ERJ'N ALAISET ESTERATSASTUSKILPAILUT 6.3.2006
Toivola järjestää ERJ'n alaiset esteratsastuskilpailut 6.3.2006 (viimeinen ilmoittautumispäivä 5.3.2006). Kisat pidetään Toivolan maneesissa. Kisoissa mukana myös buffetti josta voi ostaa pientä naposteltavaa mahan täytteeksi.

Säännöt
- Yhdeltä ihmiseltä yhteen luokkaan max. 3 hevosta.
- Yksi hevonen saa osallistua kahteen (2) luokkaan koko kisan aikana.
- Luokkiin otetaan 40 osallistujaa.
- Seura ja kilpailulisenssi/lupa on pakollisia!
- Osallistumiset mailiin daffylle_postia@luukku.com, otsikolla "ERJ1", seuraavassa muodossa:
Luokka [rivinvaihto] Ratsastaja (KL-000/VRL-000, SeuRa) - Hevosen nimi <*br> Poista tähti *!
- Väärässä muodossa lähetetyt osallistumiset hylätään, en vastaa "mukana?" viesteihin.
- Kilpailut avoimet kaikille.

Kisojen vastuuhenkilönä toimii daffy. (daffyn_@hotmail.com) Tulokset arvotaan rehellisesti Fean tekemällä arvontakoneella, kiitoksia siitä :>

Luokat
Luokka 1. 50-60cm 38/40 TULOKSET
Luokka 2. 70-80cm 40/40 TULOKSET
Luokka 3. 90-100cm 40/40 TULOKSET
Luokka 4. 110-120cm 40/40 TULOKSET

Osallistujat/Tulokset
Luokka 1. 38/40 TULOKSET
1. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Daimon 8p.
2. Don-na (VRL-2334, NER) - Shettismaan Supersankari 6p.
3. Lavanna (VRL-1442, WWR) - Cobalt 4p.
4. Elsa (VRL-341, BraRi) - Falinen Friedrika 2p.
5. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Little Minix 1p.
6. daffy. (VRL-095, KHR) - Läänin Soleil 1p.
-------------------------------------
7. Sella (VRL-2472, NER) - Gerwyn Capellanus
8. Eeva (VRL-209, FSRa) - Lumivalkea Cindy
9. Palz (VRL-0105, WWR) - Kärnäkän Heisulivei
10. daffy. (VRL-095, KHR) - Gwynneth
11. Suzy (VRL-0047, GoHo) - NW Viljami
12. Elsa (VRL-341, BraRi) - Willhelmina SWE
13. Eeva (VRL-209, FSRa) - Tuiskun Cobalt
14. Palz (VRL-0105, WWR) - Saagan Airut
15. Eeva (VRL-209, FSRa) - Wonder's Vulkaan
16. Hanna (VRL-2416, KHR) - Taikuritar
17. Ninni (VRL-1306, FroRa) - Ninxú frá Vinur
18. Heini H. (VRL-0595, KHR) - WS Angor
19. Elsa (VRL-341, BraRi) - Friedrich SWE
20. shy. (VRL-1605, NER) - Ilotyttö
21. shy. (VRL-1605, NER) - Kyrpäjyrä
22. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Suzyn Rosmariini
23. Aavetar (VRL-391,FSRa) - Kirveltäjän Kippari
24. Ninni (VRL-1306, FroRa) - Jäämeren Tuuli
25. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Kaardemumman Titiyo
26. Sella (VRL-2472, NER) - Cadwallon Caradog
27. Johku (VRL-1831, QeBk) - Auroran Vauhditar

28. daffy. (VRL-095, KHR) - Staralley's Gwenifer
29. Emilia J (VRL-2410, TRH) - Kataronya
30. Jaguaari (VRL-0037, WWR) – Invierno Invicto ox
31. hemulitäti. (KHR, VRL-907) - F.R.O Aalto
32. Lavanna (VRL-1442, WWR) - Sulindreh of Grallagh ox
33. Qnvalotar (VRL-2167, KuloRa) - Book
34. VP (VRL-1310, ER) - Ruusun Pieni Kaunotar
35. Palz (VRL-0105, WWR) - Whiten Kieve
36. Hanna (VRL-2416, KHR) - Tuimatar
37. Emilia J (VRL-2410, TRH) - CA's Unvergessbar
38. Aavetar (VRL-391,FSRa) - Kirveltäjän Neilikka

Luokka 2. 40/40 TULOKSET
1. Sella (VRL-2472, NER) - Gerwyn Capellanus 8p.
2. Palz (VRL-0105, WWR) - Kärnäkän Heisulivei 6p.
3. Tiitu (VRL-0916, KaPoRa) - Sleepwalker's Caradhras 4p.
4. Heini H. (VRL-0595, KHR) - MTH Karusella 2p.
5. daffy. (VRL-095, KHR) - WER Flamond 1p.
6. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Lunatar 1p.
-------------------------------------
7. Eeva (VRL-209, FSRa) - sME Gahran
8. Eeva (VRL-209, FSRa) - Wonderin Yölento
9. Hanna (VRL-2416, KHR) - Taikuritar
10. Sella (VRL-2472, NER) - Bleiddig Ereka
11. hemulitäti. (KHR, VRL-907) - F.R.O Aalto
12. Palz (VRL-0105, WWR) - Whiten Kieve
13. Elsa (VRL-341, BraRi) - Areten Adalmina
14. Jaguaari (VRL-0037, WWR) – Invierno Invicto ox
15. daffy. (VRL-095, KHR) - Caprycil G
16. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Heijastuksen Pyry
17. muuli. (VRL-0011, DNR) - Vanilja's Baron
18. nabila (VRL-0611, FRC) - Metsätähti's Friendly
19. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Dollarin Tuima
20. Elsa (VRL-341, BraRi) - SD Stand By Me
21. Palz (VRL-0105, WWR) - Saagan Airut
22. Anni (VRL-0484, DNR) - Kahlekuningatar
23. shy. (VRL-1605, NER) - Kyrpäjyrä
24. Sella (VRL-2472, NER) - Creeda of Radon
25. Bomba (VRL-419, DR) - Entire Islet
26. Hanna (VRL-2416, KHR) - Tuimatar
27. Aprily (VRL-0344, GoHo) - NM Olivery
28. daffy. (VRL-095, KHR) - Hämyn Helga
29. Eeva (VRL-209, FSRa) - Adoro's Yenslav
30. Emilia J (VRL-2410, TRH) - Agosto's Diosa
31. Emilia J (VRL-2410, TRH) - CA's Unvergessbar
32. shy. (VRL-1605, NER) - Ilotyttö
33. Bomba (VRL-419, DR) - ST Pegasos
34. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Saagan Luukas
35. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Lilja VOE
36. Ayna (VRL-0236, NER) - Valkeapilven Metsäkeiju
37. nabila (VRL-0611, FRC) - Melodisk À
38. Tiku (VRL-1938, dew) - Darf Truthful
39. Johku (VRL-1831, QeBk) - Auroran Vauhditar
40. Bomba (VRL-419, DR) - Rainbow's Black Fairy

Luokka 3. 40/40 TULOKSET
1. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Bellatrixie SWE 8p.
2. Eeva (VRL-209, FSRa) - Taifuunin Doriksen Tähti 6p.
3. daffy. (VRL-095, KHR) - Meirian WS 4p.
4. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Darkest Dreams SIN xx 2p.
5. Eeva (VRL-209, FSRa) - Katmarin Tammenterho 1p.
6. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Narcissia SWE 1p.
-------------------------------------
7. Sella (VRL-2472, NER) - Bleiddig Ereka
8. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Lacrisia Mimmy
9. strawberry (VRL-0545, WWR) - QP Gothica
10. Aavetar (VRL-391,FSRa) - Harjalan Särinä
11. nabila (VRL-0611, FRC) - NT's Lovende Rimfrost
12. Sella (VRL-2472, NER) - Creeda of Radon
13. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Kristallin Tuiskupilvi
14. Heidie (VRL-2289, FRC) - Feel FLY
15. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Roadworthy
16. nabila (VRL-0611, FRC) - Colorado RED
17. Heidie (VRL-2289, FRC) - Escaadah
18. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Chervolet VOE
19. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Goldstein SWE
20. Piia (VRL-1573, FRC) - Feuerstein GER
21. daffy. (VRL-095, KHR) - WS Frodo
22. Aavetar (VRL-391,FSRa) - Katmarin Ressu
23. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Natashe F
24. Sella (VRL-2472, NER) - WF Greenland
25. muuli. (VRL-0011, DNR) - Vanilja's Baron
26. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Rodney Calibor
27. Eeva (VRL-209, FSRa) - Kuunkajon Lasilintu
28. nabila (VRL-0611, FRC) - Jawyern JD
29. strawberry (VRL-0545, WWR) - Clarice KEM
30. Elsa (VRL-341, BraRi) - Faline's Ir-ra'aasa ox
31. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Anaemia SIN
32. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Nerian Omar
33. Heidie (VRL-2289, FRC) - Nefertari's Aswad Gahiji
34. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Babalon A.D. xx
35. Piia (VRL-1573, FRC) - HA Vanamo
36. Elsa (VRL-341, BraRi) - Faline's Zuleicha ox
37. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Devenir NOV
38. daffy. (VRL-095, KHR) - SR Drystan
39. Anni (VRL-0484, DNR) - Kahlekuningatar
40. strawberry (VRL-0545, WWR) - R.I. Manteli

Luokka 4. 40/40 TULOKSET
1. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Narcissia SWE 8p.
2. Heidie (VRL-2289, FRC) - Escaadah 6p.
3. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Babalon A.D. xx 4p.
4. Bomba (VRL-419, DR) - DH Faysarra 2p.
5. Heidie (VRL-2289, FRC) - Feel FLY 1p.
6. Sella (VRL-2472, NER) - WF Greenland 1p.
-----------------------------------
7. Nea (VRL-0023, GGR) - NN Caya
8. daffy. (VRL-095, KHR) - HAR Kaappari
9. Tiku (VRL-1938, dew) - Prior York
10. muuli. (VRL-0011, DNR) - Outrage GIV
11. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Bellatrixie SWE
12. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Classic Labyrinth
13. Piia (VRL-1573, FRC) - Feuerstein GER
14. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Devenir NOV
15. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Chervolet VOE
16. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Darkest Dreams SIN xx
17. Suzy (VRL-0047, GoHo) - Rocket's Rosie
18. daffy. (VRL-095, KHR) - Paris Impera
19. kepakko. (VRL-1388, HsK) - Goldstein SWE
20. Nea (VRL-0023, GGR) - Souls Suntime
21. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Rodney Calibor
22. Bomba (VRL-419, DR) - Spy Bin
23. Eeva (VRL-209, FSRa) - Morning Ghost
24. Piia (VRL-1573, FRC) - HA Vanamo
25. Heidie (VRL-2289, FRC) - Sonnenmayer
26. Tiku (VRL-1938, dew) - Friedrich GER
27. Eeva (VRL-209, FSRa) - Mystin Renate
28. Nea (VRL-0023, GGR) - Auroran Delysa
29. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Kristallin Tuiskupilvi
30. Christina D. (VRL-0100, SGA) - Anaemia SIN
31. Shasa (VRL-2353, CSR) - Mid Morning's Light Breeze
32. strawberry (VRL-0545, WWR) - Fanny America
33. Bomba (VRL-419, DR) - Merena Buff
34. Eeva (VRL-209, FSRa) - Wonder's Antique
35. nabila (VRL-0611, FRC) - Baloubet H
36. Heini H. (VRL-0595, KHR) - Lancelot F
37. strawberry (VRL-0545, WWR) - Fanfair
38. strawberry (VRL-0545, WWR) - Cranberry's Pibroch
39. muuli. (VRL-0011, DNR) - Eccezione
40. Emilia J (VRL-2410, TRH) - Agosto's Diosa


1