"TAKTİSYEN" KADINLARDAN KORUNMA KILAVUZU: MASUMİYETİNİ YİTİRMİŞ "OYUNCU" KADINLARLA NASIL BAŞA ÇIKILABİLİR?

Sina Akyüz

 

 

 

Bir kadın kısık sesle konuşuyorsa, bir şey istiyor demektir. Sesini yükseltiyorsa, bilin ki istediğini elde edememiştir.

Anonim

Bir fıkraya göre, erkek için mutlu bir beraberliğin dört şarttı:

1. Güzel yemek yapan, evi çekip çevirebilen bir kadın olmalı.

2. İyi para kazanan, kendi ayaklarının üzerinde durabilen bir kadın olmalı.

3. Yatakta sınır tanımayan, arzulu ve sıra dışı bir kadın olmalı.

4. Bu üç kadının birbirlerinden haberi olmamalı! Bazı kişiler, taktikli ilişkilere karşı olduğum halde, neden bazı yerlerde erkeklere taktik verdiğimi haklı olarak sorabilir. Benimki bir tür, "içiyorsam sebebi var" durumu! Ben "Kadınları Kullanma Kılavuzu" yazmadım!

Kadınları Kullanma Kılavuzu'nu ancak bir kadın yazar! Erkek kimliğinde, kadınları kullanmak değil, onların oyuncu olanlarından "korunmak" taktir edilir.

Kısacası biz saldın değil, savunma silahları üretiyoruz!

Nietzche "kadınlara giderken kırbacını yanına almayı unutma" der. Ben de size, kadınlarla ilişki yaşayacaksanız, savunma silahlarınızı yanınıza almadan gitmeyin diyeceğim!

"Erkeklerin, kadınların gerçekte ne istedikleri hakkında, en ufak bir fikirlerinin olmadığını belirtmelerinin sebebi, bildiklerini söylerlerse, bu konuda bir şeyler yapmaya mecbur kalacak olmalarıdır!"

Barbara Graham

Ben ilişkilerde taktik kullanmamak gerektiğine inanıyorum, ama artık taktiksiz bir hayat yaşamanın imkansız olduğunu da biliyorum.

Kadın yazar ilhan Uçkan, "kadınlar size karşı binbir türlü oyun geliştirirler.

Bunlara karşı korunmanın, oyuna gelmemenin en iyi -belki de tek- yolu, karşı oyun geliştirmektir. Bu 'oyun-karşı oyun' mantığı, çoğunumun bilinçsizce de olsa uyguladığı bir şeydir aslında. Ben size bu oyunları bilinçli olarak, stratejilerle, taktiklerle kurmanızı öneriyorum, yoksa bir anda oyuncak haline gelmiş bulursunuz kendinizi" diyor. "istemeyerek" de olsa, aşağıda bazı "ilişki taktikler" veriyorum; ne diyeyim bizi bu hallere düşürenler utansın!

1. Oyunlu ilişkilerden artık kaçışınızın olmadığını kabul edin. Aşkta masumiyetin bittiğine, isteseniz de istemeseniz de, açık veya gizli bir şekilde sizin üzerinizde "oyunlar" oynayan kadınlarla yaşamak zorunda olduğunuza, kendinizi hazırlayın! Onlardan kaçarak kurtulamayacağınızı, onlarla başa çıkacak stratejik donanıma sahip olmak gerektiğini bilerek yaşayın.

2. İlişki oyunları için antrenmanlar yapın! Sizinle oynayan bir kadına, oyunlarla karşılık vermeye "karar vermek" yetmez; karşınızdakinin taktiklerini çözmek, kontr-ataklar planlamak, savunma ve saldın hatları kurmak, kaynakları ve fırsatları yönetmek de başlı başına bir çalışma gerektirir.

3. Asla kadınların ne istediğini bilmeyin! Yani, bilin ama bilmemezlikten gelin! inanmanız gereken tek şey, kadınların işlerine gelen her şeyi istediğidir,' Onlara, kafanızı çok karıştırıyorlarmış gibi davranın. Muhatabınıza "çok değişkensin" deyin. Ne yapın ne edin, asla kadınların ne istediğini bilmeyin! Askerde bir işin nasıl yapılacağını bilmenin, ne kadar belalı bir durum olduğunu, o işin nasıl yapılacağını bilmeyenlerin ne kadar rahat olduğunu görmüşsünüzdür.

4. Kadınların sizden istediklerini yapmayın! Bir kadının sizden istediklerini yapmamanız için, 1479 neden sayabiliriz, ama kitabın sayfaları yetmez! İş hayatındaki tecrübenizden "iyi iş çıkarmanın ödülü, daha çok iştir" kuralını bilirsiniz. Bir işi iyi yapmak, ömür boyu o işi defalarca yapmak zorunluluğunu yaratır. Yaptığınız şey iyilik olsa bile, bir süre sonra "görev"e dönüşür.

Ayrıca istediklerini yapmamış olmak, bir kadın tarafından kullanılmamanın garantili yoludur. Bir kadın yatakta sizden seks dışında bir şey istediğinde, asla "evet" demeyin. Keyfinizin kaçmaması için "hayır" da demek istemiyorsanız, o zaman "bakarız" deyin.

5. Evlenmeden önce 789.345 defa düşünün! Boşanmanın temel nedeni evlenmektir! Çiftler neden boşanır? Evlendikleri için! Evlenmek bir erkeğin manevra sahasını daraltan, dar alanda kısa paslaşmalar yapmaya zorlayan bir pozisyondur. Günümüzde tamamen kadınların lehine bir "sosyal pusu" haline gelmiştir.

Bu tür pozisyonlarda kadınlarla başa çıkmak mümkün değildir. Erkek yakın döğüşte zayıftır, kadın ise çok güçlüdür. Biz sarıldığımız birinin hakkında içten hesaplar yapamayız, bu nedenle fazla yakın olmamakta yarar vardır.

Bir kadınla evlenirken, onun eski sevgilileri + tüm akrabaları + çocukluk hayalleri + kafasındaki dekorasyon modelleri+ konforal beklentileriyle evlendiğinizi de bilin. Gözünüzü karartıp evleniyorsanız, bari mal ayrılığı sözleşmesiyle yapın da, boşanırken fazla canınız yanmasın!

6. "Kılıbık" kelimesini sık sık kullanın! Feministlerin ve light erkeklerin, cansiperane bir çabayla, sözlükten silmeye çalıştıkları bir kelime varsa o da "kılıbık" tır. Kadının istediği biçime giren, kadından korkan, kadınların her istediğini yapan erkek, "kılıbık erkek"tir. Nokta! Bu durumu unutmayın, unutturmayın.' Kadınlar kılıbık erkek ister görünürler ama gerçekte bu tür erkekleri "karaktersiz" bulurlar.

7. Mutlaka bir yedek lastik bulundurun.' Sizi size rağmen sevecek, ömrünün sonuna kadar da olsa, sizi "yedekte" bekleyecek bir hatun bulun. Bir kadından bir diğer kadına geçişte, onun üzerinden "aktarma" yaparsınız! Onun varlığı size, içten içe bir güven duygusu verecektir. Peki yedek lastik kavramının yaratıcısı ve vaktiyle kullanıcısı kim? Üstat Çetin Altan!

Kadınlar bunu daima yaparlar. Pakize Suda bir yazısında, maymunların ormanda ağaç dalları arasında gezerken, yeni bir dalı tutmadan asla eski dalı bırakmadıklarını, bu sayede ağaçlardan düşmeden "güvenle" daldan dala atlayabildiklerini; kadınların erkek değiştirirken aynısını yaptığını yazmıştı.

8. "Tavlama sonrası stratejileri" üzerine de çalışın! Biz erkeklerin en büyük zaafı, sadece bir kadını nasıl tavlayacağımıza kafa yoruyor olmamızdır. Kadını tavladıktan, "ilk icraatı" yaptıktan sonra, ne yapacağımıza dair bir planımız yok. Bu nedenle, tavlamncoya kadar erkek avcı, kadın av durumunda. Tavlanma süreci tamamlandığında, bu defa kadın avcı, erkek av oluyor! Her iki aşamada da kaybeden biziz! Kadınlar hem kendilerini "tavlatma" sürecinde bizi sürüm sürüm süründürüyorlar, hem de tavladıktan sonra etimizden tüyümüzden yararlanıyorlar. Böyle gelmiş ama böyle gitmemeli! Kitabın baş sloganını unutmayın: "Kadın peşinde koşmanın erkeğe zaran yoktur, zarar veren onları yakalamış olmaktır."

9. Beden dili üzerine kitaplar okuyun.

Kadınların aklında geçen ile dilinden çıkan arasındaki farkları görebilmenin en iyi yollarından biri, beden dili konusunda bilgili olmaktır. Beden dili insanın bilinçaltına, konuşurken kullanılan kelimeler ise bilincine bağlıdır. Bilinçaltı yalan söylemez!

Beden dili kitaplarına göre, konuşurken sık sık burnu kaşıyan kişiler çok yalan söylüyormuş. Benden söylemesi!

1O. Bu kitabı altı çizilmiş halde masanın üzerine koyun! Bu kitapta anlatılan fikirleri bilen bir erkeğin, "avanak" olamayacağını; yapılan "oyunları" yutmayacağını; bu kitabı altım çizerek okumuş bir erkeğe karşı, dürüst olmaktan başka politika uygulanamayacağını her kadın iyi bilir. Yalnız, kitabınızı yırtmamaları için, bir kere gösterip sonra gizleyin! Eğer kız arkadaşınızı, ilhan Uçkan'ın "Erkekleri Kullanma Kılavuzu" adlı kitabını okurken görürseniz, hemen bu kitabı okurken görünün. Eğer sevgilinizi! eşinizi HYB yayınlarından çıkmış olan "Kadınlardan Nefret Eden Erkekler ve Bu Erkekleri Seven Kadınlar" kitabını okurken görürseniz, dokunmayın, tehlikesizdir! Elbette on taktikle, on bin yıllık geleneği olan "kadın oyunları" ile başa çıkma şansınız yok. Bu konuda daha fazla çalışmanız gerekiyor. Dizi içerisinde sırf "kadın oyunları"m ele alan başka kitaplar da çıkacak. Onları da okuyabilirsiniz. Ayrıca Esquire, FHM, Max gibi erkek dergilerini de okumakta yarar var. En iyi taktiğin nereden geleceğini önceden belirlemek çok güç. Bazen bakarsınız, bir arkadaşınız, kitaba girecek bir cümle kurabilir bu konuda. Alıcılarınızı açık tutun!

11. Size dost tavsiyesi, kadınları mümkün olduğunca diğer arkadaşlarınızla tanıştırmayın. İş ortağınızın karısı ile kendi karınızı mümkünse hiç yan yana getirmeyin. Neden mi? Birbirilerinin evlerini, perdelerini, mobilyalarını kıskanıp, o güzelim ortaklığınızı mahvedebilirler!

İshak Alaton ile Sabah gazetesi için röportaj yapan Hayrullah Mahmud, duyduklarına ilk önce inanamamıştı. Alaton, Mahmud'a, yıllar önce 40 yıllık ortağı Üzeyir Garih ile eslerini görüştürmeme kararını aldıklarını, yaklaşık 20 yıldır eşlerinin birbirinin evine gitmediğini söylemişti. Kadınlar arası rekabet nedeniyle, iş ortaklığının bozulmaması için alınmış ilginç ve zekice bir karar.

12. Kadınlar hakkındaki en iyi taktikleri, yine kadınlardan alabileceğinizi aklınızda bulundurun.

Son yıllarda kadın oyunlarını ifşa ve itiraf etmekten zevk alan, çok sayıda kadın ortaya çıktı. Onların bu zaafından yararlanarak, hemcinsleri hakkındaki tespitlerini öğrenin.

Mesela kadın yazar ilhan Uçkan, "Kadınları Kullanma Kılavuzu" adlı kitabında, kadın oyunlarından bazı örnekler veriyor:

1. Somurtma oyunu: "Bir kadın sizden bir şey yapmanızı istediğinde ve siz buna olumsuz yanıt verdiğinizde, üzgün somurtma oyununu devreye sokar. Bu bir tür psikolojik savaştır." Karşınızdaki kadın sürekli "küsüm" oyunu oynuyorsa, bir kez ikaz edin, ikinci kez siz de konuşmayın, üçüncü kez yapıyorsa şutlayın gitsin!

2. Gözyaşı oyunu: "Kadınların erkeklere kurdukları en büyük tuzaklardan biridir gözyaşları. Öyle salya sümük ağlamaya gerek yok, sizi çıkmaza sokmak için. iki damla yeter. Anlayacağınız ağlayan taraf kazanır"

3. Kumbara oyunu: "ilişkinin ilk adımından itibaren kadın erkeğe değer biçer. O erkek ya sadece bir cüzdan olarak yanında bulunacaktır ya da gerçekten 'sevgili' olacaktır."

4. Evlilik oyunu: "Bütün kadınlar ne söylerse söylesinler aslında evlenmek isterler, işe yarayacak tek hamle, daha en başından evlenmeye hazır olmadığınızı söylemektir."

5. Aldatma oyunu: "Kadınların aldatılma konusunda genel söylemi, 'bunca yıldır beş yıldızlı hayat yaşattığım adamı ne diye başkasına bırakayım ki? Hiçbir şey yapamıyorsam oturur parasını harcarım' şeklinde,"

13. Özcan Deniz'in dediği gibi "hiçbir kadının 48. erkeği olmayın" Birlikte olduğunuz her kadın, size zihinsel arşiv kayıtlarında geçmiş ilişkileriyle yüklü halde gelecektir, ltiraf.com'daki kadın itiraflarına bakılırsa, kadınlar kocalarını en çok eski sevgilileriyle aldatıyorlar. Bakire oldukları için yapamadıklarını, evlenip zarlarını attıktan sonra, eski takıntılarıyla gizli gizli yaşadıklarını, çok sayıda kadından duydum.

14. Bütün ilişkilerinizi "sanki bir gün bitecekmiş gibi" yaşayın. İlişkilerinize kendinizi çok fazla kaptırmayın. Aşklarınızı da "profesyonelce" yaşamayı deneyin. Duygularınıza fazla kapılmayın, duygularınızın üzerinizdeki etkilerim dışarıdan gözlemleyin.

15. Kadınlarla kariyer sırlarınızı kesinlikle paylaşmayın. Ergun Göknel, karısını aldatınca, karısı tarafından polise rüşvet aldığı ihbar edilip içeri attırıldı. Şimdilerde Türkiye Jokey Kulübü Başkam aynı sorunu yaşıyor. Mafya babaları hep sevgililerinin cep telefonu dinlenerek yakalandı. Fransızlar "bir suçluyu yakalamak istiyorsanız, parayı ve kadını izleyin" der.

16. Cinsel disiplininizi geliştirin. Bir gün editörümle konuşurken "Erkeklerin en büyük zaafı cinsel disiplin zayıflığı, kadınların en büyük gücü cinsel disiplin üstünlüğüdür." Dedi " Cinsel disiplini zayıf olan insan seçici değildir. Anlık istekleri için, asırlık prensiplerini ve karakterini satabilir. Sonra da pişman olup, kendine olan saygısını yitirir. Kadın kimliğinin daha itibarlı olmasının, kültürümüzde erkekliğin eşeklikle yakın görülmesinin nedeni, erkeğin cinsel disiplin zayıflığı." Değerli silah arkadaşlarım, ne yapıp edip cinsel disiplinimizi geliştirmemiz gerekiyor, iyi haber, kadınlar da son dönemde bizim gibi "zevk bağımlısı" oldular, cinsel disiplinleri zayıfladı. Biraz da biz kendimizi kontrol edebilsek, dengeyi sağlayacağız.

Böylece aşk ve seks, sadece erkek için yaşanıyormuş gibi olmayacak, ilişkilerde istediğimiz gibi bir denge kurulacaktır. Biz neden aşkın bedellerini ödüyoruz, çünkü bir kadının bir erkeği arzulamasından daha çok, bir erkek bir kadını arzulanmış gibi bir izlenim yaratmışız. Bu inanışa bizim de katkımız var. Oysa erkekle kadın arasında tutkunun yoğunluğunda fark yok, fark o tutkuyu kontrol edip edememekte.

Bir kadını severken de, onunla sevişirken de, "alt beyin" tarafından değil, üst.beyin tarafından yönetilmenin artık zamanı geldi. Lastik reklamını unutmayın; "Kontrolsüz güç, güç değildir!"