Root Beer Brands
![]() A&W acquired at Wal-Mart of Blue Earth, MN. $2.50 / 12 Cost per can: $0.21 |
![]() Barq's Acquired at County Market of Mankato, MN. $0.40 / 1 Cost per can: $0.40 |
Blumer's |
![]() Faygo acquired at Dollar Tree of Fairmont, MN. $0.50/ 1 (24 oz.) Cost per bottle: $0.50 Cost per 12oz. : $0.25 |
![]() Genuine Diet Hank's Acquired at Juba's Super Valu of Blue Earth, MN $0.99/ 1 (12 oz.) Cost per bottle: $0.99 |
![]() Health Valley Acquired at Mysterious Origins of Twin Cities, MN. $?.?? / 1 Cost per bottle::$?.?? Cost per 12oz.:$?.?? |
![]() HyVee Acquired at HyVee of Fairmont, MN. $1.50 / 6 Cost per can: $0.25 |
![]() IBC acquired at Wal-Mart of Mankato, MN. $2.50 / 6 Cost per bottle: $0.42 |
![]() Iron Horse acquired at County Market of Fairmont, MN. $3.39/ 4 Cost per bottle: $0.85 |
![]() Jones Acquired at Mysterious Origins of Twin Cities, MN. $?.?? / 4 Cost per bottle::$?.?? Cost per 12oz.:$?.?? |
![]() Mug acquired at Wal-Mart of Mankato, MN. $0.40/ 1 Cost per can: $0.40 |
![]() Sam's Choice acquired at Wal-Mart of Blue Earth, MN. $0.25 / 1 Cost per can: $0.25 |
![]() Shasta Acquired at Juba's Super Valu of Blue Earth, MN. $0.29 / 1 Cost per can: $0.29 |
![]() Sprecher Acquired at Econo Foods of River Falls, WI $3.99 / 4 (16 oz.) Cost per bottle: $0.99 Cost per 12oz. : $0.74 |
![]() Spring Grove Acquired at Somewhere in South Eastern MN. $? / 1 (10oz) Cost per bottle: $? Cost per 12oz. : $? |
![]() Steap Acquired at Econo Foods of River Falls, WI $1.79 / 1 (12 oz.) Cost per bottle: $1.79 |
![]() Stewart's acquired at County Market of Mankato, MN. $3.39/ 4 (12 oz.) Cost per bottle: $0.85 |
![]() Super Chill Acquired at Juba's Super Valu of Blue Earth, MN. $2.89 / 12 Cost per can: $0.24 |
![]() Walgreens Acquired at Walgreens of Mankato, MN. $0.79 / 1 (20 oz.) Cost per bottle: $0.79 Cost per 12oz. : $0.47 |
![]() Wildwood Acquired at Mill's Fleet Farm of Owatonna, MN. $2.99/ 12 (12 oz.) Cost per can. : $0.25 |
|
Special Entry: Our Family was procured and then inadvertently drank by a thirsty relative prior to the testing. So sad. |
![]() Our Family Acquired at Econo Foods of River Falls, WI $0.25 / 1 (12 oz.) Cost per can: $0.25 |