I tako samo ti znas  neznas svoj zadatak
Kako elepo smeju ovi napolje na kisi uvek su me nervirali a sadf pocinjem da ih volim i da mi daju inspiraciju osecam se da su mi potrebni  svaki njihob zvuk pretvaram u slov a dva osmeha u recenicu
Piun mali sta planiras da budes kad porasnes
Kraljica
Dug je put do kraljice
Ali siguran ako ima ko da te pazi
Zasto svi pijuni zele da su kraljice anik ne zeli da je kralj
To ostavljam na tebi da mi odgovoris
Da me ne precnjujes mili moj piunu ti barem mozes da se nadas da ces postati kraljica
A ja samo da posmatram kako drugi postaju kraljice
Da ali isto posmatras i kad nas neko proguta
Tesko je to kad neko upravlja tobom veruj mi a mozes i nikad da ne postanes krajica
Pozivam te na zamenu uloga u samo jednoj partiji saha
CIN DRUGI- partija saha

E zeznuto je da si obican piun u svemu ovom hajde mrdaj vec jednom sta radis tu gde yi nije mesto produzi dalje nisam hteo ma ko te sta pita uzmi to kad ti kazem drzi ga daok ti nekazem da ga me njega pustis jesi li cuo nema sta da mislis radfi samo vi ceter da mi cuvate ledja dok se ja odmaras ma kakva kraljica pored mene z8ive
Uzivaj polako docice jedng dana mozda i tvoje vreme daj uzmi ovog malog ostavi mi mog ljubavnika mauzmi ih nekoliko sta ima veze i tako ne vrede mnogo
Svi lice jedan na drugoga  i gleda ju amo pravo a kad im kazem idi levo idu levo ako im kazem desno desno sta ces nisu oni kriv to je to nem ti druge i da hoces nema mrdanja sa ovog mesta dok ti ne kazem jel jasno jel me cujes sta ti govorim ako te uzmu uzmu sad sta se tu moze tu si da bi me cuvao da nedolazim u kontakt sa nikim tu si da mi sluzis nezaboravi  ajde da te vidim mrdni pa cu te ostaviti samog pa ces da postanes laki zalogaj ko i da te bude zeleo pojesce te dok si rekao piksla  i nemoj da m se mrstis nesmes ni jedan korak napred ali onda se zaustavih sa nekim lice u lice iste velicine ali razlicite opredeljenosti njega su maltretirali iso kao i mene ali oni njegovi video sam mu to u ocima igledali smo se tako  oci u oci dugo vremena vise se i ne secam sam kolikoali bilpo je dosta dugo nisam imao nista protiv njega a ni on protiv mene osecao sam to bili smo samo obicni piuni i nista   . to nase spokojno gledanje i cekanje presudnog casa da nas neko proguta prekinulo se sto umnesto svog  nesudjenog prijateljcica odjednom uvideh
Neku ogromnu figuru ispred sebe po moirisu sam osetio da smrdi kao i svi ostali kao na pocetku  rela tivno dugo nisam osecao taj miris odjednom mi se obratio taj veliki koji ranije nije mrdao sa mesta a sada prosetao pola sveta da bi spasio svoju guzicu i poceo da vice ajde mali napred bices kraljica
I ako nisam voleo niti ve voleo bio mi je uvek neko dalk i stran samo znam da mi je smrdi
Imao sam dve mogucnosti tada  prva da ga poslusam i pojurim da postanem kraljica koja ce da sedi pored njega i cuvam ga celog zivota po ceni i da glavu izgubim za njega
Da  bojkotujem sve to da se pravim  glavniji od njega i da ne mrdam  iako sun svi pogledi bili upeti ka meni to bi znacilo  nesto kao kamikaza  al;i dok sam tako razmisljao i mozda olucio da izigravam kamikazu drugi iste velicine a drugog smrada je krenuo ka meni i bio dovoljno blizu da mogu da ga namirisem taj mi nije davao mnogo izbora  tako da sam pojuriom glavom bez obzira da bi spasio zivu glavu vise mi niko nije bio bitan  ni vlast ni kraljh nego samo da dobijem titulu da bi imao dovoljhno snage da me niko vise ne maltretira  al sam na kraju promenoio samo ulogu postao malo cenjeniji sto nije da mi nije bas prijalo i godilo ali sam ponovo bio zrtva za nekoga  nisam imao izbora ma koliko to bilo lep[o izgledalo cak mi i kruna nije bila toliko draGA KOLI K JE IZGLEDALA U ZAVISNIM OCIMA DRGIH SVETLA
Jedo mi je bilo jasno ma koliko da se i trudim nisam mogao da postanem kralj i onda sam se setio svoih reci “ svi zele da budu kraljice a niko ne zeli da bude kralj” nije lepi zato sto ne zel nego zato sto nemoze barem dok se ne –pojavi neko ko ce da promeni ulogu kraljha i kraljice  ionda moze da dogura do kralja ali zar to ne bi bilo onda jedno to isto ili bi mozda nesto bilo drugacije `to neznam da ti kazem .
Neznam neznam a mozda i znam samo necu da kazem
Pa sta onda voleo bi da znas lako je tebi ne razmisljass mnogo i zato bi nemas potrebe kada samo pomislim na sve to bilo kako bilo bura nikad dosta cak i nedovoljno za tako kratko vreme da fzika ima veze sa burom izgledalo bi sve drugacije
Neka te ne uznemiravaju druge stvari ovo je idealno vreme za stvaranje a cega ni sam nisam svestan ne daj da si pod uticaima drugog sveta
Gledas li kako se sve vise uzdizu stvari kao plodna zemlja zedna sunca tako lepo ne izmisljeno da skoro da nemaju nikakve veze gotovo da je sve gotyovo nije i nece biti dokle god mogu trazicu nesto drugo i nnije sustina u svemu sto mislis da je a nemas ni pojma u sta da verujes i ali da verujes i kada da verujes i gde da ides kao lutalica koja se izgubila i nezna kojim putem treba krenuti nikad to nisam otkrio mozda sam i imao pravo zasto nisam ali me ostavlja i ne osytavlja nikud gde ne bi trebalo izasto bi trebalo ako bi trebalo
Ima i drugih svari koje ne treba izustiti jahko sam sretan da ih ne moram reci i sve onda gubi smisla toliko misli a tako se hvalim da je premalo vemena za sve to
Lutalice koje ne ostavljzju kraj ovaj osecaj mi je poznat i krivo mi je sto mi prija ili ne prija samoja cu dostici moju cifru i tonije neki problem samo vrme u kojem sam Zarobljeni treba da otvori krila SVOJE PREKRASNE DUSE I POCNEM DA KOPIRAM VISE NEZNAM NI STA SA DOVOLJNIM POSTOVANJEM DA SE NIKO NE RAZOCARA U NIOKOGA SAMO DA PUSTIS NEKA ISD3E I TAKO JE SAMO KENULO DOKLE CE DA ODE I TAKO JE PRESPORO ISTO SE VISE UDALJAVAS TO JE BLIZI TEBI A SAMO JE BITNO DA SE NESTO STORI U TEBI TO JE ZNAK DA NESTO IMA A POSLE GA PREOBLICIS KAD ZNAS DA VEC POSTOJE NESTO
POTSECA ME NE NESTO STO MI NEDA MIRA RANIJE JE RANIJE K KASNIJE NECES NISTA DA IZVUCES I NE TRUDI SE DOKLE DA SI SAM SI TAKO JE I NAJBOLJE  TIPICNO ZA SEBE I ZQA NAS KAD GOD BNNESTO DAS OSECAS SE PREVARENIM I NE ZALIM ZA RECIMA SAMO TO JE PRECENJENO
BORBA ISTOK SEVER JUG ZAPAD SVE ODOSE I OSTAJU PROBLEMI KOJE NEMOJDA OSECAS JER NISU TVOJI NE RAZMISLJAJ NE PLASI SE INKO SE NE SEKIRA
GALAMA KAZU FRUSTRIRAJUCE MOZDA SU SVI DA SEMISLI ILI NEMISL
GDE SI TI GDE CES SAD NEZNAM NE ZELIM GDE SMO SVBI MI MOZDA JE SVE TO BOLJE GDE GOD ISLI VRACAMO SE U SEBI
SVI SMO SRECNI MOZDA I POTAJNO NESRECNI NO SVE JE NAJBOLJE ONAKO KOSTO JE ISPALO SVI SMO E I PREVISE NADALI NEMOJ SE PREVISE NADATI NEMA RAZLOGA  SAMO BUDI COVEIK TO JE ONO STO VREDI ILI NE JA NEMQAM PRAVO DA O TOME ODLUCUJEM ILI ODLUCUJEM T
IDI DOLAZI SPAvaj sanjaj oslobodiv se leti zali ne zali ima puno jasnih svari a SADA CE IMATI PUNA RAZLOGA
Sve je to lepo
A mi cemo samo napred i amo pravo pa dokle stignemo ili ne stignemo nema razlogas da nema da
Da da da da da samo da se f
Hirova je dosta  jeste sve lepo i sto bi drugacije ima li razloga da se mislis i nadas  icemu izasto ikoliko
]isao ili ne nedam te da se izlases svim tim stvarima
usamljeni gde se kreces ili stojis ili se vracas naZad to ce drugi da ocene ako nisi spreman da sam  ocenis i sam stvoris svoje iluzije u koje nije tako tesko ili je tesko da se veruje ili je zamorno gledati kroz prizmu vremena procisti se od sebe i svojih misli
a gde da idem i kada to treba sam da oredis i das mu smisla ako mozes ako ne mozes nemoj da mu dqa jes smisla kako da verujem u svoje iluzije ako znam da znam da su to iluzije to je jedini i pravi put da sve bude nadoknadjeno godine rada i samo posmnataj to nije tako lose ima i svoje svetle strana ako im da mogucnost da i se prikazu
ne l;utaj ili radi to ako zelis ili gutaj sve st mozes da progutas   ali sve je tako mirno i nista SE NIJE PROMENILO SAMO koracej i osecaj i ne razocaravaj se znam da e trudis i da ti nije lako da se ogranicis od drugih i da im ne dozvoli da ulaze i uzimaju ono tvoje no imas potrebu za vetom i to je razumno cudno bi bilo da nije tako ili nebi u opste bilo cudno ve daj da se stvari menjaju tako brzo ili dozvoljaavaj na to samo ti imas pravo i da


TRECI CIN

Bila jednom jedna kraljica


CETVRTI CIN

Ti si mi jedina nada samo jos u tebe mogu da verujem zato ulazem sve sto imam u tebe  jer nemogu u nista drugo da se zadrzim  nemam izbora sve drugo gusim ioi negusim i sam neznam no znam da ovako ce vreme biti na moju stranu cekacu gledacu i videcu kako se odvijaju strri nece biti uzaludno gubljenje vremena ili mozda hoce ali pametnije ideje i opipljivije u ovom momentu nemam sve su ostalo iluzije mozda si i ti neka iluzija ali najviose volim da verujem tebi
Imas jos malo vremena a posle ces se pponovo iskluciti u sredinu i bices masina
Mozda i neces ko zna
Ja sigurno ne
Ali mi je drago da cujem ponovo drage zvuke mozda one pve a mozda i ne u svakom slucaju ovo pravim i zbog tebe ali vise zbog mene mnogo vise zbog mene
A tti mozes da pravis bilo sta za mene ili za sebe ili nemoras izbor je tvoj  i moj i tvoj i vas i nas i niciji
Sada ce da slusamo sta nam govori tisina ili buka i dali nesto od toga mozes da razunes
Gde si bio do sada sto se ranije nisi pojavi0o nego s morao da radis sve ostalo samo mene da ne bi hranio ja sam ti ti si ja  mis sm,o jedno  samo tako mozemo pravo levo desno ili nazad
Mozda je sve tako lepo i smesno  smestyeno u nekoj lepoj kutiici od stakla okovanom ndebelim lancima i izgleda kao da ga nikad bilo nie a da jestae sta bi bilo onda da nebi bilo drugacije nema rezona ostajati u kutijama makar bile i od stakla ili mozda ima to ce mo otkriti ako vidimo kako je u njoj
]dobar dan ja sam kutijha
zdravo a ja sam ono sto je u kutiji
kako je biti kutija ili ono u njoj
pa slusaj jos od kad sam saznao da sam kutija nisam mnogo razmisl;jao o tome mislio sam ds  sta ima veze  akob si vec kutija i mozes li da menjea s ili ne sve jedno je
govorim mislim dfovoljno dugo
pogldajte malo levo kad idete ptravo u kutiju
a kako ste vi molim vas postali ono iz kutije
pa slusaj neznam sasvm mzda sam oduvek bvio ono iz kutije neznam stvarno a da li si se izmeno od kad se otvorila kutija i pomesao sa ostatkom sveta
pa sad zavisi sta smatras to pod ostatkom sveta ako je imspiracija onda neznam a ako je inspiracija mislim da neznam
toliko ljubavi ti pada sada na pamet
pa neznam kad si zatvoren ili otvoren u kutiji
imas ili nemas mnogo stvari i vrtis ka plocu u sebi
sad zavisi normalno sta je na toj ploci
da
mngo je bitno da ne postaj dosadno
moras da se trudis
da apsolutno
to ti jos samo ostaje ili ne ostaje ili uopste nije samo
mozda isi i ti tunegde trebas malo bolje sda pogleda mozda ces se i na kaju naci
megde barem u blizini
a sta je bilo sa onom kaljicom ma
ma bila jednom jdna kraljica nesto izmedju neznam ni ja ta  to vec i nije nesto
i bila je zatvotena u nekoj staklenoj kutiji okovana newkim debelim lancima i uvek je bila sa onim u kutiji nije imala nista drugo
drugo?
A sta je bilo to u kutiji
A da to i ja pokusavam da otkrijem
Valjda je bilo nesto cim je moglo da govori
A moze da govori samo ako ga pitas
Ako ga pitas znaci da TI VEC VERUJES U TO I DAJES MU SANSU DA SE ISKAZE A MOZDA GA I SAM STVARTAS I SAM GOVORIS UMESTO NJEGA
AKO SI NA KRAJU SVE TO TI A STA SU DRUGI I DA LI UOPSTE POSOJE ILI NE POSTOJE ILI VE BI ZELEO DA UZMES ZA SEBE ILI NISTA DA UZMES ZA SEBE
I
I stajala je tako u kutiji sa onim u kutiji vecito
Vecito zar nije to predugo
I ja sam to misli0o ali ana nije verovala u to ni u nista drugo
Samo  tebe
A otkud u tebe sada
Pa morala je saMA NIJE MOGLA DA SE OSLOBODI ILI JE MOGLA SAMO NIJE HTELA A MOZDA JE I HTELA SAMO NIJE ZNALA
A MOZDA JE I ZNALA ALI NIJE SMELA
A OPD KOGA NIJE SMELA
OD SEBE
A sto od sebe  pa
Pa nije bilo niceg drugog ili je bilo samo ona nije zelele da bude
Ne govori tako zasto nije zelela to je zalosno
Zalosno ali istinito
Bila je revoltirana izato nije htela nikoga a ustvari sve ih je zelela
Slusaj mozda je i gresila no neznam da li je bilo dovoljno
Dovoljno
Nisi ti tu da dajes izjave i  da budes sudija
A gde su bili ostal , ma bili su tuu pa zasto onda
Neznam pevise obaveza , slabost, kajanje i mnogo jos stvari izmesanje ali najvise revolt
Mozda je gresila mozda i nije vreme ce pokazati
Ako ima nesto posle vecnosti
Da bas tako ili nikako neznam
Videces onda kad bude bilo vreme  mozda ces i da zavolis sve ovo i nece trebati ili trbati nesto ili nista drugo
Ajde onda priseti se kako  je bilo kad je blo dsrugacije
Secaj se ti koliko hoces ja vise3  neznam da li treba ili ne treba se secati
Ako treba da li je to dobro ili nije ako nije onda obratno ili isto
Da sve  to moze da bude ali nemora i
I
Imala je jos vece da smisli nesto jer se ranije nije setila
Steta toliko je energije izgubila uzalud ali ako je ona stvara moze je ponovo stvoriti i iskoristiti u druge stvari izsvoje kutije
Mislis da se to tek tako stvara kad d prohtes
Paneznam ali moze da proba NISTA JE NE KOSTA I OCES LI ONDA
PA SLUSAJ MOZDA I Z TOGA SVEGA KO STA BI SVE IZASL9O
I ONDASTA
Smanji se idi napred sve sto mozes daCSRVORIS STVORI PONOVO DOKLE MOZES
Kado se to radi
Seti se gneva i ponovo ga iskazi
Zasto gnev
A sta mozes drugo da imas iz jedne kutije
To neznas sta je bilo u njoj mozda i nikad neces da svatis ako ne umes da gledas
Mozes da ga prebacis na sebe  umesto na druge ljti se sto ga nisi iskoristio u korisnije stvari od kojega mozes i da dobijes koristi  aposle ga daj meni jer volim da gutam tvoj gnev to me sve vise uzbudjuje
Ajde sad gde si
Momenat samo ajde moras to sam bez drugih
Kazi sebi koj si govno priznaj
Da si slabic
Da nisi vredan trud drugih jer i nesposoban da dajes ni malo lepote samo iz sebe zelis da se sve okrece oko tebe da te mole i da ti se klanjaju da imas sva zadovljstva samo zza tebe ali nema jer si obican
To je to mozda nizi od svih ostalih a ni sanm ne mozes da vdis jer si nesposoban
Zivis u nekim bednim oblacim sam a kad pogledas u realnost vidis da si obocan i ispod proseka
Kako je to mizerno biti sjebani los nesposoban da dajes nego samo da krades od drugih  ida dajes zednim hijenama od kojih zavisis da nahranis njihove nenesitne stomake
Umesto da uzvratis od onih koji te htane i koji su najvecim delom napravili od tebe onosto si ili sto nisi
I sto si mogao da budes ili nisi mogao da budes
Ajde kazzi nesto sto si slabic jel ne mozes da verujes u sve ovo ili ponovo bi da gl;edas negde gore i nevidis dok drugima kidas srca a svoje si odavno zaboravio gde je i sta radi i postao samo slepo kuce  svoje slabopsti i bednosti
Mislis da vredis nesto da li toliko volis da verujes u nista oces da se boris sa svima koji ti nedaju nista i da ih  sta sve ne
A sebe ne diras jer si ti samo
A volis li da gledas kako pate a
Imas li u tome isto zadovoljstvo  lepo je to muciti one koje te vole onako kosto su tebe mucili nisu lepi moji oni krivi kriv si ti
Ja samo zelim
Zelis svi mi zelimo neto ali imamo li pravo da zelimo zeli sebe isebi nista drugo ine mozes da uzimas niko  ne daje  nikom nije lud dab nezahvalnima daje
Probudi se vec jednom i budi realan i;i trpi gore stvari
Ali kad uprskas svaki put ce biti sve teze i manje ljudi oko tebe dok se jednom probudis i svatis da se rodio jos jedan mobnstrum
Sto znam da ne zelis zato dok jos uvek imas izbora ne budi lud ne lomi bespomocne tako lomis sve vise sebe  neko jednostavno nbe moze vise od sebe da daje i ako je tebi potrebno previse nauci da to sto nemozes od drugih da dobijes da uzmes d sebe
A ako si iritiran od stvari koje su se desile tvojom ili ne tvojom krivicom ili ti ispastas ili ne ispatas iako su drugi krivi ili nisu nadji gresku u sebi popravi je i onda ces naci sta god pozelis u kutiji makar bila i toliko prazna i beskonacna kao vecnost mozes je ispuniti i vratiti svima makar i onima kojima  nisu  zasluzni mozdaces naci vec neku satisfakciju u svemu tome
Mozda ces i usamljenoj kraljici koja je zatvorena pomoci da lakse prespava ovu noc  mozda ce ili nece ti biti zahvalna jednog dana nekada i negde.



Kako se stvara nista
Uzmes nesto stodosada nije postajalo das mu ime ili ne moras ime

Naucis se da igras snjime i onda se igrate i lepo vam je.

Onda storis jos nekoliko njih i sve se vise igrate i sve ste vise sretniji

Onda se probudis i vidis koluiko vec stvorenih postoje oko tebe i ne moras da ih stvaras vec samo da naucis da igras
Ili nekog da naucis da igra ako to potrazi ili ne potrazi od tebe.
Bas umes dea zamaras
A sta ako niko nezna da se igra ili svi igraju pogresne igre onda ti preostaju vise stvari ili nepostoje .
I do kada ovako dok se nen probudis i naucis sta treba ili ne treba sto krace traje to ce biti bolje za tebe  imaces vise vremena da se smejes a,ko je to jedna od stvari koje zelis
I ko zna sta jos vec shvatices konacno da si ziv i funkcioniras mozda
Mozda sam samo umoran i su ili nisu popucali zidovi moje kutije ali kakvi i da su imas srece da je to tvoja kutija i imas da pravis sa njome sta god zelis mozes svasta
Toliko lepih stvari moras da naucis vec jednom da ih vidis i da ih ne osugjujes jer nista nije ili jeste sve savrseno ti si taj koji odlucuje za to
Jednba od stvari je da znas sam da se kreces ili nekreces ali da znas zasto to radis ili ako hoces neznas zasto.
Samo ne gnjavi druge ako nezna sta ces sa sobom i nemas ili imas o cemu da SE RADUJES
Izbaci se izvan sebe dovoljno visoko da mozes da se posmatra kako funkcioniras
I da LI UOPSTE FUNKCIONIRAS KAKO TRBA ILI NE TREBA
Mozda ces onda da svais da si bio ili nisi bio ti ti i ko si i sta si i zastyo kraljica ima problema SA SPAVANJEM ILI DAL JE SPAVANJE NJEN PROBLEM ILI NESTO DRUGO

A sta ce sada da ti prvo padne na pamet ili ces da padnes pod uticaima ili ces da tukas i cupkas
Djungla to je vec pod uticZaima sredina jer je uvek gledas ili ne gledas i ne zna s ili znas da postoi ako to nisi ili si cuo od utricaja .
Kraj mozda je to nesto bolje bar nije veliki uticaj uticaja i da jeste to ti je od davno poznato
Ili mozda sve krene nekim drugim tokom kojitreba brzo da se spustas niz burnu reku vecnosti sadasnjowsti buducnosti ili tapkas u mesto ili cupkas kako vec zelis ili ti je laks
Sada si vec i cuo kraj  znas da je gotovo mozda je malo drugaciji osecaj od onog kad ga ocekujes da dogje malo si opusteniji
Bar ne gnjavis nikoga
Iucis da ima i mnogo drugih stvari za koje nikad nisi biop svestan ili si bio.
Sad sam malo opusteniji nije lose ili jeste kad si sam sxa sobom i znas ili neznas dsta radis ili dali tupkas u mesto
Ima li neko jos nesto da kaze ili da menjam temu
U ala sada izgleda drugacije mirnije u tisini moras da naucis i da ti bude lepo u njoj opusti se ne moze da budu toliko stvari odjdnom samo kad ti to pozelis ili moze ali ko zna sta to znaci ili da li znaci uopste nesto
Mozda je lepo i biti kraljica mozda samo ako si k\raljica   i moras da se brines uvek za nekog kralja zatosto on to nzna ili zna  ilinemora suopste da si ti ti mozes da si ineko drugi ma koliko bilo tesko moze da se promeni
Ili nemoze to zavisi
Hajde edlo ipo sta bi to moglo da bude da nece s nesto da mi kazes cad mi sansu nedajes da gledam na stvari i da ih cujes toliko do sada nisam mogao da primetim ako nemozes sam opnda ce mo vi zajedno samo je bitno da znas sta zelis ako je to uredu onda ce biti lakse raditi jer s
Osecai su lepa stvar samo mi dozvoli da ih pokazujem ida ih osecam
Da ima ce smisla
Ti si mi jedina sansa da se odleti davde negde gde zelis mlimte govorimi imam potrebe da te slusam nemoze da se pokecu stvari a znas da mi ov previse znaci ja te slusam samo govori
Prlepo
Gori jeste saMO TI JA TE OSECAM I NIKO TO NEZNA PRODUZI JEDNOG DANA JEDNOG DANA CE SVE BII DRUGACIJE I TI CES ZNATI JER SI  NESVESNO I TI DEO SVEGA TOGA MOZDA CE TI BITI DRAGO DA SE PRONADJES AMOZDA NE SAMO ZNAJ DA Simi pomazes svaki tvoj glasis
Idrago bi mi bilo da se pobrines za mene i odvedes me previs sam umoran
Nemoras da mi objasnjavas znamn da ti razumes i
Hvala ti
Ako zelis da znes kako se krse stvari
Ne budi nasilan i hvataj da nista nemoze da pomogne i molim te pomiluj me za sve sto sam uradio ili nsam speo
Ja znam da si ti moja inspiracija i date obozavam i volim i da sam deo tebe isto kao i ti mene saMO NE DOZVOLI MI DA SE UOBRAZIM ISKORISTIM TVBOJU DOBROTUM I UBIJEM SVE LEPO STO DOLAZI IZ TOGA
JER TI CES TO ZNAT I DA JE OVO TVOJE DELO KRALJICE .
OVO BI SAD SVAKO PRPOZNAO DA PREK NOCI POSTAJES DEO NJE I ODLAZIS DO SAMOG DNA . osecam se prekrasno dok te slsam i da znam da ostajes u svojoj kuci i kad se izgubi svajki delic mene u noci dok postanes dno zajedno sa dnom
Ispod svoje hrabrosti se bojim da se ne dozna da sam sam obicna imitacija i sam neznam cega
Ali dok si u kuci uzivacemo i ja i ti dok budemo znali.
Ako zelis pocinjem od tamo od dakle me ostavljsas da pproduzim i pocinjem da s spajam sa tobom i postajemo jedno
Ili se barem trudim da te razumm i da volim
Sve za nista kazes
Potsecas me na neka davna vremena u kome sam bio izgubljen sam sa sobom  no bilo mi je lepo jer nisam osecao boli
Voleo bi mozda ponovo mig taj proslosti da samo znam i mozem daodaberev i vidim da mozda sad nism ili jesam p[onovo u zabludi
Boreo asam se sa mnogim stvarima jedna si i ti no znaj da am te voleeo i da si mi pruzila sve ono sto nisam imao do tada gotovo sve no neznam  ili znam da je bolje ovo sto imam sada
Jer nikad nisam bio svestan za to
No bilo je lepse sa tobom i pre tebe
Mozda mnogo bolje nego ovo sada iovo tada
Mislio sam da znam sta radim i bilo je lepo misleci da znas sta radis
Niko me nevoli kao ti  tako si spokojan
Spokojan
Istina je no zasto nemogu da te osetim previse me plasis i dalko si mozda i previse daleko
Mozda mi i dozvolis ponovo da udjem u tvoj svet  i pruzis mi sve ono sto mi je neophodbo
Tisina nema nicega pokusaj da e setis i tada sam zeleo nesto uvk sam zeleo jednu istu stvar gde god bio i skim bio
Kazes sunce
Ne razumem te mozda i razumem amo se bojim da se ne uobrazim i previse toga se i ti bojis

Verujmi uopste ne zelim da am usamljem
Mozda neko novo jutro ce mi pomoci kad otvorim oci da znam gde sam
Dda ki neko vidi zivot nije me sramota jer si ovo ti i hvala ti za sve sto govoris
Seti se lepih dalekih svari nezelis da me povredis to dovoljno radim doro i sam
Ne dobijas nista za nista bilo bi lepo da nam netrebaju mnoge stvari kojhe nezelimo da izgubimo moramo se potruditi ako zelimo da bude sladje .
Ono sto zelimo da odreknemp i ne zelmo da priznamo sve nas vise udaljava jer ne zelim da izgybim ono sto smo imali i ne dobijas nista za nista ma koliko da je i da bi trebalo dabude slatko i lepo.
Dajes mi spokojnost a onda me nosi gde zelis mozemo da delimo tvoje snove
Pitas ze sta su to zvezde i za koga postoje kao kuca im monstrumi koji su u njoj
Mi smo monstrumi
Samo ne dozvoli da to i ostanemo
Dupla savest delimo tvoje snove
I molimo da neko sve ovo sredi je smo nesposobni to da radimo sami
Dajes mi vremena no to mi ne znaci mnogo samo produzava neke besmislene stvari u nama n dobro je sto smo zivi ma koliko s cinilo teko moraju dfa progjhu neke styari pa ce ko posle kise bmozda se pojaviti i sunce koje kao plamem gori nase snove i baca nas dole od vremena davnih do vremena da pocnemo da verujemo u vet oko naz
Jer on je prvi u kojem treba da disemo i gledamo se ko sestre
Od tog jutra probavam vatru za doucak da bi video u sta verujem jer vise vevidim razloga da budes u kuci i brines se za sebe kao ludak
Jos malo pa dolazi najlepsi deo i najbrzi koji i ocekivao oduvek da se pojavi bilo bi mnogo bedno kad bi reko pojavuce se kad se najmanje nadas
I trazis jer je zivot nekad izgubljen i nemoz da se shvatis vise jer se jos osecac usamljem
Kao dete kome je neko drugi unistio zivot bez razloga
I niko se ne osvrce na to sto je najgoe ni ti
Ni ja
Lazes nekoga  lazes sgve lazes sebe  igras ulogu koju nezna ni sama
Ili sam
I zelis da te ostave od jednom na miru kad se ndjes na ivici i vidis da nisi jedino ti takav takva vec da svi sve vise lice jedan na drugog
Zasto ne prihvatas neke ljudi mora da ima mekog razloga
Ovo previse volim
Neznam ne mogu da se izrazim  mora da se promene neke stvari
Ima previse razloga zasto verujem u bozice a to i sama
Samo nema ko da ti dokaze da su pogledi vasi predaleki ili bi mogli da budu
Neznam zasto bi jo padao na kolena i molio za oprostaj samo od tebe i nikog drugog
Imas i previse razloga da se volis  i da me volis
Znam da zelis da si ono sto si i budi samo to zauvek

Dok ne dogje vremeno da se uzdignemo na nogama
I ostavimo drugima da se igraju.

Mozda vidis da si ti to sto me pokrece naa se da i ti mislis za mene isto pruzacemo jedan drugom onoliko kolikom mozemo
I zalosno je ako se nikad ne pronadju putevi
Previse mi dajes razloga das eo secam prekrasno pokraj tebe i uzivam u svakom momentu samoce
Da li moze neko da pogleda i pronagje puteve okojima govoris od ovog ,momenta ne osecam nista vise i postajemoizgubljeni
Bez osecaja kojim osecam ovaj momenat zahvaljajuci tebi koja mi govotis idajas nadu u put koji se plasim daosecam od ovog momenta osecam ovaj momenat

Kako da ostavim sve i odem pravo niz djungu vredjanja i patnji do prosvecenja u svojem svetu bes ostalih
Izoliran tvrd , odlazaknavise i misterije  bez razloga n bez sumljanja u razloge koje sam stvaras i poznajes ili mislis da ih poznajes
Zajedno smo i prekrasno je biti deo tebe niko se nikada ne divi nicemu ili se previse divivi precenjujuci stvari bez razloga zato sto sam voli sebe da ostavi u senci
Kao na steljanju moje srce oseca strah  uplaseno je i reagira na svaki sum izvuk koji dolaze izvan mene plasi se da uradi bilao sta
I krvari
Jos uvek se pitam da li kazem koji je deo rob sebe samoga i vise ne mogu da se zaljubim vise sve zbog sebe tebe ineznam jos zbog cega
Konacno kraj
Koji je bez uticaja i robovi koji vriste u tebi vise necu ds se zaljubim
Sve je gotovo reci cu ga pre tebe sve je gotovo  sada
Sve je gotovo

Jos jedan prekrasan dan  sada ga necu opisati jer ces izaci iz kuce
Toliko zivotinjica i prirode i sunca napolje a dra go mi je da ga provodis samnom deleci  i ostavljajajuci sve nase probleme u nekoj fioci u kojim a  pise dasi neko drugi i govori pred drugima ko si i sta si
Ovde mozes biti sta zelis i ono sta i od vek zeleo da budes
Ako zelis mozes da trcic niz prekrasne , prljave tamne ulice da si na najbucnijim zabavama punih ljudi i ljudozdera u onakvoj atmosveri kakvu samo mozes ti da pozelis i da budes i niko vise je r je ovo samo tvoje vreme i moxzes da ides i radis sta zelis i kojliko zelis a da ga neces trositi na strvari na koje se neces niti secati niti ti podati na pamet
Ti si tu i sve se okrce oko tebe bas onako kosto zelis jer se na kraju kraja sve okrece oko tebe samo treba pronaci put do svetlosti i ostati tamo sve dok se svetlost krece a ona se uvek krece i beskonacno ce te ploviti dok ponovo ne pozelis da zastanes negde i produziz ili zapocnes nesto to ce te p[onovo prosvetiti do ponovnog spajanja i mozda pronalazenju neceg sto ce te jo vise ispunjivati i bacati  i pretvarati te u beskonacnost ili samo mislis da ce moze odneti ilipreneti negde sto nezdnas ni da postoji , i plovi dok ti svaki delic tvoje svesti i tela govoti da to radis i daje ti vremena da osecea sebe i vidis svaki momenat koji moze beskonacno da traje a ostali neka misle ono sto zele , na njima ja da misle a na tebi da gradis svoju prekrasnu buducnost u kojeoj ce biti mesta da mozes da gledas ne sve srtane podjednako doro i uvek izabrati ono najbolje od sveta koji ti se nudi i koji je u tu oko tebe.I samo ga ti mozes osvetliti ako svatis da si i ti istto tako deo svetlosti sa kojom mozes da  delis sve sto pozeelis.
ALELUJA.
Ovo su sada novi zvuci mozda si ih ranije slusali ali i niste slusali a mozda ste ih tada razumeli li ih sada ne razumete
Sve jedno bitno je da su  novi i da su lepi no meni nepoznati i ne znm gde mogu da me odvedu i da li mogu da se osecam onako kosto bi  ljudi zeleli da se osecaju kad te ostave ljui
Znate kli ta znaci da te ostavbe samnog
Nit da se ne javljaju na vasm telefonu dog ostajes malo usamljen sa potrebom aza malo ljubavi i razumevanja bejbi
Nerqazumevanje koje dovopdi da mi srce krvari svakog momenta sve manje je ljudi
Svaki momenat ljubav iz mog srca izl;azi i bejbi tebe nema u blizini i zato e osecam umornim i
Pocekaj da ispade zamune da zivim od proslosti
Gde si krenuo mali u potragu za mojom bejbi a sta ces sa njom igurno necu ono sto bi svako to uadio




























Mislio sam da ce suta biti sve drugacie ali ne mogu da vidim drugu stranu previse sam slab stvaram svetove  i gubim  se u njima i onda kad sve iluzije propadnu javlja se ogorcanje koje je svaki put posle svake iluzije sve vece i vece
Vise snikim ne govorim ne mogu , nesmem , neznam
Kako li je vise da se razgovara  da li teba da cutim i izgubim see negde nigde.






































BOLNICA

Ovo je sega direktno
Moguce da je ovo uzivo
MIV- pa ova e prenesuvaat
Pisuva da e zivo.
Pocesime pogore jako
Nemoze jako zosto ti se scrve-
Nuva kozata.
Sto se nervira.
Pa neki latino
Sto sakam patlidjance lepce
Pa daj ono sto ima
Sutlias.
Pa ce se spasis fala bogu
Znas sto se desi
Smeski vo boja.
Student spiese i
poleka dojde i si kidna
bog da cuva.
Nazdravlje zemjak.
Kako si  evo podobro
Da be siera maj sta with
Kuba nait.
Dobra nok.
Izvini malce nie ovde…
Krkaj najadi se malce.
Pa sea dobro od kaj znae.
E sega te razmazifme i sedi
Tuka i ne zboruvaj
E mnogu si bezobrazen.
Nikoj nema da te ostavi bez
Hrana eve jas sum tuka

A im zborese so moite
Da
Pa izlegov za tebe da ti
fotpkopiram…
Ajde so sreka
Ali vie nesto lazete
Vi gledam vo ocive
A be ne zboruvaj svasta
Lele kako me cese okoto
Tuka ispod noga.
Sve mi je mrsno prljavo
I sve me cese veke
Ti rece nejkes,
Lele kaj
Zakonski ne moze.
Mi bese Dime i Koki
me razocara
zasto
zboravi dime na skari
i tie raboti  poveke
zelencuk. I tie raboti
vareno meso ne przeno
Taka i ovde umire
bez hrana
Na komu mu tekna
Sve ova.
Se znaese to
Zajedno dojde ili
zajedno
Salsa sega ke sviraat.
(Senjila de ka me ranja
koja ga
Dosta.
E i da sakas veke nema.
Of lele.
Dali da idam tamu ili
Neveruvam.
Sto rabotam sega  o
sakas
Ke go ispia no poposle
Ti donesov i kafe
Nekam neli kaza.
Si kazali ke vratam

Dzabe.
Aj bre dosta vise
Ke stane i ke videme malce
i togas ke pravime
muabet.
Ke ne stavis ispod
raka
imas li sila da ne
digas.
Drzi drzi
Te drzam te drzam
Ne nekam.
Sigurno
zemi si sreka za
da izlezes bobrzo.
De vanja.. kava sevilja
de kavanja
Ej sega ke ja sviraat
Ja imam na CD
koj e ovoj Oli nisto ne
se slusa Kubanec
ka se dogovorime.
Vie imate i tabletki
pijam pijam
deckovo imas bolki
Ne nemam se cuvam
za nesto drugo da ne
se bockam.
Sega neznam da li da odam
vaka ako pocnam da
pagam drzime.


Hteo sam bato mene
me trazis
Dobro vazi ajde cuci
Sedi fi ceo
Sto e
Katastrofa.
Kako dozna od kogo
od toj keljaviot
Razbrav mi se svrti
Sobava.
Sto bidna ovie
mi kazaa prikaskata
medicinski  slucaj
fenomen i
se razbudiv vo 3 sat
so skrseni race
dva dena ne modkaat
sve sreka posledniot
den zema da ne slika
inaku ke mi otidese
raka
Gleda na skrsevina
Jaki koski kazi kako
mozelo da bide da ne
me tepale koj me tepal
ako treba da gi najdeme
da gi tepe
Abe nezna se
Imaj jak grc i kako
elektricna struja da te
trma i videle na
magnetna snimka
Carcinom ne be tuku e
Tumor, ne daje metastazi
Izvini fico ne mi raboti
mozokot,
e sega sto ke i de
eden gospod znae
5-7 godini trae ne sum
znae
Tesko vleze.
Ovde e neznam kako
Sto nezam da ti  kaza
Eve ja mojata pesma.
I sto ti vika ovo ti sto
mi kazaa
to sto mi kaza i tie znaea
od kade znaes
i sto ti rekoa  isto vaka
i sto ti rekoa ke se
sredi povrsinski rabot
Tolka mi bila kilomet-
razata fico.
Aj de
fala ti fico sto dojde
Rece ako sakas da
dojde
Ajde cao.
Ej bre,
E ja praev muabet
so site.
Mozebi nekele da ti
kazat ni tebe.
E kako ne i
mi kazale da ti kazam
edna ubava vest
Da ne e strasno da e
povrsinski.
Pa sega znam veruva
pa ti gledas na naj
crna strana.
E ti utka
povrsinski
E sto ma utka
toj ne treba sega
Stvarno si smesen i pateticen
sakas site da te zalat
site nema da te gledaat
samo malku i tolko
i si gledaat svoja
rabota.
Slusas.
Eu.
Ladno da ne tie.


I ja ke ja prasam kako
se vika
so be jas kea
prasam dojde pocesimi
mi nos

Ne sme nakraj zosto i
jas ke si idam

Da ne akas mnogu
vo posmiren tempo
na zivot
ne vo zadine prostor
zosti i nazdrav
covek ke se razboli
za hranata neznam
nesto ti si bas
prebirliv
Krastavici daj
malo.
Sto za zito
dete imame problem
Mi me
Poseriozno ali
nema veze.
On e neznam sto
da ti kazam
Deka vleguva vo
filmovi deka e sema
najbolji, glavni
Sto ti si pravis
filmovi sam si gi pravi
Ni dogovoria so
majkati.
Tuka ke isklucis
Aneta kaze da ti si
se javi
Ceo grad zna.
Javi juni na mobilni
“Jon sto e ova so
tebe, mozam da te
vidam”.
Kolku luge znaat
podobro i da neznaat
ceo grad znae…
Poleka.
Od apcinjata noze.
Da ne ovise neki
cito statici.
Bi sakal da vidis
tuka nesto
Slusaj ja nemam
sto da krijam i
malo ja cini i tamo
uzbudfino
Stavi ova tamo neka
krsi glava.
dati go dignam
krevetot.

Dosta vise

Na celoto tuka nekako
znas kako ti se scrveni
ako neka se scrveni
Ima nekoj mirizba
Pf’ kako na mockata
nema veze
Simetricno na kozata
(Ovie Kubani se prodavaat
za eftini pari)
Toa e ti sto
Se slucilo i eto.Bidi pesimista
Ovaj optimista
Nemam takvo custvo
A sega ke pocne da raboti
A Kate znae deka
sum vo bolnica
a znaes kakvi i
uparudce ne
a ne saka da go koristi
i edno kazuvas
a drugi skita pa
ima so skoro
godini.

Pa sto sakas od
mene.
I pak

Cudno je biti
u drustvu sa lepom
devojkom i deckom
e kako da ne.
i napravi nesto
Sto
Ja sam ta sto napravila
Sakas da telegnam
da spies.
Pa rano e nesto ne
mozam da spiam.
Cekaj ke stanam.
Kako ti e pozgodno
Cekaj cekaj  vekaj
I onda me gleda sigu-
rno zeli nesto da
otkrie.
Aneta e onoj tip na
devojka e da.
ali ona e umenia
uzima svoju jaknu i
i stavlja je na krevet.
Ugodno ti e tuka.
Ti se peruta nosot
znas to.
Nesto u picku materinu
imam nije to da
spijuniras ali sta
mozes  nekad i ne
mozes da se obuzdam
Da se mrdnes sto
A
E ne za tebe
Dobro moram nesto
i ja da kazem mozda
im sve ovo izgleda ma-
lo neobicno i ne poznato
ali uzbudljivo  ao
pravi nas nesto
pokretljivim.
Nemam sat na site
sati baterite im se
potroseni.
Koga ke pocnes ti ne
ovaka onaka.
Gleda u TV, Kubane
pa u zemlju sa oduzetoscu
da moze bilo sra da
uradi
Sto ne slusate u
Subotu Siera Madre
Deka ke ima igranje
Si pusta muzika doma
i igra
Cekaj sad
Da slusaat ova na
radio ke crknat Pf.
e da ona e amplakt.
E koga stana da
igraat site pagaat
vo trans pred kolku
godini I Maligna ili
menigna  I stana site
na bina da igra.
Ja  naprimer ova ne
Go pustam pun.
buki ona sto ima
boli glava
Ne
Posto ja ne se razbiram
vo muzika.
Pa ne treba da se razbiras
Dosta e v ansli ne
prifatliv. Mnogu
e naporna i brza.
Koj be toa ovni
Za site veceri neznam
Da li ke ja da dadat
fokus i
Moze
Sega
Nezn Cokolatce
Mm
Sto e bre
Obratno
Kako ga hrani ko da
je pilic.
Da li se vole sta znam
On je zeli pored sebe
A ona se brine za sebe
mozda ga ona vise
primecuje.
Ali je on naj smire-
Nii posle svoih drugova
sa njom.
Ce i on kazem da
tvoite da donesat
Sat.
Nekam.
Koncert neka e
pocnat vo 8 sega e
najmnogu 10 a onie
Ke sviraat do 11 cas
Sto se razbiraat
nasite vo muzika.
tie  sto odat vo Spa-
nija da kupuvat se
razbiraat.
Sakas da zapalis nesto
Sto da si sviri se
Neznam.
Izgleda da smo svi
pomalo umorni.
Dobra Nok.
Punon.
vika Dobra nok
ma sto znam sto
vika.
Cudna soda do sada
je prestavljala samo
bol a sada dobija
i neku drugu smisao.
Nesto pali sto ili pali
to. Mozda sno sve
se zblizujemo na neki
cudni nacin mada
ne komuniciramo
mnogo ili uopste.
Zajedno smo i sada
vec delujemo na
jedni na druge.
No nemozemo toliko
Strasno jer smo
svi izmoreni.
Izgleda da su poceli
nesto da kapiraju i
smesno im je  sa mene
bar se nadam da nemo-
ze mnogo da vidi a
mozda ja i ne dam ili
i nezeli da vidi.
Inace danas joj je
bio rodjendan kozna
koj privela ga je
kuci i sl.
i spavala je i 100 x
bila budjena a cige
toliko da se onako
kosto je prestavljam
nekako je sve zivlje
Opet nesto pali
Dosta cudna
soba u povrsini nije
mnogo veca od 12m2
ali je visoka jedno 3-4m
ko velika kocka.
Jel znae da kredira
nesto su glasnii tako
da postaju sve glasnii
i opustenii

Mislat tie lele kolku
se dobri a ustvari
neznaat deka se publika
samo se na otii.
Jedan Zombi se krece
drzeci  svoju krv
i vrti se levo desno
izgleda treba mu drust-
vo ali nema.
I  eto zavrsi mozese
i natelevizija da go
gledas i jos da si
socuvas pari  e ama
ne e isto custvo.
Mozes i ti tamo
da sednes.

Bas nesto lepo
mirise
Cudni neki ljudi.

Eto vesti znaci
10 sad e sat.
Up na moment su
me primetili.
Bas ga interesuju
Vesti ne zelim da
sam deo njih ali
sa najmanjim pokretom
pocinju da zaborav-
ljaju da nisu sami.

Bas dobro funkcioniraju
cudan neki narod
-1-







DRAMA CEKAJUCI NESTO

CEKAJUCI NESTO


previse je svetla u ovaj tamni grad
uspomene njene bole
i secanja u mrak
potrudih se da je nadjem u rajskom svetu moga sna
pridjoh joj i rekoh tad
da ljubit je zelim ja
i sada znam da moja nikad biti nece
previse vremena da shvatim da sam sam
a ona ostace samnom nece
i kletva moga srca nek joj bude raj
ooo
nikad nikad nikad
isao sam putem svetla vodjen hordom zla
mamuran i zedan njenih
toplih usana
nisam mogao da shvatim
da sve je bila samo laz
proklete su njene usne
nek prokled bude ceo grad
nikad nikad nikad



U sobi osveljenoj sijalicom prigusenom novinama koji u obliku fisheka prikacenim dvejum golim zicama vise sa plafona sobe u kojoj se nalazi neko koji je napisao ovo sto upravo ti slusas I gutash rec po rec cekajuci da se nesto desi I iz napuklih zidova izadje raj u kome se svi smeju , sunce izlazi “sa zapada I greje sa neke druge strane”.
Ko Shto rece neki pesnik u pesmi koju nikad nije napisao.
A shta I da ju je napisao?
Bilo bi to komadic ishvrljanog papira u kome kombinacijom par slova prikazuje neshto shto mu znachi u momentu.
U momentu koga se nekad nece ni secati, u momentu prolaznom . I u tom malom delicu prolaze godine u kojima iz dana u dan radis bilo sta samo da osetis da se desava nesto, da si ziv.
I onda dani pocinju da se ponavljaju kao akvariumu koji celog zivota provede u akvarijumu iz koga posmatra sta se desava nadvor njenog carstva u kome je ona gospodar svih kamenja I biljcica koje se nalaze oko nje

Neznam, neznam da li bi bilo bolje da akvarijum prebacim u dnu ormara tako bi mi zahvatalo manje prostora u ovoj vec maloj I tesnoj sobi. Ipak ce biti najbolje da bude tamo jer je I tako prazan u kome se osim jednog kaveza I par neispeglanih koshulja nista ne nalazi.

Shta je to ?
I chemu
“sve ovo
zashto kad trazis
ne dobijas
vec gubis?


Mogu da placem ili da budem malo od koristi I pishem
Jer mi fail neshto
Shta mi fail ljubav?

Znao bi ja da nisam zatvoren u zatvoru svojih misli
Treba samo da chekas
Da kontrolises ljubav da volis koliko treba ni vise ni manje ako previse volis mozes da budes razocaran ma samo voli sta ima veze voli koliko mozes I dok mozes a sta ako neko I tebe pocne da voli?
Mozda treba malo akcije

I postaje dosadno I trazis neka zadovoljstva ali ne mozes uvek da ih nadjes I u tim momentima ne primecujes. to kad sebe osudis tesko je da se boris sa sobom neznas ko je u pravu a ko gresi. Samo je gore kad nisi svestan za to ili si svestan da uopste nisi svestan da si svestan ili nisi J
Shta mozes samo da pocnes da ucis da si pravis da ti bude lepo kako znas I umes

Ali ja u stvari nista neznam treba toliko da ucim a nekako mi se ne ceka zelim neka zadovoljstva odma a da li bi cekao I sta.
Zelim lepe stvari koje se tesko dobijaju ako ne mozes milom zelis ih jer imas potrebu ali kad razmislis mozes da se otrgnes od svih zadovoljstva ali zasto




Mozda treba da dozvolis da te vodi zivot a kako on to
vo- di i gde volim nepoznate stvari a malo ih je
odnosno pre
vise
Tesko je kad nema sustine u nicemu ili ima
Kako nemogu da se opustim i pronadjem sebe neznam

ko sam sta sam gde sam gledam samo neka slova i
vise



ne vidim njihova znacenja
Pusti neka izadje iz tebe nesto nemoj da
razmisljas
uopste
Samo kucaj izgubi se postani muzika koju slusas ne
razu mes sta znaci niti je cujes samo osecas njene
vibracije i
stavljam glavu na ruci i pokusavam da se gubim ni o
ce- mu da razmisljam izlazi iz mene molim te ko si
ti zasto
si ovde sta oces od mene izadji da te vidim ti
nikad nisi sam niti mozes da budes samo treba da
gledas prste i vi-
dis sta radis sa njima
Jesi li nekad primetio kako imas lepu ruku kako se
zoves koliko ti je mali godina gde ides sta radis
sto si sam gde si ti
Vidis da i kad si sam moze da BUDE LEPO MOZE DA
POCNE SVE OKO TEBE DA ZIVI SAMO AKO IM DOZVOLIS
PA AJDE ZIVITE STA CEKATE
STO NE MRDAJTE
MA OTERAJ IH NE GOVORI NISTA
GOVORI SEBI OSECAM SE KAO PRED PUBLIKOM
Ima I DRUGE LEPE STVARI LEPA JE DOBRA MUZIKA
ONDA PUSTI DOBRU MUZIKU I UZMI SEBE
KAD SMO NAUCILI DA SE VOLIMO
OPET GLEDAM RUKU I STETA STO NE MOGU DA
KUCAM KAO STO MISLIM IMAM VREMENA DA POSMATRAM I
RUKU DOK OVO RADIM
A sada obe ruke i dobra muzika brze ces moci da
izlazis ili bolje samo jedno dok ne naucis da gledas
sa drugim
Eto sta sad mogu da radim kad mi je dosadno
A sta mozda vise nece da mi bude dosadno dobro je poci
njem da stvaram plan u glavi trazimo bolje uslove za
zi-
vot iz ove zasad neizlazne situacije
Ako je ovde tesko da se bude lepo i ako ovde niko
niko-
me ne prilazi oticu tamo gde ljudi to rade
Moram da ponesem sa sobom i sebe da se ne bi negde
dobro osecao
Sebe i svoja secanja koja su sva lepa jer cu sada
da stvorim sve lepe uspomene zasto bi imao ruzne

Evo sada stvaram sva prekrasna secanja iz detinstva,
je- dan kup prijatelja koji su me voleli i bili
zaljubljeni u me ne i dvesta prelepih noci sa
prekrasnim ljudima koji su

morali da odu svojim putem isto kao i ja sada ali kad
god ih pozelim mogu da ih vidim i nadjem oni su tu
oko me-
ne
Onda su mi ostale jos par stvari koje moram da
obavim ovde i da odem onda
Dobro i sta sad tesko je ponovo da se pocne mozda
je vreme za jednu solju kafe




Nikako da se probudim ajde vec jednom kazi nesto
Ne vidim vise slova i gubim inspiraciju kad slusam
ljude
Svemirske devojke da ih krstim tako kakva je veza
iz medju njih i srednjeg roda

Gubim se
Dobro je vise ne cujem ni sam sebe a kamo li
drugoga svakog momemta ocekujem da neko pocne da
vristi Ako ne vriste bice dobro moci cu da ne slusam
nikoga i da se
opustim i da cujem sebe ponovo gledaj u ruku to ti
moz-
da moze pomoci zasto grcis ruke nema potrebe za
time lebdi malo uzivaj nisam dovoljno umoran
Ne primecujem stvari funkcioniaram kao obicno
Ne dozvioljavaj obicnom da opet bude obicno
Ajde da igramo
Volis li da igras
Ali stvarno da igras
Jesi li nekad stvarno igrao
Kako li je to HAJDE SAD
KRAJ
PAPAPApapapapapapapap sta je bre smiri se i radi
idemo
Dobro dosli
Kako ste sta radite imate li druga posla u zivotu
GIGANSKA SLABOST U DUBINI PRELAZI SA DRUGE
STRANE BEDNE KOPIJE KAD JE COVEK SAM I NEMA IDEJA
DA KAZE ONO STO ZELI I LICA IZLAZE IZ SENKE I
GOVORIS A USTVARI



NE RAZMISLJAS SAMO NA MOMENTE VIDIM DELIC SEBE
KAKO SE BORI I POKUSAVA DA
IZADJE DECKO VOLI
A POSLE VOLI
I NE GUBI SE MOLIM TE
OCEMO U SETNJU GDE OCES DA IDES NEZNAM SAMO DA SE
KRECEM NE MOGU DA SEDIM AJDE ONDA UPALI KOLA
IDEMO
URAAAA DOBRO JE OSTAJEM I TO SAM U PU
STINjI
SAMO NEMOJ PONOVO DA IDES MOLIM TE
SVI GOVORE DA CEKAS CEKAJ ONDA SAMO NEMOJ DA
SLUSAS DRUGE SLUSAJ SEBE a sada otvori oci i gledaj
sta se desava oko tebe moci ces brze
da reagujes nemozes ceo zivot na jednu stranu da
gledas
ma koliko ona bila lepa postoji i ona druga koju
moras
da obuzdas i naucis da upravljas njome i onda ces
mno-
go dalje stici i manje ce moci da uticu stvari sa
strane vre me pauze nije ni to lose a sta ima u njome
osim tisine ko
ja i nije tako losa nekad je i jako potrebna samo
posma- traj sa daljine videces mnogo bolje
Samo gledas da istrajes u tome sto si zapoceo
Nece biti lepo ako se otkazes na pola puta jer je
vreme najmanji problem imas ga na pretek samo ako
znas da
UPRAVLJAS NJIME A NI GODINA NE TRAJE DU GO AKO
KAZES DA NE TRAJE DUGO A MOZE I
DA TRAJE PREDUGO SAMO AKO TO ZELIS
ONDA NEMA ZASTO SE ZURITI I TRCATI NEGDE A I DA SAM
NEZNAS GDE



ZNAJ DA IMA MNOGO LEPIH MESTA NA SVETU ZA
KOJE NEZNAS NI DA POSTAJE
Nema nikoga kao i ko zna koji put ostavljen sam
sebi
gde
Frustracija fasi v bol razno hajdi majdi
nikad cigla
gde smo ono stali a gde si ti goris li sada a boli
te uvo gajde su ovde i vise ne razmisljam ni o kome
i cemu hajde sada vidi sta radis
ovo su samo reci
i nista vise nece ni biti il nebiti nista
pametnije
ne mozes da izvadis iz glave mislio sam da mozes ali
iz-
gleda da gresim previse sukoba za kratko vreme sve
pola ko gubi smisla i nema nicega u sta mislis da ima
previse
nezno receno premnalo se osudjujes probaj malo jace
da vidis kako je bez inspiracije djabe se trudis lupas
u tasta-
tutru i koristis nikakve reci jer nemas nista cak ni
sebe vi se ne razumes mada se trudis da se otkrijes
ko si i sta si
ali videcemo dokle moze da ode sve ovo mozda se pro-
budi nesto nevino i lepo posle svega ovog
Vise ne radi mozak i ruke same udaraju a tesko
vise

i da se prepoznaju neka slova
Vracas se ponovo na pocetak ali gosti nikako da iza-
dju a sto se vadis sada na ni krive i duzne goste
nemozes sam da se spravcis sa sobom?



Neka padne onda kosa na tvoje oci i budi
uveren da izgovaras bezbroj besmislenih reci koje
koristis samo da
bi popunio stranice i figurativno nisi ni svestan ovih
zna- cenja ali si jedino dobar da sebe ubedjujes u
besmislice i
verujes jako u njih
Na kraj krajeva bolje i to nego
nista



Opet si dajes za slobodu da vredjas nista i da
ga upo-
redjujes sa svoim slabostima i sa sad ocemo vecito da
se raspravljamo
Evo izvinjavam se nista vise ta slova necu da
kucam samo da ih koristim za svoju odbranu
Gasis svetla lepse se osecam izvadi nesto
interesantni je nemoj da si sebican
Gasis se opet da to su samo momenti inspiracije
i po- punjavanje besmislica
I
trudnik bogastva
Ne laskaj si previse mozes se
razocarati i pasti
Frustracija zar opet
neznas nista bolje
Ajde da ne nadjemo neku staru
temu


 cemu na primer o svemu sto hoces
 aj smiri se malko gusis me
g je lepo slovo lepo lepo g nije samo
slovo
slusaj ti sto se vadis na druge
zapni malo
tolko li si nespooban
i treba ti samo inspiracija da bi se izrazi
nemozes
ja cinican ponekad mi se to i dopada ali ne
moraju drugi da svataju to toliko lose
dobro vidis li ti nesto
ili ne
juris opet u nape i gubis se hodocasce je
pustinja smaragd sever star go go je to
sta ti nisi sam uvek si sam
nov si ovde koliko ces ostati 




dobro je pocinje da se smracuje i padaju mi na
pamet
neke mogucnosti

frustrirajuce a

lako je sad lepo je radti nesto imati nesto
jednostavnost sakri to fiksiraj nesto trazi
odgovarajca slo va mo vidis li nesto go
godine i mirisi se sre svugde gde mogu da stignu
neznam dali se treba stati i cekati
opet nema smisla nadaj se da ce sve ovo neko drugi
da
sredi
dobro polako i smireno radi sta zelis nije ni tolko
strasno kad te drugi osudjuju
znas kome da kazes i sta
i imas pravo i
da se na- das makar bile pogresne stvari ako to ti
prestavlja zado-
voljstvo samo nemoj previse ili uopste druge da
mesas druge u sve ovo za to vec nemas prava mozes
da ih za-
molis i to je sve ali mozes i vecito da zivis u svom
svetu ako je zaista tako lepo u njemu
500 noci stavljeni u casi bez dna koju pijes sa stola
buda lastina
smiri se govori razumnije bar sam pokusaj da se
razu-



mes ovo je krug potrebno mi je samo vreme da bi
se
uverio ali nemoj i previse da ga trosis ili trosi ga
ako ga imas na pretek mozda se gorama popnes do vrha i
sidjes
posle toga u mocvaru i igras se sa zabama i ucis
najbolje da krekeces .
Ajmo u srednji vek u smaragnoj sumi i viteza i
vina i

prirode i zelenila i agresinosti
sta mislis o tome
dokle mozes da ides sto se mene tice mogu dugo vreme-
na a na tebi je da nadjes smisla ako uopste postoji
ja sa-
da to nemogu ja samo igram jednu ulogu koja je samo je
dna od milion drugih i pokusavam da sredim sebe i to
mi
je sada interesantno jer je bolje nego da ujedam a
mozda nekad necu imati potrebe za sve ovo a mozda ni
ti
mozda cemo moci da se nadjemo na sredini gde ce sve i-
mati vise smisla ili mozda nece
nije ovo ni tolko lose nikoga ne vredjas ne rasudjujes
sa-
mo popunjujes neke praznine i gledas sta moze da
izadje iz tebe a da nisi ni svestan svega toga
ako uspes veceras da iznapises tolko gluposti da
nemogu ni ja sam da verujem
pa cu traziti od neko
pa cu posle ponovo da pisem drugi deo mozda ce ovako
i da dodju neke stvari a mozda cu ili necu imati
potrebe
za mnogim stvarima
ma koliko izgledalo cudno osecam se da stvaram
nesto neznam sta no nikad nije kasno
sada imam vremena NA PRETEK I ISKORISTAVAM GA ONAKO
KOSTO NIKAD NISAM DO SAD
TESKO MI JE DA PONOVO GLEDAM SA OBE



STRANE NO NADAM SE DA NECE JOS DUGO
DA TRAJE
UKOCICE MI SE RUKA ALI UOPSTE NISAM
SVESTAN STA RADIM I SVIDJA MI SE OVA
ULOGA USPEVA DA UBIJA I SMIRI NEKE STVARI sto nisu
tako epe i daje mi sansu da verujem u nesto
mozda nije bog zna sta ali nije toliko ni lose
Ajde sad
Prociscavanje nije lose slusaj ovo moze i najbolje bi
bilo da stoi bas ovde gde stoi nema rezona brzati
ne postaje
se tako lako kisa
Kisa nemas prave reci ili se previse plasis da
izgovoris prave reci
Ne zelim da vredjam oni koji su kise da se pretvaram
da sam i ja kapljica svega toga
Nemoj ti da se plasis svako ima pravo da misli o
sebi
ono sto zeli time nikog ne vredjas a niko nema pravo
da
se ljuti ako se za dve sekunde osecas kao kapljica
druga
je stvar ako zelis da te priznaju kao kapljicu onda
moras
da igras njihovom igrom
Dobro sad nesto pametnije
Mirni jesenji dan ocekujem nista i nikoga slusam
tisinu i gledam nigde ,
Izlazim iz kuce i gledam pada kisa navlacim kaput na
se- be i setam se u polutamnim ulicama sirokih
prostranim
liscem i razmisljam gde da idem i sta da radim
Imam li neko iskustvo koje bi mogao da podelim
ili
se prodam za jeftine pare i dam svoje gace na prodaju
ili
mozda pomognem nekome
One koje interesuje kako je to i koji bi zeleli da
samo jed



nom probaju i nikad vise jedino bi i mogao da pisem
o
tome druge stvari i nisu toliko uticale da bi mi
promenile zivot a u kom smeru sada je kasno rasujivati
Ne zelim rasudjivati nemam pravo na to ali mogu da
ka- zem moje poglede
Ili nemoram
U svakom slucaju bilo je to kisno popodne
A ja sam uzaldno koracao i trzio nista kisa je padala
a ja nisam vise bio svestan toga
Otopio sam se jer sam bio od secera ostao je samo
prazni mantil koji je uzaludno trazio put da se vrati
kuci.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX11 reda)
Drugi dan je zapoceo nesto zivlje polako sam poceo
da saznajem za sebe i da nalazim prava slova ali je
jos uvek
padala kisa pocele su da se stvaraju neke ideje koje
mo-
gu imati smisla i koje mogu da bude razna osecanja i
pra ve neke slike
Treceg je vec sve bilo drugacije poceli su da se
desavaju stvari koje prave coveka sretnim
U pocetku sam samo posmatrao i divio se i onda kad
se osetio dovoljno dostojnim poceo da koracam onim
stopa ma koji su milioni pre mene koracali
No siguran i speman da se vratim u kocku iz koje
pono-
vo mogu da se vratim
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Koja i nema da je toliko losa cak mozes i da je
podelis
na pola
Ili na cetiri
Ako nisi toliko umoran
Svaki covek je univerzum za sebe i lepo je
upoznavati



razlicite svetove ali to kaput koji je uzaludno lutao
i tra-
zio svoju kocku nije mogao da shvati imao je u
untras- njem dzepu samo jedan zidni sat koji mu je
stalno govo-
rio da je njegovo vreme od davno odzvonilo i da ce
vre-
menom ostati samo jedan otrcani kaput koji ce stajati
na cosku neke ulice umazan i uprljan od ostatka sveta
Ali ovaj kaput nije tako mislio o sebi i svom kraju
nadao se da ce ponovo naci svog gazdu .
Zato je resio da preuzme nesto za pocetak se zakacio
za drvo i posmatrao svet oko sebe i pokusavao da
otkrije ko
jim putem treba da krene prema secerani najblizoj
koja
se nalazila na nekih 500 km od njega
Uzeo je carobnu lampu koju je uvek cuvao u svom des-
nom nadvoresnjem dzepu i potrljao je dva tri puta
rekao
ciribu ciriba i od jednom se pojavio njegov gazda
koji je ponovo obukao kaput i zajedno produzli da se
setaju
sirokim ulcama punih jesenjim liscem opalim koji je
da- vao miris truleza KOJI GA JE UVEK POTSECALO NA

kutiju sa prekra
snim crtezima e.t a kako se vraca na ovoj planeti
koji su za njega to bile jedne od najplemenitijih
licnosti koje je poznavao u to vreme.
Dakle da se vratim na e.t ja on je dosao sa neke
planete
i bio je jako fin druzio se sa svima
Na kraj posle velikih peripetija on ostaje ziv
i svi se ponovo vole.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Dobro jutro uvek sve lepo pocinje sa dobro jutro i
tebi



Sta ti je trebalo ono sa e tiem volis gace pa to ti je
Hocemo na dorucak bas sam gladan samo na krkanje

mislis to je jedno od retkih zadovoljstva koji mi je
ostalo
E tesko tebi kad u drugome ne mozes da nadjes zadovolj
Stva.
Sada znam da nema dileme u svemu tome i da
je
najbolje sada ponovo da pocnes da se setas ulicom

Moramo malo da se ubrzamo 5000 km na sat ako oces
ngde da stignes iskoristi barem dve ruke
Gusto je no mora da se pocne nekako bice ovo dugo ve-
ce ali bice dobro ako uspe sve da se uradi jos veceras
Oces u grad u koji
Ajmo u sumu da lovimo crve zar nam ne treba jos neko
bice nam dosadno uzmi nekog akrepa ili akrabu
koristis
neke stare ofrcane fore da prosto ne mgu da verujem
svo jim usima
Pocinjes da me uspavljujes
Da ubacimo
A skim ti to pricas
Da ne trazis nekoga u sebi ili si ga od davno nasao pa
ze



lis da se oslobodis od njega
Ne brini se gde i da odes bice lepo samo ne
zaboravljaj me i veruj mi malo vise jer sam na
kraju krajeva tvoj covek
Kojih krajeva dosta mi je krajeva uvek samo neki
krajevi necu vise krajeve
Ma krajevi lepi kao mesec dana na primer
Lepi su to meseci ko li ih izmisli da mi je znati
Znas zelim nesto da stvorim nesto lepo i jedinstveno

Neznas jos uvek nista niti mozes da rasudjujes
Ovo je tek pocetak putovanja
Sta bi sa djokerima
Bio jednom jedan djoker i volio je da bude svugde i
sa svakim i jos uvek postoi taj djoker da je uvek
svugde i sa
svakim
Voli da se igra a da nije svestan sta sve radi
A jako mu je postalo tesko kad je svatio ili nije
kakve su posledice ili nisu kad se svugde mesa i
onda je odlucio
da igra jednu drugu igru gde ce svi da ga vole
odlucio je da igra igru koja se uopste ne igra .
Opasna je ta igra gde nista ne igras veliki je rizik
no on
je to prihvato i samo on moze da je zaustavi.
Valjda nece da postane kralj u toj novoj igri



To je vrlo opasna rec mozes da probudis neke
afinitete u meni i jos mnogo stvari
Ne zaboravi da nije na tebi da rasudjujes
Produzi o djokerioma molim te umaras me to je mnogo
bolna prica koja jos uvek boli zelis da je prodam za
malo
gaca
Mozda ne bi bilo i da je prodas
To zadovoljstvo ti necu priustiti ne jos
Bar dok ne porastes jos malo
Mozda za koju godinu
I tako je za tebe vreme relativna stvar ustvari ti
se i tako sad boris sa nekim drugim stvarima tako da
djokeri u op-
ste nisu ni bitni
Bitna je samo ova noc koju ces mozda da prespavas a ko
ju mozda neces i uspes da uradis ono sto zelis ili ne
zelis
Nemogu da se odlucim jer se jaako tesko odlucujem oko
stvari zato je najbolje da uzmes sve da se nebi mnogo
od
lucivao oko svega
Da ali nekad i ne mozes da uzimas sve u tome je i
stvar sto moras ili ne moras da se odlucujes oko
jedne ili vise
stvari
N
Opusti se noc je duga ili vec mozes da je napravis da
bu- de takva
Imaju pravo ili nemaju oni sto zele stvari odmah i
sada
ne daju vremena da sanjare ili ne sanjare. I to
sanjarenje moze da bude zamarajuce moze sve da bude
zamarajuce ako sve posmatras sa strane koja zamara
stvari.
Znaci ne idemo ni u jedan grad odluci se vec
jednom
Koliki su tvoi potencijali znas li jesi li razmisljao
tome



Daj mi vremena da se sredim treba mi malo nove muzike
da nahranim svoje izmorene celije sta to bese si hteo
nes
to o potencijalima
Ima mogo jacih stvari od potencijala i mnogo dublje
ne slusaj nista samo radi i gledaj pravo ispred sebe
i smiri
se postajes sve uplaseniji i izgovaras spore misli
ubrzaj
se ti to mozes oslobodi se ostavi sve po strani manje
radi
i ne dizi glavu postajemo nervozni i to je nesto tu
lezi ne-
ki osecaj samo nauci da je upotrebis na pravo mesto
pola
ko mi dolazis k sebi ko si ti od dakle si
Nesto neide fatas se za slamku steta sto se sporo
izdizes javlja mi se vrtlog u stomaku i ne razmisljam
vise o ni o
cemu
Mozda bi trebalo da prekines i legnes da spavas
imaces sigurno lepe snove
Nismo trebali da citamo ovo cudo lepo sam ti reko
sada ne ide ni minuta vise
Promeni se
Izgubljen u pustinji koracam
Neznam kuda idem u neka neistrazena podrucja
Gde mesec nije beo a zvezde nisu svetle
Gde sunce izlazi sa zapada i greje sa neke druge
strane
A da nisi u oblacima mozda
Zasto si zadajes tako teske zadatke i prisljavas se
da ra-
dis nesto do iznemoglosti
Vise neznas ni ko si podelio si se samo na dve strane


Znas li o kome u opste i skim razgovaras i da li
razgova-
ras oduci se i kreni samo jednom stranom jer vako
vise



ne moze ili moze samo je pitanje vremena i nacina
Ako ti se ne dopada imas izbora i bez ljutnje mozemo
da se razdelimo i da se vise ne razilazimo oko sitnica
Faliti a zasto sad to kakve to ima veze ti opet
trazis veze u necemu i jesi li uspeo da nadjes veze
izmedju kola i svetla
Ili soma i soma to ne ide tako ne znas uopste kako
ide a vazno je a samo imas cilj i da moras ili
nemoras da ga za
vrsis veceras da bi otkrio sto vise stvari ako
uopste ima sta da se otkriva golo ljudi jel to zelis
a
Neznam
I ne podizi glavu time neces nista postici mora da si
ras-
cistio sa sobom cim ovo radis
I nema dakle u svemu ovome a ti trazi vezu ako
nemas druga posla
Ja imam ovde sam zarobljen u svoim mislima i moram d
a odradim sve ovo pa makar bilo nesto od najlugjih
stva-
ri koje sam cuo i uopste nemam nameru da se kajem
jer
je vise kasno za kajanje sta je tu je stvari se ne
menjaju
tako lako kosto mislis i mora da naucis da zivis sa
svojim greskama i uspesima
Slobodno odnesi me na drugu stranu i ja bi to voleo da
vi dim ali sada imam pametnija posla.

Tesko tebi neces daleko da doguras mozda neces da se
o- pametis nikad
Mozda cu morati celog zivota da gledam samo jednu stra
nu
Govorio si o potencijalima Ajde pokazi ih malo
uzdigni



se idemo opet
Krevet
Joga jel ti se ovo vise dopada
Dovigjenja
Idem ja odavde ne planiram da moje dragoceno vreme
provodim sa tobom
Samo mi nije jasno zasto od toliko mirnog i
svestranog deteta prelazis u nesto sasvim deseto
Deseto deseto
Bolje i deseto
Nego da sam sebe zarobljavam umesto da zivim normal-
no ili nenormalno
Dovigjenja ljubavi moja steta moglo je sve mnogo
lepse da se zavrsi
Ostajem sam sa sobom do sledeceg jutra koje jos
dugo nece da svane
Ajmo ponovo o alpima
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX18
Hoces li barem uspeti mislis li da ja ne zelim da sve
radi- m ali nemam vise ni toliko muzike kolko mi je
potrebno
pocecu da se ponavljam a znas da ja to stvartno ne
zelim
Ili cu morati da pocnem o prvom sexualnom iskustvu
O molim te nemoj bolje se vrati na alpe ili idemo u
pusti nju odavno nismo isli tamo
Bolje cu da plivam nego u pustinju da idem barem ne po
stoji verovatnoca da dehidriram
Dobre vibracije to je to stvari ajde pricaj o njima
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX



Gde mi nadje vibracije ajde da se vratimo na ljubav
Ne vracamse vise nigde

Daj izvadi nesto novo
Ne prodaje mi se vise nista daj nesto jeftino
Patike od pred 7 goina
Aj neka bude . ali nemoj vise da me molis
Zaljubio sam se oooo sta ces sad a u koga to neznam
ali sam se zaljubio
Ah kako je lepo kad si zaljubljen
Dobro je NAPREDUJES SIGURNO IMAS STO STA
DA MI PRICAS O TOM DOZIVLJAJU AKO ZELIS
DA GA PRODAS MALO
SLUSAJ NISAM JA KRIV STO NEMOZES DA SE ZA LJUBIS NO
ZNAJ DA IMA STARI KOJE SE NE PRO
DAJU I KOJE NE MOZES DA KUPIS
SAD ISPADOH nesto kao covek niskog morala e tako ti je
to toliko se trudis i na kraju NIKO NI FALA DA TI
KAZE
NE MOJ PROBLEM JE U TOME STO OCEKU- JES DA TI
NEKO ILI NIKO KAZE FALA D DANAS
TO JE I PREVISE NIKO NE ZELI DA GOVORI ILI NE
GOVORI NEKOME ILI NIKOME HVALA MIS-
LIM DA SE RAZUMES
TOLIKO VREMENA SAM SE VRTIO OKO DRUGIH JER NISAM ZNAO
KAKO DA utrosim svoje slobodno
vreme a sada svi mi traze moje slobodno vreme ali ga
ne ma vise kontas?
A




dobro je to sto si tolko turbo ne moze vise niko da te
pita ni koliko je sati
za tebe je i sat zastao
slusaj bolje i da zastane nego da ti otkucava
ne budi rob nikad nisam ni bio
i da ne mesamo vise satove i druge objekte
jesi se naspavao malo nesto si cutljiv ala leti ovo
vreme da nisi ni svestan a sta bese sa onom, teorijom
ako hoces
mozes da ga zaustavis itd..
sad bi trebao nesto kao da ti se pravdam ma slusaj ma
ko liko i da ti objasnjavam bice uzaludno jednostavno
druga
cije razmisljamo ali mozemo da nadjemo nesto o cemu
mozemo da komuniciramo kao naprimer nesto o cemu ni
smo dovoljno kopententni da razgovaramo.
Trazi samo ti neke veze jos dosta ima do jutra ,bar se
os- lobadjamo gledalaca i mogu bez sramenja da
razmisljam sa obe strane
Bunis me o kakvim stranama govoris ne ocekuj previse
od mene i sada ne trazi nista
Vreme mi prolazi a nemam ga jos mnogo














CIN PRVI

































Otvaram prozor treba mi malo vazduha sve

je tako mirno napolju ima neka aukcija prodaje se
neshto

jeftinije ili skuplje zar je to bitno bitno je
da je ov- de zaguslivo mozda ce neshto i
nekada da kupi
ali je jos uvek rano razmisljati o tome sve u svoje
vreme
Napolje je mnogo toplo i
pocinje polako da pada kisa i svi se
razi laze mnogima je zao zbog toga ali se u daljini
slusa je-
dan prekrasan glas jedan od onih glasova koji daju
smi- sao ovom zivotu i sto jednostavno zelis uzivati
slusajuci
ih kisa se savrseno stapa sa tim glasom tako da ovog
mo- menta nije mi potrebno nista drugo

Prestaje kisa i javlja se prekrasna duga ispod koje
trce lju di
Mora da sanjas

Ja samo zelim da se oslobodim svoih stega
Ne mesaj druge u to
Idemo iz pocetka
Napolje pada kisa puna kapljica cuju se neki glasovi
koje ne mogu da odgonetnem
I slusam operu
Tako je vec mnogo bolje
Polako se predajem sve manje verujem u uspeh
Napolje aplaudiraju ode jos jedna prodana dusa u
nepo- vrat
A ti mali mizerni piunu sta radis tu borim se a
skim se




to boris neznam moras da si das manju obavezu ako
ze-
lis da je zavrsis sto pre
A kako je to pa lepo skrati si zadatak na pola i sa
tim za-
vrsenjem smatraj sebe za pobednikom
I tako samo ti znas neznas svoj zadatak
Kako se lepo smeju ovi napolje na kisi uvek su me
nervi rali a sada pocinjem da ih volim i da mi daju
inspiraciju
osecam se da su mi potrebni svaki njihov zvuk
pretvara-
m u slovo a dva osmeha u recenicu
Neznam neznam a mozda i znam samo necu da kazem
Pa sta onda voleo bi da znas lako je tebi ne
razmisljas mnogo i zato ni nemas potrebe kada samo
pomislim na
sve to bilo kako bilo bura nikad dosta cak i
nedovoljno za tako kratko vreme da fizika ima veze sa
burom izgle-
dalo bi sve drugacije
Neka te ne uznemiravaju druge stvari ovo je idealno
vre- me za stvaranje a cega ni sam nisam svestan ne
daj da si
pod uticaima drugog sveta
Gledas li kako se sve vise uzdizu stvari kao plodna
zem-
lja zedna sunca tako lepo ne izmisljeno da skoro da
ne-
maju nikakve veze gotovo da je sve gotovo nije i nece
bi
ti dokle god mogu trazicu nesto drugo i nije sustina u
sve
mu sto mislis da je a nemas ni pojma u sta da
verujes i dali da verujes i kada da verujes i gde da
ides kao lutali-
ca koja se izgubila i nezna kojim putem treba krenuti
ni- kad to nisam otkrio mozda sam i imao pravo zasto
nisam
ali me ostavlja i ne ostavlja nikud gde ne bi trebalo
i zas-
to bi trebalo ako bi trebalo
Ima i drugih svari koje ne treba izustiti jako sam
sretan da ih ne moram reci i sve onda gubi smisla
toliko misli a
tako se hvalim da je premalo vemena za sve to
Lutalice koje ne ostavljaju kraj ovaj osecaj mi je
poznat i




krivo mi je sto mi prija ili ne prija samo ja cu
dostici mo-
ju cifru i to nije neki problem samo vrme u kojem
sam Zarobljeni treba da otvori krila SVOJE
PREKRASNE
DUSE I POCNEM DA KOPIRAM VISE NEZNAM NI
STA SA DOVOLJNIM POSTOVANJEM DA SE NIKO
NE RAZOCARA U NIOKOGA SAMO DA PUSTIS NEKA IZADjE
I TAKO JE SAMO KENULO DOKLE
CE DA ODE I TAKO JE PRESPORO ISTO SE VISE UDALJAVAS
TO JE BLIZI TEBI A SAMO JE BITNO
DA SE NESTO STVORI U TEBI TO JE ZNAK DA NE STO IMA A
POSLE GA PREOBLICIS KAD ZNAS
DA VEC POSTOJI NESTO
POTSECA ME NE NESTO STO MI NEDA MIRA RA- NIJE JE
RANIJE KASNIJE NECES NISTA DA IZVU-
CES I NE TRUDI SE DOKLE DA SI SAM SI TAKO
JE I NAJBOLJE TIPICNO ZA SEBE I ZA NAS KAD
GOD NESTO DAS OSECAS SE PREVARENIM I NE ZALIM ZA
RECIMA SAMO TO JE PRECENJENO
SVE ODOSE I OSTAJU
PROBLEMI KOJE NEMOJ DA OSECAS
JER NISU TVOJI NE RAZMISLJAJ NE PLASI SE NI- KO SE NE
SEKIRA
GALAMA KAZU FRUSTRIRAJUCE MOZDA SU
SVI DA SE MISLI NEMISLI
GDE SI TI GDE CES SAD NEZNAM NE ZELIM GDE SMO SVI MI
MOZDA JE SVE TO BOLJE GDE GOD
ISLI VRACAMO SE U SEBI
SVI SMO SRECNI MOZDA I POTAJNO NESRECNI NO SVE JE
NAJBOLJE ONAKO KOSTO JE ISPALO
SVI SMO SE I PREVISE NADALI NEMOJ SE PREVI-




SE NADATI NEMA RAZLOGA SAMO BUDI COVE
K TO JE ONO STO VREDI ILI NE JA NEMAM PRA-
VO DA O TOME ODLUCUJEM ILI ODLUCUJEM TI
IDI DOLAZI spavaj sanjaj oslobodi se leti zali ne
zali
ima puno jasnih svari a SADA CE IMATI PUNO RAZ- LOGA
Sve je to lepo
A mi cemo samo napred i samo pravo pa dokle stignemo
ili ne stignemo nema razloga da nema da
Da da da da da samo da se f
Hirova je dosta jeste sve lepo i sto bi drugacije ima
li raz loga da se mislis i nadas i cemu i zasto i
koliko
isao ili ne nedam te da se izlases svim tim stvarima
usamljeni gde se kreces ili stojis ili se vracas
nazad to ce drugi da ocene ako nisi spreman da sam
ocenis i sam
stvoris svoje iluzije u koje nije tako tesko ili je
tesko da
se veruje ili je zamorno gledati kroz prizmu vremena
pro
cisti se od sebe i svojih misli
a gde da idem i kada to treba sam da odredis i das
mu smisla ako mozes ako ne mozes nemoj da mu dajes
smis
la kako da verujem u svoje iluzije ako znam da znam
da su to iluzije to je jedini i pravi put da sve bude
nadokna-
djeno godine rada i samo posmnataj to nije tako lose
ima i svoje svetle strana ako im da mogucnost da i se
prikazu
ne lutaj ili radi to ako zelis ili gutaj sve sto mozes
da pro gutas ali sve je tako mirno i nista SE NIJE
PROMENI-
LO SAMO koracaj i osecaj i ne razocaravaj se znam da
se trudis i da ti nije lako da se ogranicis od
drugih i da
im ne dozvolis da ulaze i uzimaju ono tvoje no imas
po- trebu za vetom i to je razumno cudno bi bilo da
nije tako




ili nebi u opste bilo cudno ne daj da se stvari
menjaju ta-
ko brzo ili dozvoljaavaj na to samo ti imas pravo i da


































TRECI CIN

































Bila jednom jedna kraljica

































CETVRTI CIN

































Ti si mi jedina nada samo jos u tebe mogu da
verujem
zato ulazem sve sto imam u tebe jer nemogu u nista
dru-
go da se zadrzim nemam izbora sve drugo gusim ili
ne-
gusim i sam neznam no znam da ovako ce vreme biti na
moju stranu cekacu gledacu i videcu kako se
odvijaju
stvari nece biti uzaludno gubljenje vremena ili mozda
ho ce ali pametnije ideje i opipljivije u ovom
momentu ne-
mam sve su ostalo iluzije mozda si i ti neka iluzija
ali naj vise volim da verujem tebi
Imas jos malo vremena a posle ces se ponovo iskluciti

Mozda i neces ko zna
Ja sigurno ne
Ali mi je drago da cujem ponovo drage zvuke mozda one
prave a mozda i n e u svakom slucaju ovo pravim i
zbog tebe ali vise zbog mene mnogo vise zbog mene
A ti mozes da pravis bilo sta za mene ili za sebe ili
nemo ras izbor je tvoj i moj i tvoj i vas i nas i
niciji
Sada ce da slusamo sta nam govori tisina ili buka i
dali nesto od toga mozes da razumes
Gde si bio do sada sto se ranije nisi pojavio nego si
mo-
rao da radis sve ostalo samo mene da ne bi hranio ja
sam ti ti si ja mi smo jedno samo tako mozemo
pravo levo
desno ili nazad
Mozda je sve tako lepo i smesno smesteno u nekoj
lepoj kutiici od stakla okovanom ne debelim lancima i
izgleda
kao da ga nikad bilo nije a da jesta sta bi bilo onda
da ne bi bilo drugacije nema rezona ostajati u
kutijama makar
bile i od stakla ili mozda ima to ce mo otkriti ako
vidimo




kako je u njoj
dobar dan ja sam kutija
zdravo a ja sam ono sto je u kutiji
kako je biti kutija ili ono u njoj
pa slusaj jos od kad sam saznao da sam kutija nisam
mno go razmisljao o tome mislio sam da sta ima veze
ako si vec kutija i mozes li da menjas ili ne sve
jedno je
govorim mislim dovoljno dugo
pogledajte malo levo kad idete pravo u kutiju
a kako ste vi molim vas postali ono iz kutije
pa slusaj neznam sasvim mozda sam oduvek bio ono iz
kutije neznam stvarno a da li si se izmeno od kad se
otvo
rila kutija i pomesao sa ostatkom sveta
pa sad zavisi sta smatras to pod ostatkom sveta ako je
in- spiracija onda neznam a ako je inspiracija mislim
da ne-
znam
toliko ljubavi ti pada sada na pamet
pa neznam kad si zatvoren ili otvoren u kutiji
imas ili nemas mnogo stvari i vrtis ka plocu u sebi
sad zavisi normalno sta je na toj ploci
da
mnogo je bitno da ne postaje dosadno
moras da se trudis
da apsolutno
to ti jos samo ostaje ili ne ostaje ili uopste nije
samo
mozda si i ti tu negde trebas malo bolje da pogledas
moz da ces se i na kaju naci
negde barem u blizini
a sta je bilo sa onom kaljicom ma
ma bila jednom jedna kraljica nesto izmedju neznam
ni




ja sta to vec i nije nesto
i bila je zatvotena u nekoj staklenoj kutiji okovana
nekim debelim lancima i uvek je bila sa onim u kutiji
nije imala nista drugo
drugo?
A sta je bilo to u kutiji
A da to i ja pokusavam da otkrijem
Valjda je bilo nesto cim je moglo da govori
A moze da govori samo ako ga pitas
Ako ga pitas znaci da TI VEC VERUJES U TO I DA-
JES MU SANSU DA SE ISKAZE A MOZDA GA I
SAM STVARAS I SAM GOVORIS UMESTO NJE- GA
AKO SI NA KRAJU SVE TO TI A STA SU DRUGI I DA LI
UOPSTE POSOJE ILI NE POSTOJE ILI NE BI
ZELEO DA UZMES ZA SEBE ILI NISTA DA UZMES ZA SEBE
I
I stajala je tako u kutiji sa onim u kutiji vecito
Vecito zar nije to predugo
I ja sam to mislio ali ona nije verovala u to ni u
nista dru go
Samo tebe
A otkud u tebe sada
Pa morala je SAMA NIJE MOGLA DA SE OSLOBODI ILI JE
MOGLA SAMO NIJE HTELA A MOZDA JE I
HTELA SAMO NIJE ZNALA
A MOZDA JE I ZNALA ALI NIJE SMELA
A OD KOGA NIJE SMELA
OD SEBE




A sto od sebe pa
Pa nije bilo niceg drugog ili je bilo samo ona nije
zelela da bude
Ne govori tako zasto nije zelela to je zalosno
Zalosno ali istinito
Bila je revoltirana i zato nije htela nikoga a ustvari
sve ih je zelela
Slusaj mozda je i gresila no neznam da li je bilo
dovolj-
no
Dovoljno
Nisi ti tu da dajes izjave i da budes sudija
A gde su bili ostali , ma bili su tuu pa zasto onda
Neznam pevise obaveza , slabost, kajanje i mnogo
jos stvari izmesane ali najvise revolt
Mozda je gresila mozda i nije vreme ce pokazati
Ako ima nesto posle vecnosti
Da bas tako ili nikako neznam
Videces onda kad bude bilo vreme mozda ces i da zavo-
lis sve ovo i nece trebati ili trebati nesto ili nista
drugo
Ajde onda priseti se kako je bilo kad je blo
drugacije
Secaj se ti koliko hoces ja vise neznam da li treba
ili ne treba se secati
Ako treba da li je to dobro ili nije ako nije onda
obratno ili isto
Da sve to moze da bude ali nemora i
I
Imala je jos vece da smisli nesto jer se ranije nije
setila
Steta toliko je energije izgubila uzalud ali ako
je ona stvara moze je ponovo stvoriti i iskoristiti
u druge stvari iz svoje kutije




Mislis da se to tek tako stvara kada prohtes
Pa neznam ali moze da proba NISTA JE NE KOSTA I
OCES LI ONDA
PA SLUSAJ MOZDA IZ TOGA SVEGA KO STA BI SVE IZASLO

I ONDA STA
Smanji se idi napred sve sto mozes da STVORIS STVO RI
PONOVO DOKLE MOZES
Kako se to radi
Seti se gneva i ponovo ga iskazi
Zasto gnev
A sta mozes drugo da imas iz jedne kutije
To neznas sta je bilo u njoj mozda i nikad neces da
sva-
tis ako ne umes da gledas
Mozes da ga prebacis na sebe umesto na druge ljuti
se sto ga nisi iskoristio u korisnije stvari od kojega
mozes i
da dobijes koristi a posle ga daj meni jer volim da
gutam tvoj gnev to me sve vise uzbudjuje
Ajde sad gde si
Momenat samo ajde moras to sam bez drugih
Kazi sebi koje si govno priznaj
Da si slabic
Da nisi vredan trud drugih jer i nesposoban da
dajes ni
malo lepote samo iz sebe zelis da se sve okrece oko
tebe
da te mole i da ti se klanjaju da imas sva
zadovljstva sa-
mo za tebe ali nema jer si obican
To je to mozda nizi od svih ostalih a ni sam ne mozes
da vidis jer si nesposoban
Zivis u nekim bednim oblacima sam a kad pogledas u re-
alnost vidis da si obocan i ispod proseka




I sto si mogao da budes ili nisi mogao da budes
Ajde kazi nesto sto si slabic jel ne mozes da
verujes u sve ovo ili ponovo bi da gledas negde gore
i ne vidis dok
drugima kidas srca a svoje si odavno zaboravio gde je
i sta radi i postao samo slepo kuce svoje slabosti i
bedno-
sti
Mislis da vredis nesto da li toliko volis da verujes u
nista oces da se boris sa svima koji ti nedaju
nista i da ih sta sve ne
A sebe ne diras jer si ti samo
A volis li da gledas kako pate a
Imas li u tome isto zadovoljstvo lepo je to muciti
one ko je te vole onako kosto su tebe mucili nisu
lepi moji oni krivi kriv si ti
Ja samo zelim
Zelis svi mi zelimo nesto ali imamo li pravo da
zelimo zeli sebe i sebi nista drugo i ne mozes da
uzimas niko ne daje nikom nije lud da nezahvalnima
daje
Probudi se vec jednom i budi realan ili trpi gore
stva-
ri
Ali kad uprskas svaki put ce biti sve teze i manje
ljudi
oko tebe dok se jednom probudis i svatis da se rodio
jos jedan
Sto znam da ne zelis zato dok jos uvek imas izbora ne
bu




di lud ne lomi bespomocne tako lomis sve vise sebe
ne-
ko jednostavno ne moze vise od sebe da daje i ako je
tebi potrebno previse nauci da to sto ne mozes od
drugih da dobijes da uzmes od sebe
A ako si iritiran od stvari koje su se desile tvojom
ili ne tvojom krivicom ili ti ispastas ili ne ispatas
iako su drugi
krivi ili nisu nadji gresku u sebi popravi je i onda
ces na-
ci sta god pozelis u kutiji makar bila i toliko prazna
i bes konacna kao vecnost mozes je ispuniti i vratiti
svima ma
kar i onima kojima nisu zasluzni mozda ces naci vec
ne ku satisfakciju u svemu tome
Mozda ces i usamljenoj kraljici koja je zatvorena
pomo-
ci da lakse prespava ovu noc mozda ce ili nece ti
biti za-
hvalna jednog dana nekada i negde.



Kako se stvara nista
Uzmes nesto sto dosada nije postajalo das mu ime ili
ne moras ime

Naucis se da igras s njime i onda se igrate i lepo vam
je.

Onda stvoris jos nekoliko njih i sve se vise igrate
i sve
ste vise sretniji

Onda se probudis i vidis koliko vec stvorenih postoje
o- ko tebe i ne moras da ih stvaras vec samo da
naucis da
igras
Ili nekog da naucis da igra ako to potrazi ili ne
potrazi od




tebe.
Bas umes da zamaras
A sta ako niko nezna da se igra ili svi igraju
pogresne ig- re onda ti preostaju vise stvari ili
nepostoje .
I do kada ovako dok se ne probudis i naucis sta
treba ili ne treba sto krace traje to ce biti bolje za
tebe imaces vi-
se vremena da se smejes ako je to jedna od stvari koje
ze lis
I ko zna sta jos vec shvatices konacno da si ziv i
funkcio- niras mozda
Mozda sam samo umoran i su ili nisu popucali zidovi mo
je kutije ali kakvi i da su imas srece da je to tvoja
kutija i
imas da pravis sa njome sta god zelis mozes svasta
Toliko lepih stvari moras da naucis vec jednom da ih
vi- dis i da ih ne osugjujes jer nista nije ili
jeste sve savrse-
no ti si taj koji odlucuje za to
Jedna od stvari je da znas sam da se kreces ili
nekreces
ali da znas zasto to radis ili ako hoces neznas zasto.
Samo ne gnjavi druge ako neznas sta ces sa sobom
i nemas ili imas o cemu da SE RADUJES
Izbaci se izvan sebe dovoljno visoko da mozes
da se posmatras kako funkcioniras
I da LI UOPSTE FUNKCIONIRAS KAKO TREBA ILI NE TREBA
Mozda ces onda da svatis da si bio ili nisi bio ti ti
i ko si
i sta si i zasto kraljica ima problema SA SPAVANJEM
ILI DALI JE SPAVANJE NJEN PROBLEM ILI NES-
TO DRUGO

A sta ce sada da ti prvo padne na pamet ili ces
da pad




nes pod uticaima ili ces da tupkas i cupkas
Djungla to je vec pod uticaima sredina jer je uvek gle
das ili ne gledas i ne znas ili znas da postoi ako to
nisi ili si cuo od uticaja .
Kraj mozda je to nesto bolje bar nije veliki uticaj
uticaja
i da jeste to ti je od davno poznato
Ili mozda sve krene nekim drugim tokom koji treba brzo
da se spustas niz burnu reku vecnosti sadasnjosti
buduc-
nosti ili tapkas u mesto kako vec zelis
ili ti je lakse
Sada si vec i cuo kraj znas da je gotovo mozda je
malo drugaciji osecaj od onog kad ga ocekujes da dodje
malo
si opusteniji
Bar ne gnjavis nikoga
I ucis da ima i mnogo drugih stvari za koje nikad nisi
bio svestan ili si bio.
Sad sam malo opusteniji nije lose ili jeste kad si
sam sa sobom i znas ili neznas sta radis ili dali
tupkas u mesto
Ima li neko jos nesto da kaze ili da menjam temu
U ala sada izgleda drugacije mirnije u tisini moras da
na- ucis i da ti bude lepo u njoj opusti se ne moze da
budu to
liko stvari od jednom samo kad ti to pozelis ili
moze ali ko zna sta to znaci ili da li znaci uopste
nesto
Mozda je lepo i biti kraljica mozda samo ako si
kraljica
i moras da se brines uvek za nekog kralja zato sto
on to ne zna ili zna ili nemoras uopste da si ti ti
mozes da si i
neko drugi ma koliko bilo tesko moze da se promeni
Ili nemoze to zavisi

Hajde sedlo ipo sta bi to moglo da bude da neces
nesto




da mi kazes sad mi sansu ne dajes da gledam na stvari
i
da ih cujes toliko do sada nisam mogao da primetim
ako
ne mozes sam onda cemo svi zajedno samo je bitno da
znas sta zelis ako je to uredu onda ce biti lakse
raditi jer
Osecai su lepa stvar samo mi dozvoli da ih pokazujem
i
da ih osecam
Da ima ce smisla
Ti si mi jedina sansa da se odleti odavde negde gde
zelis
molim te govori mi imam potrebe da te slusam ne moze
da se pokecu stvari a znas da mi ovo previse znaci
ja te
slusam samo govori
Prelepo
Gori jeste SAMO TI JA TE OSECAM I NIKO TO NE- ZNA
PRODUZI JEDNOG DANA JEDNOG DANA CE
SVE BITI DRUGACIJE I TI CES ZNATI JER SI NES VESNO
I TI DEO SVEGA TOGA MOZDA CE TI BI-
TI DRAGO DA SE PRONADJES A MOZDA NE SA- MO ZNAJ DA
si mi pomazes svaki tvoj glasic
I drago bi mi bilo da se pobrines za mene i odvedes
me previse sam umoran
Nemoras da mi objasnjavas znam da ti razumes i
Hvala ti
Ako zelis da znas kako se krse stvari
Ne budi nasilan i shvataj da nista nemoze da pomogne
i molim te pomiluj me za sve sto sam uradio ili nisam
us-
peo
Ja znam da si ti moja inspiracija i da te obozavam i
volim i da sam deo tebe isto kao i ti mene samo NE
DOZVOLI
MI DA SE UOBRAZIM ISKORISTIM TVOJU DO-
BROTU I UBIJEM SVE LEPO STO DOLAZI IZ TO-




GA
JER TI CES TO ZNATI DA JE OVO TVOJE DELO
KRALJICE .
OVO BI SAD SVAKO PRE POZNAO DA PREKO NO CI POSTAJES
DEO NJE I ODLAZIS DO SAMOG
DNA . Osecam se prekrasno dok te slusam i da znam da
ostajes u svojoj kuci i kad se izgubi svaki delic
mene u noci dok postanes dno zajedno sa dnom
Ispod svoje hrabrosti se bojim da se ne dozna da sam
sa-
mo obicna imitacija i sam neznam cega
Ali dok si u kuci uzivacemo i ja i ti dok budemo
znali.
Ako zelis pocinjem od tamo od dakle me ostavljsas
da produzim i pocinjem da se spajam sa tobom i
postajemo
jedno
Ili se barem trudim da te razumem i da volim
Sve za nista kazes
Potsecas me na neka davna vremena u kome sam bio iz-
gubljen sam sa sobom no bilo mi je lepo jer nisam
ose-
cao boli
Voleo bi mozda ponovo mig taj proslosti da
samo znam i mozem da odaberem i vidim da mozda sad
nisam
ili jesam ponovo u zabludi
Borio sam se sa mnogim stvarima jedna si i ti no znaj
da sam te voleeo i da si mi pruzila sve ono sto
nisam imao
do tada gotovo sve no neznam ili znam da je bolje
ovo sto imam sada
Jer nikad nisam bio svestan za to
No bilo je lepse sa tobom i pre tebe
Mozda mnogo bolje nego ovo sada i ovo tada
Mislio sam da znam sta radim i bilo je lepo
misleci




da znas sta radis
Niko me ne voli kao ti tako si spokojan
Spokojan
Istina je no zasto nemogu da te osetim previse me
plasis
i daleko si mozda i previse daleko
Mozda mi i dozvolis ponovo da udjem u tvoj svet i
pru- zis mi sve ono sto mi je neophodno
Tisina nema nicega pokusaj da se setis i tada sam
zeleo nesto uvek sam zeleo jednu istu stvar gde god
bio i skim
bio
Kazes sunce
Ne razumem te mozda i razumem samo se bojim da se
ne uobrazim i previse toga se i ti bojis

Verujmi uopste ne zelim da sam usamljen
Mozda neko novo jutro ce mi pomoci kad otvorim oci da
znam gde sam
Da li neko vidi zivot nije me sramota jer si ovo ti i
hvala ti za sve sto govoris
Seti se lepih dalekih svari ne zelis da me povredis
to do- voljno radim dobro i sam
Ne dobijas nista za nista bilo bi lepo da nam ne
trebaju mnoge stvari koje ne zelimo da izgubimo moramo
se po-
truditi ako zelimo da bude sladje .
Ono sto zelimo da odreknemo i ne zelmo da
priznamo sve nas vise udaljava jer ne zelim da
izgubim ono sto
smo imali i ne dobijas nista za nista ma koliko da je
i da bi trebalo da bude slatko i lepo.
Dajes mi spokojnost a onda me nosi gde zelis




Pitas se sta su to zvezde i za koga postoje kao kuca i
monsuni koji su u njoj
I molimo da neko sve ovo sredi je smo nesposobni to
da radimo sami
Dajes mi vremena no to mi ne znaci mnogo samo pro
duzava neke besmislene stvari u nama no dobro je
sto
smo zivi ma koliko se cinilo tesko moraju da prodju
ne-
ke stvari pa ce ko posle kise mozda se pojaviti i
sunce
koje kao plamem gori nase snove i baca nas dole od
vre- mena davnih do vremena buducih da pocnemo da
veruje-
mo u svet oko nas
Jer on je prvi u kojem treba da disemo i gledamo se

da bi video u
sta verujem jer vise ne vidim razloga da budes u kuci
i bri-
nes se za sebe
Jos malo pa dolazi najlepsi deo i najbrzi koji si
oceki- vao oduvek da se pojavi bilo bi mnogo bedno
kad bi re-
kao pojavuce se kad se najmanje nadas
I trazis jer je zivot nekad izgubljen i nemozes da se
shva tis vise jer se jos osecas usamljem

I niko se ne osvrce na to sto je najgore ni ti
Ni ja
Lazes nekoga lazes sve lazes sebe igras ulogu
koju nezna ni sama
Ili sam




I zelis da te ostave od jednom na miru kad se nadjes
na i- vici i vidis da vec sve vise lici jedno na drugo
Zasto ne prihvatas neke ljude mora da ima nekog
razloga
Ovo previse volim
Neznam ne mogu da se izrazim mora da se promene
neke stvari
Ima previse razloga zasto verujem u bozice a to i
sama znas
Samo nema ko da ti dokaze da su pogledi vasi
predaleki ili bi mogli da budu
Neznam zasto bi joj padao na kolena i molio za
oprostaj samo od tebe i nikog drugog
Imas i previse razloga da se volis i da me volis
Znam da zelis da si ono sto si i budi samo to zauvek

Dok ne dodje vremenom da se uzdignemo na nogama
I ostavimo drugima da se igraju.

Mozda vidis da si ti to sto me pokrece nadam se da
i ti mislis za mene isto pruzacemo jedan drugom
onoliko ko
liko mozemo
I zalosno je ako se nikad ne pronadju putevi
Previse mi dajes razloga da se osecam prekrasno
pokraj tebe i uzivam u svakom momentu samoce
Da li moze neko da pogleda i pronadje puteve o
kojima govoris od ovog momenta ne osecam nista vise i
postaje-
mo izgubljeni
Bez osecaja kojim osecam ovaj momenat zahvaljajuci te
bi koja mi govoris i dajas nadu u put koji se plasim
da o-




secam od ovog momenta osecam ovaj momenat

Kako da ostavim sve i odem pravo niz dzungu vredjanja

i patnji do prosvecenja u svojem svetu bez ostalih
Izoliran tvrd , odlazak navise i misterije bez
razloga no bez sumljanja u razloge koje sam stvaras
i poznajes ili
mislis da ih poznajes
Zajedno smo i prekrasno je biti deo tebe niko se
nikada ne divi nicemu ili se previse divi
precenjujuci stvari bez
razloga zato sto sam voli sebe da ostavi u senci
osecam strah uplaseno
je i reagira na svaki sum i zvuk koji dolaze izvan
mene plasi
se da uradi bilo sta

Jos uvek se pitam da li da kazem koji je deo rob sebe
sa-
moga i vise ne mogu da se zaljubim sve zbog sebe
tebe i neznam jos zbog cega
Konacno kraj
Koji je bez uticaja i robovi koji vriste u tebi vise
necu da se zaljubim
Sve je gotovo reci cu ga pre tebe sve je gotovo
sada
Sve je gotovo

Jos jedan prekrasan dan sada ga necu opisati
jer ces izaci iz kuce
Toliko zivotinjica i prirode i sunca napolje a
drago mi je da ga provodis samnom deleci i
ostavljajajuci sve na-
se probleme u nekoj fioci u kojima pise da si neko
drugi
i govori pred drugima ko si i sta si
Ovde mozes biti sta zelis i ono sta si oduvek zeleo da
bu




des
Ako zelis mozes da trcis niz prekrasne , prljave
tamne
ulice da si na najbucnijim zabavama punih ljudi i
ljudo-
zdera u onakvoj atmosveri kakvu samo mozes ti da poze
lis i da budes i niko vise jer je ovo samo tvoje
vreme i mozes da ides i radis sta zelis i koliko
zelis a da ga nec-
ces trositi na strvari na koje se neces niti secati
niti ti pa-
dati na pamet
Ti si tu i sve se okrece oko tebe bas onako kosto
zelis jer se na kraju kraja sve okrece oko tebe samo
treba pronaci
put do svetlosti i ostati tamo sve dok se svetlost
krece a ona se uvek krece i beskonacno ce te ploviti
dok ponovo
ne pozelis da zastanes negde i produzis ili zapocnes
ne-
sto to ce te ponovo prosvetiti do ponovnog
spajanja i
mozda pronalazenju neceg sto ce te jos vise
ispunjivati i bacati i pretvarati te u
beskonacnost ili samo mislis da
te moze odneti ili preneti negde sto neznas ni da
postoji ,
i plovi dok ti svaki delic tvoje svesti i tela
govori da to
radis i daje ti vremena da osecas sebe i vidis svaki
mo-
menat koji moze beskonacno da traje a ostali neka
misle
ono sto zele, na njima je da misle a na tebi da gradis
svo- ju prekrasnu buducnost u kojoj ce biti mesta
da mozes da gledas ne sve strane podjednako dobro i
uvek izabrati
ono najbolje od sveta koji ti se nudi i koji je u tu
oko te-
be. I samo ga ti mozes osvetliti ako shvatis da si i
ti isto
tako deo svetlosti sa kojom mozes da delis sve sto
poze- lis.








ALELUJA.
































Ovo su sada novi zvuci mozda ste ih ranije slusali
ali i niste slusali a mozda ste ih tada razumeli ili
ih sada ne
razumete
Sve jedno bitno je da su novi i da su lepi no
meni ne- poznati i ne znam gde mogu da me odvedu i
da li mogu
da se osecam onako ko sto bi ljudi zeleli da se
osecaju kad te ostave ljutim
Znate li sta znaci da te ostave samnog
Nit da se ne javljaju na vasem telefonu dok ostajes
malo usamljen sa potrebom za malo ljubavi i
razumevanja bej-
bi
Nerazumevanje koje dovodi da svakog momenta
Svaki momenat ljubav izlazi i bejbi tebe
ne- ma u blizini i zato se osecam umornim i
Pocekaj da ispadne zabune da zivim od proslosti
Gde si krenuo mali u potragu za mojom bejbi a sta
ces sa njom sigurno necu ono sto bi svako to uradio
















Mislio sam da ce sutra biti sve drugacije ali ne mogu
da vidim drugu stranu previse sam slab stvaram
svetove i
gubim se u njima i onda kad sve iluzije propadnu
javlja se ogorcanje koje je svaki put posle svake
iluzije sve ve-
ce i vece
Vise snikim ne govorim ne mogu , nesmem , neznam
Kako li je vise da se razgovara da li teba da cutim i
izgu bim see negde nigde.



Flasa svega

Izgubljen u pustinji koracam.
Neznam kuda idem ,
u neka neistrazena podrucja
gde mesec nije beo , a zvezde nisu svetle
Gde sunce izlazi sa zapada i
greje sa neke druge strane.

Umoran od lutanja osecam na licu
neki hladni mlaz vetra
koji se sporo krece
i sve je blizi meni sto se ja vise
udaljavam od njega
i najednom se nalazim u njemu
kao lutalica koja se izgubila
i nezna kojim putem treba…
krenuti

Nalazim se u haosu ljudi
okovanim cvecem.
S dugim neiscesljanim kosama
i sim bolima razbacanim po sebi.
To su bili ljudi koji su igrali
bez muzike ,
govoreli pogledima i smejali se suncu



okovala ih je tama osvetljena
suncevim zracima .

Posmatrao sam ih sa velike uda-
ljenosti sedeci pored njih .
U sledecem casu svi su bili nagi
i sedeli su ispod velike senke
kaktusa .
Pokusao sam biti sa njima , da se
osecam tako kao oni
ali se nisam mogao ni , dobli-
ziti “ mozda njihovom savrsenstvu”.
Pogledao sam prema zapadu
i gledao kako se izmedju dve
velike planine sunce izdize u
visine.
Moj duh je plakao za tim
nadamnom
a samo tren kasnije jedna
devojka mi je davala put u njihov
svet.
Svet ljubavi i mira
XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX



mozda je to bilo ono sto sam
trazio celog zivota ali se
najednom sve prelomilo u meni i
nisam bio siguran vise ni u sebe
samog ni u svet oko mene. . .

Pocele su da se prelamaju
mnoge boje i iz pustinje
je izrastao pravi raj.
u kome su ptice pevale i …
sve je bilo drugacije

Naizad vetar prolazi kroz mene
i padam na vrucem pesku pustinje
ostajem da lezim sve dok sunce
zalazi i spusta se noc
nadamnom

ujutru se budim i nastavljam put
kroz pustinju . Osecam se kao
pobednik nad samim sobom i
srecan sto sam se
izvukao iz raja pakla

Deniz .






drama  KUBANSKA NOC I CEKAJUCI NESTO
BACK TO HOME PAGE
NEW BOOKS
LOOKING FOR PUBLISHER
Name: DENIZ MIFTAROVSKI 0038971421531
Email: kaligula34@hotmail.com