Krzyze na Zwirowisku kolo dawnego KL Auschwitz - uwagi i reakcje

Autor: Wlodzimierz Kaluza
Dnia 04.11.1998

W zwiazku z wieloma absurdalnymi zarzutami podnoszonymi przez niektore osoby w stosunku do zwolennikow papieskiego krzyza znajdujacego sie na terenie zwirowiska polozonego obok bylego KL* Auschwitz, wykonalem kilka zdjec obrazujacych m.in. wzajemne polozenie: bylego KL Auschwitz, Zwirowiska oraz bezposrednio do nich przylegajacego bylego klasztoru Siostr Karmelitanek.

Zdjecia te mozecie Panstwo ogladnac pod adresem:
http://www.fortunecity.de/lindenpark/storm/330/auschwitz/auschwitz.html

Krzyz papieski, posadzony w niecce zwirowiska, widoczny jest z trudem nawet od strony ulicy.
http://www.fortunecity.de/lindenpark/storm/330/auschwitz/zwirowisko20_a.jpg
Od strony bylego KL Auschwitz widoczny jest on prawdopodobnie jeszcze mniej poniewaz mur dzielacy Zwirowisko od bylego KL jest wyzszy i pelny - betonowy. Poza tym rownolegle do muru, na duzej szerokosci postawiony jest jeden z budynkow bylego KL, a do tego rosna tam duze topole. Jesli komus wobec tego krzyz papieski przeszkadza w modlitwie, a ponoc komus tam przeszkadza, to niechze Panstwo sami wyrobia sobie poglad na ten temat. W czym mam nadzieje moje zdjecia beda Panstwu pomocne.

Zarowno teren samego Zwirowiska, jak i teren bylego klasztoru Siostr Karmelitanek, o ktory te same srodowiska podnosily ogromny rejwach, leza wyraznie poza terenem bylego KL Auschwitz. Pozostaje wobec tego pytanie jak daleko od tego terenu dopuszczalne sa dla owych srodowisk jakiekolwiek inne, niz zydowskie dzialania, oraz na ile mamy prawo we wlasnym kraju czcic naszych zmarlych - pomordowanych, na sposob, jaki jest zgodny z nasza tradycja.

Dla mnie z protestu przeciwko papieskiemu krzyzowi, oraz klasztorowi Siostr Karmelitanek jasne jest, ze wlasnie ci, ktorzy przeciwko nim protestuja wykazuja sie zupelnym brakiem tolerancji. Mysle, ze po ogladnieciu zdjec wielu z Panstwa podzieli ten poglad.

*KL - Konzentrationslager


Krzyze na Zwirowisku



Skandaliczna "prosba" rabina Joskowicza skierowana do Jana Pawla II w czerwcu 1999