Karel Theys

Clouseau

Koen

Kris

Fans

Levende
Lijven

Links

* geboren: 7 juli 1959

* lievelingsmuziek: Japan, Roxy music

* schoenmaat: 43

* schoolopleiding:licenciaat vertaler
Nederlands-Duits

* favoriete zanger: Ian McCullough

* favoriete popgroep: The Smiths

* favoriete kleren: t-shirts met epauletten

* favoriete stad: Lommel

* favoriete acteur: John Cleese

* favoriete film: the life of Brian

* favoriete drank: Campari Orange

* hobby : rondlummelen

info dateert uit zijn Clouseauperiode!

In september 1979 worden "The Employees" opgericht door zanger Geert Vanroelen en gitarist Dirk Debraekeleer. In het begin is het een komen en gaan van leden. Zelfs Marcel Vanthilt, die later bekend is geworden als Arbeid Adelt-zanger en MTV-presentator, maakte nog deel uit van de groep. Karel speelde op dat moment bij een groepje dat het levenslicht zag op de VUB, toevallig ook het recruteringsgebied van "The Employees".
In januari 1980 maakt Karel de overstap naar de concurrentie, samen met gitarist Luk Vandebon, die een jaar later alweer vervangen werd door Kloot Per W. In datzelfde jaar doet de groep mee aan de Rockrally en gooit hij hoge ogen tijdens de finale. Bij het obscure Cristo-Foli label is op dat moment de op een ska-ritme drijvende debuutsingle 'Pick it up' uitgebracht. Die plaat doet het zo goed dat ze al gauw door Phonogram opgepikt wordt. De single wordt in een tiental landen op de markt gegooid, is drie weken lang hittip in Nederland en belandt zelfs in de BRT Top 30. Wat een start!
"The Employees" bouwen vrij snel een behoorlijke reputatie op en veroveren een plaatsje op "Get Sprouts", een compilatie die het neusje van de binnenlandse rockzalm verzamelt. Samenstellers zijn Gust De Coster en Marcel Vanthilt.
Toch doet de groep zich vooral live gelden. Hun energieke springerige rock werkt op de dansspieren. Geert Vanroelen is de perfecte frontman. Hij trekt op bijna ieder concert nieuwe gimmicks om de aandacht van het publiek gaande te houden. Op de Rock Rally staat er zelfs een secretaresse (de groep heet niet voor niets "De Bedienden") op het podium en delen enkele dames in de zaal paperclips uit.
In 1982 brengen ze hun eerste en enige, titelloze elpee uit. Het product gaat echter volledig gebukt onder de enorme moeilijkheden waar de groep bij het tot stand komen ervan mee te kampen had. Er staat slechts een half uur muziek op, omdat het budget al voortijdig was opgebruikt door de eerste producer. Die had ongelofelijk veel tijd gestoken in enkel de drumtechniek. In de studio klonk alles goed maar op plaat was de dynamiek eruit. Uiteindelijk heeft Dirk Debraekeleer zelf de productie op zich genomen, al was hij onervaren op dat terrein. Karel moest zijn baspartijen op een halve dag inspelen en ook met de hoes werd heel wat afgeknoeid.
Eind juni 1982 stapt Karel op, omdat de groep niet meer te combineren valt met zijn studies als tolk. Michel Decoster neemt zijn plaats in. In de zomer van 1983 volgt de split.
Karel bleef actief in de cabaretgroep 'Komma' die al van 1969 bestond en waarbij een aantal vrienden en zijn vader zaten. Die groep was rockgetint. Kris Wauters en Bob Savenberg zaten toen ook al in die groep en daaruit is dan Clouseau voortgevloeid.


Met dank aan Peter Van Dyck