Pagrindinis darbo tikslas yra išnagrinėti tiekimų skyriaus informacinius procesus ir optimizuoti čia atliekamas funkcijas sukuriant kompiuterizuotą tiekimų skyriaus informacinę sistemą. Automatizavimas turėtų būti orientuotas į vaizdžią ir tolesniam tobulinimui pritaikytą sistemą, kurioje vykstančius procesus lengvai galėtų stebėti su sistema dirbantis vartotojas. Tokiais vartotojais, o galbūt ir sukurtos sistemos tobulinimo projektuotojais ir realizatoriais, bus VU Ekonomikos fakulteto Ekonominės informatikos (o gal ir kitų pakraipų) specialybės studentai. Todėl projekto realizavimo tikslai nevisiškai sutampa su teorine jo dalimi (aprašymu).
Informacijos apdorojimą automatizuojanti programa pritaikyta mažiau specializuotam ir kartais dar nepatyrusiam vartotojui, ji kartais yra daugiau demonstracinio pobūdžio ir kai kurių teoriškai galimų funkcijų, siekiant paprastumo, neatlieka. Tačiau priemonės, su kuriomis sukurta sistema (Microsoft Access 7.0 for Windows 95), leidžia ją lengvai toliau keisti: taisyti klaidas, realizuoti naujas ir pašalinti esamas funkcijas, netgi pakeisti duomenų struktūrą ar integruoti į globalius tinklus. Tokiu būdu galima išvengti sistemos atsilikimo nuo informacinių technologijų ir techninės įrangos pažangos. Norintiems koreguoti šią informacinę sistemą reikėtų susipažinti su skirsnyje 3.2.2 pateiktais duomenų apdorojimo principais bei 1 priede aptarta pašto paslaugų informacine sistema.
Tuo tarpu teoriniame darbe pateiktas platesnis galimų tiekimo padalinio automatizavimo sprendimų spektras. Dauguma paminėtų funkcijų (žr. šio darbo skirsnį 2.2) nebuvo realizuotos siekiant sistemos paprastumo bei dėl nuo programinės įrangos priklausančių priežasčių (žr. 3.4).
Magistro darbą sudaro 4 skyriai: