Motto: To, že se objeví střízlivě vyhlížející muž středních let v saku a vázance na obrazovce veřejnoprávní televize v hlavní zpravodajské relaci ještě neznamená, že nebude sprostě lhát.


Vítejte v informační válce

V současné době probíhá permanentní informační válka jíž se bohužel aktivně účastní též média. Místo objektivních informací nám každodenně přinášejí koktejl polopravd, lží a zpráv umně smíchaných s komentáři. Kdyby to nebylo k pláči, bylo by asi směšné jak zoufale se takzvaní novináři bránili tomu, aby v médiích musel existovat prostor pro doplnění polopravd a vyjádření stanoviska k nepravdivým informacím. Novináři se u nás vyžívají v roli nájemných střelců, kterým se nikdo nesmí postavit do cesty - jinak bude, klidně i zcela lživě, veřejně pošpiněn a jeho hlas nikdo neuslyší.

Na této stránce budeme uvádět medialní polopravdy a lži, které nás zaujmou, doplněné naším komentářem, kde se pokusíme vysvětlit, s čím nesouhlasíme a proč. Pokud někdo nebude souhlasit s námi, jeho názor uveřejníme. Během polemiky jistě vyjde najevo spousta zajímavých věcí.


WEBRING LZI, MACHINACE A LUMPARNY V MASMEDIICH
Předchozí | Následující | Seznam | Přidat stránku


Názory zaslané e-mailemLinks (neboli odkazy na jiné stránky):Zoran Andjelkovic, ředitel Centra pro mír a toleranci v Kosovu, o situaci kosovských Srbů:

You know, there are people who were killed after I persuaded them to stay. That is terrible to live with.
16. 5. 2000 Aktualizace

Tato stránka bude ted nejaky cas bez aktualizace. Omlouvame se.

20. 4. 2000 ČT: Boj o Českou Televizi

Neodpustím si malou poznámku k nedávným tahanicím o radu České Televize. Situace totiž byla zcela záměrně prezentována tak, že máme radu ČT složenou ze samých osvícených a moudrých občanů, které se snaží z jejich poctivě a zaslouženě získaných křesel vypudit nejvyšší vedení ODS a ČSSD za účelem dosazení loutkové rady. Otázka zní: Kde je psáno, že současná (bývalá) rada ČT je spolek osvícených a nezávislých?! V televizním zpravodajství, různých "publicistických" pořadech či tzv. "dokumentech" to zcela jistě psáno není. Řeknu to na rovinu: současná rada ČT zcela otevřeně "kope za hrad", tedy čtyřkoalici a zpřízněné organizace. Současný boj o obsazení rady tedy chápu jako boj mezi politickou skupinou X a Y, ne jako útok na jakousi nezávislou radu.

* Udílím ČT a zpřízněnému tisku a rozhlasu 1 z 5 hvězdiček za neobjektivitu.

20. 4. 2000 Nový světový řád: Demonstrace

Občas se stane, že značné množství lidí s něčím nesouhlasí, a tak se sejdou na veřejném prostranství, vytáhnou transparenty a začnou provolávat hesla, která hutnou formou vyjadřují, proč poslušně nesedí doma a nesledují televizi (pokud možno zpravodajství, kde jim vysvětlí, kdo je hodný a kdo zlý a že toho zlého je třeba zabít).

Z našeho hlediska zajímavá situace nastane v okamžiku, kdy ten, kdo ovládá tzv. "pořádkové síly" usoudí, že demonstranté by přece jen měli jít domů sledovat tu televizi (úžasný vynález, malá skupinka lidí může dodávat libovolně upravené informace obrovské mase lidí a ještě drze tvrdit, že jim "můžou věřit"). Největší pravděpodobnost střetu je u tzv. "nepovolených demonstrací" (tohle je snad vtip - k čemu je povolená demonstrace; aby si ovce zabečely, když to baču nebude rušit?!). Okamžik střetu je vždy stejný: policie ztluče řadu demonstrantů obušky, ochromí je slzným plynem popřípadě rozežene pomocí vodních děl. Zcela rozdílné je však to, jak o střetu demonstrantů a policie referují média. Pokusím se to shrnout v tabulce:

Poklidné shromáždění občanůRadikálové sympatizující s ...
Demonstraci se nedaří zabránitJsou přijímána bezpečnostní opatření
Policie zasahujePolicie je nucena zasáhnout
Zásah je brutálníZásah je razantní
Demonstranté jsou zbiti obušky, řada lidí je zraněnaProti demonstrantům jsou použity běžné donucovací prostředky
Demonstrace byla rozehnánaByl obnoven pořádek
Následovalo hromadné zatýkání, příbuzní zatčených mají o ně strachNěkolik radikálů bylo předvedeno na policii

Za domácí úkol vyjmenujte pět států, které patří do prvního a pět států, které patří do druhého sloupce tabulky (pomůcka: Sledujte někdy Události na ČT1).

**** Udílím ČT a dalším televizím 4 z 5 hvězdiček za rozdílnou interpretaci a emotivní přibarvování shodných událostí.

20. 4. 2000 Kosovo: Rozbor "dokumentu" o Kosovu

Dizzy na své stránce uveřejnil reakci na "dokument" Jana Urbana o historii konfliktu o Kosovo. Nachází se v sekci Aktuality.

Doporučuji!

3. 4. 2000 Kosovo: Článek o médiích za války o Kosovo

Podařilo se mi získat článek Ilony Bílkové uveřejněný v Britských listech jako reakce na "úlet" Jana Čulíka, který opět jednou vstoupil na velmi tenký led zastánců agrese NATO v Jugoslávii, nevyzbrojen ani fakty, ani logickým myšlením. K článku je přiložen překlad projevu P. Hammonda. Zde je slibovaný článek.

Doporučuji!

3. 4. 2000 Kosovo: Nový agitátor je Jan Urban

Někteří lidé jsou tak drzí, že nám ostatním nezbývá, než je v němém úžasu sledovat. V době, kdy doslova vylézají na světlo vnitřnosti celé Kosovské lži (vznik, motivace a první akce UCK a její vztah k CIA, situace před a při bombardováním a skutečné počty mrtvých za celé období, etnické čistky v Kosovu po bombardování za přítomnosti KFOR, provázanost médií států NATO a armády), se u nás rozbíhá další vlna antisrbské kampaně pod taktovkou Jana Urbana. Mně známá činnost tohoto zatím posledníkho hlasatele svaté války vůči Srbům zahrnuje přednášku za účasti velvyslance USA, a pořad v České televizi. Vůbec mě nezajímají jeho předchozí zásluhy, dokonce mě ani nezajímá, zda tuto kampaň rozjel sám za sebe z čisté národnostní nesnášenlivosti, nebo jen plní objedávku. Jediné, co mne zajímá je, jaký bude ohlas na jeho činnost. Opravdu se po těch všech skandálech, odhaleních a statistikách, po každodenních únosech a vraždách nealbánského obyvatelstva najde někdo, kdo je ochoten uvěřit Kosovské lži?

***** Udílím Janu Urbanovi 5 z 5 hvězdiček za otevřeně antisrbské názory a podporu války

3. 4. 2000 Kosovo: Občan státu NATO má rád svoje jaderné zbraně

S aktuálním děním v Kosovu tento příspěvek nemá moc společného, ale jistě stojí za to vrátit se k velmi zajímavému jevu. Správný občan tábora míru pod vlajkou NATO totiž má rád svoje zbraně. Zatímco za studené války budily zbraně tichý strach, za současného poněkud horkého míru jsou zbraně "cool" (anglicky něco jako "bezva", to, co letí). Během války o Kosovo byly součástí hlavní zpravodajské relace České televize propagační příspěvky o letounech devastujících JSR a zabíjejících každý den desítky vojáků a civilistů (tzv. vedlejší škody). Formou reklamy na nový automobil jsme se mohli dozvědět jaká firma "úžasný stroj" vyrábí, jeho technické parametry, první nasazení do akce, výzbroj... Samozřejmě nechyběly efektní záběry nočních startů, přeletů nad mraky a leteckých základen ve světle zapadajícího slunce. Jak romantické. Jako třešnička na dortu pak působily rozhovory s piloty) bombardérů: "Vždycky jsem si přál bombardovat s B-2", "ano, mám trochu strach, ale vím že dělám dobrou věc", atd., atd.

Zcela do ústraní bylo odsunuto, že tyto stroje šíří smrt ohněm a železem. Namátkou vyjmenujme náboje do leteckých kanónů obsahující ochuzený uran a protipěchotní "cluster" bomby, které se v malé výšce rozpadnou na malé kontejnery (s trhavinou obalenou projektily), které pokryjí značnou plochu - a zabijí vše živé v dosahu. Dopady těchto kontejnerů byly zaznamenány i v obytných čtvrtích jugoslávských měst!

Celá tato odporná reklama byla doplňkem antisrbského šílenství: na jedné straně méněcenný národ podlidí, vraždících a znásilňujících monster a na druhé straně dokonalé naleštěné zbraně lákající k ozkoušení. Kdo by odolal?

** Udílím CNN, ČT a mnoha dalším televizím 2 z 5 hvězdiček za militantní reklamy na zbraně ve zpravodajských pořadech

3. 4. 2000 Čečensko: Poprava

Minulou středu u vesnice Veděno v Čečensku napadli čečenští ozbrojenci ruský armádní konvoj. Na místě byli zabiti tři ruští vojáci, zbytek vojáků byl zajat. V pátek byla nalezena těla 27 popravených zajatců.

Je zajímavé sledovat, jak se s tímto masakrem vypořádala česká média nepřátelsky vystupující vůči Rusku: Zatímco v České televizi se objevila krátká zmínka o tom, že byli nalezení mrtví vojáci (ani zmínka o tom, že byli zajati a potom popraveni - musíme přece čečenským separatistům fandit, jsou to hodní hoši), internetová Mladá Fronta nepokrytě vyjadřuje nad popravou radost. Již titulek "Čečenci zlikvidovali kolonu ruských zvláštních jednotek" je směsicí nechutné radosti nad tím, že zase ubylo pár "Rusáků" a oslavné ódy na hrdinský skutek našich bratří ve zbrani v boji proti nenáviděnému Rusku. Vzpomeňme si na záběry pohřbívání čečenských ozbrojenců a výmysl o mučených a zabitých čečenských zajatcích, které si podle prvních (nepravdivých) tvrzení německý kameraman v klidu natočil.

Tím ale osud zajatců z konvoje nekončí. Čečenští separatisté totiž oznámili, že požadují vydání ruského důstojníka, obžalovaného ze znásilnění a vraždy čečenské dívky, pod pohrůžkou zabití zbytku zajatců. Vzpomeňme si, jak česká média reagovala na ruskou výzvu občanům Grozného k opuštění města. Je zajímavé, že popravování zajatců čečenskými ozbrojenci ta samá média berou s pochopením a klidem.

*** Udílím ČT a MFD 3 z 5 hvězdiček za zaujatost a válečnou propagandu

31. 3. 2000 CNN: Specialisté na propagandu

Podle holandského a francouzského tisku během války o Kosovo působili ve zpravodajství CNN armádní specialisté na psychologický boj. Není co dodat.

***** Udílím CNN 5 z 5 hvězdiček za propagandu přímo řízenou vládou

31. 3. 2000 Válka v Jugoslávii: Tohle je bomba!

Tedy je to opravdu bomba, přestože na ní není napsáno: "Are you proud to be a Serbian now?", jak jsem viděl na jednom snímku nevybuchlé bomby svržené na Jugoslávii během války o Kosovo. Zpět k tématu. Na několika stránkách se objevila zpráva o dokumentu, který zachycuje natáčení toho, co bylo později tisíckrát ve všech televizích světa prezentováno jako tábor smrti pod vedením (hádejte koho) Srbů. Níže uvedený obrázek by měl posloužit pro oživení paměti dostatečně.


Dokument jsem neviděl, ale údajně dokazuje, že "reportérka" Penny Marshall z britské televizní stanice ITN navštívila zajatecký tábor, kde prakticky vyrobila záběry naprosto zkreslující situaci zajatců v táboře a vypustila rozhovory s nimi, v nichž uváděli, že je s nimi dobře zacházeno. Slavný záběr ukazující nepřirozeně hubeného člověka stojícího za ostnatým drátem měl vzniknout tak, že britský kameraman se postavil dovnitř ohrady s ostnatým drátem (v tomto prostoru žádní zajatci nebyli) a skrz ostnatý drát natáčel jednoho ze zajatců, který v minulosti prodělal tuberkulózu! To je něco tak úděsného, drzého a šíleného, že sám váhám zda tomu uvěřit, přestože podobný podvod byl nedávno odhalen v Čečensku. Více informací a možnost objednat si videokazetu s uvedeným filmem je zde: "http://www.antiwar.com/orig/judgment2.html".

Jen matně si vzpomínám, jak se "neviditelný vězeň srbských vyhlazovacích táborů" strašlivě rozčiloval nad tím, když ministryně zdravotnictví JSR prohlásila, že vojáci jugoslávské armády nevyhlazují albánské obyvatele. Nazval to dokonce "Osvětimskou lží". Jak nazveme, když někdo lže, že koncentrační tábor existoval? Jak nazveme, když někdo lže, že kdosi zabil 100 000 lidí a používá to jako omluvu pro vlastní vraždění? I když na to vlastně žádnou efektní frázi do hlavního zpravodajství nepotřebujeme, že?

Všem propagátorům útoku na JSR vzkazuji: Pravda vždy vyjde najevo. Vždy. Všechny ty lži a špínu Vám nikdy, nikdy neodpustíme, protože za nimi jsou tisíce mrtvých.

Nezbývá než dodat: "Let's hope there's a Hell." (Doufejme, že Peklo existuje.)

24. 3. 2000 Zakázané knihy: Pozor! To je jen začátek.

Ihned po vydání knihy Adolfa Hitlera "Mein Kampf" se ozvaly hlasy požadující odstranění této knihy a potrestání nakladatele. Není žádným překvapením, že tyto hlasy zaznívají zejména z úst lidí, kteří se specializují na manipulaci s veřejným míněním (jmenujme například "neviditelného tvůrce veřejného mínění"). Ti sami době vědí, jak snadno se dá s lidmi manipulovat pomocí pár chytře napsaných řádek, nebo pronesených vět. Mají tedy velkou obavu, že kniha, vyrobí z obyčejných lidí bandu fašistů, vždyť sami mají zkušenost s tím, jak snadno lze lidi získat pro podporu útočné války a ukázat jim nepřítele, byť by to byl celý národ. S fašisty tyto zdánlivé antifašisty spojuje též zakazování (pálení) knih a intolerance vůči jiným názorům.

Vydavatel "Mein Kampf" prokázal demokraticky smýšlejícím lidem medvědí službu. Je totiž opravdu možné, že vzhledem k tomu, jaká zvěrstva její autor a lidé, následující ideje v ní obsažené, napáchali, bude opravdu zakázána. Bude zakázána, přestože takový počin je nesmírně nebezpečný. Bude to totiž jen začátek "pálení knih". Pak budou následovat další a další knihy nepohodlné těm, kdo jsou v tomto období u moci. Petr Pithart již připravuje zákon o trestnosti popírání holokaustu. Takovýto zákon je opět nejen zbytečný, ale i strašně nebezpečný. Zbytečný proto, že každý alespoň minimálně vzdělaný člověk ví, co se během druhé světové války dělo a každý, kdo veřejně popře systematické vyhlazování Židů, plán na vyhnání Slovanů a podobné hrůzy, pouze ukáže, že je naprostý idiot nebo fašista. Nebezpečí tohoto zákona spočívá v tom, že by vytvořil precedens pro potlačení základního práva každého člověka, kterým je svoboda slova. To že v tomto konkrétním případě by zákon tohoto typu byl ospravedlnitelný by jen otevřelo Pandořinu skříňku zákazů, které by vždy uvalila momentálně vládnoucí ideologie na ty ostatní, jí ohrožující. Nenechte se zmást pojmem ideologie, jsem si jistý, že zákon by byl vždy ušitý na míru konkurujícím politickým stranám.

Potlačit svobodu slova je prvním krokem k přeměně lidí na poslušné tupé ovce, které budou poctivě pracovat a pár vyvolených jim bude vládnout, dávejte si proto velice pozor na ty, kteří s takovými nápady přichazejí!

Na závěr bych snad dodal, že si půjdu co nejdříve Mein Kampf pořídit. Ani ho nebudu číst. Budu ho mít doma, pro případ, že bych si ho někdy přečíst chtěl, třeba jen ze zvědavosti. Abych ho nemusel shánět na internetu nebo kopírovat od známého, stejně jako další zakázané knihy a trezorové filmy, jejichž seznam bude teprve sepsán.

***** Udílím všem zakazovatelům 5 z 5 hvězdiček za potlačování základních lidských práv a svobod

24. 3. 2000 Na odstřel v médiích je: Březina

Již od počátku vlády ČSSD bylo jasné, že neexistuje nic, co by jí novináři nedokázali vytknout. V posledních dnech jsme svědky ohromné mediální kampaně zejména ČT a MFD mající za cíl snížit věrohodnost nového ministra bez portfeje, Karla Březiny. Nikdo z novinářů nám neřekl, co vlastně kdy špatného Březina provedl, ale celá kampaň má vyvolat pocit, že je to jakési podivné individuum. První co novinářům začalo vadit je jeho věk. A tak zatímco ještě před rokem byli všichni novináři (včetně "neviditelného experta na správný věk ministrů") pohoršení příliš vysokým věkem ministrů, dnes jim pro změnu vadí příliš nízký věk Březiny. Pochybnosti o věrohodnosti Březiny se berou odnikud, jsou před námi zhmotňovány přímo novináři, kteří mají svatou povinnost Březinu mediálně odstřelit. Jak je možné, že se například na iDnes objevilo hlasování na téma důvěryhodnost Karla Březiny? Proč se nehlasuje o důvěryhodnosti Mlynáře a jemu podobných? Zde je už samotná otázka použita jako prvek negativní kampaně. Pokud si myslíte, že ne, představte si svoje jméno místo Březiny. Politikům škodí již jen pochybnosti o jejich důvěře a poškodit důvěryhodnost Karla Březiny je cílem jak Mladé Fronty Dnes, tak České Televize. Při rozhovoru v České Televizi se "redaktor" ptá: Je pravda, že Vás váš dědeček, vysoký funkcionář KSČ vozil ve své služební šestsettřináctce? Ano, odpovídá Karel Březina, jako svého desetiletého vnoučka mě vozil ve své šestsettřináctce. Účelem celého rozhovoru je samozřejmě poukázat na to, že dědeček Karla Březiny byl vysokým funkcionářem KSČ a tudíž Karel Březina je zakuklený komunista! A nejen to. On dokonce havaroval se svým vozem! Povšimněte si činného rodu ve všech titulcích a přehledech zpráv. Skutečností ovšem je, že vůz řídil Březinův řidič. Dále je Březina špatný, protože jednou jel na zasedání vlády s majáčkem. Nedělám si iluze, že po úspěchu s Davidem, jehož nestrašnější prohřešek byl, že je jeho obličej nevyjadřoval emoce, namlsaní novináři s kampaní jen tak přestanou. Závěrem bych chtěl popřát Karlu Březinovi hodně štěstí tváří v tvář odhodlané novinářské sebrance připravené mediálně ho odstřelit za každou cenu.

***** Udílím ČT, MFD a spol. 5 z 5 hvězdiček za nájemnou střelbu

21. 3. 2000 Neviditelný pes: Málo propagandy, málo

Na našem nejznámějším internetovém deníku se opět "Steve Prošek" pozastavoval nad tím, proč vlastně nebyl Jugoslávii během války o Kosovo odpojen internet, čímž bylo JSR umožněno ukazovat zvěrsva UCK a NATO a vyjadřovat svoje stanovisko. Článek není ničím výjimečný a zapadá mezi další články s podobným poselstvím (např. některé články a dopisy v Britských listech nebo na stránce armády ČR).

Tyto články a názory mají několik společných rysů:

 1. Nepřipouštějí, že propaganda existovala (existuje) i na straně přívrženců a médií NATO,
 2. automaticky považují všechny informace uvedené druhou stranou konfliktu za nepravdivé,
 3. považují pokusy umlčet média druhé strany konfliktu za legitimní s odvoláním na předchozí bod,
 4. vyjadřují lítost nad nedostatečným přesvědčováním veřejnosti médii NATO o oprávněnosti ozbrojeného útoku.
Zejména požadavek na umlčení "nepřátelských" médií je alarmující. Jediným zdrojem "informací" je potom jedna strana konfliktu, která pečlivě filtruje informace, které nezapadají do mediálního obrazu situace, jaký jej z politického hlediska (podpory veřejnosti) potřebuje.

Co se týká "nedostatečného vysvětlování", vůbec nechápu, že se autoři zmíněných statí ještě nenamlsali. Možná si nekupují Mladou Frontu, kde se objevil i lahůdkový článek o tom, že máme malým dětem vysvětlit, že agrese je v pořádku, pokud se cítíme být v právu (nebo nám to někdo tvrdí). Jenom by mě zajímalo, kdo potom bude tyto "poučené" děti od sebe odtrhávat, až se do sebe pustí na pískovišti, každé z nich pevně přesvědčeno, že je správné tomu druhému rozbít ústa.

**** Udílím Neviditelnému Psu 4 z 5 hvězdiček za podporu válečné propagandy

15. 3. 2000 Velký bratr: Nejnebezpečnější trubky a ventilátory na světě

Tuto aféru asi všichni znáte a proto jen stručně: Český strojírenský podnik ZVVZ Milevsko získal zakázku na dodání vzduchotechniky do Íránské jaderné elektrárny v hodnotě jedna miliarda korun. Ministryně zahraničí USA, M. Albrightová sdělila M. Zemanovi, předsedovi české vlády, že pokud se tato zakázka realizuje, Česká republika za to tvrdě zaplatí následkem hospodářských sankcí. Dodávka byla zakázána zákonem, který za tím účelem byl narychlo vytvořen.

Vše je v podstatě jasné a kupodivu i média (až na pár opravdu extrémních případů idiocie) jsou při referování o tomto excesu objektivní. Nikdo totiž nepochybuje o tom, že Írán si prostě opatří ty roury a ventilátory jinde. Mnozí dokonce nepochybují o tom, že byl pouze vyklizen prostor pro americké firmy, za které M. Albrightová lobovala (dá-li se tak zákaz vývozu druhé zemi nazvat). Teď se vlastně jen čeká na to, až si USA "uvědomí", že v Íránu dochází k politickým změnám a uvolní embargo na vývoz rour a ventilátorů do Íránu. Kontrolní otázka: Myslíte si, že pak dodá vzduchotechniku ZVVZ Milevsko, nebo nějaká Americká firma?

Jedna mediální moucha by se přesto našla: Nechápu, proč se vedou diskuse o tom, jestli je ta vzduchotechnika zneužitelná k výrobě jaderných zbraní, popř. jestli je elektrárna, do níž vzduchotechnika směřuje zneužitelná k výrobě jaderných zbraní. Podstatná je přece úplně jiná věc. Že už smíme dělat jen to, co nám USA dovolí a pokud někde potřebují vyklidit trh pro svoje firmy, prostě nám zakáží vyvážet. Příště to třeba budou jablka do Rakouska. Bude se v televizi diskutovat na téma "Výroba Cyklonu B z jablek"?

Pozor na ventilační roury! Nepotuloval se kolem nich nějaký Íránec?

15. 3. 2000 Propaganda: Co je to, sakra, "Mezinárodní společenství"??

To je otázka, která mě napadne, kdykoliv zaslechnu ten neuvěřitelně kýčovitý výmysl, který se nám snaží vnutit, že existuje jakýsi spolek moudrých a nadřazených států, které tvoří zářivý střed vesmíru a ostatní je musí poslouchat.

Není těžké uhodnout, kdo je mezi vyvolenými. Souvisí to s novým rozdělením světa na USA a jeho kolonii Velkou Británii (jaká ironie :) plus nohsledy, jako je Česká Republika a ti ostatní. Říká se tomu NATO. V podstatě to znamená, že nohsledi budou nakupovat pouze z USA, nebudou prodávat tam, kam směřují své aktivity podniky z USA a když se USA rozhodnou s nějakým nižším státem udělat krátký proces, ostatní budou loajální (pro detaily kontaktujte "neviditelného signatáře -Jsme v NATO-", Rumla, Mlynáře, Lobkowice, Havla, kohokoliv z ČT nebo MFD). My Češi pro to máme nádherný výraz: "Držet hubu a krok."

Rozvinutých zemí mimo tento spolek nadstátů již mnoho není. přesto se dají ještě dále rozdělit. Jsou tu ti kteří jsou příliš silní a vojenské řešení nepřipadá v úvahu. To jsou v podstatě již jen Rusko a Čína. Zde "Mezinárodní společenství adresuje tvrdou kritiku" v okamžicích, kdy se tyto státy snaží zachovat svoji územní celistvost represemi vůči separatistům. Bohužel jsem nevzdělaný a nemohu se blýsknout znalostí autora citátu: "Rozděl a panuj". Ten se dá kromě Čečenska použít i na Kosovo.

Druhou skupinu tvoří státy, kde se provádí "humanitární zásahy". V podstatě to znamená, že v těchto státech je hrubou vojenskou silou měněn režim, popřípadě oddělovány celé části území. Příklad je na dosah - je to Jugoslávská Svazová Republika, samozřejmě. O Kosovo byla připravena vojenskou cestou, černohorský prezident, naprosto zoufalá loutka, ukrojí další část Jugoslávie a časem se jistě najde i vhodná loutka pro Srbsko. Přímo Srbska se týká zmínka o změně režimu. Po plošné devastaci průmyslu a infrastruktury celé Jugoslávie bylo oznámeno, že náhrada škod přichází v úvahu až po změně režimu. Pro ty, kterým to ještě nedošlo: Představte si, že by taková velmoc, jako Rusko rozbombardovala infrastrukturu našeho státu takovým způsobem, až bychom se dostali do agónie a pak by prohlásila, že škodu uhradí, až na hradě nebude Havel a v senátu agent CIA Žantovský (doufám, že tohle vám neuniklo) a vládnout budou komunisté. Tak přesně tohle "Mezinárodní společenství" udělalo v Jugoslávii. Ono může. Je to přece spolek vševědoucích, spravedlivých, demokratických nadstátů, pro které neplatí pravidla, která sami určují.

** Udílím ČT1 2 z 5 hvězdiček za podporu výmyslu jménem "Mezinárodní společenství"

15. 3. 2000 Kosovo: Návraty a "nenávraty"

Tak už je to tady. KFOR opět rozváží Albánce do jejich domovů v Srbské části Mitrovice. Na tom by nebylo samo o sobě nic špatného, kdyby po tom též zajistilo Srbům před Albánci ochranu. To je ovšem pro NATO (KFOR) "problém". Ještě horší je však, že není umožněn návrat Srbů do jejich domovů. Přesněji řečeno, je jim v návratu bráněno (že by zase Miloševič?) přímo silami KFOR. To už je opravdu silná káva a začíná mě napadat, jak daleko si NATO dovolí zajít. Copak opravdu celý svět přehlédne, krmen propagandou na téma Miloševič, etnické vyčištění Kosova?

Hvězdičky nebudou, ale začínám z celé té mise KFOR mít opravdu špatný pocit.

14. 3. 2000 Kosovo: BBC odvysílalo pravdu o Kosovu

V neděli 12. 3. 2000 BBC odvysílala dokument o válce o Kosovo. Šokujících skutečností je spousta, takže jen heslovitě:

 • UCK útočila na srbské policisty zcela plánovitě, aby vyprovokovala reakci, která by se mohla stát záminkou pro zapojení NATO do války o Kosovo po boku UCK.
 • CIA cvičila ozbrojence z UCK a připravovala je k teroristickým útokům na jugoslávské ozbrojené složky.
 • NATO vědělo, že Jugoslávie nemůže přijmout ultimátum z Rambouillet.
 • Válku ukončilo až Rusko, když sdělilo Miloševičovi, že JSR neposkytne pomoc.
Udílím BBC 0 z 5 hvězdiček za pravdu o Kosovu.

14. 3. 2000 Kosovo: Návštěva strýčka z Ameriky

Kosovské Albánce navštívil jejich hodný strýček z Ameriky - James P. Rubin (mluvčí M. Albrightové). Napřed jim trochu vyhuboval za to, že moc vraždí (400 mrtvých nealbánských obyvatel Kosova od příchodu mírotvůrců z NATO - KFOR), ale pak již všechno běželo podle obvyklých pravidel, prostě divadlo jedna radost! Stručný projev o osvobození z moci Bělehradu (agentury bohužel necitují, kolikrát verbálně Rubin profackoval fackovacího panáka Miloševiče), návštěva téměř vyvražděné Albánské rodiny (obdoba "zvedacích" holčiček při vítání oficiálních návštěv) a obvyklé počítání nezvěstných Albánců (co je komu do Srbů, Turků, Romů... že?) Tentokrát už ale nezaznívaly žádné cifry (ani 100 000, ani pozdějších 10 000).

Pana Rubina trochu znervózňují každodenní albánské "msty" (když to samé dělaly polovojenské srbské bandy, říkalo se tomu etnické čištění - holt, když dva dělají totéž, není to totéž.) Protože se však nejedná o Srby (nebo jen Miloševiče?) tak zůstalo u přátelské domluvy typu: "Mějte rozum přátelé a žijte v míru!" Žádná ultimáta, žádný výcvik Srbů americkými experty, žádné dodávky zbraní pro Srby, žádná letecká podpora srbským polovojenským bandám ani totální válka (hygienicky z velké výšky).

Někteří lidé (např. právě pan Rubin) se nám neustále snaží namluvit, že když udělají kozla zahradníkem, tak zahradu nevyplení, ale přivede jí k rozkvětu. Sami vědí že je to lež. Rubin opět tvrdil nějaké nesmysly o tom, že Albánci by neměli brát spravedlnost do vlastních rukou. Co je to za nesmysl?! Přece když mi pan X zabije třeba bratra, tak se nebudu mstít tím, že budu mučit a zavraždím pana Y. I kdybychom tento očividný nesmysl připustili, za co se tedy "mstili" na začátku konfliktu, kdy napadali a vraždili srbské policisty? Tvrdé represe nastaly až jako výsledek těchto teroristických útoků!

Jistě jste si všimli, že o Miloševičovi mluví zásadně jako o "fackovacím panákovi". Inu, to je jednoduché. On totiž k tomu účelu už od samého počátku slouží. Dejte lůze nepřítele a půjde za vámi kamkoliv. To použil už Hitler a teď to s nemenším úspěchem opakuje NATO. Nejlépe to vidíme u nás. Havel, "neviditelný inkvizitor", celá novinářská prodejná sebranka, Albrightová, Pánek, Ruml a podobná individua, všichni mluví ne o tom, co dělalo a dělá NATO a UCK (nevím, jak se teď těm bezbranným zemědělcům, co každý den někoho zavraždí, říká), ale o tom, co dělá Miloševič. Miloševič je vrah! Miloševič je diktátor! Miloševič je ponouká! Miloševič je válečný zločinec! Toto má jediný účel: Odvést pozornost od toho, co za hrůzy napáchala v JSR letadla NATO a v Kosovu UCK. Má to odvést pozornost od faktu, že celá válka o Kosovo byla předem naplánována Spojenými státy (viz dokument BBC). Má to odvést pozornost od toho, že Albánci nechtějí multietnické Kosovo. Oni chtějí etnicky čisté Kosovo a KFOR etnickým čistkám přihlíží (všimli jste si, že když došlo k etnickým srážkám v Mitrovici, W. Clark okamžitě verbálně profackoval Miloševiče?)

Vzpomínáte si, jak naši reportéři (ČT1, jako obvykle) s hrůzou v očích sdělovali, že Srbové již z Kosova vyhnali 200 000 Albánců? Pročpak mlčí, když pod dohledem KFOR bylo vyhnáno z Kosova na 200 000 Srbů? No proč asi? Stačí to jen vyslovit: Prostě se jim tento údaj nehodí do krámu. Nebo abych byl přesnější, do jejich propagandistické antisrbské kampaně.

Jak je vůbec možné, že je v Kosovu tak strašně málo příslušníků KFOR? Proč byly jejich stavy naplňovány tak pomalu a ke zrychlení je donutila až razantní akce Rusů (myslím, že jim za jejich rychlý nástup na scénu vděčí obrovské množství kosovských Srbů za svůj život). Proč nebyla odzbrojena UCK? Toto jsou jasné důkazy toho, že NATO nahrává etnickým čistkám páchaným etnickými Albánci v Kosovu. Nenechte se zmást. Stačí pouze více příslušníků KFOR (neamerických, samozřejmě) a v Kosovu nastane pořádek. To ale asi úmyslem NATO není. Početní stav KFOR je prý dostatečný. A tak je připravena scéna pro další dějství jugoslávské tragédie.

Mnoho Albánců údajně cítí, že že problémy se Srby neskončí, dokud všichni Srbové nebudou vyštváni z Kosova. To je zajímavé. Představte si, že by kdokoliv jiný na této planetě vypustil z úst takové svinstvo ať už by mluvil o komkoliv (naši rasisté o Romech, němečtí rasisté o nás atp.) Hned by byl oheň na střeše. Jak je možné, že je kosovským Albáncům dovoleno vůbec jen verbálně projevovat národnostní nesnášenlivost a snahu Kosovo etnicky vyčistit?!

***** Udílím J. Rubinovi 5 z 5 hvězdiček za soustavné lhaní o Kosovu.

8. 3. 2000 Kosovo: Albrightová si myslí, že jsme úplně blbí!

Včera došlo v Kosovské Mitrovici k incidentu, kdy do davu Srbů handrkujících se s Albánci naházeli Albánci ruční granáty a potom do něj zahájili palbu z automatických zbraní. Když na místo incidentu dorazili francouzští příslušňíci KFOR (kteří se, na rozdíl od propagandou vymytých Američanů, chovají velice objektivně a bez předsudků), zahájili Albánci palbu i na ně.

Výsledkem bylo 21 zraněných Srbů (řada těžce), 4 zranění Albánci a 16 zraněných francouzských vojáků.

Tento incident nám ukazuje řadu věcí:

 1. Kvalitu nedávných domovních prohlídek v Mitrovici. Srbskou komunitu si vzali na starost američtí příslušníci KFOR. Jejich chování v srbských domácnostech prozradilo velmi alarmující skutečnost. Američtí vojáci jsou zcela zfanatizováni proti Srbům, toho je možné dosáhnout pouze soustavným organizovaným vymýváním mozku. Výsledkem bylo, že místo aby Američané při domovních prohlídkách pouze sem tam vyrazili nějaké ty zamčené dveře (o kosovských Srbech si ve vztahu k Američanům nedělám žádné iluze a jejich postoj k tomu, že jim polezou do bytu je mi zcela jasný) bylo několik lidí zmláceno pažbami a v mnoha případech byl v srbských domácnostech zničen nábytek. Jsem přesvědčen, že každý americký voják v Kosovu ví, že co Srb, to vrahoun! Ostatně, já bych o tom musel být přesvědčen také, pokud bych z principu nehodnotil každou informaci v médiích i z opačného pohledu.

  Kdo prohledával domy Albáncům nevím, ale asi odvedl velmi špatnou práci. Zbraně použité při tomto střetu patřily Albáncům.

 2. V Kosovské Mitrovici nebude klid, dokud tam budou francouzští příslušníci KFOR a tedy i Srbové. Všichni si pamatujeme, jak nedávno právě Francouzi zastavili pochod Albánců chystajících se udělat pogrom na Srby. Kdyby v Mitrovici byla americká posádka, Albánci by jistě byli do srbské části města vpuštěni, povraždili by pár Srbů (jenom se mstí, to je v pořádku a kromě toho to má na svědomí Miloševič) a zbytek Srbů by "odešel".

Dnes Albrightová prohlásila, že tyto střety podporuje Miloševič. To je ale démon! Nejen, že dokáže přimět Srby, aby vraždili ozbrojené/neozbrojené Albánce, kteří jsou/nejsou organizováni v teroristické/poctivozemědělskénevímjaktočlověkvtísninazývá organizaci UCK/KLA a pak je zakopávali/nezakopávali do zesatelituvyfocených/neexistujících hromadných hrobů. On dokáže dokonce přimět jistou skupinu Albánců, aby přepadala a vraždila srbské policisty, pod pohrůžkami vyháněla nealbánské (nebo neodbojné) obyvatele z Kosova a každý den jich pár zabila!

Ona si opravdu myslí, že jsme úplně blbí? Takovému nesmyslu přece nemůže nikdo uvěřit (kromě "neviditelného amerikanofila", ten odkývá Američanům cokoliv, obsah ho nezajímá).

***** Udílím M. Albrightové 5 z 5 hvězdiček za soustavné lhaní o Kosovu.

6. 3. 2000 Nájemní střelci: tzv. nadace "Člověk v tísni"

Tato politická organizace je zvláštním fenoménem. Jedná se o jakousi mediální pobočku ČT zaměřenou na mediální boj proti socialismu. Je to velmi dobře vidět na jejich kampaních proti Jugoslávské Svazové Republice a Rusku. Tyto dvě země, v ČT označované jako "tradiční spojenci" jsou jasným nepřítelem tzv. nadace "Člověk v tísni". Tato organizace se staví do polohy nadace obstarávající humanitární pomoc pro uprchlíky v místech politicky zajímavých konfliktů a poté přináší zcela nevyvážené zpravodajství nebo svědectví jedné ze stran konfliktu. Hlavní postavou je Šimon Pánek, který často lže v televizi o konfliktech na území JSR a Ruska. Je pověstné jeho tvrzení, že UCK je skupina zemědělců bránících se před nájezdy srbské policie na jejich vesnice.

Tzv. nadace "Člověk v tísni" se například velmi angažovala při obstarávání pomoci pro albánské uprchlíky z Kosova, ale srbští uprchlíci již pro ní nejsou zajímaví a tváří se, že nic takového neexistuje. To myslím mluví za vše.

Pro tzv. nadaci "Člověk v tísni" stoprocentně platí heslo:Nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Velmi by mne zajímalo, jak daleko v podpoře různých ozbrojených zabijáckých skupin, jako je UCK a Čečenští separatisté, zajde.

Pro tzv. nadaci "Člověk v tísni" je též příznačná selektivita: Podporuje teroristické organizace UCK a Čečenské teroristy, ale IRA nebo ETA nepodporuje, ač všechny tyto organizace bojují pod vlajkou národnostního sebeurčení a nezávislosti. Kurdští a srbští uprchlíci ji nezajímají, ale albánští a čečenští uprchlíci si pomoc zaslouží. Tato selektivita je jednoznačným důkazem, že tzv. nadace "Člověk v tísni" není humanitární, ale politickou organizací zaměřenou na mediální kampaně.

Tzv. nadace "Člověk v tísni" je pobočkou ČT.

Součástí čeké mediální scény se stalo nepsané pravidlo, že v boji proti socialistům (ty v současné době představují: Srbové a fackovací panák Miloševič, Rusko, Čína, Kuba, KLDR, ČSSD a KSČM) se může cokoliv. Lhát, falšovat, zamlčovat, terorizovat, mučit, vraždit... Co vás jen napadne. Prostě někoho označíte za zločince, budete to neustále opakovat a to stačí. Kdo si dovolí se zastat zločince? Když je veřejný nepřítel označen, můžete si s ním dělat, co chcete. Právě takovouto výrobu zločinců obstarává tzv. nadace "Člověk v tísni".

***** Udílím ČT 5 z 5 hvězdiček za podporu zahraničních teroristických ozbrojených skupin a hnutí.

6. 3. 2000 Bouda: "Děkujeme, odejděte!"

 1. Objevila se výzva k jakési politické slušnosti a sdělení prostých občanů politickým špičkám, že s nimi nejsme spokojeni.
 2. Výzva už se omezuje jen na ČSSD a Klause z ODS
 3. Autoři výzvy vyjadřují podporu Čtyřkoalici
Proč se vlastně nepojmenovali "Volte Čtyřkoalici!"? To je jednoduché. Chtějí nás zpracovat postupně.

Toto uskupení se těší značné podpoře ČT.

*** Udílím ČT 3 z 5 hvězdiček za podporu jednoho politického uskupení.

6. 3. 2000 Mediální šílenství: Zeď v Matiční ulici.

Byla jednou jedna ulice. Na jedné straně této ulice bydleli v rodinných domcích normální občané. To byla ta nudná strana ulice. Normální občané přišli z práce domů a už o nich nikdo nevěděl, pokud zrovna něco nedělali na zahrádce, nebo neuklízeli výkaly před svými domy.

Druhá strana ulice už tak nudná nebyla. Sem totiž byli sestěhováni občané, kteří nepronikli do tajů společenského soužití více lidí. Tito občané byli v noci opilí a velmi hluční a chodili těm nudným občanům močit na dveře, kálet jim před dům, pohazovali po ulici značné množství odpadků a sem tam se našel i nějaký ten pes, kterého ubili k smrti a na ulici ponechali.

To se samozřejmě nelíbilo nudným občanům. A protože nemohli a nechtěli brát brávo do svých rukou (náš stát přece občany, kteří se chtejí v noci vyspat a nechtějí aby měli pomočené dveře, chrání) požádali o pomoc státní orgány. Starosta městské části, ve které se zmíněná ulice nachází se rozhodl pro jednoduché a účinné řešení. Chtěl oddělit obyčejné občany od těch asociálních pomocí zdi.

Bohužel, byl zde háček: Těmi asociálními občany byli Romové.

Tak vznikla největší mediální kampaň v České republice.

Proti stavbě zdi bylo mnoho lidí, kteří s podobnými asociálními typy nikdy nebydleli. Co je jim do nebohých obyčejných lidí, kteří musí snášet teror ze strany asociálních individuí? Oni tam nebydlí, tak si mohou plácat, co chtějí. Namátkou jmenujme například: Uhla, Havla a neviditelného bojovníka za práva asociálních spoluobčanů. Tito lidé nejen, že byli proti stavbě zdi, ale dokonce se snažili zabránit slušným lidem, aby se od asociálních spoluobčanů, kteří je terorizovali, odstěhovali!

Celá otázka byla zcela záměrně převedena z roviny soužití asociálních občanů s ostatními, resp. jejich izolace, do roviny rasismu, tj. stavby ghetta pro Romy, kteří tvořili převážnou část oné skupiny "nepřizpůsobivých" občanů. Kampaň byla na světě: Plamenné projevy o rasismu, rady USA (ty přece mají s rasismem dlouholeté zkušenosti až do současnosti) a dalších zemí... Situace došla tak daleko, že místo zdi, byl postaven jen symbolický plot a ten byl nakonec pod tíhou mediální kampaně rozebrán a odvezen.

Nudní občané svoje domky odprodají státu a odstěhují se pryč. Asociální spoluobčané zvítězili.

Rada na závěr: Milí asociální spoluobčané. Terorizujte svoje okolí, jak jen to půjde. Vždycky se najde několik hlupáků nebo zločinců, kteří donutí slušné občany, aby s vámi žili, nebo v horším případě, aby se od vás odstěhovali. Doporučuji se obrátit na V. Havla a P. Uhla. Podporu obstará též Česká Televize.

***** Udílím médiím 5 z 5 hvězdiček za vytváření neexistujícího problému a potlačování práv a svobod skupiny obyvatel.
Názory k tomuto tématu

6. 3. 2000 Kampaně ČT: Zielenec a Bamberk.

Komu fandí Česká Televize je jasné například z porovnání dvou afér: V první se tvrdilo, že ČSSD a jmenovitě M. Zeman v Bamberku prodávali významné státní funkce čechošvýcarským podnikatelům, předmětem druhé bylo, že J. Zielenec za svého působení ve funkci ministra zahraničí údajně podplácel novináře, aby mu vytvořili pozitivní mediální obraz.

S Bamberskou aférou přišla sama ČT s tím, že prostě dostala jakési dokumenty. Nikdo nikdy neřekl, že někoho obviňuje. J. Zielence obvinil M. Zeman na základě sdělení J. Kavana.
ČT neustále přinášela další a další "svědectví" o tom že její tvrzení jsou pravdivá. Vyšetřování zjistilo, že celá aféra je uměle vykonstruovaná. Roli žalobců a předkladatelů tvrzení v neprospěch ČSSD na sebe převzali redaktoři ČT. ČT neustále vysílala další a další lidi vyzívající k tomu, aby se Zeman s Kavanem omluvili a odstoupili. Také se rozjela rozsáhlá kampaň na téma "politická kultura".
ČT se nikdy neomluvila a nijak nekomentovala svoje postavení iniciátora celé aféry. Zeman a Kavan se omluvili.

Tak co? Čí zájmy hájí Česká Televize?
***** Udílím ČT 5 z 5 hvězdiček za pomluvy a nájemnou střelbu.

6. 3. 2000 Lokajství: Přijela Albrightová.

Nikdy jsem si neuměl představit, jak to vypadalo, když do Československa přijel nějaký vysoce postavený představitel SSSR. V těchto dnech k nám přijela ministrině zahraničí USA, M. Albrightová. Musím se pozorně dívat na televizi ať vím jak to vypadalo. Dnes na ní dva mladíci házeli vajíčka (mohou za to dostat až dva roky nepodmíněně) a pak se všichni omlouvali, div se nepřetrhli. Jestlipak si před ní někdo i kleknul?

***** Udílím médiím 5 z 5 hvězdiček za podlézání a lokajství.

6. 3. 2000 ČT a Kosovo: Kdepak je těch 10 000 mrtvých Albánců?

Jedním z důvodů, kterými byl obhajován vstup NATO do války o Kosovo po boku UCK byly údajné etnické čistky, kterým mělo padnout za obět přes 10 000 Albánců. Dodnes nám nikdo neřekl, kolik neozbrojených civilistů armáda JSR pozabíjela. Je jasné, že značná část údajných obětí čistek byli ozbrojenci, kteří padli v bojích proti Jugoslávské armádě.

Podle zdrojů JSR bylo při náletech zabito 3 000 srbských vojáků. NATO uvádí 15 000. Jak chce NATO ospravedlnit takový masakr? Čím se dá ospravedlnit vraždění? Kolik životů vlastně nálety zachránily? Kolik bylo obětí ozbrojených střetů před začátkem náletů? (Pozn. voják je člověk v organizaci zvané armáda).

Dezinformace o mrtvých civilistech Albánské národnosti rozšiřovala hlavně Česká Televize (ano, to jsou ty zprávy kterým můžete věřit, vaše hloupost).

***** Udílím ČT 5 z 5 hvězdiček za lhaní.

6. 3. 2000 ČT a Čečensko: Podvod se záběry hromadného hrobu.

Zjistilo se, že záběry, které údajně natočil Německý kameraman a statečně je propašoval za hranice Ruska ve skutečnosti koupil od Rusů. Nyní (5. 3. 2000, ČT2, "21") nám na ČT vysvětlili, že není podstatné, že celá mediální akce byl podvod, ale že je podstatné, co je na záběrech. Ano myslím si, že není pěkné, takto zacházet s těly mrtvých ozbrojenců, ale válka je válka a pochybuji, že ruská armáda má čas dělat oficiální pohřby svým nepřátelům. Vůbec nechápu, jak se někdo může stavět na stranu čečenských hrdlořezů. Pravděpodobně se tak děje na základě postoje: Nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Po bratříčkování s teroristickou UCK jsou teď na řadě zabijáci z Čečenska.

Součástí čeké mediální scény se stalo nepsané pravidlo, že v boji proti socialistům (ty v současné době představují: Srbové a fackovací panák Miloševič, Rusko, Čína, Kuba, KLDR, ČSSD a KSČM) se může cokoliv. Lhát, falšovat, zamlčovat, terorizovat, mučit, vraždit... Co vás jen napadne.

** Udílím ČT 2 z 5 hvězdiček za obhajování podvodu.

6. 3. 2000 CNN a Kosovo: Výzva k etnické čistce.

Tak vida. Všichni vidíme, že Kosovo bude nakonec přece jen etnicky čisté, to nám ale nevadí, hlavně když pachatelem krvavých čistek nebude socialista Miloševič, že? Zhruba toto je důvod podpory útoku NATO na JSR a následné okupace jeho části. Je s podivem, že vojáci KFOR nedokážou zabránit "odchodu" kosovských Srbů. Při návratu Albánců do oblastí obydlených Srby již slaví větší úspěchy. Nepochybně bude opět následovat "odchod" Srbů z těchto posledních bašt, kde jsou v relativním bezpečí.

Hasim Thaci se chystá "osvobodit" Kosovo. Prohlásil to při příležitosti výročí smrti dřívějšího vůdce UCK, Adema Jasariho, která vyostřila konflikt mezi vládními jednotkami a polovojenskými ozbrojenými skupinami kosovských Albánců. Do tohoto konfliktu se nakonec zapojilo NATO na straně UCK. Na základě dosavadního dění si dovolím spekulovat, že "osvobození" proběhne následovně: pomocí soustavného zastrašování se podaří vyhnat velkou většinu Srbů z Kosova. Zbytek bude za asistence KFOR zmasakrován (vždyť se přece jenom mstí, jak se běžně dovídáme v médiích). Poté bude prohlášeno, že je již zbytečné, aby bylo Kosovo připojeno k Srbsku, když tam již Srbové nežijí. Jak jednoduché.

Největší perla této epizody je, že na webovské stránce CNN, v článku o shromáždění při výročí smrti Jasariho není ani zmínka o tomto alarmujícím Thaciho prohlášení.

***** Udílím CNN 5 z 5 hvězdiček za zamlčování.

6. 3. 2000 ČT a Kosovo: Vyhnaní Albánci a nevyhnaní Srbové

Česká televize, dobře si vědoma svého poslání ukázat nám, kdo je hodný a kdo zlý, nám vysílá reportáže natočené s vyhnanými Albánci, ale na Srby, kteří pod tlakem brutálního teroru opouštějí Kosovo, dokonale "zapomíná".

Fašismus je zlá věc, ať je namířen proti Židům, Romům, Srbům nebo komukoli jinému.

***** Udílím ČT 5 z 5 hvězdiček za vzornou polopravdu.

6. 3. 2000 Y2K Bug: Humbuk a prodavači deště.

Amerika je země neomezených možností. Dá se tam vydělat opravdu na všem. I na příchodu roku s kulatým označením 2000. Za pomoci médií byla vyvolána značná panika zcela jednoznačně za účelem zvýšení poptávky po službách v oblasti IT. Celý ten humbuk byl úplně k ničemu. Ve velkých firmách se o hladký přechod do roku 2000 postarali správci sítí, malé firmy mohly zkušebně posunout datum a ozkoušet si přechod do nového roku "nanečisto" a v případě nesnází zavolat technickou podporu výrobce svého softwaru, obdobný postup platil i pro jednotlivce, užívající počítač doma.

Ona se totiž tzv. "chyba roku 2000" nevyrobí tak snadno. Většina žurnalistů (a očividně i samozvaný počítačový "neviditelný odborník na Y2K bug") totiž netuší, že v mnoha programech se s číslem roku vůbec nepracuje, dokud ho nechceme zobrazit na obrazovce, apod. V naprosté většině programů a v datech prostě žádné magické 1999, 2000, 99 ani 00 není. Pokud už se s rokem pracuje, pak to chce použít BCD aritmetiku a oříznout první dvě cifry a nahradit je číslem 19. Uf, byla to práce, ale nakonec jsme Y2K bug vyrobili. Teď můžeme nabídnout, že chybu opravíme. O reklamu se postarají média. Zdarma.

* Udílím všem médiím 1 z 5 hvězdiček za šíření poplašné zprávy.

10.1. 2000 Něco na rozjezd:

Jestlipak víte, které je teď tisíciletí? Pokud si myslíte, že již třetí, pak jste se stali obětí nepochopitelné mediální kampaně o konci druhého tisíciletí, který nastane 31.12. 2000 nikoliv 31.12. 1999 jak jste mohli po celý rok 1999 slyšet/číst ve všech médiích.

Připravujeme další témata jako causa Zielenec, Matiční, Kosovo, Čečna, Bamberk, "Děkujeme, odejděte", "Y2K bug" a (téměř) každodenní lahůdky ze zpravodajství.
horicipes@yahoo.com