21-12-02
Van Zappa.com
Also in the news is the upcoming release (as promised) HALLOWEEN on DVD-A. The mad scientists of Vaulternative Records have been cooking this one up for a while and it is guaranteed to delight discerning disciples! HALLOWEEN will be available in early 2003 from DTS Entertainment and should be shipped directly into your DVD player for immediate audio/visual consummation. And that, kiddies is only the beginning of our treats for 2003.
19-12-02
Voor meer info over het as George Duke Weekend bij de NPS klik hier.
12-12-02
Foto´s van George Duke op het Marathon Festival in Groningen dit jaar.
04-12-02
Vrije Geluiden:
THE PRESENT-DAY COMPOSER REFUSES TO DIE
Filmer Frank Scheffer maakte in 2000 een film over
zijn 'jeugdliefde' Frank Zappa, getiteld The present-day composer refuses to
die. Zappa (1940-1993):
componist, zanger, rockgitarist, tekstschrijver,
producer en politiek satiricus, had als motto "Anything, anywhere,
anytime, with no reason at all".
Aan de hand van archiefmateriaal en interviews, met
onder meer Gail Zappa, Tom Fowler, George Duke en Pierre Boulez, wordt een
portret gemaakt van het veelzijdige muzikale talent van Frank Zappa. De
nadruk ligt op het avantgarde karakter van Zappa's composities. Verder
fraai archiefmateriaal;
onder andere bespeelt een piepjonge Zappa tijdens
een tv-show een fiets.
Uitzending: zondag 8 december, 11.00-12.00 uur,
Nederland 3
18-11-02
21 december: 4FM (23.00-01.00 NPS RADIO 4)
Veel aandacht bij de NPS dit weekend voor componist/pianist/producer/zanger George Duke, die op 18 en 19 oktober jl. de hoofdgast was van De Marathon, het jaarlijkse festival in de Oosterpoort in Groningen dat voor het grootste gedeelte door de NPS wordt geprogrammeerd. Vanavond onderwerpen Co de Kloet en Charles Pater het fenomeen Duke aan een zogenaamde blindfold test. George Duke reageert op muziek, zonder te weten wat het is. Van Les McCann tot Ravel, van George Benson tot Charles Ives. 4FM wordt vanavond gemaakt door Charles Pater en Co de Kloet
22 december: 4FM IN CONCERT (20.00-22.00 NPS RADIO 4)
Veel aandacht bij de NPS dit weekend voor componist/pianist/producer/zanger George Duke, die op 18 en 19 oktober jl. de hoofdgast was van De Marathon, het jaarlijkse festival in de Oosterpoort in Groningen dat voor het grootste gedeelte door de NPS wordt geprogrammeerd. Op uitnodiging van de NPS arrangeerde een viertal jonge arrangeurs werk van Duke voor het Metropole Orkest onder leiding van Dick Bakker, waarbij Duke zelf de solist zou zijn. Vanavond enkele hoogtepunten van dat concert, dat eerder rechstreeks werd uitgezonden op 19 oktober jl. Tijdens de voorbereidingen voor dit concert werd George Duke door producer Co de Kloet overgehaald op de eerste avond van de Marathon een soloconcert te verzorgen: Duke's eerste solo performance sinds 10 jaar (!). Een
merkwaardige combi van een muzikaal avontuur, een clubact en natuurlijk een knipoog naar zijn ex-werkgever Frank Zappa. 4FM wordt vanavond gemaakt door Pieter van Hoogdalem en Co de Kloet.
22 december: SUPPLEMENT (22.00-01.00 NPS RADIO 4)
A Weird Conversation with George Duke. Na een bezoek aan een Kortenhoefse kaasboerderij (videobeelden op www.nps.nl/4fm) werd George Duke geïnterviewd door Co de Kloet. Ruim dertig vragen stonden op muziekpapier (zie hiervoor ook de webpage), waarbij Duke zonder de vragen te zien de numerieke volgorde mocht bepalen en de interviewer het verbod had te reageren op de antwoorden. Een improvisatie over een beltoon, Ellington,Cannonball, Frank, Don, kaas, zangeressen, compositie, Herb Cohen...maar voornamelijk George Duke! Supplement wordt vanavond gemaakt door Co de Kloet.
23-10-02
Op Zappa.com staat een discografie waarin wordt genoemd:Halloween october 2002
21-10-02
Van Zappa.com
2 March 2003
New York, New York
American Composers Orchestra
plays Dog Breath Variations/Uncle Meat,
G-Spot Tornado,
The Adventures of Greggery Peccary,
and Peaches en Regalia
Carnegie Hall
21-10-02
Op 27 juni 2003 Treed Mike Keneally samen met het Metropole Orkest op in Amsterdam in het kader van het Holland Festival.
21-10-02
Voor foto's van het optreden van George Duke op het Marathon Festival klikt u hier
16-10-02
In oktober 2002 uitgekomen:
Banned From Utopia So yuh don't like Modern Art op het FAVORED NATIONS label.
16-10-02
Morgen, 17 oktober 2002 in Raymond is laat, Nederland 3 +/- 23.15 uur als gast: George Duke.
16-10-02
George Duke & het Metropole Orkest (VS/NL) met Lilian Vieira
George Duke selecteerde een aantal van zijn composities voor bewerking door een vijftal jonge, talentvolle arrangeurs. Deze aanstormende talenten (drie uit Nederland en twee uit Duitsland) gingen vervolgens aan de slag om, ieder vanuit zijn eigen invalshoek, de stukken te bewerken. Het resultaat blijft nog een verrassing, ook voor de uitvoerenden, te weten het Metropole Orkest met als solist George Duke zelf en natuurlijk ‘special guest’ Lilian Vieira.
en voor het eerst sinds TIEN jaar een SOLO PIANO PERFORMANCE van GEORGE DUKE in GRONINGEN!!!!!!!
16-10-02
Zaterdagavond 19 oktober komt de NPS Radio 4 met een live uitzending van De Marathon in het programma 4FM, van 19.00 tot middernacht.
19-09-02
In juli is er een nieuw boek van Kevin Courrier uitgekomen:
Dangerous Kitchen: The Subversive World of Zappa
19-09-02
Van de site van Idiot Bastard
Vaultmeister Joe Travers tells me “The [next] release will be a joint project with DTS Entertainment and Vaulternative Records. It will be a 74-minute edit of performances taken from Halloween 1978. It will be playable on any DVD player/Home theater system that is DTS compatible. If you own a DVD-Audio player, you will be able to access the high-resolution version of the audio as well as any extra materials that will be included (video, etc.)”
13-09-02
Co de Kloet en Menno Kalmann hebben een cd uit.
Voor info klik hier
06-09-02
Van de site van het Parool:
Te koop: gitaar voor € 500.000
JOS BLOEMKOLK
AMSTERDAM - Interessant nieuws voor Hendrixvrienden en Zappalogen: over enige weken wordt een gitaar geveild die is bespeeld door Jimi Hendrix én door Frank Zappa.
Het is wel noodzakelijk dat de Hendrixvriend of Zappaloog over enig kapitaal beschikt, wil hij de aanschaf ervan zelfs maar overwegen, want de geschatte opbrengst overtreft alle bedragen die rockgitaren tot nu toe hebben opgebracht: meer dan 500.000 euro.
Niet alleen is de Fender Stratocaster uit 1963, die op 24 september bij Cooper Owen in Londen wordt geveild, eigendom geweest van Hendrix en Zappa - Zappa kreeg de gitaar van een roadie van Hendrix en gebruikte hem op de lp Zoot allures , hij is volgens Zappa zelf ook nog eens door Hendrix in brand gestoken tijdens een concert in Miami in 1968, waar Hendrix en Zappa beiden optraden. De brandsporen zijn duidelijk te zien op de body van de gitaar.
Door de film over het popfestival in Monterey, waarin Hendrix optrad, ontstond de mythe dat hij zijn gitaren altijd aanstak. Maar dat is niet zo. Hij deed dat maar zelden, voor het eerst bij het openingsconcert van zijn eerste Britse tournee in 1967 in de Londense Astoria. Hendrix' manager Chas Chandler vertelde later dat ze flinke publiciteit wilden hebben. Iemand suggereerde voor de grap: gitaar vlam laten vatten. Chandler vond dat helemaal geen slecht idee.
Hendrix en Chandler wilden het eruit laten zien als een ongelukje. Dat lukte, met tersluiks gebruik van petroleum en een aansteker. Het volgende concert droeg Hendrix een verband. Voor de show, want hij was niet gewond geraakt.
De gitaar wordt ter veiling aangeboden door Zappa's zoon Dweezil, zelf gitarist, die met de opbrengst ervan de opnamestudio van zijn vader wil opknappen.
Frank Zappa had de ernstig door de vlammen aangetaste gitaar jarenlang als aandenken in zijn kelder hangen, totdat hij hem in 1976 liet restaureren. Maar was het wel de gitaar die Hendrix in Miami verwoestte? Volgens Dweezil Zappa wel en die had het weer van zijn vader. Maar daar nemen Zappalogen en Hendrixreseachers niet zonder meer genoegen mee. Hun intensieve speurwerk had een andere uitkomst.
Nauwkeurige bestudering van concertfoto's en concertrecensies, en interviews met direct betrokkenen zoals een gitaarreparateur die de Hendrix-Strat in handen heeft gehad, leerden dat Frank Zappa zich heeft vergist. Hij kreeg weliswaar een verbrande body vrij kort na het concert in Miami, maar die was niet van de gitaar die Hendrix daar mishandelde. De Zappa/Hendrix-body komt van de Strat die Hendrix in de Londense Astoria aanstak. Ook hebben de onderzoekers ontdekt dat nog twee halzen van verwoeste Hendrix-gitaren rondzwerven, waaronder die van de Astoria-Strat. Het Ierse Hendrix-fanzine, podium voor de onderzoekers, spreekt de hoop uit dat hals en body ooit herenigd zullen worden.
© Het Parool, 31-8-2002
22-08-02
Eindelijk is de nieuwe Zappa cd uitgeleverd. De reacties zijn nogal verdeeld. Aangezien wij hem zelf nog niet gehoord hebben kunnen we nog niet zeggen hoe wij hem vinden.
Verder is www.zappa.com helemaal nieuw. Je moet echter wel de laatste flah hebben geinstalleerd om van al het moois te kunnen genieten.
14-08-02
zondagnacht a.s.
24.00-04.00
herhaling HF special
GREGGERY PECCARY and other persuasions.
Onder de noemer 'Supplement na Middernacht' zullen in de maanden juli en augustus 8 uitzendingen op veler verzoek (maar toch ook na rijp beraad) herhaald gaan worden. Luisteraars hebben massaal gereageerd op de oproep hun favoriete uitzending van de afgelopen 7 jaar aan ons bekend te maken. Zoals bekend heeft Supplement dit jaar een uur minder zendtijd gekregen (van 4 naar 3 uur), de herhalingen zullen echter onversneden de ether ingestraald worden, maar dan vanaf 24:00 tot 04:00 en niet op de gebruikelijke tijd (22:00 - 01:00).
Vanavond, 18 augustus Frank Zappa (uitgezonden op 4 december 2000)
GREGGARY PECCARY & Other Persuasions
Deze opnamen werden grotendeels uitgezonden tijdens de Supplement van 4 december, de sterfdag (1993) van Frank Zappa. De concertopnamen zijn een onderdeel van een vier uur durende special over Zappa als componist voor ensembles.
Tegelijkertijd wordt een giga-project van het NPS Programma 4FM afgerond: Op 26 december 1998 begon in dat programma een vrijwel wekelijks totaal-overzicht van het integrale plaat en cd- oeuvre van FZ, gekoppeld aan een hoorbaar internet-interview archief met fragmenten van gesprekken die Co de Kloet in een periode van 17 jaar met FZ had.
10-08-02
18 en 19 oktober heeft de NPS George Duke te gast voor de Marathon in Groningen
05-08-02
Interview met Gail op Yahoo
Kijk hier
03-08-02
Van zappa.com
SHIP DASHIP DATE UPDATE
Yes! Next Week!
It's true. We begin shipping next week. Hopefully everyone will have
their orders by the week ending August 16th. For all those of you who
ordered FZ:OZ prior to June 15th we are offering a $4.00 USD credit
to be applied against any future item ordered from Barfko-Swill,
including:
31-07-02
Van de Idiot Bastard Son's site
Tommi Eisele tells me we could see a 3 week run of our version of Thing-Fish in London, in an off-West End theatre. We are hoping to be able to perform between April and July 2003, with pretty much the same cast as in Liverpool. We are also looking for sponsors to cover the approx. €250K production costs – as well as for media partners in and around London. There will also be auditions sometime in the beginning of 2003 for a couple of roles.
10-07-02
13-07 / 4FM / North Sea Jazz Festival 2002
Dit weekend meer dan 20 uur radio live vanaf het North Sea Jazz Festival.
Vrijdag 12 juli, Radio 2, Round Midnight 19.00 - 01.00 uur.
Zaterdag 13 juli, Radio 4, 4FM 14.00 - 20.00 uur & 22.15 - 01.00 uur.
Zondag 14 juli, 3FM, 18.00 - 01.00 uur.
In 4FM een speciale uitzending van Jazzcotabel met onder andere Trilok Gurtu en Mike Keneally in het panel. Verder heel veel live muziek van Wayne Shorter, Trilok Gurtu, Jesse van Ruller en vele anderen.
21-06-02
Van Zappa.com
Yes, it's true.
We hope to organize a concert in New York City.
All Zappa All Halloween.
For more details, stay tuned to www.zappaween.com
Meer info op http://www.terrybozzio.com/zappanews.html
21-06-02
Vanavond, 21 juni 2002, morgen 22 juni en zondag 23 juni speelt George Duke op het World Port Jazz Festival in Rotterdam.
Op vrijdag 12 juli speelt Mike Keneally op het North Sea Jazz Festival.
26-05-02
Nieuwe Zappafilm klik hier
11-05-02