|
Beton Liga u Hokeju
|
|
Stari Grad - Beograd Sabres 1-4 Pocetak play-off-a poceo je iznenadjenjem.Unapred prezaljena ekipa Beograda uspela je da deklasira favorizovanu ekipu Stari Grad. Po losim vremenskim prilikama (0° C jak vetar,kisa,sneg) bolje se snasla pobednicka ekipa, jer je dosla do izrazaja njihova brzina i spretnost nasuprot tromosti ekipe gubitnika.Pocelo je pogotkom Borosa u prvoj trecini koji je nagovestio mogucnost izenadjenja.U nastavku trecine jedan dubinski pak Ekipe Starog Grada niko nije uspeo da presece pa je golman Popovic pokusao izletanjem da ispravi stvar ali je neshvatljivo pogresio.Evo sta je on rekao povodom toga: "Istrcao sam ali sam krenuo na pak nogom uumesto stapom.To mi je navika iz fudbala.Usput sam razmisljao da li da mozda krenem stapom, medjutim usled tog razmisljanja doslo je do nezgode i primili smo go." Njegovu gresku iskoristili su Uvalin i Milic i bez problema izjednacili rezultat.Medjutim rastereceni Jovanovic , koji je postigao dva efektna pogotka posle asistencija Borosa i Veljovica i Boros svojim drugim pogotkom ,zapecatili su sudbinu Starog Grada.Evo sta je rekao golman ekipe Beograd posle ove znacajne pobede: Dule :Mnogi nisu verovali u nas ali mi jesmo.Mnogi kazu da je nasa pobeda rezultat klizavog terena ali ja ne mislim tako.Mislim da mozemo da pobedimo i po suvom i to cemo pokazati prvom sledecom prilikom. novinar : Da li vam je zao zbog propustenog SHOT-OUT-a ? Dule: Nije . Interes ekipe je iznad mog licnog interesa. Dok mi pobedjujemo nije mi bitno koliko golova primam. Krivo mi je samo zato sto je go bio uzasno glup ali takodje mislim da je taj go pomogao u psiholoskom smislu nasoj pobedi. Naime ubrzo smo dali jos jedan pa jos jedan... tako da mislim da je taj gol samo jos vise motivisao nase igrace da donesu prvu pobedu nasoj ekipi,a takodje da se protivnici opuste usled aktivnog rezultata koji su tada posedovali. ps Statistike ce biti dostupne cim Dimitrije Disa Milic posalje iste na ASTRODULE@YAHOO.COM
|