גביע המדינה לנשים 2005

מכבי חולון זוכה פעם שלישית ברציפות  בגביע המדינה!
זה קרה פני שנתיים, מול מכבי חיפה. לפני שנה היא נפגשה עם אותה היריבה, והשנה- מכבי חולון חוגגת זכייה שלישית ברציפות בגביע ודאבל שני.
שתי קבוצות הנשים הטובות בעולם הגיעו ביום חמישי ה-9.6 למגרש בת ים כדי להיאבק על הזכות לזכות בגביע. מכבי חולון, שמעמידה סגל רחב מאוד של שחקניות מנוסות ובכירות, הגיעה ברצון לזכות שוב בגביע. מולה, אס"א ת"א, שככל שהכדורגל נשים מצליח יותר, כך היא נהיית טובה יותר, העמידה סגל של השחקניות היותר צעירות ומצליחות שיש בארץ
.

המשחק החל בשריקתה של השופטת מישלין זקאק אבל רק אחרי 3 דקות היא שרקה שוב- כאשר נשרק למכבי חולון כדור עונשין מ-30 המטרים. אושרת עיני הצליחה באצילות לבעוט את הכדור בבננה לתוך השער של בקי לינור והיא העלתה את מכבי חולון 
ליתרון מוקדם.
בהמשך המחצית לא הועילו התקפותיה הרבות של חולון וגם לא אלו שהיו לת"א. הקבוצות נלחמו על הכדור אבל השער השני, שער השיוויון, הגיע רק במחצית השניה. בדקה 48' הצליחה נעמה וולף להבקיע שער אלכסוני שחצה את השער של חולון והותיר
. לאס"א סיכוי במשחק.
השער האחרון והמסכם הגיע 4 דקות לפני שריקת הסיום, כאשר שתי הקבוצות כבר התכוננו להארכה, שירלי אוחנה הצליחה לקחת את הכדור ולבעוט אותו מקצה הרחבה לעבר השער של ת"א, ולקבוע יתרון נוסף לחולון.
אס"א לא הצליחה להשוות הפעם וניצחון מתוק נקבע למכבי חולון.

למשחק הופיעו גם שרת החינוך ואיצ'ה מנחם שבאו לבדוק את הרמה הגבוהה של כדורגל הנשים בארץ, ולהתאכזב מהרמה שבה נתנו לקבוצות לשחק- במגרש שכוח אל קטן, שנראה יותר כמו מגרש אימונים. אמנם היה יפה מאוד שהבנות שיחקו בנפרד אבל הייתה ממש בושה לראות איזה מקום מקציבים ל-2 קבוצות הנשים הטובות בישראל.
בשנה הבאה אולי נראה גמר נוסף של 2 הקבוצות המעולות, מה שבטוח, כמדי שנה גם אז זה יהיה מעניין.


תגובות של הקבוצות:
מאמן מכבי חולון, מאיר נחמיאס:
"שיחקנו מול יריבה קשה וראויה שנתנה לנו מאבק עיקש. כנראה שהניסיון והמסורת עזרו לנו בסופו של דבר לזכות בניצחון ולהשלים עוד עונה מושלמת"

שחקנית אס"א ת"א, דנה כרם:
"מתסכל לזכות שוב במדליית הכסף ועוד יותר מתסכל להפסיד לאותה קבוצה בגמר, משער בדקות הסיום. נצטרך להמתין עוד שנה עד שנזכה בתואר, אבל כשזה יגיע – השמחה תהיה מתוקה"

סגלי הקבוצות
סגל מכבי חולון:
שרון גרינברג, דנה טובי, אינה דידיץ`, מיכל רביץ, מאיה ברקי, אשרת עיני, קארין סנדל, טל שינו(סיוון פחימה), שירלי אוחנה(שני שמואל), אור ארז(ורד כהן), סילבי ז`אן

סגל אס"א ת"א:
בקי לינור, שלי ישראל, הילה קוז`וק, דנה כרם, נעמה וולף, עדי שטיין, טלי חנן, קארן מלכה(יולה דוקטורוב), ענת מימוני, מיטל דיין, נופר יהב(נעמי בלחסן)

 
גביע המדינה 2002/3

גביע המדינה 2004