Szeretnénk erre a kérdésre válaszolni, de hogy olyan választ adjunk, ami újat is hoz ebben a régi témában, a téridõ hagyományos, anyagközpontú feltérképezése helyett a zsák elmélet által definiált, fény alapú mértéket fogunk használni.
|
Kezdjük az elején. Induljunk el abból az állapotból,
amikor egy kiégett nagyméretû csillagból neutroncsillag
válik, majd a gravitáció hatására összeroppan,
és elkezdõdik a fekete lyukká válás
folyamatának utolsó fázisa. Az egyre jobban összesûrûsödõ
plazma egyre nagyobb mértékben deformálja el a teret,
amit a fénysugarak egyre nagyobb mértékû elhajlása
mutat. |
|
http://www.mira.org/bonestell/kai/multi.htm
Készült 2000.04.19.-én hirtelen fellángolásból, gondolván, hogy az itt leírt magyarázat hatással lesz a Fekete-Lyukról és a Nagy-Bummról alkotott elképzelésekre. Természetesen publikálni nem sikerült sem zsák-elmélet, sem más néven. A modell azonban összhangban van minden további eredménnyel.
Szondy György